Rebel - pierwsze rozczarowanie

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Rebel - pierwsze rozczarowanie

Post autor: jj »

[ posty na temat platnosci zagranicznych - wydzielone do osobnego watku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=3031 - Nataniel ]

Dziś po raz pierwszy na wizerunku rebela w moich oczach pojawila sie pierwsza rysa:/

Dotychczas: cud, miód, orzeszki, ładnie zapakowane paczki, szybka i tania dostawa, kontakt przez gg itp. Ale dziś..

A wszystko za sprawą PDK.. ogólnie dobry pomysł, spodobał mi się, cieszyłem się z pierwszej 2pln zniżki na dostawę;) Odrobinę nie podobało mi się, że nie widzę wszystkich poziomów i bonusów (jedynie kolejny dla mnie dostępny) "ale nic to" pomyślałem.. "piszą, że zniżki do 10% więc pewnie rozkłada się to jakoś z sensem, w koncu firma jest wzorowa".

Będąc na drugim poziomie PDK widziałem, że trzeci nic mi w zasadzie nie oferuje (wybaczcie ale dodanie własnego avatarka jakoś mnie nie rusza;) ). Ale miałem nadzieję, że poziom 4 już będzie miał jakiś sens..

Zamówiłem w rebelu następną grę - miała wbić mój stan PDK na 76pkt więc łącznie wydałem w rebelu jakieś 350pln. Nie jest to dużo ale np. takie gry planszowe peel dają już za to 3% zniżki. Ja miałem 2pln zniżki na dostawę.. Ale nic to.

Nic to póki nie zobaczyłem moich PDKowych perspektyw na poziomie 4tym (czyli 100PDK czyli jakieś 500pln wydanych w rebelu).. 3 pln zniżki na wysyłkę? To jakiś żart? Fajnie że wejściówka do Games Roomu na kownencie ale to mnie mniej jara. Na grach planszowych mam za coś takiego 5% zniżki. Powiecie, że gp mają wyższe ceny? Bywa różnie. Ale np. Yspahan którego kupiłem by wejsc na ten 3.poziom jest tam tańszy..

Poczułem się oszukany przez firmę która dotychczas wydawała mi się wzorem handlu inetowego. To już wiem dlaczego nie pokazują klarownej ścieżki dla poziomów PDKowych.. Bo może mógłbym wybrać oferty na podstawie kompletnej informacji? No comments.

Nie wykluczam że i tak bede korzystal z rebela i ze program PDK na wyzszych poziomach jest korzystniejszy. Ale na razie tego nie widze. Dlaczego rebel nie zamiesci pelnej klarownej tabelki z poziomami PDK, wymaganiami i bonusami? Zebym czul sie robiony w balona?;/


P.S. nie jestem związany z żadnym sklepem z grami a gry planszowe peel znalazly sie w tym poscie ze wzgledu na to iz sa akurat dobrym porownaniem. Korzystam z rebela, gier planszowych i hobbita.

P.S.2. wkurzylem sie na tyle ze stwierdzilem ze MUSZE to gdzie napisac - dlatego przyjmuje tez slowa pocieszenia;)
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

na poziomie 5 dochodzi stały rabat 4%

na poziomie 6 dostajesz koszulkę z logiem sklepu (wow) i stały rabat 5%

poziom 6 wymaga 400 PDK...
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: jj »

dzięki:)

a za ile PDK poziom 5 i 6?

we wspomnianym drugim sklepie wyglada to tak:
TABELA RABATOWA
Wartość zakupów
z ostatnich 12 miesięcy
(bez kosztów transportu) Przyznany rabat
od 300 zł 3%
od 500 zł 5%
od 1000 zł 7%
od 2000 zł 10%

za to kuriera maja drozszego i tylko posledniej jakosci poczta polska w tej samej cenie;)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Taki jest merkieting - nikt przeciez nie powiedzial, ze bedziesz mial znizki na 3 i 4 poziomie. Mnie bardziej razi to, ze PDKi znikaja po jakims tam czasie, co zmusza do kupowania caly czas w rebelu jesli chce sie je zachowac. Kiedys zalezalo mi na tych punktach, teraz mam to gdzies i kupuje tam gdzies taniej.

