Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vaski »

To proszę rzuć choć jednym linkiem na USA w jakości, która nadawała będzie się do wydruku, bo albo ja jestem ślepy albo ty się mylisz się :)
tantar
Posty: 55
Rejestracja: 06 paź 2006, 18:42
Lokalizacja: Czersk

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: tantar »

No na przykład http://www.boardgamegeek.com/image/354240?size=original myślę, że mogłaby się nadać. Obok mapa Niemiec.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

w drukarni wydrukują + tekturka i masz nową grę :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vaski »

Niestety taka jakość mnie nie zadowala, choć nie wiem jak by wyglądała ta mapa (mapy) po wydrukowaniu.
Tak wyglądają moje wypociny (notabene jest to retuszowany skan który podesłałeś)
http://odsiebie.com/pokaz/2980117---13d5.html
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: shagy »

Brat wymyślił jakąś grę z wykorzystaniem elementów z prawo dżungli, kolorowych klocków i kostki z make'n'brake nie zwracajcie uwagi na pisownie teraz głos dla brata oto jego pomysł:
cel gry: W grze chodzi o to by przejąć jak największe terytorium.
przygotowania do gry: Aby zacząć trzeba rozłożyć karty i klocki tak jak pokazują zdjęcia. Totem jest położony na samym środku i to tam będzie się składać dary. Każdy gracz dostaje również 10 kart w swoim kolorze którymi będzie zajmować teren.W grę gra się w 4 osoby.
przebieg gry: Każdy gracz ma 2 klocki jeden jest budowniczym a drugi wojownikiem. Budowniczy (jak sama nazwa wskazuję) zajmuje teren, a wojownik odstrasza budowniczych stojących obok niego i powoduje to powrót klocka (budowniczego) do miejsca z którego wyruszał. Swoimi klockami porusza się za pomocą kulnięcia kostką. Zajmowanie terenu kosztuje 2 ruchu. Dary składa się stojąc obok totemu. Bierze się wtedy kartę z stosu i kładzie pod totem.
Działanie poszczególnych kart:
- z strzałkami do środka - jeden z wybranego klocka wraca na miejsce startowe,
- z strzałkami na zewnątrz - możesz usunąć kartę którą przeciwnik zajął twoje terytorium,
- z kolorowymi strzałkami - możesz postawić w dowolnym miejscu (które się styka z kartami twojego koloru) dwie karty.
Koniec gry: Koniec gry jest wtedy gdy jakiemuś z graczy skończą się karty budowy.

I co wy na to? Mam dopiero 11 lat i zastanawiałem się nad tym dosyć długo, jednak nie zagraliśmy jeszcze żadnej rozgrywki ponieważ nie mogliśmy się zebrać w gronie 4 osób.
Jak macie jakieś pomysły to piszcie.

link do zdjęć http://shagy.fotosik.pl/albumy/639178.html
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: shagy »

ocencie moją gre dodałem zdjęcia
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

jakim programem i jak ciac mapy w plikach jpg. Na przykład na 4 równe części?
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: zara2stra »

Ja korzystam z PosterRazor.
tantar
Posty: 55
Rejestracja: 06 paź 2006, 18:42
Lokalizacja: Czersk

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: tantar »

do druku można użyć irfanview
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

zdecydowanie posterazor.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

jako ze dane mi bylo zasmakować Manewrów ze stajni GMT - postanowiłem je zakupić.
Nakład został wyczerpany wiec postanowiłem ze zrobię sobie sam :)

Obrazek

Obrazek

tak to wyglada. Wydruk na samoprzylepnym plus laminowanie na błysk. Wszystko robione na kartonie 1.5 mm
W wykonaniu GMT troszkę za cienkie to dla mnie jest także zdecydowałem się na cos grubszego....

c.d.n.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: steady »

Bardzo ładne, nie będziesz musiał używać pleksi :).
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

z żetonami idzie mi troszke gorzej ;)

znalazłem bardzo fajna przeróbkę Hammer of the Scots. Jakiś użytkownik dodał wszędzie włąsną grafike i chce się za to zabrać. Mam jednak problem mianowicie z bloczkami...
Myśle sobie aby zamiast bloczków użyć podstawek o takich
http://www.rebel.pl/product.php/1,52/12 ... katna.html

Co wy na to?
Chyba ze macie jakis pomysl z tymi bloczkami....
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Yatzek »

Jak zamierzasz realizowac obracanie bloczków? Wyjmujac kartonik z podstawki i wkladajac ?
Chyba zbyt męczące....
Kiedyś do Crusadera użyłem klocków z Scrabble (a raczej jakiejs polskiej jego kopii) - dało rade (od biedy).
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

taaaa juz mnie Miras sprowadził na ziemie z tym obracaniem...
W zasadzie Skryba czyli ten polski odpowiednik drogi nie powinien byc...kwestia tego cz ytaki bok kafelka jest na tyle duzy zeby sie nie przerwacac
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: zara2stra »

