Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Jervon »

Christof pisze:Dobrze że nie pomalowane. :D
That's right
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

Słuchajcie cena jest wysoka dla nas pośredników a nie mówię już o odbiorcach detalicznych. Gra bardzo dobra, wysoki poziom wydawniczy ale cena no cóż w sumie można było się tego spodziewać po GW. Gra dużo droższa niż ti3 a gdzie SH do TI3 pod względem zawartości. Gra będzie w sprzedaży na bard.pl. Problem z internetem polega na tym, że GW nie wspiera sklepów strikte internetowych bo nic nie robią dla rozwoju hobby. Rozwój zrzucają na sklepu stacjonarne a same mając niższe koszty trzymając towar np w domq sprzedają po skandalicznie niskich marżach co wykańcza sklepy które inwestują w rozwój systemów bitewnych GW. Stąd ten krok GW co do sprzedaży internetowej. Nie mówię, że to pochwalam i nie chcę by ktoś moje słowa traktował jako oficjalną wypowiedź firmy. Padło pytanie wiec was powiadomiłem skąd takie kroki. Błagam:) bez litani na temat jakie to podłe. Pamiętajmy rozmowa dotyczy gry ;). Ja swój egzemplarz na pewno zakupię bo jestem fanem świata 40k. Figurki są na prawdę dobrze wykonane z oczywistych względów nawet figsy FFG nie będą tak dobre jak te z SH. Ja marzyłem o grze w tym świecie, by mieć super planszówkę i figurki na wysokim poziomie które będę mógł pomalować.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Jervon »

TomuSS pisze:W zupełności sie zGadzam..
Mówimy o grZe, dla której te 20k nie wystarczy..
Na szczęście sklep GW jest takzE czekamy na wydanie ;-)
To w końcu gdzie w naszym kraju jest ten sklep GW? :)
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: tokage »

Kiedy gra będzie w bardzie?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: waffel »

Jervon pisze:To w końcu gdzie w naszym kraju jest ten sklep GW? :)
Nie ma ale grę będzie można kupić w "normalnych" sklepach więc bez paniki. Data premiery wg strony GW to 5. września.

Figurki prezentują się bardzo okazale ale za tę kasę to chyba lepiej Descenta albo Dooma sobie kupić. Jeśli nie wzbogacą gry i to bardzo to nie wytrzyma porównania z nowościami i pojedzie na sentymencie jak Talisman. Wyobraźcie sobie grę w Dooma planszowego z jednym rodzajem przeciwników, bez kart, z dwoma rodzajami broni u Marines. Przynajmniej tak oryginał pamiętam. Wtedy to była rewelacja ale gry poszły mocno naprzód.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: tokage »

Ja pamiętam że gra była sporo krótsza, bardziej niezależna językowo, i łatwiejsza do wytłumaczenia niż doom czy descent. Ale jak grałem to miałem 12 lat, może mnie pamięć zawodzi :D
beza
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2008, 16:14

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: beza »

waffel pisze:
Jervon pisze:To w końcu gdzie w naszym kraju jest ten sklep GW? :)
Nie ma ale grę będzie można kupić w "normalnych" sklepach więc bez paniki. Data premiery wg strony GW to 5. września.
Masz jakieś potwierdzone info w tym temacie ?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Waffel pracuje w Wargamerze, wiec wnosze, ze wie co mowi.

A co do "sklepu GW" przy Al. KEN w stolicy - tam jest sklep Cytadeli, a nie GW, i nigdy sklepu GW tam nie bylo.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
beza
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2008, 16:14

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: beza »

costi pisze:Waffel pracuje w Wargamerze, wiec wnosze, ze wie co mowi.
ROTFL ...

A żeby nie było, że robię zamieszanie bez przyczyny, to taki Maelstrom, przy którym Wargamer to mały osiedlowy sklepik (i nie tylko Wargamer), otrzymał 15 sztuk i ani sztuki więcej. Informacje o tym można znaleźć w poniższym linku:

http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ew&ref=158
Długi
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2006, 17:43

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Długi »

Czy będzie można kupić? Szczerze powiem mało mnie to interesuje, prawie skończyłem SP 3D. Najbardziej mnie interesuje jak się będą miały zasady do starszej edycji i czy nowe misje będzie można zagrać na starszych zasadach ,czy to będzie zupełnie inna gra.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Tommy »

beza pisze:
costi pisze:Waffel pracuje w Wargamerze, wiec wnosze, ze wie co mowi.
ROTFL ...

