Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Bialogwardzista pisze:Znam sposob jak skutecznie sie zniechecic do zakupu gry z niepomalowanymi figurkami.

Wez dowolna figurke z gier bitewnych i najpierw ja posklejaj a potem maluj. I wyobraz sobie, ze masz to zrobic trzydziesci czy piedziesiat razy. Aha farbki+pedzelki+podklad to jakies dwiescie zloty. Zlecone malowanie kilkudzesieciu figurek tyle samo.
Zakup figurek to dopiero Poczatek problemow i wydatkow. Czeka Cie jeszcze wiele godzin udreki zeby miec pomalowana armie. A efekt :?: Zeby zblizyc sie do tego co jest w katalogach GW trzeba malowac kilka lat z profesjonalnym sprzetem. Zblizyc sie bo to co oni tam prezentuja jest robione w wiekszosci na komputerze.
Gadanie z tym komputerem... patrzac po pracach nawet znajomych, to figsy GW sa malowane porzadnie, ale nic wiecej.
Poza tym nie ma obowiazku malowania - mozna grac niepomalowana armia. ;) Zreszta, element "hobbystyczny" jest w bitewniakach eksponowany dosc mocno, wiec raczej trudno byc tym zaskoczonym - jest to czesc zabawy i tyle. Dla leniwych jest coraz wieksza lista gier z figsami typu PPP (pre-painted plastic).
Poza tym na przyzwoitym poziomie mozna figurki malowac bardzo szybko - grunt to praca seryjna i malowanie kilku figurek naraz.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

Link dla tych co się martwią połamanymi figurkami :)

Obrazek

tutaj całość
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Coz, ja rowniez zlamalem sie i zamowilem preorder :) Glownie przez sentyment do poprzedniej czesci, a poza tym korytarze swietnie nadadza mi sie do Infinity.

EDIT: swoja droga, na linkowanym wyzej blogu GW codziennie pojawia sie nowe info o grze.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
hvcfl
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2005, 17:28

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: hvcfl »

W dzisiejszym odcinku z serii "Space Hulk: drażnienie niecierpliwych" (telenowela produkcji Brytyjskiej, do obejrzenia na oficjalnej stronie GW) zaprezentowano fragment żarliwej wymiany zdań między skłóconymi kochankami; osoby interesujące się tematem nie znajdą tam może nic rewolucyjnego, jednakowoż wart uwagi wydaje się fakt, że oficjalnie potwierdzona została możliwość używania przez Marines Command Points w trakcie tury Genokradów, co w połączeniu z przykładem zastosowania miotacza ognia (że o klepsydrze nie wspomnę) jednoznacznie wskazuje na powrót do zasad z pierwszej edycji (przynajmniej w głównych punktach).

Oczywiście wiadomość ta nie jest w najmniejszym stopniu szokująca jako że pogłoski o takim rozwiązaniu krążą od dawna, jednakowoż dobrze mieć informację z pierwszej ręki ;).
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

Dobrze że nie jestem tak kosztownie sentymentalny. Myślałem ze nikt nie kupi a tu już kilka się wyłamało.Ciekawe ilu jest co się nie przyznają 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: BloodyBaron »

bard.pl pisze:Link dla tych co się martwią połamanymi figurkami :)
tutaj całość
to te figurki trzeba jeszcze posklejać? masakra...
to nie jest tytuł dla porządnego eurogracza i fana pre-painted countless wooden cubes, które przynajmniej nigdy się nie łamią i nie mają połamanych podstawek ;)
_________
Moje gry
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Jervon »

Nie, to jest gra od GW dla ludzi grających w rzeczy made by GW, bądź ludzi obracających się w grach bitewnych. Taki był stary SH taki jest i nowy - i niestety zaczynam się obawiać, że za dużo w nim nie zmieniono.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: tokage »

Jervon pisze:i niestety zaczynam się obawiać, że za dużo w nim nie zmieniono.
Po co zmieniać dobre? :) W dodatku na tyle dobre że samo się sprzedaje :D
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1358
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Zet »

Jervon pisze:Nie, to jest gra od GW dla ludzi grających w rzeczy made by GW, bądź ludzi obracających się w grach bitewnych. Taki był stary SH taki jest i nowy - i niestety zaczynam się obawiać, że za dużo w nim nie zmieniono.
Lub dla ludzi, którzy mają dobrych znajomych grających w bitewniaki, którzy za nich posklejają figurki :D
A przynajmniej mam taką nadzieję, że znajdą czas dla moich marines i genokradów ;)
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: scarneck »

To może jeszcze zawczasu poda linki do naprawdę dobrych i łopatologicznych tutoriali kładzenia farbek?