Można też kupić wystarczająco gruby, drewniany kij o odpowiednim kształcie i pociąć go na kawałki. Sam tej metody nie próbowałem, ale prędzej czy później pewnie do tego dojdzie ;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

nie wiem czy to dobry pomysl ale...

chce kupic taka pułke jakie sa w szafach...taka deske, ktore sa w roznych kolorach miedzy innymi np w bialym i później dać facetowi w castoramie do pociecia na kosteczkę...wiem ze przycinają materiał ale czy zajmą się wycięciem 56 kostek? nie wiem

kurde za dużo nie wiem....sam bym poprzycinał w domu ale zwyklą piłką do drewna sobie tego nie wyobrazam
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: steady »

Też myślęnad zrobieniem bloczków, w weekend wybierm się do stolarza dowiedzieć się czy i za ile da się to zrobić. Jeżeli wyjdzie drogo, to w Columbia Games można zamówić bloczki do Victory, w cenie 15$ za 50 sztuk.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

może zamiast zrobienia bloczków to coś takiego: http://www.boardgamegeek.com/thread/168822 ? tzw: counter sleds, do zamówienia stąd: http://www.rdoxx.com/ (oczywiście pewnie każdy stolarz będzie mógł coś takiego zrobić)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sandman »

janekbossko pisze:nie wiem czy to dobry pomysl ale...

chce kupic taka pułke jakie sa w szafach...taka deske, ktore sa w roznych kolorach miedzy innymi np w bialym i później dać facetowi w castoramie do pociecia na kosteczkę...wiem ze przycinają materiał ale czy zajmą się wycięciem 56 kostek? nie wiem

kurde za dużo nie wiem....sam bym poprzycinał w domu ale zwyklą piłką do drewna sobie tego nie wyobrazam
Jeśli myślisz o drewnianej półce to możesz mieć problem, żeby taki kolor miała również po pocięciu. :twisted:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Yatzek »

sceptycznie widzę to cięcie drewna...
szczególnie jak mówisz pUłki ;) (pułki zrobione z półki? :D )
.... drewnianą listwę o przekroju kwadratowym to jeszcze jeszcze, ale już widzę te zadziory i poszarpane krawędzie
raz, że przewiduję niechęć pracownika Castoramy ..(Clown chyba kiedyś rozśmieszał "panów od cięcia" takimi zadaniami)
dwa - identyczność bloczków... oj tu sie trzeba napracować, aby nie było odprysków, sęków, skaz, malować, szlifować...

Raz sie wziałem za rzeźbę w drewnie: Marengo... zadanie trywialne , listewkę pociąć i oszlifować.... oj ciężko było:) nevermore
Moze przez te przeżycia tak marudzę :D

Klocki ze Skryby stoją bez wiekszych problemow (gdzies tu mialem zdjecie... po południu) tyle że są nieco mniejsze.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: clown »

Potwierdzam słowa Yatzka - Castorama odpada - po tym jak zapytałem w Castoramie, czy mogliby mi przyciąć listwę na bloczki spojrzeli na mnie jak na wariata. Innym sposobem, wspominanym przez steady'ego, jest zakup gotowych bloczków od Columbia Games. Wychodzi w miarę tanio (gdy potrzebujemy bloczków na jeden egzemplarz gry, np. do testów). Natomiast w przypadku gdy ktoś chce robić grę bloczkową w większej ilości egzemplarzy, należy zakupić odpowiedni nóż i pójść z nim do stolarza. Koszt takiego noża to ok. 500-600 złotych. Dodatkowo robocizna stolarza.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Mamut
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Mamut »

Za samo przycięcie deski w Castoramie chopaki zaśpiewali mi 2 zeta. Więc, takie cięcia na kosteczki musiałyby srogo kosztować.
Może warto spóbować z modeliną, lub Fimo. Ta daje się bardzo ładnie rozwałkować, a później to już zabawa z żyłką, żeby pociąć. Modelina jest po wypaleniu, w miarę trwała.

Swoją drogą, bardzo ładne Manewry Janka:)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

To teraz coś odemnie:
Eufrat i tygrys:
Obrazek

Obrazek

Modern Art:
Obrazek

Obrazek
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: steady »

Ja wrócę do tematu bloczków. Przeszukuję właśnie allegro i wpadła mi jedna rzecz: http://www.allegro.pl/item647432371_klo ... 84szt.html . Niestety, klocki z tej aukcji mają wielką wadę - są za duże, długość boku wynosi 4.2 cm. Myślicie, że jest jakiś sposób na przycięcie tego? Yatzku, jaką średnicę mają bloczki ze Scriby?
ODPOWIEDZ