Ziemia, Earth - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Rena
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2024, 21:29

Re: Ziemia, Earth - pytania i wątpliwości

Post autor: Rena »

Hej,

bardzo możliwe, że przekombinowałam, ale nie jestem pewna jak powinno rozpatrywać się niektóre warunki punktowania za karty fauny. W podanym na zdjęciu przykładzie chodzi o karty ze słowem "każda" (wiewiórka i ametyścik).

"3+ karty flory, każda z nazwą kursywą" oznacza, że cel spełniłam jeśli:

a) mam minimum 3 karty flory z nazwą zapisaną kursywą i ŻADNEJ karty flory o nazwie zapisanej inaczej (np. mam 5 kart flory i wszystkie z kursywą)

czy

b) wśród wszystkich swoich kart flory mam przynajmniej 3 karty flory z nazwą kursywą, ale mogę mieć też inne (np. mam 4 karty z kursywą i 1 bez kursywy)

???

Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2669 times
Been thanked: 2353 times

Re: Ziemia, Earth - pytania i wątpliwości

Post autor: Curiosity »

Rena pisze: 01 maja 2024, 21:49 b) wśród wszystkich swoich kart flory mam przynajmniej 3 karty flory z nazwą kursywą, ale mogę mieć też inne (np. mam 4 karty z kursywą i 1 bez kursywy)
Odpowiedź B.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Rena
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2024, 21:29

Re: Ziemia, Earth - pytania i wątpliwości

Post autor: Rena »

Curiosity pisze: 01 maja 2024, 22:10
Rena pisze: 01 maja 2024, 21:49 b) wśród wszystkich swoich kart flory mam przynajmniej 3 karty flory z nazwą kursywą, ale mogę mieć też inne (np. mam 4 karty z kursywą i 1 bez kursywy)
Odpowiedź B.
Ale gdyby tak było, to jaka jest zasadność użycia słowa "każda" w tych kartach? Przykładowo na karcie lamparta nie ma tego słowa a według odpowiedzi B jego warunek punktacji będzie rozpatrywany tak samo jak warunek na kartach z "każdy" w opisie. Gdyby to nie miało znaczenia, moim zdaniem, opis na wiewiórce powinien brzmieć po prostu "9+ kart flory z 1+ [kiełków]".
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 238
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ziemia, Earth - pytania i wątpliwości

Post autor: MarekB »

Potwierdzam, że odpowiedź to B)!

Słowo „każda” jest na tych kartach niepotrzebne i wprowadza niepotrzebne wątpliwości.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 862
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 291 times
Been thanked: 203 times

Re: Ziemia, Earth - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

MarekB pisze: 08 maja 2024, 21:13 Potwierdzam, że odpowiedź to B)!

Słowo „każda” jest na tych kartach niepotrzebne i wprowadza niepotrzebne wątpliwości.
Imo to w założeniu miało być "z których każda", ale tłumacz nawalił xD
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