Ja wiem, że google wrzuci masę linków ale szukam sprawdzonych rozwiązań.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Litosci, nie robcie z siebie fajtlap, ktorzy nie umieja nawet figurek zlozyc...

To nie model w skali 1/35, majacy 150 elementow, tylko figurka skladajaca sie z elementow trzech-czterech, w dodatku (znajac ostatnie produkty GW) zrobiona tak, ze i bez kleju bedzie sie jakos trzymac.

Naprawde dobry tutorial: pedzel w reke i do boju ;) pamietaj o tym, ze lepiej dac kilka cienkich warstw, niz jedna gruba, i bedzie dobrze.
Swoja droga, figsy mozna spokojnie zostawic tak, jak sa - w koncu to tylko elementy do gry i obowiazku malowania nie ma, jesli ktos sie nie czuje na silach. Ja, na ten przyklad, swoich prawdopodobnie nie pomaluje, bo w kolejce do pedzla stoi cale stado figurek do Infinity, ktore maja pierwszenstwo.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
buczysyn
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:01

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: buczysyn »

scarneck

Poszukaj na forum cytadeli w tematach malowanie i konwersje - jest tam kilka (kilkanaście) linków do mniej lub bardziej zaawansowanych technik.
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Jervon »

http://coolminiornot.com/forums/viewthr ... =printable

Oto jak możecie dopieścić swoje figurki :)
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Co prawda to skala 1/15, ale i tak... (pardon my French) ojapierdole :shock:
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Jervon »

Oczywiście jestem świadomy tego, że ten model nie jest w skali 28mm jak figurki SH, nie jest nawet wydany przez GW tylko przez FW. Świetnie jednak pasuje no i generalnie chodzi tylko o ten jak to ująłeś... francuski :)
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: westwood »

Winny! (znaczy złamałem się :oops: ).
Swoja ścieżką, najpierw chciałem zamówić w Rebelu, ale gra zmieniła status na niedostępny. Trochę mnie to niepokoi: czy w sklepie na R wiedzą coś, czego inne sklepy nie wiedzą i stąd ta zmiana? Mam nadzieję, ze mimo wszystko gra do mnie dotrze.
A teraz coś z zupełnie innej beczki: widzieliście to? Warunki zwycięstwa to jakaś porażka. Niby można to łatwo zmienić (np. rozgrywamy 2 partie, zamieniając się po pierwszej stronami i ten, kto uratuje więcej Marines wygrywa), ale niesmak pozostaje...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Nataniel »

westwood pisze:Winny! (znaczy złamałem się :oops: ).
Swoja ścieżką, najpierw chciałem zamówić w Rebelu, ale gra zmieniła status na niedostępny. Trochę mnie to niepokoi: czy w sklepie na R wiedzą coś, czego inne sklepy nie wiedzą i stąd ta zmiana?
W sklepie na R wszystkie dostepne egzemplarze zostaly juz po prostu sprzedane ;-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Adrahil »

Ja też na początku szukałem gry najpierw na Rebelu. Wtedy jeszcze nie mieli, to byłem zmuszony zamówić gdzie indziej. I ja mam nadzieję, że grę dostanę. Może Rebel zamówił np. 5 sztuk i cała 5-tka została już sprzedana (mówimy oczywiście o przedsprzedaży).

Misja 12. Warunki zwycięstwa - o wygranej decyduje rzut kostki. Tak ale modyfikowany wielkością sukcesu obu graczy. Im więcej marines ucieknie (lepiej rozegrał partię gracz nimi grający), tym większą mają oni premię do rzutu kostką. Z drugiej strony, grający genokradami musi pozabijać jak najwięcej marines, żeby ta premia dla nich była jak najmniejsza (najlepiej wszystkich, to automatycznie wygrywa).

