[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Uzariel
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2005, 12:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Uzariel »

A kiedy beda foty z ostatniego spotkania, bo chcialem sprawdzic stan swojego uzebienia ;)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Witam,
ostatnio naszedł mnie pewien pomysł. Skoro tak prężnie się rozwijamy może byśmy zorganizowali jakieś konkursy i zawody. Można by zebrać po parę zł i kupić nagrodę (hmm, co by to mogło byc...). Później przeprowadzić zawody w jakiejś grze lub jakiś konkurs. Zwycięzca otrzymuje nagrodę (hmm, nadal nie mam pojęcia co by mogło nią być...). Obawiam się tylko, że szafy Prezesa, czy Longinusa nie wytrzymają naporu nagród (obojętnie co by to nie było).
Co o tym pomyśle myślicie? Nie krępujcie się. :twisted:
Pozdro
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

taki pomysł juz kiedyś na forum poznańskim chyba padał...
padał, padał - i padł.
nie wiem dlaczego.

skończyło się - o ile dobrze pamietam - na etapie wstępnego ustalania listy gier, w których moglibyśmy startować...
faworytem - o ile pamięć mnie nie zawodzi - był Jungle Speed ;-)

Fajnie, że tamat wraca, bo to rzeczywiście zacny pomysł.

To co? Z której gry zrobimy dyscyplinę olimpijską? Głosujmy :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

było o tym też na forum bgg:

http://www.boardgamegeek.com/thread/302653

ale tam nie ma ani słowa o jungle speed, więc u nas chyba też gadaliśmy...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

Itsuma Oki pisze:Można by zebrać po parę zł i kupić nagrodę
Tylko nie przesadzajcie ze stawka. Ja proponuje tak do 20 pln'ow... i wybierzcie jakas sensowna gre (najlepiej jakiegos hiciora pana Renifera Kniazia) bo z Jungle speed'em to do... ZOO a nie na turniej.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

OMG!!! Tylko nie Jungle Speed!!! Przecież ludzie się pozabijają!!! Po ostatnim razie blizny od damskich paznokci mam do dziś :). Prawdę mówiąc myślałem o czymś bardziej wymagającym i poruszającym szare komórki (np. szachy z dodatkami :) )
Mój pierwszy typ to Osadnicy z Cathanu, wszyscy mają szansę bo to "... głupia gra losowa..." :)
Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Colonel_pepper »

Itsuma Oki pisze:OMG!!! Tylko nie Jungle Speed!!! Przecież ludzie się pozabijają!!! Po ostatnim razie blizny od damskich paznokci mam do dziś :). Prawdę mówiąc myślałem o czymś bardziej wymagającym i poruszającym szare komórki (np. szachy z dodatkami :) )
Mój pierwszy typ to Osadnicy z Cathanu, wszyscy mają szansę bo to "... głupia gra losowa..." :)
Pozdrawiam
To ja proponuję Osadników plus rycerze plus dodatek karciany (karty wydarzeń zamiast kości). Niweluje trochę czynnik losowy, a że osadników lubię bardzo, to i bym bardzo i chętnie.
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Ponieważ wątek przerażenia wizją konkursu w Jungle Speeda się rozszerza trzeba chyba od razu zdementować - prezes przecież tylko żartował - a przynajmniej taką mam nadzieję :wink:

Śledzę wątek Alibi od początku i rozmowy o konkursie w Jungle Speed sobie nie przypominam. Aby turniej miał jakieś szanse powodzenia gra musi być w miarę krótka oraz popularna (choćby po to, by było kilka egzemplarzy, w które można zagrać na raz - chyba że rozłożymy turniej na wiele spotkań). Pewnie najbardziej rzeczywiście pasuje Neuroshima hex. Ja osobiście zagrałbym też w Battle line i tu ukłon w stronę prezesa w En Garde i Oregon :)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

W związku z Waszymi propozycjami, poproszę, żeby przynosić te gry, bo muszę się podszkolić :) Chętnie zagram z Prezesem, żeby rozpracować jego słabe strony :twisted:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Itsuma Oki pisze: Chętnie zagram z Prezesem, żeby rozpracować jego słabe strony :twisted:
Co za bluźnierstwo - prezes nie ma słabych stron :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Pjaj pisze:
Co za bluźnierstwo - prezes nie ma słabych stron :)
a przynajmniej nie żyje nikt, kto mógłby to potwierdzić... :twisted:

(jezuuu... pierwszy raz w życiu użyłem innej ikonki niż :-) i ;-) )

no dobra, to mamy na razie następujących kandydatów:

- neuroshima hex

- battle line

- osadnicy

- jungle speed; to NAPRAWDĘ mój faworyt :-) - głównie ze względu na spektakularność rozgrywki, okrzyki kibiców i meksykańskie fale wokół stołu (trudno to sobie wyobrazić przy osadnikach); dodatkowo jungel speed umożliwia:
a) szybkie przeprowadzenie eliminacji (przynosimy 2 egzemplarze, sadzamy po 5 osób przy stole, dwie pierwsze przechodzą dalej)
b) efektowne półfinały i finał (półfinał - 3 osoby przy stole); finał - 2 osoby (najlepiej w samo południe... tj. o północy ;-) )

- quorridor (zgłaszam, bo nie ma tu żadnej losowości, jest krótkie (w przeciwieństwie do szachów) i nastawione na konfrontację mózg kontra mózg)

(en garde i oregon odpuszczam, choć pjaj swoje punkty jak zwykle zarobił ;-) )

Moim zdaniem powinniśmy wybrać jakąś grę, której turniej można przeprowadzić jednego wieczoru, w przeciwnym razie przypadkowa nieobecność ćwierćfianlistów, półfinalistów czy finalistów na którymkolwiek z kolejnych spotkań może nam turniej rozłożyć na łopatki i wyraźnie wydłużać jego rozstrzygnięcie... no chyba, że myślimy o prowadzeniu kilkutygodniowej/kilumiesięcznej LIGII jakiejś gry, a nie o jednym, przebojowym wieczorze z adrenaliną, ze sztucznymi ogniami, tortem i szampanem ;-)

p.s.
OCZYWIŚCIE, że jestem tendencyjny :-)

p.p.s.
A co do nagrody - rzecz jasna nie moze być tak, że prawo uczstenictwa w konkursie mają tylko osoby, które składały się na nagrodę (bo niektórzy muszą się liczyć z każdą wydaną złotówką). Dlatego proponuję następujące rozwiązanie: i tak pozbywam się aktualnie kilku gier, więc jedną z nich mogę wrzucić na podium - a przy kolejnym turnieju (w inna grę) b edziemy miec czas na załatwienie jakiegoś sponsora (myślę, że Bard, Egmont czy Rebel będzie otwarty na możliwość ufundowania nagrody i wprowadzenia swojego logo na turniej, w którym bierze udział kilkadziesiąt osób :-) )
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, 09:49 przez rokter, łącznie zmieniany 1 raz.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Chodziło mi o te lekko słabsze z jego najmocniejszych stron :mrgreen:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

rokter pisze: - jungle speed; to NAPRAWDĘ mój faworyt :-) - głównie ze względu na spektakularność rozgrywki, okrzyki kibiców i meksykańskie fale wokół stołu (trudno to sobie wyobrazić przy osadnikach); dodatkowo jungel speed umożliwia:
a) szybkie przeprowadzenie eliminacji (przynosimy 2 egzemplarze, sadzamy po 5 osób przy stole, dwie pierwsze przechodzą dalej)
b) efektowne półfinały i finał (półfinał - 3 osoby przy stole); finał - 2 osoby (najlepiej w samo południe... tj. o północy ;-) )

A pręgierz od Jungle Speeda ustawimy w na środku rynku, będzie zabawniej :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

rokter pisze: Moim zdaniem powinniśmy wybrać jakąś grę, której turniej można przeprowadzić jednego wieczoru, w przeciwnym razie przypadkowa nieobecność ćwierćfianlistów, półfinalistów czy finalistów na którymkolwiek z kolejnych spotkań może nam turniej rozłożyć na łopatki i wyraźnie wydłużać jego rozstrzygnięcie... no chyba, że myślimy o prowadzeniu kilkutygodniowej/kilumiesięcznej LIGII jakiejś gry, a nie o jednym, przebojowym wieczorze z adrenaliną, ze sztucznymi ogniami, tortem i szampanem ;-)
To ja tylko suflersko i z boku podpowiem, ze to wstyd, ze Poznan nie ma jeszcze swoich rozgrywek w Pitchcar Mini :-P.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Jeśli chodzi o nagrody to jest też fundusz koszulkowy, z którego jak na razie mamy w kasie 66,23 :) Nic nie poszło jeszcze na prezent dla Taty Eli, ale po pierwsze nie ma Eli, po drugie nie dało się z niej wcześniej wycisnąć co mogłoby Tatę zaspokoić (może planszówka? ;) )

