Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 162
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 141 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Mrukar »

Dobrze, że dałem sobie na wstrzymanie i zastosowałem zasadę "no preorders" (tak samo przy Tiny Epic Dungeon).

Rozumiem, że w pudełku nie ma insertu z podziałem na cywilizacje? Znaczenia wielkiego to nie ma dla mnie, bo pewnie insert by wyleciał, żeby grę zakoszulkować, ale w takim układzie trzeba będzie bawić się w strunówki.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: czarny kapelusz »

Niekoniecznie bo karty frakcji ułożyc można jedną frakcję na drugiej i wtedy wyjęcie konkretnej to kilka sekund. Będę może w mniejszości ale ta wypraska którą dali nie wydaje się zła.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2435
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 529 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Jiloo »

czarny kapelusz pisze: 12 maja 2022, 11:16 Niekoniecznie bo karty frakcji ułożyc można jedną frakcję na drugiej i wtedy wyjęcie konkretnej to kilka sekund. Będę może w mniejszości ale ta wypraska którą dali nie wydaje się zła.
Nie wiem czy jest taka sama jak w angielskiej wersji. Jeśli tak to mieści (ledwie) karty tylko w cieniutkich koszulkach – znajomy używał profit od Ultra-Pro.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
B.Rychu
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2021, 20:01
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: B.Rychu »

vder pisze: 08 maja 2022, 14:39
Bohr pisze: 08 maja 2022, 14:32 Mam takie pytanie do osób, które zamówiły grę że strony wydawcy. Czy dostaliście jakiekolwiek potwierdzenie zakupu czy coś w tym rodzaju? .....bo ja oprócz potwierdzenia transakcji Pay you (ale to jest od strony operatora bankowego)nie dostałem nic.

Pozdrawiam
ja dostałem potwierdzenie z adresu: Wydawnictwo Blog Ojciec <wydawnictwo@blogojciec.pl> , więc trochę się zdziwiłem.
Wydawnictowo Lucrum Games i Blog Ojciec powiązane są w ten sposób, że właścicielem obu jest ta sama osoba :)
Rafmix
Posty: 68
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 36 times
Been thanked: 21 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Rafmix »

czarny kapelusz pisze: 12 maja 2022, 11:16 Niekoniecznie bo karty frakcji ułożyc można jedną frakcję na drugiej i wtedy wyjęcie konkretnej to kilka sekund. Będę może w mniejszości ale ta wypraska którą dali nie wydaje się zła.
Wypraska jest tragiczna. Jak chcesz zakoszulkować karty to ich nie włożysz na płasko bo się rogi koszulek powyginają i ciężko się tasuje.
Dzisiaj usiadłem na wypraską i ponacinałem ją nożykiem w kilku miejscach tak, aby karty bez problemu wchodziły do dna (efekt mnie zadowolił więc wczorajsze nerwy, trochę zeszły ze mnie. Z drugiej strony wydawca powinien przewidzieć, że ktoś chce grać w koszulkach).

Ps. kolejna rzecz to w moim egzemplarzu jest zdublowana karta 6 wikingów i brak 7. Niby lucrum już rozmawia w tym temacie z producentem.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: czarny kapelusz »

Zwracam honor ale w połowie. Aż sprawdziłem bo na oko wydawało mi się, że karty w koszulkach wejdą. I Wchodzą (i to w premium) do dwóch z 4 przegródek. Dziwne trochę. Do reszty nie wejdą.
U mnie z wikingami to samo więc to pewnie większy problem. Ufam, że brakująca karta zostanie dosłana.
Będzie jednak trzeba usiąść jutro i sprawdzić pozostałe 15 frakcji :/
Polo15
Posty: 121
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 45 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Polo15 »

Sprawdziłem wszystkie karty i jak wyżej zdublowana karta nr 6 w talii Wikingów oraz brak karty nr 7.
Polecam sprawdzić pozostałe talie, bo u mnie karty o numerach 1CYW13/15, 1CYW14/15, 1CYW15/15 także były zdublowane.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

W sumie to fajne są te przedsprzedażowe przedsprzedaże bo ci co poczekali już nie kupią kota w worku :D
A co z wersją Legends, czy tam są też jakieś niespodzianki?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: anitroche »

