Ankieta do pracy licencjackiej

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: Blue »

Lomek, a przed stworzeniem swojej ankiety przeglądałeś jakieś kierowane do ogółu?

W większości dobrze stworzonych ankiet jakie wypełniałem w nawiasie były podane takie informacje.
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: lomek »

Sposób wypełniania ankiety jest we wstępie, którego przypadkowo nie zamieściłem :oops: dopiero teraz to zauważyłem. Więc oficjalnie ogłaszam, że zaznaczamy tylko jedna odpowiedz.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: salmunna »

Myślę, że poprawioną ankietę powinno się umieścić w pierwszym poście bo wątek zaczyna się robić co raz dłuższy i trudno ją będzie za jakiś czas znaleźć.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: waffel »

Mnie rozbawiło pytanie o najlepszą grę :) przecież wszystkie propozycje to przedstawiciele w gruncie rzeczy jednego gatunku (średnie lub ciężkie Euro, na dodatek 40% z nich to worker placement :D). Wygląda, jakbyś przepisał pierwszą piątkę BGG ale z jakiegoś powodu na miejsce TS wskoczył Caylus. Spodziewam się, że większość odpowiedzi będzie brzmiało "inna". Nie lepiej było z tego zrobić pytanie otwarte?
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: lomek »

Wpisałem tam gry, które znam i do których później mógłbym sie odnieść z własnego doświadczenia, ale fakt ta kafeteria była zbędna. Zresztą, jak komuś żadna z zaproponowanych pozycji nie odpowiada, daje swoją odpowiedz w "innych". Proste.
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: kisio »

Brakuje w niej jednego, ale najważniejszego pytania.
Pytanie 0:
Czy interesujesz się grami planszowymi?
a) tak
b) nie (w przypadku tej odpowiedzi przejdź do wypełnienia "metryczki")

Bez urazy, ale to chyba nie jest ostateczna wersja ankiety? Nawet jak na licencjat jest trochę uboga.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: Blue »

Jak dla mnie to w ogóle źle to przeprowadziłeś od początku (może to nawoływanie do wypełnienia głupie nie było, ale forma? Masz tyle serwisow z ankietami, zaznaczyłbys ze pytania są jednokrotnego wyboru, nikt by się nie pomylił, a statystyki miałbyś od razu wyeksportowane do excela...) do końca. Jak się robi licencjat to nie ma się jakiegoś promotora, którego można by było spytać czy wszystko jest ok przed opublikowaniem takiej ankiety?
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: lomek »

kisio pisze:Brakuje w niej jednego, ale najważniejszego pytania.
Pytanie 0:
Czy interesujesz się grami planszowymi?
a) tak
b) nie (w przypadku tej odpowiedzi przejdź do wypełnienia "metryczki")

Bez urazy, ale to chyba nie jest ostateczna wersja ankiety? Nawet jak na licencjat jest trochę uboga.
W takim pytaniu i na tym serwisie odpowiedz byłaby oczywista. W jakim sensie uboga, bo jeśli chodzi o ilość pyta, to i tak wyszedłem poza limit.
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: lomek »

Blue pisze:Jak dla mnie to w ogóle źle to przeprowadziłeś od początku (może to nawoływanie do wypełnienia głupie nie było, ale forma? Masz tyle serwisow z ankietami, zaznaczyłbys ze pytania są jednokrotnego wyboru, nikt by się nie pomylił, a statystyki miałbyś od razu wyeksportowane do excela...) do końca. Jak się robi licencjat to nie ma się jakiegoś promotora, którego można by było spytać czy wszystko jest ok przed opublikowaniem takiej ankiety?
no cóż, może troche to nie wyszło, ale odpowiedzi cały czas napływają, więc tak źle nie jest.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: salmunna »

lomek pisze: no cóż, może troche to nie wyszło, ale odpowiedzi cały czas napływają, więc tak źle nie jest.
Ale miałbyś o wiele więcej odpowiedzi gdyby ankieta była zrobiona porządnie
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: Blue »

