Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mc_gort
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2004, 00:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mc_gort »

Nie najlepsza jakość http://republika.pl/mc_gort_allegro/inne/AD4000.rar plik waży 1.2 mb
Pozdrawiam
Andrzej Wolski - mc_gort
tlen: mc_gort; gg: 9492165
--------------
powered by Firefox and SpellBound
hubertok
Posty: 19
Rejestracja: 24 sty 2005, 08:59
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: hubertok »

KSIĄŻE - TO BYŁA GRA.... MNIAM MNIAM
Bóg jest zawsze po stronie wielkich batalionów
BEF Hero
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2004, 12:14
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski
Has thanked: 2 times

Post autor: BEF Hero »

Mam Księcia. Chętnie sprzedam. Przelezal troche i widać ze nie jest nowy. jednakże zdaje sie być kompletny.
cashan
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2005, 22:38
Lokalizacja: Kolbudy k.Gdańska

Post autor: cashan »

Moze chociaz jakies slowo co zasie jest..

W "razem" był chyba o tym artykuł - ale to bylo wieki temu...
hubertok
Posty: 19
Rejestracja: 24 sty 2005, 08:59
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: hubertok »

BEF Hero pisze:Mam Księcia. Chętnie sprzedam. Przelezal troche i widać ze nie jest nowy. jednakże zdaje sie być kompletny.
Pytanie o cenę na PM :wink: Wsysnę z przyjemnością. Może mnie nie być w necie przez najbliższe 3 dni
Bóg jest zawsze po stronie wielkich batalionów
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9465
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 507 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Książę to gra podobna do Dyplomacji ale rozgrywana na terenie Włoch. Może w niej uczestniczyć maksymalnie 8 osób, reprezentujacych różne istniejące jakieś 500 lat temu na terenie obecnych Włoch państwa (Neapol, Wenecja, Państwo Papieskie itd.) Nazwa pochodzi od tytułu książki Machiavelego
BEF Hero
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2004, 12:14
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski
Has thanked: 2 times

Post autor: BEF Hero »

Dokładnie rzecz biorąc, "Książę" to polska wersja tej oto gry.
http://www.boardgamegeek.com/game/286
Wydana była nieco "ubogo" ale cóż, takie były czasy.
Chelman
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2005, 22:05

Post autor: Chelman »

Kiedys byla taka gra Makler Gieldowy. Czy ktos wie gdzie to jeszcze ewentualnie mozna dostac i czy gdzies w necie kraza instrukcje?
jakub
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2005, 16:33

Post autor: jakub »

witam!jestem bardzo zainteresowany gra ksiaze i machiavelli.wiem ze to sa te same gry ale ja chetnie kupie obie. :D
Chelman
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2005, 22:05

Post autor: Chelman »

Chelman pisze:Kiedys byla taka gra Makler Gieldowy. Czy ktos wie gdzie to jeszcze ewentualnie mozna dostac i czy gdzies w necie kraza instrukcje?
Hmm...powtorze pytanie. Moze ktos przyczai. :)
cemzar
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2005, 11:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: cemzar »

Chelman pisze:
Chelman pisze:Kiedys byla taka gra Makler Gieldowy. Czy ktos wie gdzie to jeszcze ewentualnie mozna dostac i czy gdzies w necie kraza instrukcje?
Hmm...powtorze pytanie. Moze ktos przyczai. :)
ja mam papierowa wersje instrukcji wraz z egzemplarzem gry jak bys chcial skontaktuj sie na email : cemzar24@wp.pl lub gg 4121463 :)
BigHowler
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2005, 23:46
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: BigHowler »

Ja posiadam gre niewykle rozbudowana, ekonomiczna, ktorej juz raczej dostac nie mozna.

Mowa o "Gwiezdny Inwestor". Nie wiem, czy ktos slyszal, ale jest to gra, na ktorej cwiczyli u mnie w szkole na zajeciach z ekonomi. Na prawde polecam. Mam dwa egzemplarze. Nowe, zapakowane (w szkole po zajeciach rozdawali to jako milosnik planszowek bralem:P). Moge jeden odstapic, jakby co to gg: 7339930

Pozdrawiam
cashan
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2005, 22:38
Lokalizacja: Kolbudy k.Gdańska

Post autor: cashan »

A może tak choc fotke byś zapodał :)
Bo ja bym może i był zainteresowany :)
Cers
Posty: 31
Rejestracja: 18 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: Białystok(ta wioska pod choroszcza[;)

Post autor: Cers »

ja juz jestem zainteresowany :D
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

MichalStajszczak pisze:Ale co do Magii i Miecza to sytuacja jest trochę inna. Gra była w Polsce wydawana legalnie, na licencji Games Workshop
W oryginale nazywa się Talisman. :)
MichalStajszczak pisze:Przypuszczam, że reaktywacja tej gry byłaby możliwa, chociaż wątpię, czy mogła by cieszyć się taką popularnością, jak na początku lat 90-tych.
Być może, ale GW na pewo sprzedałby najwyżej licencję na wersję 3 -- która jest mocno przerobiona i w której są plastikowe figurki (vide http://www.boardgamegeek.com/game/5336).

