Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 641 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: EsperanzaDMV »

tomuch pisze: 07 gru 2020, 08:07
Lothrain pisze: 07 gru 2020, 07:52
litk pisze: 07 gru 2020, 07:33
Z powodu naklejek?
Głupie prawda? Ale dla mnie to też była ta kropla, która spowodowała, że olałem cały dodatek.
I ja czekam... Ciekawe, ilu jest takich jak my :roll:
Ja też czekam z kupnem na drugi druk dodatku (jeśli będzie?), właśnie z oczekiwaniem na osobne kości. Prezes zapowiadał, że będą, to czekam... Szczerze to myslałem, że będą w Skrzyni skarbów :/
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

Tutaj nie chodzi o kostki, a o podejście. Mega wtopa Portalu, który nomen omen bardzo lubię. Jak oni tego nie przemyśleli to nie mam pojęcia, no chyba że to miał być taki mały element legacy :)
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

Elemenek pisze: 07 gru 2020, 15:58 Tutaj nie chodzi o kostki, a o podejście. Mega wtopa Portalu, który nomen omen bardzo lubię. Jak oni tego nie przemyśleli to nie mam pojęcia, no chyba że to miał być taki mały element legacy :)
Oryginalne legacy - zniszcz inną grę :D ale sam pomysł dobry tylko żeby trzeba jakąś grę rebela niszczyc a nie portalu :D
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: panoramikzz »

Czy ma ktoś listę nazw polskich kart wydarzeń z dodatku HMS Beagle (jest ich 14)? Pomieszałem je z podstawką i teraz nie da się ich odróżnić. Znalazłem nazwy angielskie ale ciężko mi je dopasować. Pomoże ktoś? :P
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

To nie są te z zieloną książką? Jak tak to łatwo rozdzielić :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 717 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: arturmarek »

MrAtrion pisze: 12 gru 2020, 21:43 To nie są te z zieloną książką? Jak tak to łatwo rozdzielić :)
Nie, są też bez książki. Mam ten sam problem, bo chciałbym sprzedać Beagle'a.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: CoLdY7 »

panoramikzz pisze: 12 gru 2020, 20:16 Czy ma ktoś listę nazw polskich kart wydarzeń z dodatku HMS Beagle (jest ich 14)? Pomieszałem je z podstawką i teraz nie da się ich odróżnić. Znalazłem nazwy angielskie ale ciężko mi je dopasować. Pomoże ktoś? :P
Mam ten dodatek jeszcze niegrany/niezmieszany.

Kart wydarzeń jest 20 z czego 6 z zieloną książką a pozostałe 14 wypisałem poniżej:
Spoiler:
Nie wiem czy któreś nazwy się nie dublują z podstawką, w takim wypadku mogę podesłać zdjęcia wybranych kart.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: panoramikzz »

CoLdY7 serdecznie dziękuję, wydaje mi się że nazwy się nie dublują. Bóg Ci zapłać za tę informacje :P
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Uncle_Grga »

Są dwie karty Zły los.

W jednej drugim efektem jest Pokrzepiający odpoczynek (wcześniej dokladasz szary żeton przygody do talii zbierania surowcow), w drugim natomiast Wołanie o pomoc (tu dokladasz zielony żeton do talii eksploracji).

Pytanie teraz, która jest kartą z dodatku? Obstawiam tę zieloną.. rewersy minimalnie się różnią..
Awatar użytkownika
MCSilvia
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2019, 11:00
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MCSilvia »

Uncle_Grga pisze: 15 gru 2020, 15:46 Są dwie karty Zły los.

W jednej drugim efektem jest Pokrzepiający odpoczynek (wcześniej dokladasz szary żeton przygody do talii zbierania surowcow), w drugim natomiast Wołanie o pomoc (tu dokladasz zielony żeton do talii eksploracji).

Pytanie teraz, która jest kartą z dodatku? Obstawiam tę zieloną.. rewersy minimalnie się różnią..
Dobrze obstawiasz. Ta zielona z efektem "Wołanie o pomoc" jest z dodatku.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1919
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 174 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomuch »

Ten zestaw 8 dodatkowych kart wydarzeń https://sklep.portalgames.pl/kategoria/ ... y-wydarzen jest ze Skrzyni skarbów czy był już wcześniej dostępny? Nie wiem, czy już go mam i wtasowałem do talii czy jednak powinienem go sobie zamówić :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Odi »