Co do naszych turniejów - może Football Ligretto? Druzyny 4 na 4 (moze byc ich kilka na poczatek) - zwycieska 4 potem dzieli sie i potyczka 2 na 2, a na koniec znów podzial i final: 1 na 1 !!!
Itsuma Oki pisze:A pręgierz od Jungle Speeda ustawimy w na środku rynku, będzie zabawniej :)
A mi się widzi akcja społeczna trochę typu flash mob - bierzemy rozkładane stoliki, krzesełka i ziup choćby i na ten Stary Rynek grać publicznie, niech i będzie ten Jungle Speed czy Futball Ligretto, gramy zachęcamy, rozgrywamy konkurs :) I tu sponsorów z nagrodami nie zabraknie pewnie :D
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Myślę, że to dopiero początek i raz na miesiąc (np. w ostatni poniedziałek miesiąca) można przeprowadzić zawody, co miesiąc w innej grze. Na każdą przyjdzie pora.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

maluman, senaszel - przyszły gry od Ala. przynieść w poniedziałek, czy umówimy się jakoś inaczej?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

rokter pisze:maluman, senaszel - przyszły gry od Ala. przynieść w poniedziałek, czy umówimy się jakoś inaczej?
Przynieś w poniedziałek.
Dzięki!
m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

maluman pisze: Przynieś w poniedziałek
Tzn ze wreszcie bedziesz? <jupi>

a dla chetnych sa juz NOWE ZDJĘCIA

Na jednym nawet jeden z Braci S - drugi niestety nie dał się jeszcze ustrzelić...
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Squirrel pisze:
maluman pisze: Przynieś w poniedziałek
Tzn ze wreszcie bedziesz? <jupi>

a dla chetnych sa juz NOWE ZDJĘCIA

Na jednym nawet jeden z Braci S - drugi niestety nie dał się jeszcze ustrzelić...

No z tym Itsumą to przesadziłaś, ja tak nie wyglądam :evil: :mrgreen:
Normalnie to jak Gandalf, długa, biała broda i takie tam. A na zdjęciach to raczej jakiś podrzędny Harry Potter :D
Ale ogólnie zdjęcia super:)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2008, 18:26 przez Itsuma Oki, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

Itsuma Oki pisze:Myślę, że to dopiero początek


O tak ! Raz w miesiacu, zorganizujemy turniej z masa wspanialych nagrod, ktore oczywiscie zasponsoruje nam nasz szanowny prezes rokieter. Uznaniem dla jego zaslug, bedzie awans prezesa, ze stanowiska gracza na stanowisko glownego sedziego liniowego, po to by z trybun, mogl bacznie przygladac sie graczom, w czasie kolejnej Jungle Speed'owej rozgrywki. :lol:


Squirrel pisze:Na jednym nawet jeden z Braci S - drugi niestety nie dał się jeszcze ustrzelić...
...bo drugi zostal postrzelony, podczas ubieglego sezonu polowan na szynszyle i aktualnie przebywa, w niedostepnym dla tlumu gapiow schronisku MSWiA :)


p.s.
W miejsce "Jungle Speed" proponuje "Konfrontacje".
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Serodziej pisze:
Itsuma Oki pisze:Myślę, że to dopiero początek


O tak ! Raz w miesiacu, zorganizujemy turniej z masa wspanialych nagrod, ktore oczywiscie zasponsoruje nam nasz szanowny prezes rokieter. Uznaniem dla jego zaslug, bedzie awans prezesa, ze stanowiska gracza na stanowisko glownego sedziego liniowego, po to by z trybun, mogl bacznie przygladac sie graczom, w czasie kolejnej Jungle Speed'owej rozgrywki. :lol:

Twój plan został przejrzany, proponując stanowisko sędziego chcesz wyeliminować Prezesa, jako głównego pretendenta do nagród. Ale to Ci się nie uda!!! :twisted:
No i zapunktowałem mam nadzieję 8)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: woj_settlers »

Czy w szale radości turniejowymi pojedynkami, będzie w poniedziałek miejsce dla "zwykłych wyjadaczy :x " planszówek?
Można liczyć na Osadników albo Torresa?
Będzie ktoś o 17:30?
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Colonel_pepper »

woj_settlers pisze:Czy w szale radości turniejowymi pojedynkami, będzie w poniedziałek miejsce dla "zwykłych wyjadaczy :x " planszówek?
Można liczyć na Osadników albo Torresa?
Będzie ktoś o 17:30?
W osadników sam bym chętnie zagrał, ale pionki do nich są jeszcze w trakcie odzyskiwania. Spróbuję dorwać je w poniedziałek, ale niekoniecznie mi się uda...
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Mogę być około 17:30 ale na 'czystych' osadników nie bardzo mam ochotę. Przedawkowałem. Chętnie zagrałbym z jakimś dodatkiem.

Pisze się też na:
Galactic Emperor, Nexus Ops, The Last Night on Earth i co tam się jeszcze trafi.

Jeżeli ma być turniej i chcemy pozyskać jakiś sponsorów to całość powinna być dobrze zobrazowana gdzieś na www. Zasady, gry, uczestnicy, relacje, wyniki, zdjęcia.. To zawsze dobra karta przetargowa w negocjacjach, a i uczestnikom pomaga zorientować się co i jak. Czym szybciej coś takiego zaistnieje tym dłuższą będzie miało historię i większego powera ;)
ODPOWIEDZ