[Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

[Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Seeker »

Poszukuję chętnych do uprawiania planszówkowej rozrywki z Kędzierzyna-Koźla i okolic. Ze swej strony dysponuję grami: W planach kolejne zakupy.

Posiadam również gry, w które dotąd nie miałem okazji zagrać ani razu (wstyd...). Są to Trans Solar i Labirynt Śmierci. Mam też różne klasyczne zestawy gier typu Młynek, Backgammon, Chińczyk etc.

W razie zainteresowania proszę o kontakt. Wtedy ustalimy szczegóły miejsce i czas spotkania. Naturalnie karcianki również mile widziane.

Seeker, 26 maj 2007, 10:21

/ Aktualizacja z 2009-09-01 \.

W okresie wrzesień 2009 - ... spotkania planszówkowe odbywają się:
Miejsce: Kino Chemik, sala nr 24 (na pierwszym piętrze).
Czas: wtorki, od godziny 16 do około 21:00
Koszt: 0,00zł + dojazd do/z domu
Inne informacje: Gramy w gry z własnych prywatnych kolekcji. Przeglądając niniejszy temat możesz się zorientować jakimi tytułami dysponujemy. Jeśli masz jakąś grę w którą chciałbyś zagrać a my dotąd w nią nie zagraliśmy, to chętnie i my ją poznamy i z Tobą zagramy. Staramy się dbać o stan planszówek, też jesteśmy ich właścicielami, zatem możesz oczekiwać z naszej strony dbałości również o Twoją grę.
/ Koniec aktualizacji \ Seeker, 2009-09-01, 19:18.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 19:18 przez Seeker, łącznie zmieniany 3 razy.
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o strategie, mogę Ci polecić całą ekipę, nie wiem, może dadzą się namówić na coś lżejszego.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Sprawdź PW.
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Sobota, 23 czerwiec 2007, 10:30

Post autor: Seeker »

Pierwsze spotkanie rozpocznie się (jeśli nie wydarzy się coś nieprzewidzianego typu trzęsienie ziemi na księżycu czy użycie rozumu przez polityków) w sobotę 23 czerwca 2007 o godzinie 10:30 w lokalu 'Laguna' przy Alei Jana Pawła II 13. Chyba każdy miejscowy zna ten lokal, a gdyby komuś z okolicy zdarzyło się przyjechać do Kędzierzyna-Koźla to czeka go dłuuuugi 3 minutowy marsz z dworca PKP. Jest to całkiem elegancki lokalik w centrum Kędzierzyna, piwo kosztuje około 3,80 - 4,50zł (dawno nie byłem, więc piszę ceny jakie pamiętam...), oczywiście można zamówić też herbatę czy inną wodę.

Pytałem w tym lokalu czy ktoś z właścicieli będzie miał coś przeciwko, nie powinni robić problemów (o ile my nie będziemy robić problemów...) i utrudniać nam jakoś pogrania (stołów nie schowają). Planujemy posiedzieć jakoś 2-3 godziny, tak na pierwszy raz.

Powinny być do zagrania:

Tikal
Abalone
Drakon
Dungeoneer


Plus ewentualnie doniesione przez innych uczestników gry.

To do soboty. Komplet graczy do Abalone już jest...

Greets, Seeker, 2007-06-18, 17:37
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

To se pograłem...

Post autor: Seeker »

I po pierwszym spotkaniu. Gdybym wiedział, że frekwencja tak nie dopisze i nawet do Abalone ludzi zabraknie, to wziąłbym jeszcze "Samotnika"... Wypadki losowe chodzą po ludziach i osobie której się spodziewałem coś pilnego wypadło, bywa.

No nic, przynajmniej dokonałem rekonesansu. O tej porze, tj. między 10:20 a 11:00, w barze było mniej klientów niż ludzi z obsługi. Puste, czyste, drewniane stoły aż się prosiły o rozłożenie nań plansz. Zamówiłem piwo (podrożało, po 4,50zł za Carlsberg 0,4l lub Okocim 0,5l, co mnie trochę zniechęca i myśli o zmianie miejsca spotkań podsuwa) i wygodnie usiadłem naprzeciw jednego z dwóch wejść do lokalu. Na stół wyjąłem pudło z Abalone, po czym spokojnymi łyczkami, nie śpiesząc się, wychylałem browarek. Przewinęło się przez te ponad pół godzinki kilku ludzi: jakieś młode małżeństwo z córeczką, dwie starsze panie pytające o menu, jakaś pani energicznie pytająca o możliwość dowozu posiłków do domu, jakichś dwóch wyrostków, co przyszli chyba bardziej popatrzeć na młode kelnerki niż skonsumować za co zapłacili (prawie cała zawartość ich talerzy pozostała nietknięta, za to wzrokiem pożerali przechodzące obok zgrabne kelnerki). Ot, zwykła codzienność.

