Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 103 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: Zaan84 »

A ja nie bardzo rozumiem czemu Zamki miałyby być tak aż nieodpowiednią polecajką, żeby trafić do tego watku.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: BOLLO »

PytonZCatanu pisze: 19 mar 2024, 12:48 Na Facebooku dziewczyna zapytała o polecenie gry "podobnej do Catanu".

Najczęstszą odpowiedzią są "Zamki Burgundii".

Zastanawiam się czemu...bo heksy?


🤷
Nie jest źle....bywały wpisy " Polecam Nemesis" :mrgreen:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: PytonZCatanu »

Z fejsa:
Hej!
Szukam gry która najlepiej pasuje do poniższego opisu:

- jak najmniej losowości
- jak najwięcej złośliwych interakcji
- dobrze działa na 3 osoby ale we 2 też można grać (nie chce gier typowo 2-osobowych)

Ogólnie najbardziej nienawidze losowości wynikającej z kości, z tego powodu że po prostu beznadziejnie rzucam kośmi (w Kronikach Zamku Avel wszyscy zawsze chcą bym to ja rzucała za potwory i monstrum xD) takze jesli macie jakieś fajne gry do polecenia i ta losowości wynika z planszy/kart to jest to jeszcze akceptowalne :)
Jedno z pierwszych poleceń: ZAMKI BURGUNDII

Ludzie zwrócili mu uwagę, że polecenie nie pasuje do kryteriów. Odpisał, że ma z żoną 600 partii i to świetna gra.

🤦🤷
Pomnik
Posty: 329
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 161 times
Been thanked: 112 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: Pomnik »

Cześć Planszówkowicze!
Poszukuję gry paragrafowej? Tak to się chyba nazywa. Chodzi mi o taką do której dołączona jest książka z przedstawioną historią w zależności od podejmowanych decyzji, czy zdarzeń. Ważne by dzieci mogły też zagrać. Wiem że gra " Przygody Robin Hood a" jest tego typu grą. Czy macie coś jeszcze do zaproponowania?
Co pada w komentarzach?
This War of Mine i Waste Knights :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
kasztan4321k
Posty: 154
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 70 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: kasztan4321k »

Pomnik pisze: 27 maja 2024, 17:55
Cześć Planszówkowicze!
Poszukuję gry paragrafowej? Tak to się chyba nazywa. Chodzi mi o taką do której dołączona jest książka z przedstawioną historią w zależności od podejmowanych decyzji, czy zdarzeń. Ważne by dzieci mogły też zagrać. Wiem że gra " Przygody Robin Hood a" jest tego typu grą. Czy macie coś jeszcze do zaproponowania?
Co pada w komentarzach?
This War of Mine i Waste Knights :D
Ale w Waste Knights masz historię, książeczkę i możesz podejmować różne decyzje...
Pomnik
Posty: 329
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 161 times
Been thanked: 112 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: Pomnik »

kasztan4321k pisze: 28 maja 2024, 10:04 Ale w Waste Knights masz historię, książeczkę i możesz podejmować różne decyzje...
Tylko trochę gorzej z tym byciem dla dzieci xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
kasztan4321k
Posty: 154
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 70 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: kasztan4321k »

Pomnik pisze: 28 maja 2024, 10:34
kasztan4321k pisze: 28 maja 2024, 10:04 Ale w Waste Knights masz historię, książeczkę i możesz podejmować różne decyzje...
Tylko trochę gorzej z tym byciem dla dzieci xD
Grałem dwa razy, nie kojarzę zbytnio drastycznych treści ;) Plus nie podano wieku dzieci oraz rodzic zawsze może sobie skipnąć tą brutalną część w czytaniu na głos :D
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1482
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: arturmarek »

kasztan4321k pisze: 28 maja 2024, 11:25
Pomnik pisze: 28 maja 2024, 10:34
Spoiler:
Grałem dwa razy, nie kojarzę zbytnio drastycznych treści ;) Plus nie podano wieku dzieci oraz rodzic zawsze może sobie skipnąć tą brutalną część w czytaniu na głos :D
Wydaje się, że jak ktoś pisze, że do grania z dziećmi i nie podaje wieku, to wiek nie powinien mieć znaczenia. Ja bym bezpiecznie założył, że pisze to ktoś z pokolenia moich rodziców i chciałby grać z 40+-letnimi dziećmi.
venomik
Posty: 562
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 252 times
Been thanked: 270 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: venomik »

Jeszcze nigdy nie trafiłem na pytanie 'gry do grania z dziećmi', gdzie te dzieci miałyby więcej niż 13-14 lat. Z reguły to raczej poniżej 10.

