[???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: jax »

skanna pisze:A tak w ogóle to mam wrażenie, że tak naprawdę ci, którzy byli w Debrzynie niekoniecznie chcą zmieniać lokalizację i zawsze znajdzie się jakieś "ale". :)
Trafna uwaga :)
A tak w ogóle mam postulat: niech ci którzy nie byli w Debrzynie i nie wiedzą jak tam NAPRAWDĘ jest, niech nie uszczęśliwiają nas na siłę i nie wypowiadają się w kwestii zmiany lokalizacji :twisted: . Żeby coś zmieniać trzeba najpierw poznać stan, który chce się zmienić.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: costi »

Co nie zmienia faktu, ze podyskutowac sobie mozna :)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ragozd »

Perpetka pisze:Na razie na Borki jest jedna negatywna opinia i to nie osobista, tylko od znajomych.
Czasami na opinii znajomych lepiej polegac niz na wlasnej ;)
Perpetka pisze: Jak dla mnie po tych opowieściach o Dębrzynie w wątku obok, to jest właśnie ośrodek z bardzo złą opinią, do którego na pewno nie pojadę.
Nawet jesli kazdy z tych opiniujacych chce tam jechac raz jeszcze? ;) Tkie stwierdzenie grozi ze znow nie bedziesz na Kaszubkonie ;)
Np sala nie wystarczy fizycznie byc, jeszcze trzeba sie dogadac, by byla do naszej dyspozycji. Te chatke mysliwska watpie by dali tylko nam.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: skanna »

ragozd pisze:Te chatke mysliwska watpie by dali tylko nam.
Niemniej jednak przyznasz, że ze strony i opisu kolderka wynika, że warto to sprawdzić?
Niezależnie od tego, czy ten ośrodek zostanie wykorzystany na "Kaszubkon", ja go sobie zapisuję w ulubionych, bo wygląda naprawdę fajnie, dzięki Kolderek.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: gigi »

Jak pokazal ostatni wyjazd ,bylo sporo kontuzji .
Debrzyno ma wielka zalete ,10 minut od osrodka jest szpital ;)
Wiec jak szukamy nowego osrodka ,dobrze jakby szpital byl w miare blisko.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ja_n »

Może właśnie lepiej żeby szpital był o 2h drogi - wtedy będziecie bardziej na siebie uważać :D
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: kolderek »

co do chaty to zapomniałem powiedzieć, że chodziliśmy do recepcji po klucze, więc raczej ogólnodostępna i za darmo :)
była tam oaza to kilka razy korzystali (jakieś próby chyba) oraz raz odbywała się tam po 22:oo impreza pracownicza.

no niestety nie byłem jeszcze na kaszubkonie (a chciałbym) bo żona w planszówki to raczej nie grywa, więc nie mam porównania ale ten ośrodek mi się spodobał (miałem darmowy internet w laptopie ;)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Perpetka »

ragozd pisze:
Perpetka pisze:Na razie na Borki jest jedna negatywna opinia i to nie osobista, tylko od znajomych.
Czasami na opinii znajomych lepiej polegac niz na wlasnej ;)
Perpetka pisze: Jak dla mnie po tych opowieściach o Dębrzynie w wątku obok, to jest właśnie ośrodek z bardzo złą opinią, do którego na pewno nie pojadę.
Nawet jesli kazdy z tych opiniujacych chce tam jechac raz jeszcze? ;) Tkie stwierdzenie grozi ze znow nie bedziesz na Kaszubkonie ;)
W dobrym towarzystwie można się doskonale bawić i pragnąć powtórki nawet w betonowym bunkrze bez żadnych wygód :) Natomiast opinia o ośrodku w Dębrzynie jaka wyłania się z wątku obok na pewno nie jest zachęcająca dla kogoś, kto tam nie był - niekompetentna i niesympatyczna obsługa, otrzymywanie kluczy do cudzych pokojów, znikające jedzenie w stołówce, problemy z rezerwacjami - jak to nie jest negatywna opinia o ośrodku, to ja nie wiem, co rozumiecie przez "negatywną opinię" :)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Pancho »