A wracając do tematu. Skoro było dziś tak źle z frekwencją, następnym razem może być chyba tylko lepiej? Jest powiedzenie "miłe złego początki". A czy "kiepskie dobrego początki" też funkcjonuje w praktyce?

Pora na wnioski organizacyjne...

Seeker, 2007-06-23, 13:32
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
virtu
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2006, 12:10
Lokalizacja: Głogówek/Kędzierzyn Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: virtu »

jak by co to sie polecam :)

mam też pare fajnych gier
1. Axis&Alies
2. Gra o tron
3. StarQuest
4. Bitwy II wojny światowej - super gra dla prawdziwych taktyków
5. jakies mniej istotne ryzyko, monopol, osadnicy, carcassonne

Mamy już ekipe ale bardzo nie regularną wiec fajnie by było poznać kogoś nowego

salute
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Witam!!!

W Zdzichach (Zdzieszowice) też nie wyszła taka inicjatywa.

Ale z innej beczki ... ja jestem chętny i gotowy wpadać do KĘTA (Kędzierzyn) czasami - terminy do uzgodnienia - jeśli nadal jest chęć z Twojej strony. Jakby co ... to jestem wstanie czasami kogoś zwerbować (w sumie od 1-4 osób, najczęściej 2-3). Tak to ludziki grają (w sumie ja znam z ok. 20 osób) ale nie chcą wyjść poza własne NORY.

Co do gier to wraz z moją drugą połową mam:
Bonaparte
Carcassone + dodatki
Condottiere
Fasolki
Memoir '44
Osadnicy + dodatki
PitchCar Mini + dodatki
Ticket to Ride - karcianka
Ryzyko
Wilki i owce :)
Wysokie Napięcie + dodatki
i inne typu Jenga, Monopoly itd itd

Koledzy mają:
Runebound + dodatki
DoomTrooper - moim zdaniem przeolbrzymia kolekcja

Jakby co to pisz tutaj. Możemy się też spotkać na PIONKU i pogadać co i jak.
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Powyższa lista już jest poniekąd nieaktualna ... doszło jeszcze ok. 10 gier.

A co do odpowiedzi ... zakładam, że kędzierzynianie częściej niż raz na rok wchodzą na to FORUM.
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Widzę, że piszę sam do siebie ... a co mi tam :) popiszę sobie.
Jakby co to nie tylko Kędzierzyn wchodzi w grę.
Ludziki z Krapkowic i zza jak i znad Odry również mile widziani (Nysa odpada, za daleko, Opole gra tylko w niezbyt dogodnych godzinach jeśli chodzi o mnie) ale Głogówek, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Koźle, Gogolin nie ma sprawy - kwestia dnia i godziny. Oczywiście wioski okoliczne niech się nie krępują.

Jakby co to gier jest już ok. 30 plus kilkanaście dodatków do nich.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: cezner »

A jakie godziny jeśli chodzi o Opole byłyby lepsze? :wink:
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Seeker »

Rzeczywiście, dawno nie wchodziłem na ten wątek (tak z rok...). Przypomniałem sobie wracając z Gliwic (Pionek #8, 6 września 2008), że kiedyś chciałem zebrać chętnych na regularne spotkania ludzików z K-K i okolic i założyłem jakiś wątek w tej sprawie. Ucieszyłem się widząc, że coś drgnęło.

Moja lista gier, podana w pierwszej wiadomości (poście ?) tego wątka nieco się wydłużyła.

To, czym dysponuję, aktualizuję tutaj:
http://www.boardgamegeek.com/collection ... own=1&ff=1

Jeśli o mnie chodzi, to chętnie grywałbym w planszówki co tydzień, może co dwa. Pasują mi piątki lub wtorki.
Jakie miejsce proponujecie?