Ale w sumie taki urok pytań w sieci, gdzie ludzie zerknąć na jedno zdanie i lecą odpowiadać, nie czytając reszty.
Przykładowo kiedyś widzialem pytanie, gdzie trójka znajomych wyjezdzała pod namiot gdzieś na odludzie nad rzekę - w dzień łowić ryby i pływać, wieczorem wypić i zagrać w coś. Więc szukali gry, ktora będzie konfrontacyjna, nada się na 3 osoby i będzie wygodnie pod namiotem grać. Odpowiedź: Gra o tron ;]
(na wypadek jakby nocą w lesie wpadli na ich namiot jacyś ludzie chętni do gry i mający stół ze sobą)
gogovsky
Posty: 2246
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: gogovsky »

Jak ktoś pisze, że właśnie nudzi mu się wsiąść do pociągu, to ja polecam Twilight Imperium to się tak szybko nie znudzi :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
kasztan4321k
Posty: 154
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 70 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: kasztan4321k »

venomik pisze: 28 maja 2024, 16:46 Jeszcze nigdy nie trafiłem na pytanie 'gry do grania z dziećmi', gdzie te dzieci miałyby więcej niż 13-14 lat. Z reguły to raczej poniżej 10.

Ale w sumie taki urok pytań w sieci, gdzie ludzie zerknąć na jedno zdanie i lecą odpowiadać, nie czytając reszty.
Próbuje zrozumieć problem .
Nie podają wieku to zakładam,że nie jest on jakoś wybitnie ważny , rodzic zawsze może poczytać o grze i uznać czy dopasuje czy nie.
Ja w wieku 8 lat oglądałem filmy gdzie żywcem topiono człowiekowi twarz (Harry Potter pozdrawiam) czy występowały orki i brutalne sceny walki (Władca Pierścieni) i jakoś wybitnie skrzywdzony nie jestem. Skoro moi rodzice uznali że to odpowiedni materiał na mój wiek to czemu miałoby to by mnie ograniczać? Samo waste knights to zwykle turlanie kośćmi i wybieranie odpowiednich opcji fabularnych .
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4485
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1102 times

Re: Bierz Gloomhaven, czyli "najlepsze" planszowe polecajki

Post autor: garg »

kasztan4321k pisze: 28 maja 2024, 19:45
venomik pisze: 28 maja 2024, 16:46 Jeszcze nigdy nie trafiłem na pytanie 'gry do grania z dziećmi', gdzie te dzieci miałyby więcej niż 13-14 lat. Z reguły to raczej poniżej 10.

Ale w sumie taki urok pytań w sieci, gdzie ludzie zerknąć na jedno zdanie i lecą odpowiadać, nie czytając reszty.
Próbuje zrozumieć problem .
Nie podają wieku to zakładam,że nie jest on jakoś wybitnie ważny , rodzic zawsze może poczytać o grze i uznać czy dopasuje czy nie.
Ja w wieku 8 lat oglądałem filmy gdzie żywcem topiono człowiekowi twarz (Harry Potter pozdrawiam) czy występowały orki i brutalne sceny walki (Władca Pierścieni) i jakoś wybitnie skrzywdzony nie jestem. Skoro moi rodzice uznali że to odpowiedni materiał na mój wiek to czemu miałoby to by mnie ograniczać? Samo waste knights to zwykle turlanie kośćmi i wybieranie odpowiednich opcji fabularnych .
Ograniczenie wiekowe nie musi dotyczyć "poważnych" treści. Może wynikać na przykład ze złożoności zasad lub długości rozgrywki. Większość (oczywiście są wyjątki) ośmiolatków nie da rady pograć w tytuł powyżej pół godziny.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