Twilight Imperium 3rd Ed.

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ro.land
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2004, 18:30
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Twilight Imperium 3rd Ed.

Post autor: ro.land »

Pojawila sie instrukcja na stronie Fantasy Flight Games (gra jeszcze nie wyszla :) , bedzie w grudniu)

http://www.fantasyflightgames.com/PDF/ti3rules.pdf
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Aaaaaaaaaa, ja Cie krece. Przejrzalem na razie pobieznie i wyglada baardzo wypasnie! Zbieram kase na Civilization, ale cos czuje, ze lepiej odloze i poczekam do grudnia na TI 3. Szykuje sie mega hicior.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pav
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2005, 00:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pav »

Ja natomiast zbieram Kasę na Ti :-D
Tak dalece jak tylko możemy rozeznać,
jedynym celem ludzkiej egzystencji
jest wnosić światło znaczenia
w ciemność zwykłego bytu
Awatar użytkownika
mc_gort
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2004, 00:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mc_gort »

A ja nie bawiłem się w odkładanie kasy :D poprostu zamówiłem i już. Później będę się martwić o ewentualne braki finansowe :D . Czekam aż REBEL sciagnie te magiczne pudełka i zacznie je wysyłać. OJ będzie się działo we Wrocławiu. Jakby kto był chętny to zapraszam. Najlepiej ze znajomością angielskiego bo mogę mieć kłopoty z instrukcją :(
Pozdrawiam
Andrzej Wolski - mc_gort
tlen: mc_gort; gg: 9492165
--------------
powered by Firefox and SpellBound
Awatar użytkownika
ro.land
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2004, 18:30
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: ro.land »

Tez juz zamowilem :)
Trzeba bedzie stolik turystyczny wiekszy kupic (na wyjazdy) :)
Awatar użytkownika
gamekeeper
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2005, 13:43
Lokalizacja: KRAKÓW
Been thanked: 2 times

Post autor: gamekeeper »

Powiedzcie cos wiecej na temat tej gry ilu graczy optymalnie i czas gry mniej wiecej byloby dobrze wiedziec no i czy jest tam element losowy ....
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Optymalnie 6 graczy. Element losowy jest - 4 kostki 10-scienne, uzywane w czasie bitwy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ro.land
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2004, 18:30
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: ro.land »

A czas gry - od 4 do 7 godzin (tak sie chwala na forum FFG).
Z mojego doswiadczenia w TI2 - mozna zarwac i cala nocke (do 10 godzin) :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

ro.land pisze:A czas gry - od 4 do 7 godzin (tak sie chwala na forum FFG). Z mojego doswiadczenia w TI2 - mozna zarwac i cala nocke (do 10 godzin) :)
Ha! Na to licze :) Mam mase fajnych krotkich gier a brakuje mi dobrej epickiej strategii na calonocne granie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
fijau
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2005, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fijau »

slinka mi cieknie na sama mysl o tej grze i o tym calonocnym graniu. niestety, nie wyobrazam sobie ze znalazlbym tyle czasu na gre, a co gorsza - chetnych przeciwnikow :(
Awatar użytkownika
Martie
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2004, 14:59
Lokalizacja: Łodź

Post autor: Martie »

Bądź optymistą Fijau ! TI3 już zamówione. Mam nadzieję że niedługo dotrze do Łodzi :).
Po przeczytaniu instrukcji, najbardziej podoba mi się rozdział nt. polityki:

"Głosowania w Radzie Galaktyki
Gracze dyskutują, przekonują się nawzajem, składają sobie obietnice aby przegłosować korzystne dla siebie prawo. Chociaż żetony towarów mogą być używane w formie łapówek, żadne porozumienia w świetle przepisów TI nie są wiążące (nawet jeśli otrzymałeś od kogoś łapówkę)..." :twisted:
Awatar użytkownika
Sasannka
Posty: 59
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Sasannka »

Martie pisze:"Głosowania w Radzie Galaktyki
Chociaż żetony towarów mogą być używane w formie łapówek, żadne porozumienia w świetle przepisów TI nie są wiążące (nawet jeśli otrzymałeś od kogoś łapówkę)..." :twisted:
yeee!! yeeee!! urrrraaaa!! :D
No to tylko zacierać rączki. I zainstalować system alarmowy w domu, by oszukani współgracze nie mogli mnie w nocy zabić ;)

Uwielbiam tego człowieka (autora TI3)...
Pozdrawiam!

Sasannka :]
Awatar użytkownika
gamekeeper
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2005, 13:43
Lokalizacja: KRAKÓW
Been thanked: 2 times

Post autor: gamekeeper »

O co z rozgrywka na 3 graczy jest sens ?? Nie strace za duzo ??
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wiesz, trudno to wywnioskowac na podstawie instrukcji a nikt tutaj jeszcze nie gral w TI3 :-) Podejrzewam, ze gra na 3 osoby takze ma sens, ale jest mniej miodna... chociaz moze niewiele. Wiecej moge powiedziec, jak dostane i pogram :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Post autor: tencogoniema »

gamekeeper często jestem w RZ, jak masz ochotę na większe grono to daj znać :D
Awatar użytkownika
gamekeeper
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2005, 13:43
Lokalizacja: KRAKÓW
Been thanked: 2 times

Post autor: gamekeeper »

tencogoniema pisze:gamekeeper często jestem w RZ, jak masz ochotę na większe grono to daj znać :D
Pytanie ... pewnie jestem do dyspozycji :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Info od FFG na temat TI3:
Fantasy Flight Games pisze:News from the front lines.
We were today told that the rail-cars with TI is still stuck in congestion, but have arrived in the Twin Cities. With luck, the containers will be unloaded tomorrow and will start showing up at FFG's warehouse this Wednesday. If this holds, FFG will start shipping the games this Thursday.
Typically, product will start showing up at U.S retail stores about 6-7 days after we start shipping.
I apoloize for the wait, but the situation is unfortunately out of our hands for the time being.
Best Wishes,
Chris
FFG
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ro.land
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2004, 18:30
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: ro.land »

gamekeeper pisze:O co z rozgrywka na 3 graczy jest sens ?? Nie strace za duzo ??

