Tania gra.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: Tania gra.

Post autor: ecco »

Cytadela jest dość fajna i dość tania (60 parę złotych)
Jak na dwie osoby to się nudzi ale na 3 lub 4 jest świetna.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tania gra.

Post autor: monga »

Wszystko zależy od tych 2 osób, ja na przykład Cytadelę na 2 oosby bardzo lubię :)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Tania gra.

Post autor: Filip z Lublina »

santiago - we dwoje nie pogracie, ale zaproście osobę czy trzy(dwie oczywiście też możecie;) i będzie fajnie;)
gra jest BANALNA w zasadach a głęboka jak studnia;)
bardzo polecam.
Wercyngoteryx
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2008, 12:32
Lokalizacja: Luboń/k. Poznania
Kontakt:

Re: Tania gra.

Post autor: Wercyngoteryx »

Też polecam cytadelę. We dwójkę da się pograć. (oczywiście im więcej tym lepiej). W najnowszym wydaniu masz juz zapakowany dodatek Dark City Expansion a to dodatkowe miesiące urozmaiconej gry.
cena 58 zł
http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/ ... l?aff=1709
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Tania gra.

Post autor: Sztefan »

a patrzyłeś na dostępność ;)

dodruk ma być na początku roku
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Tania gra.

Post autor: rand »

Troche czasu minęło od ostatniego mojego postu w tym temacie, przede wszystkim dziękuje wszystkim za rady.
Ladne masz mniemanie o swojej dziewczynie... Mam nadzieje, ze jak juz kupicie Neuroshime (jesli kupicie of course), to Cie w nia zownuje strasznie i okrutnie. :twisted:

(Przepraszam, ale nie moglam sie powstrzymac - dzielenie gier na meskie/damskie i jeszcze sugerowanie, ze cos moze byc dla dziewczyny zbyt SKOMPLIKOWANE... Uhh... Przesadziles ;])
Mimo wszystko na 1. ognień poszła Neuroshima i mimo obaw zakup był to udany. Hmm co do mojej dziewczyny to z początku widziałem małe rozczarowanie u niej, za dużo zasad naraz, dodatkowo "rozliczanie' bitew troche nam zajmowało i się gubiliśmy, póki co zagrałem z nią dwa razy na samym początku i obie partie wygrała, oczywiście pomagałem w tym jej ;-)
Graliśmy póki co mało ale to z braku czasu ( uczelnia, praca i dodatkowo pisanie pracy inż. )
jak się jednak okazało mojemu bratu gra strasznie przypadał do gustu, a się nie spodziewałem bo swoje lata to on już ma (32) nie obrażając nikogo ;-) grało nam się świetnie, zawsze jak przyjeżdza gramy po 8 godzin w PESa na kompie, ostatni weekend wyglądał zupełnie inaczej 5 wspaniałych gier z czego tylko 1 moje zwycięstwo :-(
Zerknij może jeszcze na 6 bierze! oraz Polowanie na robale.
Tu dzięki za radę, spojrzałem na 6bierze! zagrałem w nią online i od razu przypadła mi do gustu, w tej chwili jestem szczęśliwym posiadaczem tej gry.
rokter pisze: Z dwuosobowych:
- Hive
Ostatnio mimo wcześniejszych oporów przejrzałem recenzje Roju (hive) i musze przyznać że mnie zaciekawił, o ile szachy dla mnie są nudne top wydało się ciekawe, pograłem pare razy online i bardzo mi się spodobało. Gre bym kupił ale szkoda że jak na 22 kafelki jej cena wynosi aż 60 zł. uważam że to troche za drogo, zwłaszcza że gra raczej na wolną chwilę bo wątpię żeby się w nią grało po 8 razy dziennie.

Co do innych gier zwłaszcza na 2 osoby ostatnio czytałem o Fjorde, które wygląda równie ciekawie, choć szkoda że i tu cena jest troche wygórowana jak na to co jest w pudełku, ale może w najbliższym czasie i na to się zaopatrzę.

Póki co pod choinką znajdę dodatek do Neuroshimy :-D a potem pomyślę nad jakimś konkretnym zakupem ( pewnie padnie na osławionych Osadników)

Ogólnie dzięki za pomoc i jakbyście jeszcze coś ciekawego niedrogiego znaleźli to prosze wypisać, jestem otwarty :-)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Tania gra.

Post autor: Filip z Lublina »

Carcassonne: die burg. dwuosobowa wersja by Knizia. lekka, krótka i przyjemna a jeśli macie parcie to i nieźle sobie podokuczać można;) ulubiona gra mojej Połóweczki, ale to Pani Matematyk;)
trzeba poszukać, ale wydaje mi się, że ktoś ostatnio chciał sprzedać nówkę koło 50zł.
bardzo polecam też Boomtown(50zł u Ala) ale od 3 osób.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tania gra.

Post autor: kmiernik »

Z tanich, które wymagają jednak więcej niż 2 osób mogę polecić:
- Meuterer - gra planszowa, która udaje grę karcianą, najlepiej sprawdza się na 4 osoby;
- Weinhandler - bardzo przyjemna karciana gra licytacyjna na 3-5 graczy

Obie są do dostania w cenach 25-30 zł. Szczególnie Weinhandlera nie boję polecić nawet w ciemno.

Za 40 zł można dostać ciekawą i cięższą grę Bison (2-4 graczy, ale lepiej się gra we 3-4), ponieważ nie wszystkim przypada do gustu, polecam spróbować przy jakiejś okazji.
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Tania gra.

