Barbarossa

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Barbarossa

Post autor: maluman »

Jeśli ktoś (tak jak ja) zastanawia się nad tą grą, tutaj jest fajny samouczek (po angielsku):
http://www.profeasy.com/Barbarossa_Eng/index.html
Jest w nim pokazane jak wygląda rozgrywka.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Barbarossa

Post autor: maluman »

Mam taką głupią prośbę:
Czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć z instrukcji wstęp do gry Barbarossa? Dosłownie parę zdań - chodzi o ten fragment "Der alte Kaiser Barbarossa..." czy jakoś tak. Gra jest fajna i czasem w nią pogrywamy, ale nie mogę znaleźć związku między tym co robimy (lepienie) a klątwami, smokami i kamieniami elfów. Zapewne ten 'klimatyczny' wstępniak by mi rozwiązał problem :)
Dziękuję z góry.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Barbarossa

Post autor: lomek »

"Stary cesarz barbarossa"
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Barbarossa

Post autor: maluman »

lomek pisze:"Stary cesarz barbarossa"
Dzięki za dobre chęci, ale chodzi o cały akapit :) tyle to i ja zrozumiałem. Poniżej treść:
Der alte Kaiser Barbarosa langweilt sich in seiner Hoehle. Er laedt Sie zu einem Raetselduell ein. Sie und Ihre Mitspieler stellen mit Knetmasse Dinge sed alltaeglichen Lebens als Raestel dar. Jeder Spieler versucht, als erster die Raetsel seiner Mitspieler zu loesen. Wer seine Raetsel so gestaltet, dass sie nicht zu schwer und nicht zu leicht sind sowie die Raetsel seiner mitspieler als erster oder zweiter loest, darf auf der Lauffleiste vorruecken.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Barbarossa

Post autor: Squirrel »

maluman, wczytaj się w swój podpis. W Barbarossę też gramy ;)
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Barbarossa

Post autor: maluman »

Squirrel pisze:W Barbarossę też gramy ;)
Wiem, ale czy znamy historię, która się kryje za grą?
Polska instrukcja dodawana do Barbarossy nie tłumaczy 'settingu'.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Barbarossa

Post autor: Squirrel »

Nie wykręcaj się, tylko przyjdź wreszcie! Pomyśl, że możesz trafić na Brittę a kto lepiej to niemieckie przetłumaczy, jak nie ona... ;)
Awatar użytkownika
meehoow
Posty: 90
Rejestracja: 01 cze 2007, 12:30
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Barbarossa

Post autor: meehoow »

[Tłumacz przysięgły do Ryszarda Ochódzkiego]: Ooo, to bardzo prosty tekst.

Stary cesarz Barbarosa nudzi się w swojej grocie. Dlatego zaprasza Cię do pojedynku na zagadki. Ty i Twoi wspólgracze przedstawiają za pomocą plastycznej masy zagadki z codziennego życia. Każdy z graczy próbuje pierwszy rozwiązać zagadkę swoich współgraczy. Ten z graczy, który wykona swoją zagadkę w taki sposób, że nie będzie ona ani zbyt trudna ani zbyt łatwa oraz jako pierwszy lub drugi odgadnie zagadkę swoich współgraczy, może przesunąć się do przodu na torze punktacji.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Barbarossa

Post autor: rokter »

Wiem, że to nie do końca to, na czym Ci zależy, ale na BGG opis gry zaczyna się od słów:

Barbarossa, in Italian "red beard" was, according to its inventor, inspired by the fantasy trilogy Die Schule der Rätselmeister (School of the Riddle Masters), in which wizards are devoted to the creation of riddles and riddle solving tournaments.

A na tej podstawie już możesz pościemniać: "No wiecie, stary cesarz Barbarossa miał kilku zaufanych magów, którzy nieustannie walczyli o jego względy. Pragnąc wybrać najzdolniejszego z nich cesarz postanowił zorganizować turniej zagadek. Ten z magów, który stworzy najbardziej interesujacą zagadkę i jednocześnie wykaże się sprytem w rozwiązywaniu zagadek innych uczestników uzyska tytuł Najmędrszego z Mądrych i będzie miał prawo jeść owsiankę po królewskiej prawicy.

Czy jakoś tak.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Barbarossa

Post autor: maluman »

Ale kibel... myślałem że historia jest ciekawsza, że automatycznie wyniknie z niej np. dlaczego rzuca się klątwy, dlaczego porusza się kostką albo za pomocą 'elfich' kamieni :) Dzięki rokter za inwencję, będzie trzeba to dopracować.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