Poza tym ciekawe jak potraktujesz moja ankietę :P, gdzie pewnie jako jeden z pierwszych wysłałem i brałem ilość odpowiedzi w zależności od tego jak było sformułowane pytanie, czyt. w którymś zaznaczyłem nawet wszystkie odpowiedzi. Poprawiać mi się tego już nie chce. Jak to zaczniesz sprawdzać to będziesz miał kilka razy więcej roboty niż jakbyś to zrobił sensowniej.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: Tommy »

To, że ankieta jest powiedzmy miejscami niedopracowana i nie do końca przemyślana - przepraszam, ale mam takie wrażenie, a trochę takich prac już w życiu popełniłem - to jeszcze nic, ale mnie nurtuje inne pytanie:

Jaki jest cel tej ankiety? To znaczy co chcesz przeanalizować, co chciałbyś dokładnie poznać? Widzę, że pytania idą w kierunku rozwoju planszówek w Polsce, ale jakoś mam nieodparte wrażenie, że to jest taka trochę sztuka dla sztuki. Musi być ankieta w takiej pracy to ją zrobię. A jednak to jest swoiste narzędzie które powinno być użyte z powodów związanych z postawioną tezą czy też hipotezą, są oczywiście jeszcze inne powody, ale tutaj chciałbym się dowiedzieć jakie :D

PS. Ankietę wypełnię oczywiście, ale będzie na niektóre pytania bardzo trudno odpowiedzieć, bo często odpowiedzi / ich wybór jest skonstruowany w sposób który nie tyle wyczerpuje możliwości co po prostu nie daje spokojnie i jednoznacznie odpowiedzieć.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9463
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 507 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: MichalStajszczak »

Tommy pisze:Jaki jest cel tej ankiety? To znaczy co chcesz przeanalizować, co chciałbyś dokładnie poznać?
Można sobie wyobrazić postępowanie odwrotne. Najpierw robi sie ankietę, a później patrzy, co z niej wychodzi, tzn. jaką tezę da się przy jej użyciu udowodnić. Np. sprawdzamy, czy osoby, które za ulubioną grę uznały Agricolę, mieszkają na wsi czy w mieście i w zależności od tego, jaki jest wynik, tworzymy jakiś wniosek (jeżeli wynik jest niezalezny od miejsca zamieszkania, to też jakiś wniosek mozna z tego wyciągnąć). Najwazniejsze, żeby prawidłowo policzyć korelacje, stosować test chi-kwadrat do badania niezależności itd.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Ankieta do pracy licencjackiej

Post autor: Tommy »

MichalStajszczak pisze:
Tommy pisze:Jaki jest cel tej ankiety? To znaczy co chcesz przeanalizować, co chciałbyś dokładnie poznać?
Można sobie wyobrazić postępowanie odwrotne. Najpierw robi sie ankietę, a później patrzy, co z niej wychodzi, tzn. jaką tezę da się przy jej użyciu udowodnić. Np. sprawdzamy, czy osoby, które za ulubioną grę uznały Agricolę, mieszkają na wsi czy w mieście i w zależności od tego, jaki jest wynik, tworzymy jakiś wniosek (jeżeli wynik jest niezalezny od miejsca zamieszkania, to też jakiś wniosek mozna z tego wyciągnąć). Najwazniejsze, żeby prawidłowo policzyć korelacje, stosować test chi-kwadrat do badania niezależności itd.
Oczywiście że tak. Albo ankieta a później praca nad analizą, wnioskami etc, albo tak jak ja pisałem (i tak było w moim przypadku) ankieta była pracą stworzoną już po postawieniu tezy i/lub hipotezy potem próba nazwijmy to analizy przedstawionych teorii a potem dopiero na zasadzie wątpliwości które się pojawiły odbyła się ankieta która miała na celu odpowiedzi na pytania / rozwiania tych wątpliwości - na końcu mamy odpowiedź, czy nasz tok rozumowania był prawidłowy czy też błędny i możemy w piękny sposób zakończyć pracę już odnosząc wyniki ankiety do swojej pracy :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