Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Zonkul »

Jakie gry moglibyście polecić?

Pandemic odpada, dobrze by było gdyby miało toto jakiś fajny klimat.
Wiem, że jest Ghost Stories ale jakoś mnie nie przekonał(choć jeszcze nie grałem i muszę spróbować).

Dodatkowo dobrze by było gdyby gra nie wymagała znajomości angielskiego..
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Blue »

A może wymagać znajomości niemieckiego? ;] Hexer von salem. Polskich tytułów kooperacyjnych jest mało... Ja bym jeszcze spróbował Space alert, sam na niego poluje[ale sam niestety okazji zagrać nie miałem], ale niestety angielskiego tam nie unikniesz.

Teraz wychodzi arkham horror w wersji PL, jeżeli lubisz proze HP. Lovecrafta pozycja obowiązkowa :], aczkolwiek w 2 osoby gra się średnio.
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: lukaszkuch »

Dość dobrze gra się też w Lord of the Rings. Po poznaniu zasad da się spokojnie zagrać bez znajomości angielskiego.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: zephyr »

Space Alert jest na 4,5. W mniej osób też się da grać (brakujących graczy zastępują "androidy"), ale mam wrażenie, że SA jest grą raczej dla większej liczby osób, bo główna trudność to nie wymyślne strategie, a zgranie przy wykonywaniu planu pod presją czasu.

Aż tak dużo co-opów nie ma, żeby na wstępie odrzucić dwóch niezłych przedstawicieli gatunku.
Pomyślałem o Arkham Horror, ale ani to standardowy co-op, ani nie spełnia warunku nr 2.

W ogóle to i "gra z fajnym klimat nie wymagając znajomości angielskiego" oraz "gra kooperacyjna dla 2-óch graczy" brzmią jak oksymorony :P

Może inni forumowicze znają jakieś takie gry...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Veridiana »

a ja od innej strony: Scotland Yard
gra kooperacyjna - jak najbardziej!
na 2 osoby - właśnie najlepiej!
tylko, że jedna gra przeciw drugiej, która kooperuje sama ze sobą :lol: (za wszystkich detektywów na raz)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: draco »

Grałem w Space Alert w każdą liczbę graczy. Zupełnie inne ma sie wrażenia przy 4,5 a zupełnie inne przy 2 albo grając samemu. W każdą liczbę jest bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
Zero
Posty: 103
Rejestracja: 28 cze 2008, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Zero »

Veridiana pisze:a ja od innej strony: Scotland Yard
gra kooperacyjna - jak najbardziej!
na 2 osoby - właśnie najlepiej!
tylko, że jedna gra przeciw drugiej, która kooperuje sama ze sobą :lol: (za wszystkich detektywów na raz)
no na dwie osoby kooperacja jak się patrzy :twisted: przepraszam-zero złośliwości

Z mojej strony mogę próbować przekonać Cię do Ghost Stories. Cała otoczka i klimat tej gry kompletnie nie w moim stylu. Kreskówkowy orientalizm to coś co na ogół wywołuje u mnie odruch wymiotny. Jednak przemogłem się , zagrałem dwie partie i wciąż nie mogę się od niej oderwać. Gra jest trudna i potrzeba samozaparcia i cierpliwości zanim uda się wygrać (nawet na najniższym stopniu trudności). Trzeba zaakceptować jedynie pewną dozę losowości, która potrafi odegrać w tej grze niebagatelną wręcz rolę. Osobiście polecam.
serek1000
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:57

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: serek1000 »

witam
swietny jest catan w wersji na dwoje ale to tylko mozliwe z odatkiem barbarian.arkham horror tez polecam-swietny klimat.railroad tycoon jak najbardziej.i teraz z nowosci swietny jest dominion.wszystkie gry ktore tu wypisalem zostaly sumiennie przetestowane we dwie osoby ja i moja zonka.
no i oczywiscie pierwsze miejsce zajmuje --------------------------------boskie BATTLELORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 01 lut 2009, 10:19 przez serek1000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 162 times
Been thanked: 162 times

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Zet »

serek1000 pisze:witam
oczywiscie doom .swietny jest tez catan w wersji na dwoje ale to tylko mozliwe z odatkiem barbarian.arkham horror tez polecam-swietny klimat.railroad tycoon jak najbardziej.i teraz z nowosci swietny jest dominion.wszystkie gry ktore tu wypisalem zostaly sumiennie przetestowane we dwie osoby ja i moja zonka.
no i oczywiscie pierwsze miejsce zajmuje --------------------------------boskie BATTLELORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bardzo mnie zaciekawiłeś, w jaki sposób gracie kooperacyjnie Battlelore'a lub Dominiona.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Dzej »

Patrzac przykładem battlelora i dominiona serek kooperacje chyba rozumie jako gre w 2 osoby.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Zonkul »

serek - nie chodzi o to, żeby grać we dwójkę, tylko, żeby grać we dwójkę razem przeciw grze;]

Narazie przymierzam się do ghost stories, ale zakup dopiero po jakimś play tescie:)
Zobaczę jeszcze space alert, bo wygląda smakowicie..

PS. Chciałbym aby w grę grało się dłużej niż się ją rozkłada...taka mała dygresja co do "boskiego" battlelore:P
serek1000
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:57

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: serek1000 »

sorki oczywiscie chodzilo mi o najlepsze gry dla dwojga a nie kooperacyjne.
zle przeczytalem.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
WaciQ
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2008, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: WaciQ »

Ja podeprę Arkham Horror. Większość partii rozegrałem właśnie na dwóch graczy i wrażenia z każdej naprawdę bardzo dobre. Plus cała masa rozszerzeń, no i oczywiście Klimat :twisted:

Polecam zdjęcia z BGG:
http://www.boardgamegeek.com/image/305829

Edit: Nawet jeśli szukamy dla dwojga, ale niekoniecznie kooperacyjnej, też powiem: Arkham :wink:
"Nigdy nie ufaj pięknu poranka i uśmiechom teściowej"- przysłowie japońskie

"-Wróg jest przed nami! Jest za nami! Po naszej lewej i naszej prawej!
-No! Teraz nam nie uciekną..."

Jestem w stanie wskazującym posiadanie...
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: aswiech »

A ja ostatnio wpadlem na pomysl, ze kooperacyjnie we 2 da sie grac prawie we wszystko.
Carcassonne? Zamiast samemu zdobywac punkty - zdobywamy wspolnie, zakladajac np. ze 200 punktow musimy zdobyc.
El Grande - jak wyzej.
Mall of Horror? Gramy np. 10 tur i probujemy przezyc jak najwieksza liczba osob.
I tak mozna mnozyc...
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry kooperacyjne dla 2-óch graczy

Post autor: Dzej »

Zaraz się okaże ze mamy niedobór każdej innej gry niż kooperacyjnej :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
ODPOWIEDZ