Cóż, kości w tej grze odgrywają sporą rolę, ale nie na tyle, żeby za każdym razem móc pozbawić zwycięstwa gracza dobrze planującego ruchy. Jakby nie patrzeć to nie jest eurogra, tylko stary, dobry Space Hulk (choć w nowej oprawie) i kości IMO wprowadzają niezbędny w tej grze element niepewności.

=edit=
No i Nataniel potwierdził, że Rebel wyprzedał już wszystkie zamówione egzemplarze. Ciekawe, czy zostawili sobie jeden egzemparz dla siebie na sklep do grania :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Nataniel »

Adrahil pisze:Może Rebel zamówił np. 5 sztuk i cała 5-tka została już sprzedana (mówimy oczywiście o przedsprzedaży).
Raczej Rebel zamowil zdecydowanie wiecej ;-). Niestety chcielismy duzo wiecej niz moglismy (limit na sklepy).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Van »

Jestem pod wielkim wrażeniem hype'a jaki GW potrafiło zrobić przy wydaniu tej gry. Cena masakryczna, dostępność ograniczona, gra stara a i tak kupują ją nawet ludzie, którzy mają starszą edycję albo pierwszy raz o grze słyszą i nawet do końca nie wiedzą o co w niej chodzi. Kosmos jakiś :shock:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: BloodyBaron »

Van_Hoover pisze: Cena masakryczna, dostępność ograniczona, gra stara

Klasyczne marketingowe chwyty maksymalizacji sprzedaży: wyjątkowa stara gra, w ograniczonych ilościach - musi być droga :) za 20 dolców mało kto by się zainteresował. A tak pewno szereg osób kupuje licząc na rychłe wyczerpanie zapasów i mocne przebicie na rynku wtórnym - pewnie nie bezpodstawnie, bo Space Hulk przed tą reedycją był podobno jedną z najdroższych gier na ebayach et consortes.
_________
Moje gry
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Adrahil »

Tak, cena jest masakryczna biorąc pod uwagę, ile trzeba zapłacić za grę planszową. I oczywiście zarówno wysoki poziom ceny, jak i ograniczona ilość egzemplarzy - to wszystko są pewnie chwyty marketingowe.

Z drugiej strony jednak, ta gra jest połączeniem planszówki i bitewniaka - wykorzystuje modele używane w świecie WH40K, czyli typowej gry bitewnej, gdzie figurki są cholernie drogie. (Owszem, przy tej edycji zastosowano trochę inne modele niż do WH40K.) Sporo osób kupuje Space Hulka, tylko dla figurek, które po zmianie podstawki będą "wcielone" do ich armii w świecie WH40K. Nie śledzę na bieżąco cen modeli ze strony Games Workshop, ale na BGG pojawiają się wypowiedzi, że same dwie drużyny terminatorów (w sumie 10 modeli) to koszt dorównujący cenie gry. A nawet jak nie całkiem, to doliczmy sobie jeszcze koszt zawartych w grze genokradów.

No i mamy jeszcze "jakieś tam" plansze, żetony, itp. IMO cena tej gry jest względna. Z jednej strony masakrycznie droga, z drugiej całkiem uczciwa (biorąc pod uwagę choćby tylko komponenty).
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

A jeszcze dodajmy, ze takich Terminatorow w boxach do WH40k ze swieca szukac... figurki sa po prostu piekne.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

To prawda wielu chłopaków z chęcią by odkupiło tych termosów. Faktycznie co do ceny to w sklepie koszt terminatorów 5 to 140 zł, na internecie 110. Tutaj mamy 10. Genokrady to też najbardziej chodliwe jednostki u tyranidów. Myślę, że cena została przemyślana przez producenta;) Droga a jednocześnie opłacalna. Zalezy czy patrzy na to fan bitewniaków czy planszomaniak.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Van »

A nie są te figurki z linku zrobione z czegoś innego niż plastik? Nie znam się, więc pytam.
Van_Hoover
#Lista gier
ODPOWIEDZ