[Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 238
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:57
Lokalizacja: Ciężkowice/Gdynia

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Havelock »

My będziemy jutro, w Pax Britannica gramy.
czmielon
Posty: 165
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:29

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: czmielon »

No, to jest gra negocjacyjna, bo się tworzy sojusze, pakty itd. więc zależy jak się gracze rozgadają. Może na wszelki wypadek wezmę laptopa i jak przerwiemy to zapiszę stan w Cyberboardzie...
czmielon
Posty: 165
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:29

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: czmielon »

Acha, i proszę niech każdy przyniesie ze sobą ołówek.
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: grondo »

Hm to zagramy w ta gre dodatkowo jakos. Jak nie chcecie przyjezdzac do nas to ja wezme samochod i do Was wpadniemy, a jutro zagramy sobie w inne gry.
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Artur, demonie prędkości. Kiedyś policja da Ci mandat za taką jazdę :)
Nie wiesz, że na obwodnicy można jechać 70km/h?
A w ogóle to jakie macie wrażenia po Acquire?
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: grondo »

Acquire (1962 sic!) Przyjemna gra, okazala sie wyjatkowo latwa (padlo porownanie z Monopoly :)). 2 razy ogladalem jak gracie, jak probowales tlumaczyc zasady - wtedy gra wydawala sie duzo trudniejsza (fuzje, akcje, etc ;))

Samurai - proste zasady, ogromna ilosc mozliwosci, swietna "logiczna" gra.
Awatar użytkownika
barbamama
Posty: 51
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: barbamama »

Czytam i czytam, ale nie mogę się doczytać gdzie te wasze spotkania. Do końca wakacji w Chemiku, a potem nie wiadomo - dobrze zrozumiałam?

Wtrącam się nieproszona do tego wątku, bo chciałabym rodzince z Kędzierzyna w wieku licealnym i trochę starszym zaproponować alternatywny sposób spędzania czasu. Z gier mają tylko Witchcrafta, ale zawsze są święta-urodziny-imieniny i wkrótce można temu zaradzić.

Serdecznie pozdrawiam i proszę kogoś dobrze poinformowanego o odpowiedź - gdzie można pograć w planszówki w Kędzierzynie?
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Wallenstein »

Stała pora to czwartki w kinie "Chemik".
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: grondo »

Od 16 zawsze ktos jest. Zwykle sala 19. Jak nas tam nie ma to trzeba szukac :)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Wchodzisz do kina, po lewej i prawej są schody, idziesz na lewo. Wchodzisz na najwyższe piętro, powinno to być pierwsze piętro. Następnie skręcasz w lewo to jest sala nr 19. W wakacje przeważnie my tam urzędujemy (normalnie siedzą numizmatycy i filateliści, w wakacje mają wakacje). Po wakacjach najprawdopodobniej będziemy się spotykać w baletowej. Sala baletowa ... wchodzisz do sali nr 19 i szukasz drugich drzwi*, powinny być na wprost, powinny też być otwarte. Idziesz, przechodzisz przez wspominane drzwi i na wprost będą otwarte następne drzwi, tym razem od sali baletowej. Jak ja jestem to od razu staram się wystawić gry tak by było to widoczne. Uwaga, w razie gry 19 jest zajęta przez jakieś "kursy" to baletowa jest rezerwowym miejscem spotkania. Najprawdopodobniej od września tam będziemy się spotykać.

* - do sali baletowej można wejść z drugiej strony, od drugich schodów. Jak ktoś ma zmysł orientacji to na 100% trafi.

Wcześniej spotykaliśmy się w Koźlu w MDK. Na dziś dzień jest tam remont i trochę potrwa więc raczej będziemy spotykać się w Chemiku. W Koźlu spotykaliśmy się albo w galerii na wprost wejścia, albo w plastycznej, na prawo od wejścia i schodami na I piętro.

Godziny spotkań:
od 16:00 do 21:00
- przy czym można siedzieć dłużej, ważne jest jeszcze to, że od 16:00-17:00 gramy w krótkie, lekkie gry ponieważ część z Nas przybywa właśnie około 17:00, później się dobieramy i gramy, więc jak ktoś przychodzi jeszcze później to może mu się nudzić bo wiadomo, że gry mają różną długość rozgrywki i raczej się ich nie przerywa
(w Koźlu spotykaliśmy się od 16:30 do 20:45 ale to przeszłość)


Aaaa i bardzo ważna rzecz. Zawsze istnieje możliwość, że nie będzie nas ani w 19 ani w baletowej wówczas "koniec języka za przewodnika" czyli idziemy do miłych pań z obsługi kina i one na pewno nas pokierują - dwie są "wtajemniczone" więc problemu być nie powinno.