Ja proponuję na początek takie kandydatury:
- pub Atena (Kędzierzyn, w kinie "Chemik", przy głównej ulicy (Aleja Jana Pawła II, jakieś 10 minut od dworca PKP)
- pub Laguna (też przy głównej ulicy, jeszcze bliżej dworca niż Atena, około 3 minuty)
- pub Kosmos (też przy głównej ulicy, pomiędzy Laguną a Ateną, około 8 minut od dworca PKP)

Jak będzie jakieś szersze zainteresowanie to mogę zapytać w którymś z domów kultury (np. kino Chemik, RSM, ODK Kosmos).

W Koźlu za bardzo nie znam odpowiednich miejsc, zakładam jednak, że na pewno istnieją.

Do np. Zdzieszowic też mógłbym czasem dojeżdżać (można oczywiście pomyśleć o naprzemiennym miejscu spotkań: K-K, Zdzieszowice, ew. inne, K-K, Zdzieszowice, ew. inne, itd....).

Pozdrowienia, Seeker, 8 września 2008, 23:18
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Wallenstein »

Fiu, fiu.
Ależ ja tu długo nie zaglądałem. I w Zdzichach jest jakaś ekipa. No to trzeba się będzie zmobilizować na jakieś spotkanie.

Seeker
Czy możesz popytać o salę w Chemiku. Jakieś lokum powinno się znaleźć na "Koło miłośników kolorowych, papierowych kształtów o różnych wymiarach".
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Co do Zdzich to idzie grać w Montanaro 3-4min od stacji - pizzeria. Duże stoły i na prawdę wygodnie.
Co do dojazdów do Kęta to dla mnie nie problem - auto.
Problemem jest moja praca na zmiany ale i tutaj byśmy się dogadali.
Co do gier to mamy (ja i Żenia):
6 bierze; Bang; Blue Moon City; Bonaparte; Carcassonne; Condottiere; Der Goldene Kompass; Fasolki; Ligretto Futbol; Memoir '44; Osadnicy z Catanu; Owczy Pęd; PitchCar Mini; Polowanie na Robale; Portobello Market; Prawo Dżungli; Ryzyko; Santiago; Shogun; Stone Age; Ticket to Ride; Wilki i Owce; Wysokie Napięcie; Wyścig Żółwików; Zaginione Miasta;
dodatki do wymienionych gier:
Karczmy i Katedry; Księżniczka i Smok; Kupcy i Budowniczowie; Osadnicy z Catanu 5-6; Miasta i rycerze z Catanu; PitchCar Mini Extension I; PitchCar Mini Extension II; Wysokie Napięcie: Europa Centralna/Beneluks; Wysokie Napięcie: Nowe karty Elektrowni; Żeglarze z Catanu;
i chyba to wszystko. Część gier nie grana.
Byliśmy na pionku i się nie spotkaliśmy - ciekawe.
Pozdrawiam

Ja również raz na tydzień/dwa - jeśli chodzi o granie (bo w planach muszę odwiedzić Opole no i wprosić się co jakiś czas do Gliwic).
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Seeker »

Do Wallensteina:
Dziś podjechałem do kina Chemik - tam wciąż remont trwa. Zajrzałem do środka - wewnątrz również. Wróciłem do domu i zaglądnąłem na stronę www kina http://www.mok.com.pl/?act=film - i się okazuje, że aktualnie administracja jest przeniesiona do Domu Kultury "Koźle" przy ul. Skarbowej 10 (nie za bardzo kojarzę, gdzie to jest, ale pewnie bym znalazł w razie potrzeby). Chyba poczekam ze zgłoszeniem się, wydaje mi się, że lepiej będzie spotkania organizować w Kędzierzynie niż w Koźlu, ze względu na dojazd - oczywiście dla tych co pociągiem mogliby ewentualnie dojeżdżać.

I do wszystkich zainteresowanych:
Zresztą, tak się chyba nawet dobrze złożyło. Jeśli udałoby się spotkać ze dwa, trzy razy przed rozmowami z domami kultury, to byśmy mniej więcej wiedzieli ilu jest zainteresowanych regularnym spotykaniem się przy planszy i to byłby jakiś konkretny argument do rozmowy z szefostwem domów kultury.

Wielkość stołów też ma jakieś znaczenie, a w tych pubach, które podałem to chyba najwygodniej byłoby w Kosmosie - tam o ile wiem zwykle nie ma tłumów i stoły są wystarczające. Zainteresował mnie pomysł na spotkanie w tej pizzerii. Chętnie udałbym się w jakimś dniu do Zdzieszowic, pizzę też lubię jeść...

Byliśmy na pionku i się nie spotkaliśmy - ciekawe.