Post autor: cezaras »

mojemu bratu gra strasznie przypadał do gustu, a się nie spodziewałem bo swoje lata to on już ma (32) nie obrażając nikogo
32 lata i gra w planszówki :?: :?: - jaja normalnie jakieś :lol: :lol: :lol: :lol: :evil:
w ogóle w wyborczej ostatnio był cykl artykułów o starości w Polsce, w imieniu wszystkich 30sto i więcej latków, wołam - zauważ w nas człowieka :lol: :lol: :lol: :lol:

ale nie piszę tego, żeby jakiegoś flame'a rozpętywać - mam dobry humor. a to zdanie szczerze mnie ubawiło :lol: :lol: :lol:

BTW: to jest jeden ze stereotypów, który spotykam równie często jak to, że planszówki = chińczyk.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tania gra.

Post autor: monga »

Ja tylko napiszę, że nie tylko Ciebie ;)
Myślę, że spora część użytkowników tego forum ma (o zgozo) ponad 30 lat i (o zgrozo) gra w planszówki :shock: Mało tego, są i tacy co mają ponad 40 i też (o zgrozo) podobają im się planszówki. No do czego to podobne, czego to na starość się ludziom zachciewa, 32 lata i planszówki ;)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Tania gra.

Post autor: Filippos »

Z wymienianych tu mniej znanych tytułów podpisuję się obiema rękoma pod Santiago i Bisonem. Pierwsze jest grą wybitną, drugie bardzo dobrą, a cena to faktycznie 45-65 pln. Cóż chcieć więcej.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Tania gra.

Post autor: rand »

Może tak to głupio zabrzmiało, nie myśle stereotypowo, po prostu miałem na myśli bardziej konkretną osobę (mojego brata) co prawda podejrzewałem że gierka może mu się spodobać, ale nie myślałem że będzie nią zachwycony. Swoją drogą właśnie graliśmy (eh :-/ kolejne 2 moje porażki)
Filippos pisze:Z wymienianych tu mniej znanych tytułów podpisuję się obiema rękoma pod Santiago i Bisonem. Pierwsze jest grą wybitną, drugie bardzo dobrą, a cena to faktycznie 45-65 pln. Cóż chcieć więcej.
Macie może namiary na instrukcję (najlepiej polską) do Santiago? Zainteresowała mnie gierka a cena też całkiem przyzwoita. Szukałem instrukcji, m. in. na BGG ale nie ma :-/
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Tania gra.

Post autor: mst »

rand pisze:jak się jednak okazało mojemu bratu gra strasznie przypadał do gustu, a się nie spodziewałem bo swoje lata to on już ma (32) nie obrażając nikogo ;-)
rand pisze:Swoją drogą właśnie graliśmy (eh :-/ kolejne 2 moje porażki)
Z wiekiem nabywa się doświadczenia. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Tania gra.

Post autor: rand »

Kupiłem sobie na prezent dodatkowo Osadników :-) Aż dziw bierze że nie kupiłem tego wcześniej, całe święta z bratem i dziewczyną pykamy w tą genialną gierkę.

Możecie mi polecić podbną grę, znaczy żeby była wyważona jak Osadnicy. Którzy mają trochę losowości, trochę taktyki, a całość jest bardzo prosta do zrozumienia i wytłumaczenia.
Przeglądałem opinie o Puerto Rico, ale wydaje mi się że może być za skomplikowana.....
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Tania gra.

Post autor: Filip z Lublina »

masz w tym temacie już sporo takich tytułów. dołożę elasunda.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Tania gra.

Post autor: kolderek »

lub Stone Age :)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Tania gra.

Post autor: Filip z Lublina »

a do santiago polską intrukcję dodaje każdy do zakupu;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Tania gra.

Post autor: mst »

rand pisze:Możecie mi polecić podbną grę, znaczy żeby była wyważona jak Osadnicy. Którzy mają trochę losowości, trochę taktyki, a całość jest bardzo prosta do zrozumienia i wytłumaczenia.
Zdecydowanie Wsiąść do pociągu (Ticket to ride). :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tania gra.

Post autor: Arhtu »

Potwierdzam obie propozycje - Wsiąść do pociągu i Carcassonne, to obok Osadników dwa klasyczne tytuły, które nadają się świetnie dla początkujących, a prawdopodobnie na tyle je pokochasz, że nawet kiedy zaczniesz grywać w cięższe tytuły, to nie będziesz chciał się ich pozbyć.

Z tańszych gier być może dobre byłyby Wilki i owce, ale nie jestem pewien, bo sam nie miałem jeszcze przyjemności zagrać.
-
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Tania gra.

Post autor: Cirrus »

FormatC pisze: No coz, trzeba przyznac, ze pokonanie 5 facetow w GOTa dodaje odwagi. ;)
To nie mogli być prawdziwi faceci! Chyba, że ich męska duma kazała im popełnić rytualne zbiorowe Harakiri :mrgreen:

A żeby nie było offtopu- Konfrontacja to obok szachów najlepsza 2 osobówka :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
marpil
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:50

Re: Tania gra.

Post autor: marpil »

"Wilki i owce" - bardzo fajna. Sama jestem początkującym graczem, więc mogę polecić początkującym. I przychylam się do pochwał na temat Carcassonne - uwielbiam!!! (dla dwóch osób lepsza jest wersja Carcassonne - Zamek).
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Tania gra.

Post autor: profes79 »

Hive jest calkiem prosty i fajny a jego cena podyktowana jest wykonaniem i jego jakoscia.
6 bierze to gra ktora jak przetestowalem nabiera "pazura" dopiero przy 5 grajacych osobach ( w mniej tez sie da ale gra na 4 a na 5 osob to diametralna roznica).
Ktos wyzej wspomnial Munchkina - fajne ale rowniez gra wieloosobowa.
Z gier latwych, lekkich i przyjemnych moge jeszcze polecic Condotierre - ale niestety to tez raczej dla wiecej niz 2 osob...
ODPOWIEDZ