Polo15 pisze: 13 maja 2022, 09:47 Sprawdziłem wszystkie karty i jak wyżej zdublowana karta nr 6 w talii Wikingów oraz brak karty nr 7.
Polecam sprawdzić pozostałe talie, bo u mnie karty o numerach 1CYW13/15, 1CYW14/15, 1CYW15/15 także były zdublowane.
Niektóre karty występują kilka razy w talii. Teraz nie mam przy sobie gry więc nie mam jak sprawdzić w wersji angielskiej, ale jak pokażesz fotkę kart to może będę pamiętała, czy powinny występować 3 razy te same karty
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Majzownik »

Człowiek z bgg zrobił listę wszystkich kart w anglojęzycznych pudełkach classic i legends:
https://drive.google.com/file/d/1bAscfk ... sp=sharing

Może to jakoś pomoże zweryfikować zawartość waszych egzemplarzy.

EDIT:
sprawdziłem swój egzemplarz Classics (angielski).
Każda karta ma unikalny numer - nawet jeśli występuje w kilku kopiach w talii, np słonie w Kartaginie to numery odpowiednio 1CAR3/23 i 1CAR3/24.
U wikingów też jest zachowana ciągłość numeracji.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: CoLdY7 »

Polo15 pisze: 13 maja 2022, 09:47 Sprawdziłem wszystkie karty i jak wyżej zdublowana karta nr 6 w talii Wikingów oraz brak karty nr 7.
U mnie to samo, reszta ok.

Co teraz? Pisać do wydawnictwa?

PS: Legend jeszcze nie odfoliowałem, dajcie znać czy tam też jakieś błędy występują...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Zbaviec »

Wydawnictwo problem już zna. Wejdź na ich profil na Facebooku. Są w trakcie rozwiązywania problemu.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Można tymczasowo wydrukować kartę na papierze samoprzylepnym i nakleić na zdublowaną kartę.
Szkoda, że tutaj nikt z wydawnictwa się nie pofatygował żeby chociaż dać jakieś info, linka, czy po prostu wrzucić posta z FB... widać za małe to forum...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: opulentus »

Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: seki »

Dla osób nie używających FB:
Niestety podczas druku Imperium: Antyk doszło do pomyłki - w talii Wikingów karta Wysp Owczych z oznaczeniem 1WIK6/26 występuje dwa razy, brakuje natomiast karty Winlandia z oznaczeniem 1WIK7/26.

Od razu po sprawdzeniu pozostałych kart zajęliśmy się sprawą i pracujemy z drukarnią, żeby w możliwie jak najszybszym terminie dodrukować brakującą kartę i dosłać ją wszystkim osobom, które zakupiły grę w przedsprzedaży. W związku z zaistniałą sytuacją możliwe jest przesunięcie premiery, jednak nie znamy jeszcze dokładnego czasu oczekiwania, stąd odpowiednia wiadomość pojawi się w najbliższym czasie.

Jest to jedna z tych informacji, której nie chce przekazywać żadne wydawnictwo, ale bierzemy to na klatę i działamy, w tym momencie karta Winlandia dostępna jest do samodzielnego druku na naszej stronie internetowej ➡ https://bit.ly/3FK7e4x

Mamy nadzieję na jak najszybsze rozwiązanie sprawy i liczymy, że mimo wszystko będziecie czerpać przyjemność z odkrywania pozostałych nacji!
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: opulentus »

anitroche pisze: 06 maja 2022, 16:09 Po pierwsze zapraszam do obejrzenia moich rozgrywek solo w oba tytuły:

A i jeszcze zauważyłam, że jednej poprawki z erraty angielskiej nie dodali do instrukcji podstawowej - po angielsku dodano doprecyzowaną zasadę działania karty "Sacred Pass", a w polskiej wersji tego nie ma (innych poprawek nie sprawdzałam czy wprowadzili, to jakoś mi się po prostu rzuciło w oczy).
Na samej karcie "Święta przełęcz" jest to wyjaśnione.
Pelarg1r
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2021, 23:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Pelarg1r »

W moim egzemplarzu Antyku również brakowało 7-mej karty (dwie karty z oznaczeniem 1WIK6/26). Z kolei w "Legendach" w talii Utopijczyków karta z oznaczeniem 2UTO12/21 występuje w aż 5-ciu kopiach, więc analogicznie brakuje kart o numerach 13, 14, 15, 16. Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem czy to tylko u mnie?
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Zbaviec »