Ano, tak wyszło. Byłem tylko w sobotę 6 września 2008, nie gadałem z wieloma ludźmi. Na plakietce, którą otrzymałem po uiszczeniu opłaty wejściowej napisałem "Paweł K-Koźle" i nie chowałem się nigdzie. A w co grałeś? Ja w Puerto Rico (fenomenalna gra, to mój planowany następny zakup), Neuroshima HEX! (niezłe, coś a'la komputerowe Battle Isle, ale jednak inaczej), Samuraj (dość dobre, ale nie myślę o kupnie), Tikal (mam swój, bardzo lubię, potłumaczyłem reguły i zagrałem w 4 osoby), Brass (zagrałem po raz pierwszy, zagmatwana trochę mi się wydała, ale ta gra tak ponoć ma. Sądzę, że następne rozgrywki toczyłbym bardziej świadomie... W każdym razie interesująca - ale to Puerto Rico mnie zaczarowało), Jenga (na zakończenie, coby mózg ochłonął). Grałem z takimi ludźmi: Neurocide (Piotrek, nie wiem skąd jest), Ania, Artur i Igor (gdzieś pod Koźlem mieszkają), Sylwia (Skanna) i Maciek (macike) z Wrocławia oraz Żaba (nie wiem skąd, nie pamiętam imienia).


Gdy uda nam się namówić na jakieś spotkanie to zabiorę np. takie gry:
  • Agicola
http://img262.imageshack.us/img262/2405/pict2942nn9.jpg
  • Giganten
  • Bison - tę grę kupiłem na Pionku.
  • Drakon
Przypominam, że spis tego, co mam w kolekcji znajduje się tutaj:
http://www.boardgamegeek.com/collection ... own=1&ff=1

A przy okazji - chętnie poznałbym Carcassonne, Stone Age, Ryzyko, Portobello Market, Santiago (w Santiago to można pograć przez neta... - jak coś to please contact me...)

Pozdro,
Seeker, 11 września 2008, 15:24
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2008, 15:34 przez Seeker, łącznie zmieniany 2 razy.
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Zainteresowani - jak na razie jest nas 3 (Seeker, Wallenstein, DanCo) plus Żenia (moja druga połówka - ciężko ją namówić na cięższą grę z "obcymi", tak więc jakby ją brać pod uwagę to trzeba zacząć od lekkich i dawkować mocniejsze wmawiając, że to coś łatwego). W gry które mamy nie grała w: Bonaparte, Shogun i Santiago (oba ostatnie tytuły jedynie rozpakowane, zresztą jak większość dodatków do posiadanych gier). Resztę grała i bardzo sobie chwali.
Ze Zdzich można doliczyć jeszcze dwie osoby - koledzy. A więc Zdzieszowice mają 4 otwarte na świat głowy (nie liczę Asi, która wraz ze Steady grywa raczej we Wrocku, pozostałych ludzi też nie chcę urazić, widać jeszcze ich nie poznałem).

Co do pionka to byłem oba dni, grałem w lekkie gierki: Mr. Jack, Tikal, Cytadela, UpTown, Blokus, Ubongo Duel, Kogworks, Quarto, Tzaar (pierwszy raz i bardzo mi się spodobał), Rumis, Bluff, Hej! To moja ryba (też ciekawa gierka, idzie z dzieckiem pograć), Verflixxt! (świetnie zminimalizowana losowość kości), PitchCar Mini, Niagara, Kaker-Laken-Salat, Blefuj! , Ca$h'n Gun$, Jenga, Polowanie na Robale (większość po dwa razy).
Byłem z kobitą i prawie cały czas razem - jedynie PitchCar nas rozdzielił.
Identyfikator - Daniel "DanCo" Zdzieszowice, też się nie ukrywałem :)
BOLD to lista moich zakupów po tym pionku.

Co do spotkania to zakładam, że ten tydzień odpada, w przyszłym mam popołudniówki więc i ja odpadam. Od 22-30 września mam nocki a później ranki a więc idzie się spotkać, kwestia tylko godzin (od 16 do jak mam na noc to max 20:30-21:00 w zależności gdzie, a jak na rano to 21:30-22:00 z możliwością poślizgu). W dni wolne ja do oporu, Żenia odpada bo na rano do pracy.

