Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: zsuedama »

Grubo. Tak jak już kiedyś pisałem - martwi mnie to jak szybko są wydawane dodatki do tej gry. Mam wszystkie 6 zestawów, które są dostępne. Obecnie jest zapowiedzianych dodatkowych 7 (sic!). Jak już mam jakąś grę to chcę wszystkie dodatki do niej, ale nie wyobrażam sobie posiadania kilkudziesięciu pudełek z Unmatched. Tu ogłaszają Marvela i od razu 12 bohaterów. Zobaczymy jak to będzie, na ten moment jestem zainteresowany, ale jak będzie tego zbyt dużo, to trzeba będzie zrobić jakąś selekcję co niezbyt mi się widzi.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Tyrek »

Szkoda, że Marvel. Nie, żeby było to coś złego, ale Unmatched od początku kupił mnie swoją oryginalnością i mieszanką postaci. Wolałem zdecydowanie drogę obraną w Legendach czy Horrorach. Marvela ostatnio dużo na rynku - kolejna gra, która będzie eksploatować to uniwersum, to może być lekki przesyt. Po zapowiedzi kapturka (pozytywne zaskoczenie), wieści o Marvelu to dla mnie spory zawód :-(
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: zsuedama »

Ale z drugiej strony nie są to ci główni, obecni wszędzie, bohaterowie.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 195
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 116 times
Been thanked: 73 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Neysmeey »

Mam podobne odczucia co Tyrek, gra czerpała fajne inspiracje, których nadal nie brakuje. Wykorzystanie Marvela w rozwoju gry to może być zarówno strzał w dziesiątkę jak i w kolano. Dla mnie to chyba za dużo, rzucili od ręki cztery pudełka (!) to co będzie dalej? Niestety ja nie potrafię odpuścić i albo wszystko albo nic, rozsądniejszą więc opcją jest ta druga. Mam tylko nadzieję, że to nie wykluczy wydawania pudełek o dotychczasowej charakterystyce, gdyż na kolejne - po zapowiedzi Kapturka i Beowulfa - mam niesamowitą ochotę.
Profil na: Boardgamegeek
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

3Trolle bardzo sprytnie podeszły do tematu.

Otwarta przedsprzedaż na Little Red vs Beowulf: https://3trolle.pl/21471-unmatched-litt ... owulf.html

Zastanawiam się czy dorzucić do zamówienia z Eclipse (i ewentualnie je opóźnić), czy zamówić razem z Diuną Imperium gdy ta się pojawi? :D
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Beo »

Gdybyście wypuszczali nowe zestawy w miarę równolegle z angielskimi, chętnie przerzuciłbym się na polskie wydanie ;) A wszystkim tym, co się zastanawiają, to idealny moment, żeby wejść do świata Unmatched. Dla mnie najlepsza gra dla dwóch osób na ~30 minut.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: OgryGames »

Beo pisze: 29 gru 2020, 15:27 Gdybyście wypuszczali nowe zestawy w miarę równolegle z angielskimi, chętnie przerzuciłbym się na polskie wydanie ;)
Musimy najpierw podgonić to co do tej pory wyszło.
O kolejnych częściach już rozmawiamy 🙂
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: lesar »

Drogie Ogry. Przy wydawaniu InGen vs Raptors nie zapomnijcie poprawić wypraskę co by się karty w koszulkach swobodnie mieściły. Oryginalne wydanie niestety ciasne i trzeba ciąć wypraskę lub karty trzymać osobno.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: OgryGames »

lesar pisze: 29 gru 2020, 19:45 Drogie Ogry. Przy wydawaniu InGen vs Raptors nie zapomnijcie poprawić wypraskę co by się karty w koszulkach swobodnie mieściły. Oryginalne wydanie niestety ciasne i trzeba ciąć wypraskę lub karty trzymać osobno.
Pamiętamy o tym :) już na FB ten temat był poruszony.
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

OgryGames pisze: 29 gru 2020, 12:44 A polskie wydanie tuż tuż...
A ja mam takie pytanie koncepcyjne (pytam tylko z ciekawości, w żadnym razie nie jest to żaden zarzut czy oczekiwanie): czy będziecie starać się ujednolicić słownictwo ze "starszych" kart, by odzwierciedlić w nim ewolucję efektów nowych kart? Chodzi np. o kartę Manxome Foe z talii Alicji, jej oryginalny efekt to "Discard the top card of your deck. Add its BOOST value to this card's value", w nowszych zestawach ten sam efekt to "BLIND BOOST this card". Czy mając z tyłu głowy, że to jest obowiązująca terminologia na wszystkie przyszłe zestawy, będziecie też próbować iść w tym kierunku?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: lesar »

