[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Lothar »

UWAGA! ZMIANA TERMINU I MIEJSCA COTYGODNIOWYCH SPOTKAŃ!

SPOTYKAMY SIĘ W PONIEDZIAŁKI OD 19.00 DO 1.00 W ALIBI CLUB

Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)
Poznań 61- 875
http://www.alibipoznan.pl/index.html
Sala Vendetty


NA FORUM PRZENOSIMY TUTAJ: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 40&start=0

PROŚBA O ZAMKNIĘCIE TEMATU


Witam!
zapraszam serdecznie na Cykliczne Spotkania z Grami Planszowymi w Bardzie ;)
Gramy w każdy czwartek od godziny 18 (Oczywiście zawsze można przyjść wcześniej).
W Bardzie gramy do 22.00 - a potem przechodzimy do pobliskiego pubu na ciąg dalszy planszówkowania (na razie jest to Academic Pub przy ulicy Taczaka)
W sklepie jest dostępnych kilka gier ,kolekcja sklepowa jest także cały czas poszerzana. Mile widziane jest gdy uczestnicy przynoszą także własne gry i dzielą się nimi z innymi graczami ;)
Wstęp oczywiście jest bezpłatny.
dokładny adres:

BARD - CENTRUM GIER POZNAŃ
UL. ŚW. MARCIN 41, 61-806 POZNAŃ
TEL. (061) 853-82-77


mapka

Co najważniejsze:
-Nie palimy w lokalu
-Nie pijemy (alkoholu ofkors) w lokalu ani w jego pobliżu

Miejsca jest dużo ,więc przychodzcie ze znajomymi i rodzina! :D

P.S. ewentualne informacje na temat spotkań znajdziecie w naszym drugim sklepie
ul. Ratajczaka 32
61-815 Poznań
(061) 853-61-95
sklep.poznan@bard.pl


Zmiany zgodne z propozycjami Roktera - Don Simon
Ostatnio zmieniony 27 paź 2006, 13:42 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Post autor: Harun »

Dzięki za miłe spotkanie w czwartek! Drakula był niesamowity.

Na wtorek postaram się stawić z dodatkową trójką graczy, a ponieważ wszyscy jesteśmy początkujący, będę wdzięczny, jeżeli weźmiecie także coś lekiego i prostego, chociażby coloretto.

Ja natomiast nieodmiennie marzę o partyjce w Mistery of the abbey.

Biorę Cytadelę i wiochmena
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Z chęcią bym pograł w Memoir 44.
Albo inną wojenną lub strategiczną gre.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Rokter jakbyś był tak miły i wziął ze soba Bang! to byłoby super : D
ja teraz swojego kupowac nie bede ,poczekam do stycznia na pl wersje ; p
Matt
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2006, 09:25
Lokalizacja: k. Poznania

Post autor: Matt »

mi na żydowską nie udało się przyjść w czwartek ale spróbuje we wtorek do barda.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
yahou
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2006, 14:05

Post autor: yahou »

hihih... byc moze mi tez uda sie znowu na chwilke wpasc :D

ostatnie spotkanie bardzo mi sie podobalo i zalowalem ze nie moglem dluzej zostac...

btw mam juz nawet swoj egzemplarz Jungle Speed 8)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Z głębokim zalem zawiadamiam, że we wtorek nie będe mógł się pojawić - i generalnie wtorki z mojej strony odpadają (raz na ruski rok będę mógł wpaść, ale dopiero w okolicach 21.00).

Lothar - co do Banga!, to marek/dies ma swój egzemplarz (wersja słowacka bodajże, więc może być jeszcze więcej śmiechu;-), dlatego proponuję uderzyć do niego (Marek zresztą przynosił go na dwa poprzednie spotkania, więc pewnie będzie miał go i tym razem).

Pozdrawiam i życzę miłego planszówkowania :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Post autor: Harun »

Rokter, te spotkania bez Ciebie, a więc osoby, dzięki której zaczęliśmy się spotykac, bardzo dużo stracą. Myślę więc, że warto rozważyć zmianę terminu wtorkowego. Rozumiem też że innym nie pasuje czwartek itp. Może więc ustalimy terminy na zmianę raz wtorek, raz czwartek. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Nie no, bez jaj. Podczas ostatniego głosowania zdecydowanej większości dużo bardziej pasował właśnie wtorek, a nie czwartek. Myślę tez, że silną stroną naszych/waszych ;-) spotkań powinien być stały termin i stałe miejsce - a to ze względu na możliwość pozyskiwania nowych graczy (zawsze lepiej komunikować w pracy/wśród znajmowych/na forach/w periodykach konkretne i niezmienne miejsce i czas spotkania, niż bąkać coś o "latającym uniwersytecie gier planszowych" - bez stałej siedziby i stałego, cotygodniowego terminu ;-) )

Oczywiście cierpię niewysłowione męki w związku z przeniesieniem spotkań na wtorek, ale taki był vox populi i staram się go przyjąć z godnością ;-) (kilkugodzinny okres buntu, histerii i tarzenia się w pyle mam juz za sobą).

Acha - na wypadek przyszłych głosowań (bo pewnie takowe prędzej czy później będą jeszcze miały miejsce) - opowiadam się za każdym dniem poza wtorkiem i piątkiem.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

Jestem pewien, że uda się nam znaleźć jakiś kompromisem. Może środa? A może jednak czwartek?