Najlepiej byłoby podać jakiś termin i spróbować dogadać się do co miejsca, czasu i ilości osób. Co wy na to?
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Seeker »

To może tak:

Miejsce:
Zdzieszowice, pizzeria Montanaro

Czas:
Piątek, 19 września 2008, 17:30. - ten termin odpadł - po rozmowie na gg z DanCo
Wtorek, 23 września 2008, około 17:20.
Pociąg z K-Koźla o 17:02, przyjazd do Zdzieszowic o 17:12.
Wracałbym pociągiem o 20:43, w K-Koźlu przyjazd o 20:54.

Dysponuję: Zabieram: (propozycje)
Agricola
Bison
Drakon

Zainteresowanych proszę o ustosunkowanie się do powyższych założeń.

Greetings, Seeker, 2008-09-13, 16:07.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2008, 17:58 przez Seeker, łącznie zmieniany 2 razy.
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

No to tak jak pisałem, ja odpadam z racji PRACY - POPOŁUDNIÓWKI :(
Wrzucę sobie Ciebie na GG to może szybciej się dogadamy :)


Tak jak na GG, PASUJE :)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Jeśli ktoś nie wie gdzie jest Montanaro to:
- pociąg z Kędzierzyna - staje przeważnie na 2 peronie (są tylko dwa), wówczas należy iść za ludźmi do tunelu, tam w lewo, po wyjściu z tunelu stoimy przy ponurym dworcu PKP (czasami otwarty a czasami zamknięty), idziemy dalej za ludźmi, przed dworcem idziemy w prawo, wzdłuż drogi, na wprost jest Bank Spółdzielczy, wówczas skręcamy w lewo (jesteśmy na głównej drodze idącej przez Zdzieszowice - w tym miejscu Chrobrego), idziemy ok. 120m i dochodzimy do Lewiatana, po drugiej stronie drogi mamy blok i obok Pizzerię z dość dużym parkingiem, do tego może tam być znaczek kręgli (bowling). Wchodzi się do lokalu, na wprost bilard i automaty, na prawo kręgle, a na lewo stoliki pizzerii (ja i Żenia będziemy wcześniej, już dziś mamy ochotę na pizzę we wtorek, na stoliku będzie leżała gra/y by nie było problemu z odnalezieniem się).
- pociąg z Opola - to samo tylko pomijamy przejście tunelem (normalnie pociąg ten staje na peronie 1)
Czas przejścia ok. 4min.
Poza tym koniec języka za przewodnika.

17 wrz 2008, 22:40
Stan Naszych (Żenia i DanCo) gier został powiększony o Verflixxt!, więc i ta gra jest dostępna.
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Spotkanie i po spotkaniu.
W sumie 6 osób i jedna rozegrana gra - GOT.

Teraz lecę do pracy.
Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja się spotkać (tym razem w Kędzierzynie-Koźlu) i zagrać w większą ilość gier :)
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Seeker »

Po pierwszym spotkaniu nasunęły mi się takie wnioski:

1. Sądzę, że granie w wymagające mniej czasu gry byłoby szczęśliwszym rozwiązaniem. Jeśli w dłuższe, to wcześniej się do tego przygotować. Zdążymy wówczas zagrać w kilka gier, co jednocześnie oznacza, że każdy będzie miał większe szansę zagrać w coś, co mu przypadnie do gustu. Gdy np. komuś nie podpadnie jedyna zagrana gra to przez np. trzy godziny jakie ma do dyspozycji ponudzi się i niewiele korzyści odniesie. No i nikt by się niepotrzebnie tyle niezagranych gier nie nadźwigał... (nie mówię, że akurat mnie się GoT nie spodobało. To po prostu jak dla mnie gra, której nie "poczułem" za pierwszym razem i sądzę, że następnym razem zagrałbym bardziej przemyślanie. Ja chyba nie przepadam za grami negocjacyjnymi). Krótko mówiąc, że zacytuję "raz na jakiś czas MOCNIEJSZE gry ale przeważnie (...) maluchy i średniaki". Te pierwsze spotkanie to była "mocniejsza" gra. I na jakiś czas, proponuję, wystarczy...
2. Oczywiście na spotkaniach nie musimy grać w jeden tytuł. Jeśli będzie nas w przyszłości >=5 osób to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by podzielić graczy na dwie gry - jeśli tak się gracze dogadają. Przy >=7 osób to chyba nawet nie będzie innej możliwości (ktoś chce grać w Mafię?).
3. Z czasem, w miarę jak nas przybędzie, będzie można pogadać z domami kultury. Nie wiem jak inni, ale ja gdy przychodzę grać do jakiegoś lokalu, to jakoś niezręcznie się czuję gdy zajmuję miejsce i nic nie zamówię. Docelowo wierzę, że jakaś "Sekcja Planszaków" to byłoby coś. Automatycznie odpadłyby koszty w rodzaju "bo mi głupio nic nie zamówić"...