Sądzę, że obecnie pewnym odpowiednikiem Talismanu może być Runebound, który pojawi się po polsku. Też ma figurki, losowe przygody i pewne elementy RPG.
ŁMPozdrawiam!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9465
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 507 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Stalker napisał:
W oryginale nazywa się Talisman
Wiem o tym - mam nawet oryginalny egzemplarz Talismana z 1986 roku.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Ale nie każdy pamieta, a o tym nie napisaleś :)
Obecnie koło $100 na eBay...
Ja mam tylko drugie wydanie ze Sfery (to z miękką planszą) i Podziemia. Jakoś moi koledzy nie łapali wtedy bakcyla i nie miałem z kim grac, więc innych dodatków nie kupiłem.
ŁMP
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

No i Kubica zdobywa 2 punkty. BMW musi być wyjątkowo zadowolone. Czyżby faktycznie Kubicomania była nieunikniona a Polaka zobaczymy za trzy tygodnie na torze w Turcji?

No właśnie- stąd moje pytanie- czy jakaś łaskawa dusza może podzielić się skanami Szaleńczego Wyścigu?
Pozdrawiam moderatorów i mam nadzieję, że będą łaskawi w dniu narodowego szczęścia. Zresztą gry i tak się nie da zdobyć inaczej jak z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

xshadow pisze:No i Kubica zdobywa 2 punkty. BMW musi być wyjątkowo zadowolone. Czyżby faktycznie Kubicomania była nieunikniona a Polaka zobaczymy za trzy tygodnie na torze w Turcji?
Niestety dyskwalifikacja :(
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

A czy ktoś kiedyś grał w "Ratuj swoje miasto". Bo ja kupiłem daaawno temu i jakoś mnie zniechęcały te lekkie żetony i tak do końca to nigdy nie zagrałem. Choć pamiętam, że próbowaliśmy z bratem i nas nie wciągnęło. Może byliśmy zbyt młodzi... W każdym razie może ktoś grał i opisze czy mu się podobało?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

dasilwa pisze:Niestety dyskwalifikacja :(
Jasny gwint... o 2 kilogramy. Aż się ciśnie na usta soczyste przekleństwo. Ogromna szkoda. Wyścig był naprawdę niesamowity. Deutsche Kartoffeln :evil:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Geko pisze:A czy ktoś kiedyś grał w "Ratuj swoje miasto". Bo ja kupiłem daaawno temu i jakoś mnie zniechęcały te lekkie żetony i tak do końca to nigdy nie zagrałem. Choć pamiętam, że próbowaliśmy z bratem i nas nie wciągnęło. Może byliśmy zbyt młodzi... W każdym razie może ktoś grał i opisze czy mu się podobało?
Gralem swego czasu - nie podobalo mi sie. Pamietam ze niezwykle latwo bylo osaczyc i zalatwic potwora. Nic nie mogl poszalec. Ale moze zle przeczytalismy reguly. Gre mam do dzis jakby co Geko :wink:
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kmiernik »

[quote="Geko"]A czy ktoś kiedyś grał w "Ratuj swoje miasto".[/quote]

Ja w to sporo grałem, bo gra jest mała (plansza plus małe pudełeczko żetonów) dość szybka i łatwo było zabrać ze sobą na wakacje. Bardzo przyjemna zabawa, najfajniej się grało w scenariusz pełny, gdzie potwór się rozwija. Sporo też bawiliśmy się z ilością punktów i na przykład pamiętam, że miło było dać potworowi nawet 40, ale z warunkiem, że muszą być 2 potwory.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Najbardziej bym się ucieszył z pięknej nowej edycji "Bitwy na Morzu Wiatrów" z demontowalnymi figurkami statków i śliczną planszą. Gra byłą świetna. A przede wszystkim miała klimat.
Z innych ulubionych starych tytułów bardzo dobrze wspominam rozgrywki w "Bogów Wikingów". Też nie powiedział bym nie nowemu wydaniu z figurkami ;)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

MataDor pisze:Najbardziej bym się ucieszył z pięknej nowej edycji "Bitwy na Morzu Wiatrów" z demontowalnymi figurkami statków i śliczną planszą. Gra byłą świetna. A przede wszystkim miała klimat.
Oj, piękna była gra, bez dwóch zdań! Ciągła walka, bez chwili wytchnienia. Do opanowania w trzy minuty, do rozegrania - w trzydzieści! :D
ODPOWIEDZ