Nie może być tak, że permanentnie będzie nam brakowało Wielkiego Organizatora. Veto!
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Rokter napewno znajdziemy kompromis : ) zrobimy we wtorek glosowanie i pewnie termin wroci do czwartku : ) Wszystko sie napewno jakos wykrystalizuje
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

a moze środa lub poniedziałek? :)
lothar: wezmę banga... tyle gier za mna prawie zawsze gine pierwszy, wiec nie mam dosyc, moze zbieze sie komplecik graczy 7 osob i bang! bang!
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

najprosciej zrobimy jutro glosowanie : )

@ dies - wez banga bo bedzie duzo ludzi to sie znajdzie te 7 osob bez problemu : )
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

To mój głos proszę też policzcie: za poniedziałkiem lub środą (lub piątkiem). Czwartek odpada zupełnie, we wtorki mogę się zjawiać ok. 20:30.

Pozdrawiam, m.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Po głosowaniu miał być czwartek, ale wyjatkowo za tydzien spotkanie odbedzie w srode (zapomnialem ze ide na urodziny znajomej).
Szczerze mowiac mam nadzieje ze za dwa tygodnie juz edzie czwartkowo z racji tego iz srody kiepsko mi pasują.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Czyli można ropzuszczać wici, że w przyszłym tygodniu spotykamy się w środę - 25 października o godzinie 18.00?

A jak wrażenia z ostatniego spotkania? Co było grane? I jak się sprawdziła ustawa o prohibicji?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
dwunastnica
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2006, 17:01
Lokalizacja: oppeln/posen
Has thanked: 1 time

Post autor: dwunastnica »

M A L U M A N I E !!! czy w związku z najblizszym środowym terminem planszowania w Bardzie mógłbyś wziąć ( jeżeli oczywiście bedzie Ci po drodze z obecnościa w Bardziochu) San Marco? Ot taka mała interpelacja :) z góry dziekuję i do zobaczenia.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

dwunastnica pisze:M A L U M A N I E !!! czy w związku z najblizszym środowym terminem planszowania w Bardzie mógłbyś wziąć ( jeżeli oczywiście bedzie Ci po drodze z obecnościa w Bardziochu) San Marco? Ot taka mała interpelacja :) z góry dziekuję i do zobaczenia.
Niestety w przyszłą środę mnie nie będzie (delegacja :/), a poza tym nie mam niestety już San Marco. Gdyby kiedyś ktoś chciał pograć w coś z mojej niewielkiej kolekcji (Moja kolekcja), mogę podrzucić do Barda (pracuję niedaleko), w czwartki raczej mnie nie będzie, chyba że zdecydowałbym się na przyjeżdżanie ok. 21 (do tego musiałbym jeszcze auto kupić, żeby wyrabiać :), ale czego się dla gier nie robi ;) ).

m.
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

było sympatycznie, tym razem udało mi się zagrać w Bang i do tego wygrać hehe. Runebound coś mnie znudził.

Bard jest rzeczywiście dobrym miejscem do grania, jedyny minus to brak możliwości konsumpcji napojów wyskokowych.

W przyszłym tygodniu niestety nie będę mógł się pojawić ale życzę wszystkim dobrej zabawy :)
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

w szczytowym momencie obecnych było 22 osoby co uważam za dobry wynik : D
graner bylo
Bang (kilka(nascie) razy) : D
Puerto Rico
Jungle speed (duuuuuuuuuuuuuzo razy :D)
Cytadela(symultanicznie na dwoch stolach ; d)
Runebound (niedokonczony ,o wpol do 1 w nocy juz nikt nie mial sil)
Carcassonne
Memoir44

wiele gier niestety nie doczekaly sie swojej kolejki ; d
ja sam chcialem zagrac w Zertza ale nie bylo juz czasu.

@ Rokter ,tak nastepne stotkanie we srode od 18 (ale zawsze mozna przyjsc wczesniej) , zas mam nadzieje ze jednak wrocimy do terminu czwartkowego (za dwa tygodnie).Ktory to (czwartek) mam nadzieje ze zostanie na stale.

Tak jak obiecalem wezme ze soba takze Warcrafta (strategicznego) i WoW
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Nooo - 22 osoby to juz bardzo przyzwoity wynik.

A co do repertuaru na kolejnym spotkaniu, to mam wielką ochotę na coś bardziej epickiego, więc grabnę z domu Warrior Knights lub Grę o tron (w zaleznosci od tego, na co bedzie większe ewentualne zapotrzebowanie na forum).

No i strasznie sie ciesze, ze nie bede musial rezygnowac ze wspólnego grania :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Rokter ja i moj kuzyn napewno chetnie zagramy w GoT : ) mysle ze kilku jeszcze dwoch znajmoych tez bez problemu bym wzial ; p
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Post autor: Harun »

Dzięki za kolejne miłe spotkanie!

I dzięki Wam za przyniesione gry, przez co poznałem Banga (taka sobie) Carcassonne (bardzo fajna) i Puerto Rico (rewelacyjna).

Malumanie, byłoby świetnie jeśli podrzuciłbyś Scotland Yard, jeżeli ktoś zechce w to zagrać.

Zechce ktoś zagrać w Scotland Yard?
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

Bang! za zle slowo o grze bang ;P
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Było świetnie - zwłaszcza perfekcyjne Puerto Rico.
Rokter - ja chętnie wypróbowałbym Warrior Knights (zastanawiam się czy nie kupić tej gry). W GoTa widzę, że jest już komplet :)
Skoro posiadasz obie gry, to wg Ciebie która jest lepsza? Czytałem różne opinie i pewnie muszę sam sprawdzić na własnej skórze, ale jedna opinia więcej nie zaszkodzi ;)
Epicka gra? To może World of Warcraft? Oczywiście żartuję - tyle czasu to chyba nikt nie ma ;)

O Bang!u nie będę się wypowiadał bo akurat nie mam VEDLE! ;) - może grałem za mało razy
Zablokowany