Opinie innych osób mile widziane.


Jako wstępny termin następnego grania proponuję: wtorek, 14 października 2008, lokal KOSMOS w Kędzierzynie, godz. 17:00. Proszę o kontrpropozycje, sugestie, etc. (nie rzucać jajami albo pomidorami! - jakoś się chyba dogadamy...)

Pozdrowionkas,
Seeker, 24 września 2008, 16:36
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Mi 14 października pasuje. Pogadam z Bożeną co ona na to - często po pracy jest w domu o 16:30. Porozmawiam też ze znajomymi czy ktoś by reflektował.
Na razie ze Zdzieszowic 1 osoba.
Gry - postaram się zabrać tytuły nadające się dla 2, 3, jak i dla 10 osób.

Co do wniosków - jestem za. Osobiście wolę zagrać kilka razy, kilka gier. Wiadomo, że jeśli byłoby wiele osób i miałbym ochotę na coś dużego to grałbym w to. Inną sprawą jest to by każdy grał i dobrze się bawił. GOT jednak był zbyt długi i Bożena nie bawiła się dobrze. Zresztą i tak długo wytrzymała :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Wallenstein »

Może jakiś wcześniejszy termin?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Ja odpadam na wcześniejszy (chyba, że chodzi o 13 października) - praca zmianowa.
Ze Zdzieszowic 2 osoby.
virtu
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2006, 12:10
Lokalizacja: Głogówek/Kędzierzyn Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: virtu »

Witam

tez na forum zaglądam tylko jak ktoś mi coś napisze :wink:

Postaram się przyjść 14 do lokalu kosmos (nawet w organizerze zapisałem :D ) ale wpadnę przed 19 (praca) i bardziej zaznajomić się z Wami niż pograć. Chyba dobre i to na początek.

Co do GOT to też ją posiadam i nie udało mi sie w nią jeszcze pograć, a wydaje się sympatyczna, więc może będzie okazja.
Znam pare osób z Głogówka co lubią planszówki (raczej strategie) więc może się okazać że jest nas trochę "uśpionych" w okolicy

do zobaczenia 14

salute
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Ze Zdzieszowic 2 osoby na 100% i 1 na 90%.
Może zaczniemy zastanawiać się w co zagramy?

Ja z chęcią zagrałbym coś z tego poniżej - wymieniam tylko moje gry :) :
- 3-4 osoby w Blue Moon City
- 3-5/6 osób - Carcassonne z jakimś dodatkiem (nie pamiętam kiedy ostatnio w to grałem)
- 3-5 osób - Santiago - czytam instrukcję i może być ciekawie ale przy 4-5 osobach
- 2 osoby - Tzaar
- 2-6 osób - That's Life!, którego muszę sprawdzić pod kontem szczęścia/losowości - ostatnio w 5 osób był aż niemiły z tego powodu, wygrała osoba, która w połowie gry zrozumiała o co chodzi ze zbieraniem płytek

oczywiście nie wymieniam mniej pasujących czasowo oraz nastrojowo gier:
- Hej! To moja ryba - jestem zauroczony, ciekawe jak długo :)
- Stone Age
- Wysokie Napięcie
- Osadnicy może z dodatkiem 5/6 :)
- Żółwiki o których jest ostatnio głośno a ja mam w nich szczęście i bardzo często wygrywam
- Portobello Market - szybka gierka
- Manila, która mimo specyficznego typu mi się bardzo podoba i mogę w nią przegrywać ile wlezie
- Memoir'44 - kolega z którym gram jest w kraju ale nie ma czasu, więc dawno nie grałem - gra w 2 osoby oczywiście
- Shoguna - bo mam a nie grałem, ale chyba szkoda czasu :(

Seeker z Twoich to:
- Abalone - nigdy nie grałem
- Bison - na pewno zobaczyć i po objaśnieniu zasad zagrać :)
- Giganten - to co wyżej
- Tikal - już grałem i z chęcią kiedyś bym znowu zagrał, bardzo mi się podobała
- Agricola - odpada, za duża, za dużo tłumaczenia
- Pick & Pack - Bożena chciałaby na pewno w to zagrać już na pionku o tym mówiła
ODPOWIEDZ