Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: maluman »

Witam

Szukam fajnej gry na dwie osoby. Czegoś, w co możnaby się 'zanurzyć' i czerpać radość z rozgrywki. Tak postawione warunki, niestety dyskwalifikują typy, które można znaleźć w innych wątkach dla dwóch osób.
Preferencje moje i współgracza są takie:
1. Nie dominująca losowość
2. Umiarkowana złożoność (duża kompleksowość)
3. Nie za trudna
4. Odczuwalny klimat
5. Duże replayability
6. Lubimy różne klimaty - głównie SF/Fantasy, ale może też być historyczna.

Wśród gier, które do tej grałem były:
1. LOTR - Konfrontacja (bardzo się podobało, ale ile można w to grać... poza tym za mało 'kompleksowa')
2. Caylus - mi zupełnie nie podszedł - zbyt abstrakcyjny i zbyt męczący umysł (gra złożna nie koniecznie musi być wyczerpująca).
3. Dragons of Kir - podoba nam się ta gra, ale uwagi te same co do LOTR'a
4. Memoir 44 - przy pierwszej styczności bardzo mi się podobała, ale zdaję sobie sprawę, że na dłuższą metę losowość zabija.
5. Neuroshima HEX - bardzo się nam obu podoba, ale również za mało kompleksowa
6. Duel in the Dark - bardzo fajna gra, jednak małe replayability

Zastanawiam się od wczoraj nad dwoma tytułami: 1960 - The Making of President, oraz Conflict of Heroes. Czy ktoś miałby dla mnie jakieś podpowiedzi?

Dzięki z góry.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Don Simon »

Through the Ages swietnie dziala na 2 osoby.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: melee »

Twiwlight Struggle, 1960, CoH, wszystkie właściwie spełniają te warunki - zawsze można podyskutować nad "dominującą losowością" ;)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: samur »

LOTR to na pewno swietny wybor :) Czuc klimat Tolkienowskich opowiesci no i ma bardzo duze replayability, jest dosyc zlozona, no i swietna :)

Ale ja tez polecilbym Ci zobaczyc Mr. Jack. Dla mnie ta gra rowniez jest bardzo dobra i spelnia zalozenia, ktore tutaj podales :) Tylko, ze to gra dosyc specyficzna, wiec lepiej w nia zagraj przed zakupem.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: steady »

Ja powiem: Manoeuvre i Caylus Magna Carta. Obie super, odczuwalny klimat duża regrywalność.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Don Simon »

steady pisze:Ja powiem: Manoeuvre i Caylus Magna Carta. Obie super, odczuwalny klimat duża regrywalność.
CMC ma klimat? Na pewno nie wiekszy, niz planszowa wersja, a maluman ja odrzucil jako abstrakcje...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: waffel »

Moje osobiste "gorące tytuły" które kupię jak tylko będzie mnie stać to CoH i TS - oba zapewniają to, co w grach cenię najbardziej (wbrew pozorom nie są to lasery) czyli ogromne emocje, napięcie i "intensywność" rozgrywki.

Mr Jack też jest bardzo fajny, ale raczej jako pojedynek na logikę - można się trochę zawiesić rozkminiając drzewko możliwych ruchów. Aż takich dreszczy mi to nie daje, ale może dlatego, że jeszcze jestem za cienki żeby blefować albo jakieś wyjątkowo kreatywne ruchy wykonywać.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 605 times
Been thanked: 954 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Odi »

Manoeuvre jest bardzo fajny, ale radziłbym spróbowac przed zagraniem. Mogą być problemy ze spełnieniem warunku 1 i 4.

Z racji ilości rzutów kostek i systemu 'podkręcania' ataku dodatkowymi kartami, M. premiuje raczej dobre planowanie w celu zwiększenia szans na udany atak. Ruszamy się oddziałami 'za free', więc manewrów nie determinują karty. Losowość mniejsza niż w grach M'44-podobnych, ale jest.

Klimat bitwy niby jest ale... jakiś taki... abstrakcyjny trochę. Gra sama w sobie super, replayability przeogromne (8 różnorodnych armii), ale lepiej sprawdź gdzieś (Vassal?)