W Utopijczykach nic nie brakuje. Oni w talii mają chyba 5 identycznych kart skroli. Jedynym problemy tych kart jest to że mają identyczne numerację, a powinny mieć kolejną.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: czarny kapelusz »

W moim też Utopijczycy mają ten problem z numeracją. Ale wychodzi na to, że są to karty zwojów, których powinno być pięć i wszystkie działają tak samo więc tutaj nic się nie dzieje. Chyba, że te zwoje powinny się różnić np. punktacją? Czy ktoś z angielską wersją mógł by się wypowiedzieć w temacie?? Będę wdzięczny.
[Edycja] - widzę, że umknął mi post użytkownika Zbaviec :roll:
Zatem pytanie tylko czy one rzeczywiście są w pełni identyczne??
Ostatnio zmieniony 14 maja 2022, 09:10 przez czarny kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: anitroche »

czarny kapelusz pisze: 14 maja 2022, 09:08 W moim też Utopijczycy mają ten problem z numeracją. Ale wychodzi na to, że są to karty zwojów, których powinno być pięć i wszystkie działają tak samo więc tutaj nic się nie dzieje. Chyba, że te zwoje powinny się różnić np. punktacją? Czy ktoś z angielską wersją mógł by się wypowiedzieć w temacie?? Będę wdzięczny.
W angielskiej wersji wszystkie zwoje działaja dokładnie tak samo i mają taką samą punktację
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1021
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: karmazynowy »

Da się upchnąć karty tak samo jak miałem wcześniej w wersji angielskiej, z tym, że trzeba je trochę pochylić. Niemniej jednak pokrywa nie odstaje po takim zabiegu. Nie rozumiem, jak można dać insert, który nie mieści kart w koszulkach... Zresztą, ten w angielskiej wersji mimo, że był inny (karty pionowo, jak w Dominionie) to również nie mieścil zakoszulkowanych kart (Sloyca).

Dwóch części w jednym pudełku jednak nie widzę.

BTW, pierwszy raz koszulkiwalem Paladinami - ale badziewie, zupełnie nie trzymają rozmiaru, niektóre karty z luzem, inne wchodzą na ścisk, masakra, już Rebele premium mają lepsza potwarzalnosc.
Spoiler:
A i nie ma tego złego... Oryginalna wkładka znalazła nowe życie w La Cosa Nostra :lol:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 14 maja 2022, 12:54 przez karmazynowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: staniach21 »

Ja mam angielską wersje obu gier zakoszulkowaną w GameGenic i wszystko się mieści :D Pisałem to już kilka razy dorzucam w końcu zdjęcie :) Także te wypraski nie są takie złe
Spoiler:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: seki »

Fajnie ale ktoś już kilka razy pisał, że.polskie wydanie ma niższe pudełko od angielskiego o 1 cm.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A była w ogóle taka informacja, że polskie wydanie będzie inne niż angielskie, że bez wypraski itd.?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Imperium: Classics oraz Legends (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: wilczelyko »

Wydaje mi się, że znalazłem dwa błędy na kartach:
1. Pataliputra (Maurjowie, 2MAU11/24): tekst mówi "Pasywna: możesz odrzuć 1 kartę, aby wybrać: zyskaj 1 populacji ALBO zyskaj 1 zasobów ALBO dobierz 1 kartę". Tekst jest podobny do innych miast, ale pojawia się to "Pasywna" zamiast "Przesilenie" i się robi trochę bez sensu. Jeżeli miałoby to oznaczać, że mogę wyrzucić dowolną ilość kart, bez akcji czy zaznaczenia w zamian za te efekty, to mogę w każdej turze, niezależnie od wielkości talii ją przetasować - wydaje się jednak za mocne.
2. Obelisk (Egipcjanie, 2EGI5/23): tekst mówi "Zaznacz: zagraj bez akcji Bunt. Pasywna: odrzuć 1 kartę. Zyskaj 1 dżokera.". Znowu "Pasywne" pewnie powinno być "Przesilenie" - inaczej każdy nadmiar kart zamieniamy na punkty zwycięstwa.
Ktoś uważa inaczej?

I pytania:
1. Jak jest karta 2PZ za Region - uważacie, że w grze czy w posiadanych kartach?
2. 1PZ za 3 Zasoby oraz 3 Regiony (karta frakcji Scytów, strona B) - żeby dostać 1PZ potrzebuję 3 cegieł I 3 regionów czy LUB?
ODPOWIEDZ