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Poziom 7, dający 6% zniżki, to 750 PDK w ciągu 300 dni...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: jj »

avantar: zauwaz ze porownanie korzysci to jest poboczny watek.. wiadomo ze bede to robil bo tak postepuje racjonalny konsument:)

ale najbardziej w tym wszystkim mnie wkurzylo to ze rebel nie pokazuje mi jasno co i kiedy- mam wierzyc im na wiare ze bonusy beda fajne, a pozniej sie okazuje ze niekoniecznie tak jest:/ liczylem na nich i sie zawiodlem - taki efekt..

Twoja metoda ignorowania punktow jest ok, ale jezeli zakladam pewne, w miare znaczace, wydatki na gry to sie zastanawiam co mi da wiecej korzysci. Czy ignorowanie czy jednak przyjrzenie sie sprawie.. w zaleznosci od wielkosci znizek moze byc roznie (5% to cos a 10% jest juz naprawde istotne).

kwiatosz: to juz jakas fikcja chyba ze ktos faktycznie kupuje hurtem;/
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

dla mnie roczarowaniem byla koszulka - to NIE jest koszulka z logiem firmy. dosc powiedziec ze zalozylem ja raz, i drugiego nie bedzie, koszulke z logo rebela planowalem nosic

a znizki - nie wiem czy kazdy tak ma, czy to zalezy od poziomu PDKow (ani jakiego) ale zamowienia za > 100 mam kurierem w domu w cenie 1 (slownie jeden) PLN. 2-3% wieksza znizka to nic w porownaniu z tym jednym faktem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Przy większych zamówieniach to już najlepiej z Niemiec brać, koszty przesyłki zwracają się po 1-2 tytułąch, w górę od tego to już są tylko oszczędności, i to niemałe:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

bazik pisze:dla mnie roczarowaniem byla koszulka - to NIE jest koszulka z logiem firmy. dosc powiedziec ze zalozylem ja raz, i drugiego nie bedzie, koszulke z logo rebela planowalem nosic
A moglbys zdradzic jaka koszulke dostales? Chyba nie zwykly tiszirt ze sklepu ;> ?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

to, ze poziomy nie sa jawne faktycznie jest lekkim niedociagnieciem (jakos wszystkie inne sklepy potrafia podac pelna liste progów i rabatow).

dla uzupelnienia tabelki: poziom 5 (4% rabatu) to 200PDK (1000zł minus punkty z komentarzy)

ja widze, ze rebel wyraznie ustawil sie systemem PDK na klientow zamawiajacych czesto pojedyncze gry (na 4 poziomie nie placi sie za dostawe kurierem)... wtedy wlasnie ta znizka na kuriera jest bardziej cenna niz X% rabatu
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Aby wyjaśnić co sądzę o tych PDKach i innych programach lojalnościowych, posłużę się przykładem stacji benzynowych. Znajomy tankuje na Orlenie i jest happy, bo ma 2000 punktów na karcie. Ja tankuję na Neste paliwo nawet mam wrażenie że lepszej jakości i nie mam żadnych punktów, ale wydaję jakieś 5-10% mniej.
Przy wydatku rzędu 2000 zł (w Orlenie 1 pkt jest za 1 wydany zł) daje mi to 100-200 zł oszczędności, a znajomemu 'czapkę z daszkiem'.