Perpetka pisze:W dobrym towarzystwie można się doskonale bawić i pragnąć powtórki nawet w betonowym bunkrze bez żadnych wygód :) Natomiast opinia o ośrodku w Dębrzynie jaka wyłania się z wątku obok na pewno nie jest zachęcająca dla kogoś, kto tam nie był - niekompetentna i niesympatyczna obsługa, otrzymywanie kluczy do cudzych pokojów, znikające jedzenie w stołówce, problemy z rezerwacjami - jak to nie jest negatywna opinia o ośrodku, to ja nie wiem, co rozumiecie przez "negatywną opinię" :)
Zgadza się Perepetka. Też bym po przeczytaniu tych opinii w życiu tam nie pojechał. Prawda jest tylko taka, że wtedy straciłbym okazję być w naprawdę w fajnym ośrodku. Mało jest takich miejsc dla tak licznej grupy, gdzie jest prawie wszystko: mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, świetne jedzenie, możliwość płacenia na pokój, fajne jezioro, plaża itd. itd. Szukajmy innych ofert, spisujmy je jakby co, ale ostatecznie pojedźmy w przyszłym roku do Debrzyna :)
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Aba »

Czytając ten wątek to powiem szczerze że nie wiem po co dyskusja się w ogóle odbywa. Gołym okiem widać że kilka osób nie da się przekonać do innego ośrodka i każdy argument, choćby jeden stół mniej albo o metr mniejsze boisko, będzie ważniejsze od drożyzny i zerowego profesjonalizmu ośrodka tegorocznego. Sala dostępna na Kaszubkonie plus wielka trwoga przed nieznanym wygrywa i koniec kropka.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: macike »

kolderek pisze:a może góry?
http://www.placowka.pl
IMO godna uwagi alternatywa.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: costi »

Aba pisze:Czytając ten wątek to powiem szczerze że nie wiem po co dyskusja się w ogóle odbywa. Gołym okiem widać że kilka osób nie da się przekonać do innego ośrodka i każdy argument, choćby jeden stół mniej albo o metr mniejsze boisko, będzie ważniejsze od drożyzny i zerowego profesjonalizmu ośrodka tegorocznego. Sala dostępna na Kaszubkonie plus wielka trwoga przed nieznanym wygrywa i koniec kropka.
Daruj sobie zlosliwosci, skoro nie byles...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ragozd »

Druga, nie mniej wazna sprawa, to ze osrodek sam sie nie zweryfikuje i zaklepie. Potrzebna jest osoba niedaleko, Debrzyno ma Nataniela.
Ja zanim zamiescilem linki zadzwonilem i zapytalem sie np. o dostepnosc sali. Majac osrodek ktory spelnia nasze oczekiwania na papierze, trzeba pojechac i zweryfikowac na miejscu, A i to nie wystarcza - vide Mazuty 2 lata temu.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Aba »

Złośliwość wyszła od tak ale napisałem najszczerszą prawdę, którą to już inni użytkownicy zauważyli.
Jakby nie remont mieszkania to w tym roku pojechałbym bo szczerze akurat dla mnie to nie jest duża kwota ale rozumiem ludzi dla których 100 za noc to dużo bo tak naprawdę jest to dużo i tyle. Dlatego też będę się udzielał w tym wątku bo za rok chciałbym przyjechać ale wolę zaoszczędzić z 200-300 zł na noclegach i kupić sobie nową grę :D niż wydawać na ośrodek gdzie żarcia brakuje, obsługa zagubiona jak w filmie Monty Pythona a największym plusem jest duża sala.
Dziwne też że wymyśla się na ośrodek, który jest sprawdzony przez Kołderka i który napisał kilka rzeczy bardzo wyraźnie a zostały one jakby pominięte bo trzeba na inne ośrodki wpierw marudzić żeby odpadły w przedbiegach.
Jeśli trzeba będzie sprawdzić jakiś ośrodek w okolicach województwa śląskiego to mogę to zrobić bez problemu.
Szkoda że niektóre osoby są tak zaślepione bo może uciec bardzo fajny ośrodek za pół ceny bo, powtórzę, 100 zł to dużo w takich warunkach jak na zdjęciach/filmie czy z Waszych opisów.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ragozd »

Aba pisze:ale rozumiem ludzi dla których 100 za noc to dużo bo tak naprawdę jest to dużo i tyle. .
A ja nie rozumiem, bo mi wyszlo 32,08 zl za noc. Te 100 zl to wina cyklistow, zydow i masonow ;)
jak to mowia, sa 3 rodzaje prawdy, wiec prosze o zaprzestanie wyglaszania niepelnych danych....