A żeby nie było, że robię zamieszanie bez przyczyny, to taki Maelstrom, przy którym Wargamer to mały osiedlowy sklepik (i nie tylko Wargamer), otrzymał 15 sztuk i ani sztuki więcej. Informacje o tym można znaleźć w poniższym linku:

http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ew&ref=158
A może tak jednak trochę dokładniej? Bo to jednak trochę się różni od tego co napisałeś ("15 sztuk i ani sztuki więcej"). mają gwarancje na 15 sztuk jeszcze przed datą premiery, a potem jak będą dostępne to dalsze egzemplarze.

"The way it works for us independent stockists is that we are guaranteed fifteen before the release date, and after the release date we can order more if there are any available."
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
beza
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2008, 16:14

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: beza »

Tommy pisze:
beza pisze: A żeby nie było, że robię zamieszanie bez przyczyny, to taki Maelstrom, przy którym Wargamer to mały osiedlowy sklepik (i nie tylko Wargamer), otrzymał 15 sztuk i ani sztuki więcej. Informacje o tym można znaleźć w poniższym linku:
http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ew&ref=158
A może tak jednak trochę dokładniej? Bo to jednak trochę się różni od tego co napisałeś ("15 sztuk i ani sztuki więcej"). mają gwarancje na 15 sztuk jeszcze przed datą premiery, a potem jak będą dostępne to dalsze egzemplarze.
"The way it works for us independent stockists is that we are guaranteed fifteen before the release date, and after the release date we can order more if there are any available."
Czyli na te chwile otrzymał 15 sztuk i ani sztuki więcej. 15 lat doświadczeń z firmami GW i firmami zależnymi typu ForgeWorld, podpowiada mi, że każdy scenariusz jest możliwy (łącznie z dodrukiem gry w wersji nielimitowanej za np 2-3 miesiące), a pewne jest tylko to co w danej chwili oferuje. Ja tylko chciałbym wiedzieć skąd Igor dowiedział się, że gra będzie w 'normalnej' sprzedaży (wówczas nie będę musiał robić pre-orderu w GW np).
Długi pisze:Czy będzie można kupić? Szczerze powiem mało mnie to interesuje, prawie skończyłem SP 3D. Najbardziej mnie interesuje jak się będą miały zasady do starszej edycji i czy nowe misje będzie można zagrać na starszych zasadach ,czy to będzie zupełnie inna gra.
Na pewno będą się trochę różnić. Ze zdjęć wynika, że dostępnę będą nowe bronie (assault cannon, lighting claws, chainfist, thunderhammer + stormshield) oraz pewnie jakieś zasady dla psioniki się pojawią (wystepują figurki broodlorda oraz space marines librariana)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: waffel »

beza pisze:Ja tylko chciałbym wiedzieć skąd Igor dowiedział się, że gra będzie w 'normalnej' sprzedaży (wówczas nie będę musiał robić pre-orderu w GW np).
No chociażby kilka postów wyżej Bard napisał że będzie miał ;) My najprawdopodobniej też.
Długi
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2006, 17:43

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Długi »

Długi pisze:Czy będzie można kupić? Szczerze powiem mało mnie to interesuje, prawie skończyłem SP 3D. Najbardziej mnie interesuje jak się będą miały zasady do starszej edycji i czy nowe misje będzie można zagrać na starszych zasadach ,czy to będzie zupełnie inna gra.
beza pisze:Na pewno będą się trochę różnić. Ze zdjęć wynika, że dostępnę będą nowe bronie (assault cannon, lighting claws, chainfist, thunderhammer + stormshield) oraz pewnie jakieś zasady dla psioniki się pojawią (wystepują figurki broodlorda oraz space marines librariana)

Te bronie i wiele innych jak i zasady do psioniki występowały już w pierwszej edycji. Dodatki "Deathwing" oraz "Genestealer"
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Bialogwardzista »

Dajcie przedsprzedaz póki mam jeszcze pieniadze. Ta cena osiemdziesiat euro jest jakas 'promocyjna' ? Tzn po przedsprzedazy bedzie jeszcze drozej ?

Cena jest wysoka ale jak na GW to srednio mnie powalila. Zeby zbudowac w duzej mierze niepomalowana armie do WH40k na duze punkty 2k wydalem ponad szescset zloty a kupowalem figurki tylko uzywane i na dodatek armie chaosu, ktora potrzebuje najmniej modeli. A to zwykle plastikowe zabaweczki, ta firma jest po prostu poj... i jej klienci w duzej mierze tez, lacznie ze mna.