Aaaa salę przeważnie otwiera Daniel (ja przeważnie jestem pierwszy), Paweł (Seeker ostatnio rzadko się pojawia) lub Paweł (Grondo również często jest wcześnie). Czyli jakby wszystko było zamknięte to chwilkę poczekać i ktoś się zjawi.

Zapraszamy
Awatar użytkownika
barbamama
Posty: 51
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: barbamama »

:D :D :D Serdeczne dzięki za tak dokładne wyjaśnienia. Mam nadzieję, że młodzież się skusi i da oderwać od telefonów/ komputerów/telewizorów. W razie czego wyślę "posty polecające" :)
Pozdrawiam Kędzierzyn!
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Kolejne spotkanie za nami i w sumie zagraliśmy tylko w jedną nową grę: Operation hornet.
Gra ta jest bardzo podobna do Stronghold (tutaj jeden gracz się broni a reszta atakuje), którego twórcą jest Trzewik. Podobna ale nie taka sama. W Operacja szerszeń gracze wspólnymi siłami, kooperując starają się odeprzeć ataki tytułowego szerszenia. Każdy może wykorzystać wiele dostępnych narzędzi ale nie takich stuprocentowych, które w pełni eliminują szerszenia: miotła, mop, okno, światło, drzwi, itd. Gra rozpoczęła się beze mnie. Maciek, Paweł i Tomek sami ją rozpoczęli. Na szczęście trochę spóźniony nadal mogłem dołączyć się do tej rozgrywki. Nieźle wyglądają ataki miotłą, mopem. Największe wrażenie na mnie zrobił moment gdy Paweł powiedział zgaś światła, ja po kolei korzystając z dostępnych "kart" wyłączałem światła w sali (sala bardzo duża, dajmy na 100 osób) i w którymś momencie w ciemnościach szalejący, podrażniony mopem szerszeń znika z oczu graczom i pojawia się nad głową Tomka. Bardzo szybko mogliśmy stracić tego gracza, przez co na polu bitwy pozostało by trzech nie w pełni wyposażonych zawodników. Tomek na szczęście użył jakiejś akcji i wykonał unik. Koniec końców mimo, że było 4 na 1 to wygrał ten ostatni. Udało mu się uciec z pułapki (czyt. dużej sali) wcześniej przeganiając Pawła poza planszę :) Paweł wrócił i wspólnie po jeszcze paru minutach stwierdziliśmy, że przegraliśmy tą rozgrywkę.

:)


P.S. Tekst powyżej jest prawdziwy ale ma w sobie odrobinę kłamstwa.
bozenka
Posty: 36
Rejestracja: 23 paź 2008, 08:59

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: bozenka »

coś mi się zdaje, że Wasza przegrana spowodowana była faktem, iż nikt z Was nie przeczytał instrukcji gry ;)

gdyby Artur tam był to pewnie byłoby inaczej :)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

:wink:
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: Seeker »

Ważna wiadomość. Dziś zadzwoniła do mnie pani Balladyna Dziuba z MOK-u. Póki co nie będziemy mogli korzystać z sali 119, do tego na czwartki są poplanowane w Chemiku inne sekcje. Na naszą na ten dzień zabrakło miejsca. Jak się okazuje, jest tych sekcji ponad 30. Uzgodniłem z panią Balladyną następujące sprawy:
a) spotkania planszaków we wtorki, od godz. 16 do 21 w sali nr 24 - jest to gdzieś na pierwszym piętrze, w pobliżu biur. Ponoć sala jest niewiele mniejsza od tej, gdzie w skupieniu, ciszy i kontemplacji spotykają się filateliści.
b) nasza sekcja zostanie jakby połączona z graczami karcianymi (klub Fantasy - czy jakoś tak). Jest ich podobno około 3-4 osób, czyli spoko, nie zdominują nas karciankami...
c) Potrzebna jest krótka lista osób, którym będą wydawane klucze do sali i które będą zarazem odpowiedzialne za ład i porządek - słowem MOK potrzebuje jakby wykaz opiekunów sekcji. Podałem na razie siebie, a że ja ostatnio mam problemy z obecnością, jak wiecie, to chętnie jeszcze bym kogoś wciągnął na tę listę. Proponuję Daniela oraz Tomka - oni są najczęściej obecni, jeśli więc się zgodzą to chętnie przedstawię ich osoby pani Balladynie. Z tego co mi Pani Balladyna mówiła potrzebne są: imię, nazwisko, telefon, adres zamieszkania i chyba data urodzenia (tego nie jestem pewien). Uzgodniłem z nią, że jak zbiorę te dane to prześlę je na jej skrzynkę e-mail. Jeśli zatem ktoś chciałby pełnić takową funkcję to proszę o kontakt do mnie paul_kraska@o2.pl. Wyznaczenie takich osób jest o tyle ważne, że tylko im będą wydawane klucze do sali.


