Catan / Osadnicy z Catanu (Klaus Teuber)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4542
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1691 times
Been thanked: 2128 times

Re: Catan / Osadnicy z Catanu (Klaus Teuber)

Post autor: PytonZCatanu »

To jakaś nowość, nie widziałem takich skrzynek. Fajne!
Yappen
Posty: 192
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 99 times
Been thanked: 84 times

Re: Catan / Osadnicy z Catanu (Klaus Teuber)

Post autor: Yappen »

PytonZCatanu pisze: 07 maja 2024, 19:30 To jakaś nowość, nie widziałem takich skrzynek. Fajne!
W podstawce może i nowość, ale miałem coś takiego w tzw. zestawie osadnika, czyli Catan + Żeglarze w jednym pudle. Wersja Galakty kupiona pod koniec 2021r. :D
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 10%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 641 times

Re: Catan / Osadnicy z Catanu (Klaus Teuber)

Post autor: EsperanzaDMV »

Ja właśnie czekam z utęsknieniem na dodruk tej wersji. Przegapiłem moment jak był w sklepach, wyprzedało się i od tamtej pory czekam i czekam :(
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4658
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1961 times

Re: Catan / Osadnicy z Catanu (Klaus Teuber)

Post autor: warlock »

No i zagrałem z dodatkiem Kupcy i Barbarzyńcy.

Od teraz moduły wydarzeń (predefiniowana talia kart zastępująca kostki, całkowicie wyrównująca prawdopodobieństwo produkcji - talia ma proporcjonalną do prawdopodobieństwa liczbę kart z danymi wynikami rzutu), zarządcy portu (punkty za ekspansję na wybrzerzach) i rybaków (z rybami jako dodatkową walutą zwiększającą wachlarz opcji rozwoju) to dla mnie "nowy bazowy Catan". Jak dla mnie to są fantastyczne zmiany w rdzeniu gry. Dosłownie kilka dodatkowych reguł, a wrażenia z rozgrywki są o wiele lepsze.

Bawiłem się świetnie, z tym pakietem Catan to u mnie solidne 8!

Obrazek
ODPOWIEDZ