Drogie Ogry. Przy opisie gry i na pudełku pamiętajcie aby wyraźnie podkreślić że gra nie jest dla 2-4 graczy jak pisze na pudełku obecny wydawca (co sugeruje że można grać również we 3) tylko dla 2 lub 4 graczy.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
mikkel.gg
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: mikkel.gg »

lesar pisze: 03 sty 2021, 14:34 Drogie Ogry. Przy opisie gry i na pudełku pamiętajcie aby wyraźnie podkreślić że gra nie jest dla 2-4 graczy jak pisze na pudełku obecny wydawca (co sugeruje że można grać również we 3) tylko dla 2 lub 4 graczy.
Instrukcja sugeruje, że da się grać w 3 graczy:
Spoiler:
//edit
Podobno mają się pojawić jakieś nowe zasady dla 3 graczy:
za bgg: https://boardgamegeek.com/thread/256097 ... -all-rules
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: lesar »

Faktycznie nie doczytałem że można grać we 3 wtedy jeden gracz gra drużyną kierując 2 wojownikami. Ale to takie na siłę.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: OgryGames »

dannte pisze: 30 gru 2020, 21:29
OgryGames pisze: 29 gru 2020, 12:44 A polskie wydanie tuż tuż...
A ja mam takie pytanie koncepcyjne (pytam tylko z ciekawości, w żadnym razie nie jest to żaden zarzut czy oczekiwanie): czy będziecie starać się ujednolicić słownictwo ze "starszych" kart, by odzwierciedlić w nim ewolucję efektów nowych kart? Chodzi np. o kartę Manxome Foe z talii Alicji, jej oryginalny efekt to "Discard the top card of your deck. Add its BOOST value to this card's value", w nowszych zestawach ten sam efekt to "BLIND BOOST this card". Czy mając z tyłu głowy, że to jest obowiązująca terminologia na wszystkie przyszłe zestawy, będziecie też próbować iść w tym kierunku?
Cześć, nie będziemy zmieniać. Zostajemy przy oryginalnym tekście.
A pytanie bardzo dobre :)
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: pcyzm »

Z profilu wydawcy:

Przygotujcie się do bitwy!

Już we wtorek 2 lutego rusza przedsprzedaż i mamy nadzieję początek serii wyczekiwanego przez Was systemu Unmatched.
Na początek, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, chcemy Wam zaoferować Bitwę Legend oraz Robin Hood vs Wielka Stopa.

W przedsprzedaży dorzucamy zestawy kart kolekcjonerskich! Jest to 6 wyjątkowych kart, które możecie także podmienić w bazowych taliach każdego z bohaterów.

Unmatched: Bitwa Legend - 139zł (SCD 179zł).
Unmatched: Robin Hood vs Wielka Stopa 109zł (SCD 129zł).
Za zestaw zapłacicie 239zł (SCD 299zł). W tym przypadku łapiecie się też na darmową wysyłkę. Oczywiście dostaniecie również oba pakiety kart kolekcjonerskich.

W bitwie nikt nie jest równy!

Zapraszamy na sklep.ogrygames.com

Premiera zaplanowana jest na kwiecień/maj 2021.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Beo »

Ktoś wie o jakich kartach jest mowa? Można je gdzieś dostać w wersji angielskiej?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1292
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 362 times
Been thanked: 216 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: ShapooBah »

Z tego co zrozumiałem to są po prosto karty z Talii bohaterów, ale wydrukowane jako foil.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Martin_Valdez »

No ja z kolei jestem niemile zaskoczony SCD, które jest wyższe niż ceny wydania oryginalnego. Przy wydaniach polskich raczej bywa odwrotna sytuacja :/
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: dannte »

Beo pisze: 30 sty 2021, 21:23 Ktoś wie o jakich kartach jest mowa? Można je gdzieś dostać w wersji angielskiej?
Dostać można, ale czy jest sens i czy się opłaca, to raczej wątpliwe.
Np. karta Meduzy (Gaze of Stone) do dostania na obecnej kampanii Dice Tower (przy zakupie zestawu promosów za $50): https://www.kickstarter.com/projects/to ... tower-2021
Albo karta Artura (Noble Sacrifice) do kupienia w GeekMarket (ceny 1 karty wahają się między $3, a €5, albo nawet więcej jak w tym przypadku): https://boardgamegeek.com/geekmarket/product/2449100

To tylko przykłady - jest szansa, że jesteś w stanie dostać je gdzieś indziej (na jakichś konwentach, akcjach promocyjnych?).

Widziałem na żywo kartę Bruce'a Lee i potwierdzam, że jest bardzo ładna ;)

Generalnie, jest tak jak napisał ShapooBah, każda talia ma jedną z kart podmienioną na wersję foil.