Mam 1960:The Making of President - nie grałem jeszcze, ale wygląda bardzo, bardzo samkowicie. Wykonanie na najwyższym poziomie. Bardo pożądanym wstepem do gry powinno być jednak zapoznanie się (książka? net?) z przebiegiem kampanii. Grajacy w 1960 bardzo sobie ją chwalą (losowość ma mniejszą niż bratnie TS)

Sprawdź też Race for the Galaxy. Gra wygląda na trudną, losową i niestrawną dla nowego gracza. Pozory mylą. Klimat jest spory, system ikonek KAPITALNIE się sprawdza podczas rozgrywki, gra się świetnie, replayability duże - minusem jest minimalna interakcja.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Andy »

Odi pisze:Manoeuvre jest bardzo fajny, ale radziłbym spróbowac przed zagraniem. Mogą być problemy ze spełnieniem warunku 1 i 4.
W grze zdecydowanie dominuje konieczność myślenia i kombinowania, nie los (mimo kart i kostek). Klimat "historyczny" jest oczywiście całkowicie umowny - historii jest w Manoeuvre tyle, co w Mr. Jacku. ;)
Mam 1960:The Making of President - nie grałem jeszcze, ale wygląda bardzo, bardzo samkowicie. Wykonanie na najwyższym poziomie. Bardo pożądanym wstepem do gry powinno być jednak zapoznanie się (książka? net?) z przebiegiem kampanii.
Nie jest to konieczne, jeśli kogoś aż tak bardzo nie interesuje. Wystarczająca ilość informacji historycznych podana jest kursywą na każdej karcie wydarzeń. Dzięki tym notkom i archiwalnym zdjęciom, a także opracowaniu graficznemu elementów gry (nawiązującemu do tamtych czasów) klimat w czasie rozgrywki jest fantastyczny!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Don Simon »

Andy pisze: Nie jest to konieczne, jeśli kogoś aż tak bardzo nie interesuje. Wystarczająca ilość informacji historycznych podana jest kursywą na każdej karcie wydarzeń. Dzięki tym notkom i archiwalnym zdjęciom, a także opracowaniu graficznemu elementów gry (nawiązującemu do tamtych czasów) klimat w czasie rozgrywki jest fantastyczny!
To ja dodam, ze dla mnie klimat w TS jest duzo badziej zajmujacy niz w 1960. Zupelnie nie znam przebiegu kampanii i gra w 1960 przeradza sie w zwykle rzucanie kart z jakimis numerkami, bez zadnego wczuwania sie w sytuacje. Stad wydaje mi sie, ze rada o zapoznaniu sie z tematem moze byc dosc dobra.
A TS i tak jest lepsze :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 168
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Kmet »

Blue Moon City bardzo dobrze chodzi na 2 osoby. Choć można mieć zastrzeżenia do replayability. Ale jak gra się w różne gry o ograniczonym replayability to jakoś można to przeżyć :) - jak już gram w dwie osoby to głównie w trzy gry :
LOTR - Konfrontacja
Neuroshima Hex
właśnie BMC
no jeszcze soccer tactics - ale to dla specyficznego grona.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Filippos »

Oprócz wymienionych wyżej rozważ jeszcze Jambo i Fury of Dracula. To ostatnie ma w mojej kolekcji tytuł najczęściej granej na dwie osoby niedwuosobowej gry :twisted: Wiele osób się z tym nie zgodzi ale dla mnie FoD właśnie na dwie osoby błyszczy (shines :wink: ).
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 605 times
Been thanked: 954 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Odi »

Np ja się nie zgodzę :twisted:

FoD od 3 osób zyskuje bardzo fajny klimacik, gdy gracze ścigający Draco zastanawiają się "gdzie się wąpierz podziewa", a tymczasem Dracula ledwo się powstrzymuje, żeby smiechem nie parsknąć, słysząc texty w rodzaju: "Założę się, że siedzi gdzieś we Włoszech".
Owszem, w 2 osoby zapewne mogłoby być ciekawie i zajmująco, a rozgrywka staje się bardziej taktycznym pojedynkiem, w którym każdy błąd może Dracule drogo kosztować.
Tym niemniej nie wyobrażam sobie, żeby FoD zaczynać od gry dwuosobowej. Gracz prowadzący będzie miec pod swoją opieką 4 postacie. Każda ma 2 dodatkowe umiejętności i może mieć 3 karty zdarzeń i 3 karty ekwipunku (wszystkie zakryte). Karty zdarzeń w FoD są zwykle pełne tekstu (ENG) i na pierwszy rzut oka nie bardzo wiemy, kiedy najlepiej ich użyć i co nam tak naprawdę dają.Tłumaczenie w takim wypadku nie wiele zmienia - raczej pogłębia chaos i wprowadza dłużyzny. Ogarnięcie tego wszystkiego w trakcie pierwszych gier, może nastręczać wiele trudności.

