Jakie planszówki posiadasz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
koryntianin
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2004, 09:09
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: koryntianin »

Przypomniałem sobie o planszówkach po latach grania w erpegi i karcianki, więc chwilowo posiadam tylko dwie:

- Monopol,
- MageKnight: Dungeons.

Muszę przyznać, że dopiero strona Rebel.pl mi uświadomiła co przegapiłem, więc przez wakacje spróbuję nadrobić (czytaj: wykombinować skądś kasę i sprawić sobie jakąś dobrą grę). Noszę się z zamiarem kupienia A Game of Thrones.
Zbliża się Zagłada! Biegnij do Schronu na http://www.schron.gildia.com
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Groan pisze:Została masa gier ściągniętych z netu, lepszych lub gorszych, czekających na swoją kolej do użycia i oceny. Wymienię tylko: Ghulash, Dracon, Zombie Plague (mniam, mniam), Cronenberg...i kilka innych.
pzdr
Nie rozumiem - z netu do użycia i oceny? Planszówki?
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nico »

- Great Campaigns of American Civil War Volume 4: Stonewall in the Valley 1862
- Great Campaigns of American Civil War Volume 7: Grant Takes Command 1864
- Six Days of Glory 1814
- For the People (nieoryginalna ;) )

Juz niedlugo 1807: The Eagles Turn East :>

Prawdziwa planszowka to tylko wojenna (lub cos z historia) i monopol :D.
Nico
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Post autor: TuReK »

teraz mam:
Wojna o Pierscien 4+
Gwiezdny Kupiec 5
Labirynt Smierci 4
Odkrywcy Nowych Swiatow 6-
W imieniu Ziemi 3
Pieklo na Pacyfiku 4
kryptonim Lew Morski 3
Battletech, Aerotech, Kompendium, Mechwarrior 5
Dreszcz 4
Squad Leader 5
Magic Realm 6

kiedys mialem min:
Bogowie Wikingow 4-
Komandosi 4-
Bitwa na polach Pellenoru 4
Wszystkie mini Sfery
Magia i Miecz + dodatki 5
Wampir 5
Wojny Napoleonskie, Ardeny, Kreta i jeszcze pare 4 (srednia)
Delores 4
Manewry Morskie 5
Grand Prix 5+
Bitwa na morzu wiatrów 4
Transsolar 4
Monstrum 3
Ratuj swoje miasto 4+
Fortuna 4+ (za polskie klimaty)
Eurobusiness 4
Cos tam Tycoon, odmiana Monopoly po niemiecku 4
Goblin 4
Wojownik autostrady 4-
Wehikuły Czasu 3

kilka u kolegow:
Heroquest 4+
Battlemaster 3
Troll Football 4
Robin Hood 4
Tannenberg
Obcy
jeszcze pare innych Dragonow

oceny subiektywne :D
Ostatnio zmieniony 07 cze 2004, 15:07 przez TuReK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Przypominam o ocenach :)

Mozesz mi cos napisac o tych dwoch grach?
TuReK pisze:Squad Leader
Magic Realm
Squad Leadera mozna dosyc czesto dostac na Allegro, ale jeszcze sie nie skusilem. Warto?
TuReK pisze:Troll Football
A to własnie kupiłem za 10 zł. Warto było? :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Post autor: TuReK »

MAGIC REALM: http://www.boardgamegeek.com/game/22
RPG na planszy, swietna i ekstremalnie skomplikowana
16 postaci, mnostwo czarow, przedmiotow magicznych i potworow.
Niesamowita ilosc mozliwych kombinacji i strategii,
kazda postacia gra sie inaczej, plansza tworzona losowo z duzych heksow, losowy rozklad skarbow, czarow i potworow, wrodzy i przyjazni NPCe

SQUAD LEADER http://www.boardgamegeek.com/game/1035
obowiazkowa pozycja dla fana gier wojennych, polskie wydanie, bardzo rozbudowana i realistyczna, walka druzyn glownie piechoty na obu frontach Europy, mnostwo zetonow, 4 mapy geomorficzne
Z pustego i Saruman nie naleje
BEF Hero
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2004, 12:14
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski
Has thanked: 2 times

Post autor: BEF Hero »