Druga sprawa, skoro w debrzynie bylo tak zle, to czemu wszyscy znowu chca tam jechac? Nie daje to nikomu do myslenia?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Lucf »

Ja to właśnie czekam na tą Planszostację by dowiedzieć się cóż tak takiego ten nijaki Rumcajs wyprawiał.... :) i jakie nieciekawe przypadki się wydarzyły :)

PS
Nie, nie prenumeruję Faktu ; )
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ragozd »

Nie sadze bys sie dowiedzial cos wiecj poza to, co juz zostalo na forum napisane :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Aba »

ragozd pisze: Druga sprawa, skoro w debrzynie bylo tak zle, to czemu wszyscy znowu chca tam jechac? Nie daje to nikomu do myslenia?
Uwaga uwaga .... czemu wszyscy chcą tam wrócić? Dla ludzi i atmosfery a nie że to miejsce było takie super a ludzie i atmosfera będzie także w innym miejscu - nie zapominajcie o tym bo zaślepia to trochę osąd.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: cannehal »

No to ja tak trochę pod prąd. My z żoną nie za bardzo chcemy jechać znowu do Debrzyna. Te wszystkie "ale" wcale nie są takie błahe.

Kilka osób chwaliło ośrodek za wyposażenie i możliwości. Jezioro? Lipa straszna. Małe i niezbyt atrakcyjne wizualnie. Ratowała je tylko plaża. Sala konferencyjna owszem spora, ale jej jakość? Stoły, które łamały się przy opieraniu o nie? Jakaś tandetna sklejka i aluminium. Wyposażenie jeziora? 5 kajaków z tego 2-3 sprawne? Jakiś tam rowerek wodny i 2 łódeczki? Pokoje? Niby ok, wyposażone. Ale podejrzane plamy na sufitach (grzyb), prysznice też z "dodatkami" i wykładzina prosząca się o mycie to raczej nie jestem komfort. Oddycha się kurzem. Obsługi, kierownika i całego tego bałaganu nie będę opisywał, bo zostało to już powiedziane.

Jedzenie to osobna kategoria. Ogólnie tutaj raczej jestem zadowolony, ale śniadania to nie tylko jajecznica, parówki i codziennie ten sam zestaw wędlin i dodatków... Można raz na jakiś czas zaskoczyć czymś klienta. Są naleśniki, jest inny ser niż słodki z dziurami, kiełbasa zamiast parówki też dałaby radę itd. Można, tylko trzeba chcieć. Za taką cenę śniadania czy obiadu powinno być zdecydowanie bardziej różnorodnie. Argumenty, że w tych cenach to w domu się ludzie żywią są absurdalne. 20zł + 35zł daje 55zł dziennie na osobę! Za taką kasę można naprawdę sporo. O wiele więcej niż oferowano w Debrzynie. Rok temu jakość jedzenia była o niebo lepsza (z relacji kilku osób) przy nieznacznie niższych cenach. Jak to wyjaśnić?

Podsumowując - jestem za szukaniem nowych ośrodków, weryfikowaniem ich telefonicznie i jeśli ktoś w okolicy ma możliwość osobiście. Jest dużo czasu do następnych wakacji. Nie szkodzi spróbować.

P.S. Co do sali. W szczytowym momencie dało się zauważyć, że wykorzystywano może z 8-10 stołów jednocześnie. Jak widać dużo nie trzeba wcale.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Pancho »

Aba pisze:Uwaga uwaga .... czemu wszyscy chcą tam wrócić? Dla ludzi i atmosfery a nie że to miejsce było takie super a ludzie i atmosfera będzie także w innym miejscu - nie zapominajcie o tym bo zaślepia to trochę osąd.
Ja chcę wrócić, bo miejsce było super.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Nataniel »

Aba pisze:Sala dostępna na Kaszubkonie plus wielka trwoga przed nieznanym wygrywa i koniec kropka.
O tym juz pisalem wczesniej - o nieznanym wlasnie. Jak mam jechac na tydzien czy dwa i sie slabo bawic, to nie wiem czy ryzykowac, jezeli w alternatywie mam moze i drozej, moze i slabiej, ale NA PEWNO na poziomie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: jax »

cannehal pisze:No to ja tak trochę pod prąd. My z żoną nie za bardzo chcemy jechać znowu do Debrzyna. Te wszystkie "ale" wcale nie są takie błahe.