m.
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: jj »

maluman: wlasnie dlatego wole jak mi ktos jasno mowi co z tego bede mial.. jak widze ze czapka z daszkiem to spadam a jak mi sie oplaca to zostaje stalym klientem. i wszyscy sa zadowoleni:)

khaox: good point jesli chodzi o zamawiajacych czesto pojedyncze gry:) tyle ze 4 poziom nie ma darmowej dostawy:
"będziesz mógł:
otrzymać stały rabat na dostawę w wysokości 3 zł
otrzymać bezpłatną wejściówkę na konwent, na którym pomagamy zorganizować Games Room. Aby ją otrzymać skontaktuj się z nami co najmniej 3 tygodnie przed konwentem. TUTAJ możesz sprawdzić jakie są to konwenty"

moze to piaty ktorego nie widze i na ktory trzeba wejsc za '1000pln-commenty?'
albo liczysz jako "darmowa wysylke" wysylke za zakupy powyzej 100pln ze znizka 3 pln ktora wtedy faktycznie kosztuja 1pln (jak pisal bazik)?
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

wysyłka kurierem zamówienia powyżej 100zł za JEDEN zł- fakt, nie darmowa, ale na tyle tania że opłaca się często zamawiać pojedyncze gry- ja tak robiłem parę razy. Kurier do mnie dociera szybko i bez problemów, fajna sprawa.
Chociaż, jakbym miał zaoszczędzić dalsze parę złotych to wolałbym dostawę pocztą dzień-dwa później i taniej- w moją lokację (ścisłe centrum Łodzi) poczta też dociera bez problemów.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

bb.bartosz pisze:wysyłka kurierem zamówienia powyżej 100zł za JEDEN zł- fakt, nie darmowa, ale na tyle tania że opłaca się często zamawiać pojedyncze gry- ja tak robiłem parę razy. Kurier do mnie dociera szybko i bez problemów, fajna sprawa.
Chociaż, jakbym miał zaoszczędzić dalsze parę złotych to wolałbym dostawę pocztą dzień-dwa później i taniej- w moją lokację (ścisłe centrum Łodzi) poczta też dociera bez problemów.
Pod warunkiem, ze kupujesz zawsze gry, ktore kosztuja powyzej 100pln. Wtedy juz te 3-4pln roznicy mi takiej nie robi. Znacznie wieksza roznice robiloby mi gdybym kupowal np. Razzie za 25 i mial przesylke za 1pln a nie na przykald 7pln. Wtedy to faktycznie byla by dla mnie ciekawa oferta :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Jak tak patrze ogolnie na rebele to tak [z perspektywy kogos kto tam nie kupowal,ale kupuje tam gdzie taniej ;)]:
1. Sklep ma dziwne ceny na niektore rzeczy... az razi czasem taka roznica.
2. Te % znizki to dla mnie smiech na sali :/ naprawde.... 10% zamowienia to mozna po drobnych negocjacjach w byle sklepie dostac. Na korzysc ... WIELKĄ! przemawiaja jedynie te darmowe / za grosze wysyłki kurierem i tylko to by mnie namowilo do kupowaniu w tym sklepie... no i ofc dobra opinia o dostarczanych paczkach i obsludze, chociaz nie bede robil kryptoreklamy ale nie tylko tam dobrze pakuja i jest z obsluga dobry kontakt :).


Całe te PDki uwazam za zart.... przynajmiej ja tak mam ze zawsze negocjiuje cene, jak sklep sie nie ugina, kupuje gdzie indziej - zwykle taniej ;).... obecnie mamy taka konkurtencje na rynku, ze nie wyobrazam sobie trzymania ostro takich cen["sugerowanych"] szczeoglnie ze wiele produktow na dzien dobry jest taniej gdzie indziej[zazwyczaj jak rebel ma .95 to gdzie indziej jest w dół zaokraglane ;) ktos powie co z tego, ale jak sie kupuje tanie tytuły to przy kilku produktach dostanie sie tyle znizki co na ktoryms tam poziomie w rebelu ;). No ale fakt faktem rebel jest jednym z lepiej zaopatrzonych sklepow w necie.

Zeby nie bylo rebel na niektore gry tez oczywiscie ma lepsze ceny niz konkurencja[albo wogole jako jedyny je ma :)], mowie po tych ofertach ktore czesto przegladam porownujac ceny.