Reasumując: FoD do gry dwuosobowej poleciłbym tylko wtedy, gdy:
- pogracie najpierw ze znajomymi w większej grupie, a dopiero potem przejdziecie na partie dwuosobowe
- BARDZO Wam podejdzie klimat tej gry i TAK BARDZO macie na nią ochotę, że będziecie gotowi poświęcić czas na poznanie kart, umiejętności postaci oraz przemożecie paskudne dłużyzny pierwszych partii
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: waffel »

Też nie polecam FoD na dwie osoby. Nawet na trzy osoby, kiedy grający ludźmi kontrolują po dwóch łowców, można się pogubić. Pamiętam rozgrywkę w której jeden łowca obwieszony krucyfiksami i wodą święconą już wszedł do miasta z Draculą za dnia (prawie pewna śmierć Draka), ale wpadł na Mgłę (strata ruchu). Gdybym pamiętał, że jedna z moich postaci ma Forewarned (anulowanie wydarzenia Draculi) tobyśmy wygrali, a tak to zwiał i został niesmak :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Filippos »

Ja wiedziałem że tak będzie :mrgreen: że się rzucą i poczną odradzać FoDa na 2.
Zgoda że może nie pierwsza partia na dwie, zgoda że wymaga to od gracza grającego łowcami ogarnięcia kilku kart, ale zabawa jest przednia. Owszem, tracimy smaczek dyskusji pomiędzy łowcami, gra staje się bardziej wymagająca dla Draca.
On the other hand przy grze w pięć osób jedyną osobą przy stole która ma fun jest Drac, bo działanie łowcy ogranicza się do ruchu i wzięcia karty, a później czekania 10 minut.

Reasumując - Fod na 2 osoby świetny, ale dla koneserów gatunku, którzy potrafią docenić smaczki :twisted:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 605 times
Been thanked: 954 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Odi »

Filippos pisze:Ja wiedziałem że tak będzie :mrgreen: że się rzucą i poczną odradzać FoDa na 2
Poddaj się! Mamy przewagę liczebną! 8)
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: maluman »

Don Simon pisze:Through the Ages swietnie dziala na 2 osoby.
Dzięki, ale to biały kruk (ceny używanych absurdalne). Jak będzie kiedyś dostępna, to sprawdzę.
samur pisze:LOTR to na pewno swietny wybor :) Czuc klimat Tolkienowskich opowiesci no i ma bardzo duze replayability, jest dosyc zlozona, no i swietna :)
Ale ja tez polecilbym Ci zobaczyc Mr. Jack. Dla mnie ta gra rowniez jest bardzo dobra i spelnia zalozenia, ktore tutaj podales :) Tylko, ze to gra dosyc specyficzna, wiec lepiej w nia zagraj przed zakupem.
Chodzi Ci o tego LOTR'a? http://www.boardgamegeek.com/game/823
Czy może WoTR? http://www.boardgamegeek.com/game/9609
W obu przypadkach przydałoby mi się więcej infrormacji. LOTR to dla mnie coś jak Shadows over Camelot (tak na oko), więc na 2 osoby słabo to widzę.
steady pisze:Ja powiem: Manoeuvre i Caylus Magna Carta. Obie super, odczuwalny klimat duża regrywalność.
Nie te rewiry, ale dzięki za podpowiedzi. To nie ma być kolejna eurogra podobna do pozostałych.
waffel pisze:Moje osobiste "gorące tytuły" które kupię jak tylko będzie mnie stać to CoH i TS - oba zapewniają to, co w grach cenię najbardziej (wbrew pozorom nie są to lasery) czyli ogromne emocje, napięcie i "intensywność" rozgrywki.
Mr Jack też jest bardzo fajny, ale raczej jako pojedynek na logikę - można się trochę zawiesić rozkminiając drzewko możliwych ruchów. Aż takich dreszczy mi to nie daje, ale może dlatego, że jeszcze jestem za cienki żeby blefować albo jakieś wyjątkowo kreatywne ruchy wykonywać.
Mr Jack to również nie te rewiry - nie chodzi mi o grę logiczną, chociaż oczywiście przy okazji chętnie w nią zagram, bo już wiele dobrego o niej słyszałem. Co do TS muszę się zastanowić, czy nie lepiej brać TS niż 1960:TMoP, ze względu na bliższą nam tematykę. Szczególnie, że Don Simon to potwierdza:
Don Simon pisze:To ja dodam, ze dla mnie klimat w TS jest duzo badziej zajmujacy niz w 1960. Zupelnie nie znam przebiegu kampanii i gra w 1960 przeradza sie w zwykle rzucanie kart z jakimis numerkami, bez zadnego wczuwania sie w sytuacje. Stad wydaje mi sie, ze rada o zapoznaniu sie z tematem moze byc dosc dobra.
A TS i tak jest lepsze :-).
Kmet pisze:Blue Moon City bardzo dobrze chodzi na 2 osoby. Choć można mieć zastrzeżenia do replayability. Ale jak gra się w różne gry o ograniczonym replayability to jakoś można to przeżyć :) - jak już gram w dwie osoby to głównie w trzy gry :
LOTR - Konfrontacja
Neuroshima Hex
właśnie BMC
no jeszcze soccer tactics - ale to dla specyficznego grona.
pozdrawiam
Dzięki, ale we wszystkie te gry grałem (nie przepadam za BMC - Knizia w swojej zwykłej formie), ale to również nie te rewiry, o które mi chodzi w tym wątku.
Filippos pisze:Oprócz wymienionych wyżej rozważ jeszcze Jambo i Fury of Dracula.
A Jambo spełnia moje założenia (epic game) - to chyba jakaś prosta handlówka? FoD to raczej nie moje klimaty.