Kilka osób chwaliło ośrodek za wyposażenie i możliwości. Jezioro? Lipa straszna. Małe i niezbyt atrakcyjne wizualnie. Ratowała je tylko plaża. Sala konferencyjna owszem spora, ale jej jakość? Stoły, które łamały się przy opieraniu o nie? Jakaś tandetna sklejka i aluminium. Wyposażenie jeziora? 5 kajaków z tego 2-3 sprawne? Jakiś tam rowerek wodny i 2 łódeczki? Pokoje? Niby ok, wyposażone. Ale podejrzane plamy na sufitach (grzyb), prysznice też z "dodatkami" i wykładzina prosząca się o mycie to raczej nie jestem komfort. Oddycha się kurzem. Obsługi, kierownika i całego tego bałaganu nie będę opisywał, bo zostało to już powiedziane.

Jedzenie to osobna kategoria. Ogólnie tutaj raczej jestem zadowolony, ale śniadania to nie tylko jajecznica, parówki i codziennie ten sam zestaw wędlin i dodatków... Można raz na jakiś czas zaskoczyć czymś klienta. Są naleśniki, jest inny ser niż słodki z dziurami, kiełbasa zamiast parówki też dałaby radę itd. Można, tylko trzeba chcieć. Za taką cenę śniadania czy obiadu powinno być zdecydowanie bardziej różnorodnie. Argumenty, że w tych cenach to w domu się ludzie żywią są absurdalne. 20zł + 35zł daje 55zł dziennie na osobę! Za taką kasę można naprawdę sporo. O wiele więcej niż oferowano w Debrzynie. Rok temu jakość jedzenia była o niebo lepsza (z relacji kilku osób) przy nieznacznie niższych cenach. Jak to wyjaśnić?

Podsumowując - jestem za szukaniem nowych ośrodków, weryfikowaniem ich telefonicznie i jeśli ktoś w okolicy ma możliwość osobiście. Jest dużo czasu do następnych wakacji. Nie szkodzi spróbować.

P.S. Co do sali. W szczytowym momencie dało się zauważyć, że wykorzystywano może z 8-10 stołów jednocześnie. Jak widać dużo nie trzeba wcale.
Zabawne :) Przy takim marudnym podejściu, jestem w 100% pewien, że ŻADEN ośrodek wypoczynkowy w Polsce nie będzie Ci pasował. Jak się chce, ZAWSZE znajdzie się minusy i je rozdmucha. Ty po prostu potrzebujesz hotelu cztero- lub pięciogwiazdkowego.

Nie chce mi się już polemizować z konkretnymi zarzutami powyżej, ale powiem tylko, że zupełnie się nie zgadzam/nie zaobserwowałem.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Ink »

Tak sobie obserwuję ten wątek i toczącą się w nim dyskusję, i coraz zabawniejszy mi się on wydaje. Najdziwniejszy jest sam fakt jego powstania tudzież osiągnięcia aż takiej liczby wypowiedzi.

Ogólnie (z wyjątkiem cannehala, który popsuł mi statystykę) na temat zmiany ośrodka dyskutują głównie osoby, które były w Debrzynie i w żadnym wypadku nie chcą go zmieniać, natomiast nielicznymi zwolennikami zmian są ci, którzy Debrzyna nie widzieli, więc nie wiedzą w zasadzie, co zmieniają. Niczego nie zarzucając jednym ani drugim, ale konstruktywnych wniosków z tego nie będzie: jedni mają wiedzę i nie mają chęci, drudzy odwrotnie.

Ale czyta się przyjemnie.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: cannehal »

jax pisze:
cannehal pisze:No to ja tak trochę pod prąd. My z żoną nie za bardzo chcemy jechać znowu do Debrzyna. Te wszystkie "ale" wcale nie są takie błahe.