Odrazu mowie, ze nie kupywalem w tym sklepie, tylko z tego co ludzie mowia i pisza wysuwam wnioski i pokazuje wlasne spojrzenie na sprawę.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Przy niewielkim wysiłku do PDK można dorzucić program partnerski, wtedy na 6 poziomie ma się 10% zniżki i kuriera za free, więc jak najbardziej przystępnie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Kwiatosz no ok :), to spoko. Ale najwiekszy bug to to, ze te PDki spadają.... dla mnie to poracha :).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Na gryplanszowe.pl też liczy się suma zakupów z ostatnich 12 miesięcy tylko.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Dlatego i tu i tu juz mi sie nie podobaja te systemy rabatowe. Ostatnio najczesciej kupuje gry od ludzi, ktorzy sprowadzaja je z niemiec - wychodzi taniej, czesto szybciej (jak czegos nie ma w rebelu ani w gryplanszowe na przyklad). Pewnie powiecie, ze nie wspieram tym polskich sklepow ... moze jak kiedys bede zarabial to wtedy bede wiecej w sklepach kupowal ;) Poki co "studenckie" mi nie pozwala :(

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Pieniądze, które mogły być przyznane na zniżki dla klientów poszły na agcencje PR-owe, z których to usług o ile mnie pamięć nie myli Rebel zaczął korzystać. A te agencje PR-owe po to, żeby dobry wizerunek sklepu w mediach przyćmił wasze narzekania na pewne sprawy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Ja odkąd zamówiłem z Niemiec gorąco propaguję tę formę, na 5 grach przy naprawdę zdziernym mocno kursie paypala po odliczeniu kosztów przesyłki zaoszczędziłem na każdym tytule około 30 zł. Plus promocje, np teraz na playme.de IM SCHATTEN DES KAISERS kosztuje 17 euro, czyli połowę tego co w pl. No kurczę, polecam Niemców:)
(i czekam kolejnej promocji na niemieckie tytuły w Rebelu - to były ceny dopiero:))
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

kwiatosz pisze:Ja odkąd zamówiłem z Niemiec gorąco propaguję tę formę, na 5 grach przy naprawdę zdziernym mocno kursie paypala po odliczeniu kosztów przesyłki zaoszczędziłem na każdym tytule około 30 zł. Plus promocje, np teraz na playme.de IM SCHATTEN DES KAISERS kosztuje 17 euro, czyli połowę tego co w pl. No kurczę, polecam Niemców:)
(i czekam kolejnej promocji na niemieckie tytuły w Rebelu - to były ceny dopiero:))
Nie kazdy ma jednak mozliwosc zamawiania za granica :/

Tez czekam na taka promocje - zaluje, ze wtedy wiecej tytulow nie kupilem :/
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

jj - zycie jest brutalne, i czasem warto sie o siebie zatroszczyc samemu a nie liczyc na sklep.
Gdybys zajrzal tu wczesniej, nie dosc ze mialbys ta tabelke, to jeszcze bys sie zalapal na kozystniejsze propozycje cenowe niz 10% znizka w rebelu. Warszawska lokalizacja ma swoje zalety :)

A ja rozumiem polityke PDK rebela - ciekawosc kolejnych poziomow moze byc kropla decydujaca o zakupie :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Taa na wszystko jest wytlumaczenie :
1. Ciekawosc poziomow dla podbijania PD.
2. Kupowanie na siłe w tym sklepie dla podtrzymania PD.

Tak czy owak mnie ta polityka nie przekonuje :]. Od kiedy zaczalem kupowac dosc drogie rzeczy, to jednoczesnie zaczalem sie targowac, bo poprostu w wielu sytuacjach ceny sa przesadzone, a zbicie dla sklepu 10-20%[ nawet wiecej ]nie jest zadnym problemem[zalezy ofc od paru rzeczy, ale np w branzy rowerowej standardowy sklep ma 30% od ceny katalogowej zazwyczaj, wiadomo za cos sie musi utrzymac ;) po kosztach sprzedawac nie będą.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2007, 21:57 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

W sklepach i-netowych sie targujesz? W takim Bardzie co ma marze, ze hoho to rozumiem. Ale w internetowych sklepach jakos tego nie widze (maile typu - "witam, jestem kazik i chce tansza gre" :P).

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