Oto moje "perelki":
Reds! - wojna domowa w Rosji 1918 - 1921,
For the people II - wojna secesyjna,
Gangsters - taka sobie gierka o mafii w latach 30 XX wieku,
Squad Leader - wiadomo,
Liberte - rewolucja francuska 1789 (walki polityczne - rewelacja !!!!)
Kingmaker - wojna roz w Anglii,
Sciezki Chwaly - I wojna swiatowa,
Barbarossa to Berlin - II wojna swiatowa,
KRIEG ! - rowniez II wojna swiatowa,
MACHER ! - trudna ale arcyciekawa niemiecka gra. Wybory do parlamentu, kreowanie wizerunku w mediach, "podchody" wyborcze. Rewelacja !!!
Vino - produkcja i sprzedaz wina, wygrywa ten ktory zarobi najwiecej. Duzo opcji, szybka zabawa.
Thirty Years War - wojna 30 letnia,
Here come the rebel - wojna secesyjna,
Siege of Yerusalem - dziwna gra,
Victory on the pacyfic - II wojna swiatowa na pacyfiku
Black death - absolutna perelka !!! Mozna wcielic sie w ... "zaraze" lub inna sredniowieczna plage. Chodzi o to zeby pozbawic zycia jak najwieksza czesc populacji.
Oczywiscie jest jeszcze kilka polskich tytulow lacznie z wydanym w latach 80 "KSIECIEM"
Pozdrawiam
BEF hero
Awatar użytkownika
M.Y.
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2004, 18:17
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Post autor: M.Y. »

Witam wszystkich na nowym forum

Oto moja lista:

- Ardeny 1944
- Charków 1942
- Bzura 1939
- Bitwy Drugiej Wojny Światowej (+ dodatki z Dragona i
Taktyki i Strategii)
- Szczury pustyni
- Arnhem 1944
- Piotrków 1939
- Wiedeń 1683 (+ Parkany)
- Grunwald 1410
- Waterloo 1815 (+dodatki z Dragona)
- Kreta 1941
- Hannibal ante portas

- Magia i Miecz (+Podziemia, Jaskinia)

- chyba gdzieś jeszcze ostał mi sie Obcy (i mam chyba nawet do niego wszystkie żetony:))

- byc może Gwiezdny Kupiec (zalezy do przebiegu licytacji).

Jak widać, w większości moje zainteresownia obracają ię wkół strategii wojennych ale tzw. "trategiami ekonomicznymi", czy bardziej "dyplomatycznymi" też nie pogardzę.

Zastanawiałem się nad kupnem Ścieżek Chwały - czy ktoś z posiadaczy mógłby podzielić się swoj opinią na temat tej gry? cz jest warta swojej ceny? jakie są jej plusy/minusy?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

M.Y. pisze:Zastanawiałem się nad kupnem Ścieżek Chwały - czy ktoś z posiadaczy mógłby podzielić się swoj opinią na temat tej gry? cz jest warta swojej ceny? jakie są jej plusy/minusy?
Już za tydzien-dwa wyczerpujaca recenzja na http://www.gry-planszowe.pl :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
sir-torpeda
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2004, 02:35
Lokalizacja: Żagań

Post autor: sir-torpeda »

Witam się ze wszystkimi i już opisuję (przy okazji parę słów o każdej gierce, bo powinno być uzasadnienie oceny, nieprawdaż?):

Giełda - ? (nie grałem dawno, nie pamiętam juz co to za gra:) )
Podróże po Polsce - ?
Fotograficzne łowy - ?
Zysk - ? (niestety przepadła mi gdzieś instrukcja, ma ktoś może w wersji elektronicznej albo byłby tak miły i przeskanował mi?)
Wojny napoleońskie - ?

Quiz Historyczny - 3- - jest to w sumie taki test z pytaniami i dołączoną do tego planszą... obejmuje dwa okresy historyczne, na uwagę zasługuje dość dobre wykonanie i edukacyjne walory gry;
Eurobusiness - 4- - no cóż, polska wersja Monopoly, miła i sympatyczna gra rodzinna, strasznie mi się jednak nie podoba plansza w nowym Eurobusinessie, bo jest wykonana z tandetnej tektury, żeby nie powiedzieć papieru (niezwykle cienka), na szczęście to mój drugi egzemplarz tej gry i używam starej planszy;
Machina - 3 - - może i zaletą była niska cena i duża ilość kart (gdyż jest to niekolekcjonerska gra karciana), ale rozgrywka jest po prostu przeraźliwie nudna... gra, pomimo zawartego w niej specyficznego poczucia humoru(mnie rozśmieszyło), niewarta zakupu;
Zombiaki - 4 + - kolejna karcianka i to do tego bardzo dobrze wykonana... kolorowe rysunki zachęcają do gry, która jest prosta i w miarę dynamiczna gdy już się pozna zasady; niestety karty nie mają na sobie dokładnego opisu działania, więc gracze niedoświadczeni muszą co chwila zerkać do instrukcji;
Ryzyko - 5 - grę zakupiłem gdy chodziłem jeszcze do podstawówki i... nie żałuję zakupu - jedynie samo pudełko i karty (które już niedługo znajdą się w koszulkach:) ) mają na sobie jakiekolwiek znaki uszkodzeń, samo wydanie tej gry to praktycznie majstersztyk - duża, piękna mapa świata, male żołnierzyki/koniki/armatki za bataliony, instrukcja podająca różne warianty zasad gry; sama rozgrywka to także czysta przyjemność - planowanie, ruch, atak - to jest to czego oczekuję od strategii planszowej; dałbym 5+ gdyby nie to, że gra dla strony przegrywającej w pewnym momencie traci zupełnie sens, gdyż nie ma już żadnych szans na skuteczny kontratak; (przy okazji, zgłaszałem się z propozycją zrecenzowania tego tytułu, ale był brak odpowiedzi... hmm, może teraz?;)