A ze niepomalowane to zle. Dla przecietnego zjadacza chleba malowanie figurek to droga i czasochlonna MORDĘGA. Pomalowalem kilka figurek z dostatecznym efektem i była to męka.
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Jervon »

Jak zwykle w przypadkach tego typu można sobie do usranej śmierci dyskutować o tym czy lepiej iż figurki są niepomalowane czy lepiej by było gdyby były pomalowane.
Ja sam trochę maluję, mam na to niewiele czasu ale mimo wszystko wolę gdy w grze takiej jak SH figurki będą niepomalowane i sam będę mógł je sobie dopieścić - poza tym wszelkie pre painty jakie do tej pory widziałem... no cóż zal i tyle.

Kolejna sprawa to narzekanie na cenę. Przepraszam ile ten SH kosztuje? 60 funtów, tudzież 80 euro? Wychodzi ~300zl taki Descent 260zl, Fury of Dracula 200zl Arkham Horror 200zl WoW 280zl... Takich przykładów można by mnożyć, a żadna z tych gier nie ma figurek - za które płaci się naprawdę wiele - na poziomie zbliżonym do tych od GW. Więc chyba nie ma co płakać tylko kto chce ten kupuje a kogo cena odpycha niech gra z tym kto kupił :p
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Jacek_PL »

Tak w temacie "sklepików osiedlowych" widziałem już przedsprzedaż w jednym z polskich sklepów internetowych i też mają 15 sztuk dostępnych :) cena 292zł. Wydaje mi się, że jednak z tą limitowaną edycją to jakaś marketingowa ściema jest.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: tokage »

290 nawet :) a miałem na wakacje jechać.. no nic. pewnie kupie nawet dwa, jakby jeden się zużył :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

Jacek_PL pisze:Tak w temacie "sklepików osiedlowych" widziałem już przedsprzedaż w jednym z polskich sklepów internetowych i też mają 15 sztuk dostępnych :) cena 292zł. Wydaje mi się, że jednak z tą limitowaną edycją to jakaś marketingowa ściema jest.
Oczywiście że ściema bo za dużo ludzi ma sentyment do tej gry.Nie urywa się jaj złotej kurze czy jakoś tak :mrgreen:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

Gra będzie w normalnej sprzedaży. Za 10 minut wrzucę ją na bard.pl. Cena - jest dobra. Kto chce może rezerwować. Nie rozumiem tego ruchu, ale faktycznie gw twierdzi, że można tę grę zamówić tylko teraz a potem będzie niedostępna. Ponoć wydali za mało. Problem w tym, że taki ruch powoduje, że sprzeda się mniej, bo wiele mniejszych sklepików które nie maja takiej płynności finansowej nie zamówi zbyt wielu sztuk, dwa nawet gdyby chciały jeżeli nie są tam jakimś sklepem premium itd to nie mogą zamówić więcej nawet gdyby chciały. Zaraz się okaże że cała Polska by kupiła tylko gw wszystko sprzedało w innym kraju bo są limity. Dziwna sprawa, pracuję już w bard.pl ponad dwa lata, a oni i tak mnie cały czas zaskakują :D. Zabieram się do wrzucenia SH na stronkę. Ja na wszelki wypadek kupię sobie od razu jak przyjdzie, ale ruch z nowym towarem którego wyprodukowano za mało jest mocno podejrzany. Moim zdaniem będzie wyglądało to tak, jak do tej pory z większością produktów które wydaje GW. Wydają je na miesiąc w standardowej ofercie a potem wycofują do mail ordera czyli by zamawiać tylko przez stronę GW. W ten sposób produkt jest wypromowany ludzie o nim wiedzą, a ci co się spóźnili muszą kupić potem przez stronę GW. Gw się cieszy bo sprzedają detalistom bez kosztów pośredników a ludzie nie mają wyboru chcą mieć płacą. Do tej pory tak to działało. I myślę, że i tym razem Sh wróci do mail ordera tylko cena wyjdzie dużo wyższa niż gdyby kupić teraz.

Podkreślam, że to moje prywatne zdanie i spostrzeżenia;)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Aba »

Po złym doświadczeniu zapytam - załóżmy że w takim Space Hulku mam połamane figurki - czy sprawa dosłania nowych jest tak samo bezproblemowa jak w przypadku FFG?
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

Nie ma takiej opcji by były połamane bo figurki dostajesz w wypraskach do sklejenia.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: yosz »

bard.pl pisze:Nie ma takiej opcji by były połamane bo figurki dostajesz w wypraskach do sklejenia.
czyli jednak połamane ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Aba »

Czy ktoś wie może jak działały w poprzednich wersjach zasady do gry solo?
Byłby to dla mnie spory plus jakby taka opcja chodziła dość dobrze.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Czy w ogole da sie gdzies w sieci przeczytac zasady? Nie ukrywam, ze kusi mnie ta gra, ale nie chcialbym kupic kota w worku (szczegolnie za taka kase).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