Wystarczy sprawdzić w instrukcji do Skrzyni. Tak, ten zestaw jest w dodatku.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: sin »

tomuch pisze: 18 gru 2020, 08:59 Ten zestaw 8 dodatkowych kart wydarzeń https://sklep.portalgames.pl/kategoria/ ... y-wydarzen jest ze Skrzyni skarbów czy był już wcześniej dostępny? Nie wiem, czy już go mam i wtasowałem do talii czy jednak powinienem go sobie zamówić :)
Odi: Ja to pytanie rozumiem nieco inaczej; tomuch: tak, był już wcześniej dostępny, wchodził także w skład innych pakietów (np. "Gotowi na wszystko 2"). Rok wydania w/g BGG to 2017.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1919
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 174 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomuch »

Odi pisze: 18 gru 2020, 09:20 Wystarczy sprawdzić w instrukcji do Skrzyni. Tak, ten zestaw jest w dodatku.
Chodziło mi bardziej o to, czy te karty istniały przed Skrzynią (tak jak Pies łowczy lub luneta) czy jednak nigdy wcześniej nie były dostępne (tak jak Szklane pomysły).
edit: dzięki sin za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Odi »

Ok, sorki :)
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

A co z tymi szklanymi pomysłami. Miały być i nie ma.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1919
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 174 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomuch »

litk pisze: 18 gru 2020, 10:58 A co z tymi szklanymi pomysłami. Miały być i nie ma.
https://sklep.portalgames.pl/rc-szklane-pomysly
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 717 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: arturmarek »

Jak się pojawiły informacje o Skrzyni, to przeglądałem zawartość i miałem wrażenie, że zdecydowaną większość zawartości już mam. Nie sprawdzałem karta po karcie, ale wygląda na to, że większość, jesli nie wszystko, było wcześniej dostępne.

Zastanawiam się czy taki produkt ma sens. Większość hardcore'owych fanów Robinsona ma przynajmniej część zawartości skrzyni, a te elementy są raczej tylko dla hardcore'owych fanów. Oczywiście mam nadzieję, że Portal dobrze to sprzeda.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Odi »

Z gatunku przykładów anegdotycznych: ja sobie kupiłem :) Ale brałem cały komplet od razu. Myślę, że to może być wygodniejsze dla klienta, niż zamawianie pojedynczo, czekanie na dodruki itp.

Ja bym z tego wywodził dwa wnioski:
1. Gra się kończy i jest to jakiś dodatkowy skok na kasę (sprzedajmy to, co nam zalega w magazynie w nowym ładnym sreberku)
2. Gra będzie rozwijana, a ten produkt ma stanowić wsparcie właśnie dla całego szeregu nowych klientów, którzy ruszą np po jakiś nowy duży dodatek, samodzielną grę kompatybilną z RC czy cokolwiek innego, co zrobimy w przyszłości.

Wariant drugi wydaje mi się bardziej prawdopodobny.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2097
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

Odi pisze: 18 gru 2020, 11:43 Wariant drugi wydaje mi się bardziej prawdopodobny.
Prezes mówił na którymś live, że pracują nad odnowioną wersją Beagle. Może to, albo coś będzie ogłoszone na portal con.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Przecież tego nie ma w sekcji minidodatków do robinsona, a ja tylko tam patrzałem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 641 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: EsperanzaDMV »

arturmarek pisze: 18 gru 2020, 11:34 Jak się pojawiły informacje o Skrzyni, to przeglądałem zawartość i miałem wrażenie, że zdecydowaną większość zawartości już mam. Nie sprawdzałem karta po karcie, ale wygląda na to, że większość, jesli nie wszystko, było wcześniej dostępne.

Zastanawiam się czy taki produkt ma sens. Większość hardcore'owych fanów Robinsona ma przynajmniej część zawartości skrzyni, a te elementy są raczej tylko dla hardcore'owych fanów. Oczywiście mam nadzieję, że Portal dobrze to sprzeda.
Ale jest jeszcze bardzo liczna grupa nie-hardkorowych, ale wciąż fanów Robinsona ;) Ja długo (tak z kilka lat :D) myślałem nad zamówieniem jakichś minidodatków, ale nigdy się nie zdecydowałem finalnie. Teraz jest ku temu idealna okazja, z której skorzystałem ;) Takich jak ja jest na pewno więcej.
suchy1982
Posty: 30
Rejestracja: 31 mar 2017, 13:09
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: suchy1982 »

a ma może ktoś linka do 14 kart przygód łowczego bo nie widzę w sklepie portalu a miało być wszystko ze skrzyni skarbów
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: sin »

Polskiego scenariusza w Nibylandii też chyba nie ma?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2097
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

sin pisze: 19 gru 2020, 22:18 Polskiego scenariusza w Nibylandii też chyba nie ma?
W skrzyni skarbów jest scenariusz Nibylandia.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