Kilka osób chwaliło ośrodek za wyposażenie i możliwości. Jezioro? Lipa straszna. Małe i niezbyt atrakcyjne wizualnie. Ratowała je tylko plaża. Sala konferencyjna owszem spora, ale jej jakość? Stoły, które łamały się przy opieraniu o nie? Jakaś tandetna sklejka i aluminium. Wyposażenie jeziora? 5 kajaków z tego 2-3 sprawne? Jakiś tam rowerek wodny i 2 łódeczki? Pokoje? Niby ok, wyposażone. Ale podejrzane plamy na sufitach (grzyb), prysznice też z "dodatkami" i wykładzina prosząca się o mycie to raczej nie jestem komfort. Oddycha się kurzem. Obsługi, kierownika i całego tego bałaganu nie będę opisywał, bo zostało to już powiedziane.

Jedzenie to osobna kategoria. Ogólnie tutaj raczej jestem zadowolony, ale śniadania to nie tylko jajecznica, parówki i codziennie ten sam zestaw wędlin i dodatków... Można raz na jakiś czas zaskoczyć czymś klienta. Są naleśniki, jest inny ser niż słodki z dziurami, kiełbasa zamiast parówki też dałaby radę itd. Można, tylko trzeba chcieć. Za taką cenę śniadania czy obiadu powinno być zdecydowanie bardziej różnorodnie. Argumenty, że w tych cenach to w domu się ludzie żywią są absurdalne. 20zł + 35zł daje 55zł dziennie na osobę! Za taką kasę można naprawdę sporo. O wiele więcej niż oferowano w Debrzynie. Rok temu jakość jedzenia była o niebo lepsza (z relacji kilku osób) przy nieznacznie niższych cenach. Jak to wyjaśnić?

Podsumowując - jestem za szukaniem nowych ośrodków, weryfikowaniem ich telefonicznie i jeśli ktoś w okolicy ma możliwość osobiście. Jest dużo czasu do następnych wakacji. Nie szkodzi spróbować.

P.S. Co do sali. W szczytowym momencie dało się zauważyć, że wykorzystywano może z 8-10 stołów jednocześnie. Jak widać dużo nie trzeba wcale.
Zabawne :) Przy takim marudnym podejściu, jestem w 100% pewien, że ŻADEN ośrodek wypoczynkowy w Polsce nie będzie Ci pasował. Jak się chce, ZAWSZE znajdzie się minusy i je rozdmucha. Ty po prostu potrzebujesz hotelu cztero- lub pięciogwiazdkowego.

Nie chce mi się już polemizować z konkretnymi zarzutami powyżej, ale powiem tylko, że zupełnie się nie zgadzam/nie zaobserwowałem.
Nic w tym zabawnego nie ma. Są to konkretne zarzuty (w tym sprawy o których była mowa wcześniej dotyczące kierownika, zakwaterowania itd.) i nie uważam, żeby były rozdmuchiwane. No i te ŻADEN i ZAWSZE mógłbyś sobie darować. Wiem lepiej co by mi pasowało, a co nie. I jeśli uważasz, że spanie w kurzu i prawdopodobnie z grzybem w pokoju jest rozdmuchiwaniem to naprawdę dziwne podejście z Twojej strony. Co do hotelu to też mało merytoryczne było...

A to, że się nie zgadzasz z zarzutami to już Twoje osobiste zdanie i ja je szanuję. Ale zaraz szydzić?
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: cannehal »

Ink pisze:Tak sobie obserwuję ten wątek i toczącą się w nim dyskusję, i coraz zabawniejszy mi się on wydaje. Najdziwniejszy jest sam fakt jego powstania tudzież osiągnięcia aż takiej liczby wypowiedzi.

Ogólnie (z wyjątkiem cannehala, który popsuł mi statystykę) na temat zmiany ośrodka dyskutują głównie osoby, które były w Debrzynie i w żadnym wypadku nie chcą go zmieniać, natomiast nielicznymi zwolennikami zmian są ci, którzy Debrzyna nie widzieli, więc nie wiedzą w zasadzie, co zmieniają. Niczego nie zarzucając jednym ani drugim, ale konstruktywnych wniosków z tego nie będzie: jedni mają wiedzę i nie mają chęci, drudzy odwrotnie.

Ale czyta się przyjemnie.
Było chyba więcej głosów za zmianą ośrodka. Przynajmniej w drugim wątku o wyjeździe. Na pewno chętny na zmianę był Longinus.
ODPOWIEDZ