Jak na razie na celowniku mam (dokładnie w tej kolejności):
1. Conflict of Heroes (nie jestem wargamerem, ale bardzo do mnie przemawia Struggle of Empires i liczę na podobny rozmach przy możliwości dobrej zabawy na 2 osoby - do SoE trudno zebrać ekipę)
2. Twilight Struggle lub 1960 - the Making of President
3. Race for the Galaxy
4. LOTR i WOTR (muszę się tym tytułom jeszcze przyjrzeć, widziałem kiedyś w Alibi kolegów męczących WOTR i za bardzo mi to przypominało bitewniaka, LOTR'a w akcji jeszcze nie widziałem)
Dziękuję wszystkim, jakby ktoś miał jeszcze coś do dodania, chętnie przeczytam.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: samur »

-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: melee »

CoH a SoE to zupełnie inne klimaty, mimo wspólnego "of" ;)
Maneouvre to nie eurogra..
TS jest rzeczywiście ciekawszy niż 1960
Mam wrażenie, że RftG jednak nie spełni Twoich założeń..
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 605 times
Been thanked: 954 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Odi »

Ale CoH i SoE to zupełnie inne skale. CoH to taktyczne pole walki, SoE to wielka kampania mocarstw.
Jeśli potrzebujesz czegoś podobnego do SoE ale na dwie osoby (kampania, skala strategiczna, territory control) to powinieneś sprawdzić sobie coś ze stajni GMT:
Kutuzow (Kampania 1812 roku, 2-4 os)
Wellington (kampania iberyjska)
Napoleonic Wars 2ed (2-5 os), http://boardgamegeek.com/boardgame/36399

Spokojnie nadają się dla nie-wargamerów, ale angielski jest obowiązkowy.

ew Hannibal Rome vs Carthago lub Hannibal Barkas

PS Manoeuvre to nie eurogra :) Poczytaj recki na BGG, albo zobacz sobie video recenzję Toma Vassela (też na BGG)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: melee »

:)
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: B »

Blue Moon. Nawet samą podstawką można się długo bawić. Bardzo wciągająca i angażująca karcianka, z klimatem i ślicznym wykonaniem. A jak zacznie się nudzić -> dodatki!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Don Simon »

maluman pisze:4. LOTR i WOTR (muszę się tym tytułom jeszcze przyjrzeć, widziałem kiedyś w Alibi kolegów męczących WOTR i za bardzo mi to przypominało bitewniaka, LOTR'a w akcji jeszcze nie widziałem)
War of the Ring jest rewelacyjny - jesli lubisz klimat, walke, troche rzucania kostkami i znacie dobrze angielski to warto sprobowac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: maluman »

Odi pisze:Ale CoH i SoE to zupełnie inne skale. CoH to taktyczne pole walki, SoE to wielka kampania mocarstw.
Jeśli potrzebujesz czegoś podobnego do SoE ale na dwie osoby (kampania, skala strategiczna, territory control) to powinieneś sprawdzić sobie coś ze stajni GMT:
Kutuzow (Kampania 1812 roku, 2-4 os)
Wellington (kampania iberyjska)
Napoleonic Wars 2ed (2-5 os), http://boardgamegeek.com/boardgame/36399
Spokojnie nadają się dla nie-wargamerów, ale angielski jest obowiązkowy.
ew Hannibal Rome vs Carthago lub Hannibal Barkas
PS Manoeuvre to nie eurogra :) Poczytaj recki na BGG, albo zobacz sobie video recenzję Toma Vassela (też na BGG)
Dzięki, obejrzę video. Co do CoH i SoE, to nie chodziło mi o poziom strategiczny, ale o rozmach gry. Nie potrzebuję czegoś podobnego do SoE, tylko czegoś o podobnym rozmachu i wymagającym podobnego zaangażowania.
samur pisze:Chodzilo mi o tego LoTRa ;) http://boardgamegeek.com/boardgame/18833
Dzięki, ale jak już pisałem, grałem w Konfrontację.
Don Simon pisze:War of the Ring jest rewelacyjny - jesli lubisz klimat, walke, troche rzucania kostkami i znacie dobrze angielski to warto sprobowac.
Ktoś w Poznaniu to ma (chyba Arturius), więc uśmiechnę się do niego, ale obawiam się, że nie mam tak dużego stołu :).
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Proszę o podpowiedź w kwestii klimatycznej gry na 2 osoby

Post autor: Andy »

Duel in the Dark chyba jeszcze nikt nie wymieniał. Klimacik jest! :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