W TI2 miala sens, pod warunkiem ze 'przycielo' sie zasoby (mniej planet) albo zmienilo (utrudnilo) warunki zwyciestwa - aby gracze musieli wejsc w konflikt ...
Awatar użytkownika
ro.land
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2004, 18:30
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: ro.land »

Swiezutkie nowiny:
Fantasy Flight Games pisze:This is the last update from the front.

Today the first few containers of TI3 arrived at FFG. They are being pulled and invoiced as we speak.

Tomorrow pallet after pallet of TI goodness will start leaving the FFG warehouse for all the corners of our 4-3 planet.

Brace yourself for impact sometime middle-to-late next week.

- Last Transmission

cP
FFG
Pozostaje tylko czekac :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Najnowszy news jest taki, że Twilight jest juz w Europie i we wtorek 8.II będzie wysyłany do nas. Czas dostawy do Polski to zwykle około 5 dni, więc jak sądzę 11.II lub 14.II będzie już u nas. Jeśli wszystko pójdzie gładko, to być może TI będę miał już na Krakon, ale szczerze w to wątpię.

Pierwsze paczki z REBELa natomiast będą na 90% wysyłane 14.II, więc 15.II będą u szczęśliwych (mam nadzieję!) nabywców :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Post autor: jamers »

Nataniel pisze: Pierwsze paczki z REBELa natomiast będą na 90% wysyłane 14.II, więc 15.II będą u szczęśliwych (mam nadzieję!) nabywców :)
Super! W moje urodziny :)
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Grrr, no i cena Twilight Imperium 3ed w Rebel podskoczyła. ja rozumiem, ze to taki chwyt marketingowy, zeby dawac promocje wlasnie, ale...

W sumie nie mam sie co denerwowac bo 300 nie wynajdę na grę, a360 to już tym bardziej.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

blazej pisze:Grrr, no i cena Twilight Imperium 3ed w Rebel podskoczyła. ja rozumiem, ze to taki chwyt marketingowy, zeby dawac promocje wlasnie, ale...
Na stronie było jasno napisane, że cena podskoczy w dniu premiery. Wstrzymaliśmy się z tym do ostatniego momentu - przedsprzedaz wylaczylem wczoraj o 12:00.

Nie jest to chwyt marketingowy - wydaje mi się, że jasno napisaliśmy, że udało nam się wynegocjować od dostawców lepszą cenę w przedsprzedaży.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
mc_gort
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2004, 00:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mc_gort »

:lol: kto miał szczęście i dysponował odrobiną wolnej gotówki skorzystał z tej kuszącej oferty. I chawała wam za taką promocję o Rebelianci. Dlatego będę mógł przeznaczyć te oszczędzone 6 dych na chipsy i cole w trakcie sesyjek w TI. A propo oficjalnie zapraszam wrocławiaków do wspólnej zabawy przy TI. Mam nadzieję żę swój egzemplarz będę miał w środę. Bo ponoć we wtorek mają być wysyłane (przynajmniej tak napisali w Rebelu). Piszcie do mnie na maila. Przydało by się aby był ktoś kto czytał instrukcje :D bo mnie angielski nigdy nie wchodził do łba :cry: . A kto nie lubi wapniaków niech się przygotuje na ich akceptacje do młodziaków bowiem nie należe :D
Pozdrawiam
Andrzej Wolski - mc_gort
tlen: mc_gort; gg: 9492165
--------------
powered by Firefox and SpellBound
Awatar użytkownika
mc_gort
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2004, 00:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mc_gort »

Rewelacja :D Rebel przeszedł samego siebie i gra jest już u mnie 15 lutego. Musze przyznać że jakość produktu przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Nie żałuję ani centa wydanego na gre. Pudło nie jest duże jest OGROMNE!!!!!!! W środku przepieknie wykonane żetony w różnych miłych kształtach i w przytłaczającej ilości. Dziesięć kompletów dla każdej rasy, choć wystarczyło by sześć dla każdego gracza, to miłe rozpieszczanie klienta. Samo rozdzielenie żetonów i posegregowanie zajęło mi godzinę. Wycinanie figurek to będzie pare ładnych godzin roboty biorąc pod uwagę że jest ich sześć wyprasek. Można się od biedy czepić ich nie najwyższej jakości ale nie przeszkadza to wcale. Poprostu zatkało mnie i jestem jeszcze w szoku. Nie mogę doczekać się pierwszej rozgrywki. Jeśli jest tak dobra jak wykonanie to chyba popadne w nałóg.
Pozdrawiam
Andrzej Wolski - mc_gort
tlen: mc_gort; gg: 9492165
--------------
powered by Firefox and SpellBound
ODPOWIEDZ