WAŻNE - W czwartek 3 września 2009 spotkanie się nie odbędzie! W tym czasie filateliści mają jakąś inaugurację czy inne strasznie ważne rangą (w ich mniemaniu) spotkanie i stanowczo życzą sobie wyłącznie własnego towarzystwa. Nie ma sensu przychodzić w najbliższy czwartek do kina Chemik, bo nie będzie żadnej wolnej sali
Podsumowując - najbliższe spotkanie w kinie Chemik odbędzie się we wtorek 8 września, od godz. 16.

Możliwe, że gdzieś na stronach internetowych MOK wkrótce będzie jakaś wzmianka o sekcji gier planszowych i karcianych.


Pozdrowienia,

Paweł Kraska
1 września 2009, 19:12
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Czytaliście co napisał Paweł. Jak tak to potwierdzajcie to, że się zaznajomiliście i we czwartek nie przyjdziecie. Jak ktoś nie potwierdzi do jutra to trzeba będzie go jakoś uświadamiać :) w inny sposób.
bozenka
Posty: 36
Rejestracja: 23 paź 2008, 08:59

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: bozenka »

Paweł, od razu trzeba było powiedzieć, że Ci czwartki nie pasują ;)

a tak poważniej - to mamy nadzieję, że we wtorki będziesz bywał częściej niż w te przeszłe czwartki.

ps.zaznajomiłam się :)
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: grondo »

Nie ma szans na zadne spotkanie w tym tygodniu ? Mysle ze jakas sale tam w inny dzien da sie zalatwic, moge nawet podejsc i popytac. Natomiast jezeli pasuje wam tylko czwartek to mozna pokombinowac np. z Kozlem, czy innym miejscem.
Jak ktos jeszcze jest zainteresowany zeby jednak sie spotkac to dajcie znac.
2 tygodnie bez planszowek to zbyt duzo czasu ;)
bozenka
Posty: 36
Rejestracja: 23 paź 2008, 08:59

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: bozenka »

grondo zawsze możesz wpaść na Pionka :)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

dokładnie, jedziemy wszyscy na PIONKA
KĘDZIERZYN i okolice albo OKOLICE i Kędzierzyn opanują Gliwice, będzie potop Kędzierzyński
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: grondo »

No chyba tak zrobimy jak nikt nie chce zebym zalatwial sale jakas :)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Ja bym zagrał sobie w tym tygodniu ale mam też trochę roboty i nawet mi na rękę, że spotkania nie będzie. Za to w sobotę i niedzielę gry mają wyłączność :)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

A czytaliście o tym??


Cywilizacja: Poprzez wieki
Od wielu miesięcy trwały rozmowy na temat polskiej edycji Through the Ages. W końcu zakończyły się sukcesem i z olbrzymią przyjemnością informujemy, że stało się – słynne Through the Ages ukaże się w tym roku w Polsce, w polskiej edycji, przygotowanej przez Portal we współpracy z Rebel.pl

Za przygotowanie polskiej edycji odpowiadał Artur Jedliński, znany wszystkim miłośnikom gier ze swojej wielkiej fascynacji grą Through the Ages. Dla polskich fanów mamy szczególnie miłą niespodziankę – specjalny, 6 kartowy dodatek z postaciami i budynkami związanymi z Polską! Jest to unikalny dodatek przygotowany specjalnie dla tej edycji przez zespół REBEL.pl.

Cywilizacja: Poprzez wieki ukaże się w IV kwartale tego roku, będzie to pierwsza koprodukcja Portalu oraz Rebela.


http://www.gamesfanatic.pl/2009/09/02/p ... #more-9719

Ciekawe ile będzie to kosztować :)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: DanCo »

Pamiętacie o wtorku??

Ja przywiozę Beowulf'a. Dziś graliśmy w tą prostą w zasadach ale nie aż tak w samej rozgrywce grę. Ogólnie Bożena podsumowała: "Pick'n'Pack" jakoś tak to się pisało. A mi Beowulf coś przypomina ale nie wiem co. Gra nie jest rewelacyjna (zerknijcie na BGG, koszmarne noty) ale w rozgrywce bardzo przyjemna.
Ogólnie Knizia jest jednym z Naszych ulubionych twórców i gra ta nam się podoba. W sumie nawet jakbym nie wiedział kto ją zrobił to i tak bym stawiał na Knizia - taki rozpoznawalny styl.

Był ktoś z Was dzisiaj/niedziela na PIONKU??
czmielon
Posty: 165
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:29

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Spotkania graczy

Post autor: czmielon »

sorry ale mnie nie będzie
ODPOWIEDZ