Przykłady:
Spoiler:
Niemniej jednak, fajnie, że Ogry dodają je do swojego wydania :)
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: MiXB »

I się zaczęła przedsprzedaż. Cena promocyjna kiedy nie płacisz za przesyłkę jest OK - dokładnie 65$ czyli tyle co normalnie w USA. Więc zdecydowanie brać w przedsprzedaży jak komuś zależy.
Martin_Valdez pisze: 31 sty 2021, 00:01 No ja z kolei jestem niemile zaskoczony SCD, które jest wyższe niż ceny wydania oryginalnego. Przy wydaniach polskich raczej bywa odwrotna sytuacja :/
Zdaje mi się, że nas podpięli pod Euro czyli wyjściowo mówimy tu o 65 EUR, a nie USD. Trochę szkoda, ale można się było tego spodziewać, bo wydania francuskie, hiszpańskie i holenderskie są wydawane w tym samym czasie co nasze więc pewnie stąd dostaliśmy przelicznik z EUR. Ja się tam cieszę, że w ogóle Ogry podjęły się wydania tej gry, bo czekałem na nią od 2 lat w naszym języku i w końcu jest, a cena w przedsprzedaży jest dobra :D
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: meDarq »

A orientujecie się, czy ta gra jest w przedsprzedaży tylko w oficjalnym sklepie, czy później będzie też w innych? Wygląda, że to gra której szukałem i jak tylko będzie możlwość będę kupował wszystkie dodatki, bo wygląda na całkiem przyjemną :)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 991
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 626 times
Been thanked: 543 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: Irr3versible »

MiXB pisze: 02 lut 2021, 10:45 I się zaczęła przedsprzedaż. Cena promocyjna kiedy nie płacisz za przesyłkę jest OK - dokładnie 65$ czyli tyle co normalnie w USA. Więc zdecydowanie brać w przedsprzedaży jak komuś zależy.
Martin_Valdez pisze: 31 sty 2021, 00:01 No ja z kolei jestem niemile zaskoczony SCD, które jest wyższe niż ceny wydania oryginalnego. Przy wydaniach polskich raczej bywa odwrotna sytuacja :/
Zdaje mi się, że nas podpięli pod Euro czyli wyjściowo mówimy tu o 65 EUR, a nie USD. Trochę szkoda, ale można się było tego spodziewać, bo wydania francuskie, hiszpańskie i holenderskie są wydawane w tym samym czasie co nasze więc pewnie stąd dostaliśmy przelicznik z EUR. Ja się tam cieszę, że w ogóle Ogry podjęły się wydania tej gry, bo czekałem na nią od 2 lat w naszym języku i w końcu jest, a cena w przedsprzedaży jest dobra :D
Ten przelicznik z EUR to VAT w cenie produktu.
Wziąłem starter, raczej wybiórczo będę dobierał kolejne postacie jeśli w ogóle - najczęściej będę grał z synem, więc to jemu musi się podobać bardziej niż mnie ;)
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Unmatched: Battle of Legends (R. Daviau, JR Honeycutt, J. D. Jacobson)(cała seria)

Post autor: MiXB »

Irr3versible pisze: 02 lut 2021, 11:24 Ten przelicznik z EUR to VAT w cenie produktu.
Wziąłem starter, raczej wybiórczo będę dobierał kolejne postacie jeśli w ogóle - najczęściej będę grał z synem, więc to jemu musi się podobać bardziej niż mnie ;)
Jakby nie liczyć w przedsprzedaży warto. :lol: Tak czy siak ciekaw jestem jak się będą ceny kształtować w przyszłości i jak się gra przyjmie. Naprawdę chciałbym żeby ludzie to kupowali, bo to taka fajna i stylowa gra, którą chcę mieć kompletną. Te karty to są małymi dziełami sztuki i choćby nawet dla nich warto to mieć.
meDarq pisze: 02 lut 2021, 11:09 A orientujecie się, czy ta gra jest w przedsprzedaży tylko w oficjalnym sklepie, czy później będzie też w innych? Wygląda, że to gra której szukałem i jak tylko będzie możlwość będę kupował wszystkie dodatki, bo wygląda na całkiem przyjemną :)
Pewnie na niedługo przed premierą będzie. Może z 2-3 tygodnie. Przynajmniej tak zazwyczaj to wygląda z Ogrami - mają naprawdę długą przedsprzedaż ekskluzywną i potem kiedy już jest jasna data premiery dokładnie oraz zaczynają planować wysyłkę do sklepów to wtedy zaczyna się tam przedsprzedaż. Chyba, że tym razem będzie jakoś inaczej w co wątpię. Ale jak chcesz kupić z dodatkiem to polecam jednak kupować u Ogrów teraz, bo nie płacisz za przesyłkę, a wątpię by sklepy to miały taniej o jakieś 20 złotych niż ile to kosztuje teraz.
ODPOWIEDZ