No, to tyle. Idę pobuszować po forum : )
Sir Torpeda
W sumie to szukam kontaktu z kimś z okolic Żagania, kto chciałby w planszówki pograć - są tacy?;p
Trusiek
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2004, 14:40
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Trusiek »

W mojej skromnej kolekcji posiadam nastepujace tytuly:

Wojna o pierscien 4+ (Za klimat i swiat)
Battletech 5- (Za rozbudowany system gry)
Space hulk 6 (Za figurki i napiecie towarzyszace grze)
Najezdzcy 5 (Za prostote i frajde)
Magiczny miecz 3 (Za przyjemna, ale troche nudna rozgrywke)
Obcy 3- (Za postacie z filmu ALIEN i tylko dla tego)
Twierdza 4 (Za bardzo duze mozliwosci taktyczne)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Chińczyk, szachy, warcaby - klasyka ;)

Fortuna - 4+
Za monopolową zabawę w przyjemnie polskich klimatach.

Komandosi - 4
Za proste reguły i klimatyczną otoczkę (Arnie i Sylwek na okładce :))

Magia i Miecz(bez Miasta, Jaskini i Smoków) - 5+
Za wiele godzin spędzonych na uganianiu się za skarbami, potworami i graczami.

Potyczka(cała seria) - 4
Za przyjemne zasady. Szkoda, że autorzy nie wymóżdżyli jakiegoś sensownego zastosowania dla nich.

Scrabble - 5
Za nowy wymiar krzyżówkowej rozrywki.

Wojna o Pierścień - 4
Za niejedną potyczkę nietylko na polach Pellenoru

Poza tym gierki wycinane z gazet (MY, Złoty Smok, MiM) oraz zassane z sieci.
Funio
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2004, 02:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Funio »

Przyznam się szczerze, że moje starocie przepadły podczas przeprowadzki ale zakupiliśmy do spółki ze znajomymi parę gierek, które mogę polecić z czystym sumieniem:
Empires At Arms - czysta poezja wojen napoleońskich - 6!
Global War czyli:
Advanced Third Reich & Raising Sun - II wojna światowa na dwóch frontach - kupa przepisów i smaczków, tylko walka lądowa potraktowana trochę po macoszemu, ale ludziska na zachodzie się fascynują - 4+
Axis&Allies - też II wojna firmy MB ze ślicznym zestawem figurek - po raz pierwszy zagrałem 16 lat temu i do dzisiaj ciupię z przyjemnością - 5.
Putek
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Putek »

TuReK pisze:teraz mam:

kiedys mialem min:

Transsolar 4

oceny subiektywne :D
Czy możesz mi przypomnieć co to za gra? Bo kiedyś kiedyś chyba w to grałem ale nie jestem pewnien czy ten tytuł jest poprawnie napisany...
:wink:
Max
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2004, 21:31

Post autor: Max »

Moja kolekcja to:

Egipcjanin -4 (Cos jak warcaby)

Chińczyk 4 (chyba każdy zna :wink: )

Ruletka -2 (normalna dziecinna ruletka, ale szybko się nudzi :( )

Fortuna +4 (starsza wersja monopolu)


Waterloo 1815 +5 (Moja ulubiona gra, bardzo dopracowana)

Napoleon 1796- 1800 +3 (Byłoby 4, gdyby nie była taka trudna)

Tannenberg 1914 -5 (Te gre cenie za pomysł z zaopatrzeniem)

Mława 1939 -2 (Ogulnie nie podobają mi się gry z W-39)

Ardeny 1944 +3 (Gra całkiem niezła, ale nie wciągneła mnie zanadto)

Wiedeń 1683 -5 (Moja ulubiona gra do czasu aż dostałem Waterloo, świetnie wykonana)

Kircholm 1605 -4 (Moja pierwsza i zarazem najprostsza jaką posiadam gra strategiczna)
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

Niekompletna lista moich gier wyglada nastepujaco:
Republika Rzymska 6
Peloponesian War 4(jako jednoosobowa 5)
Empires in Arms 5+
Battletech (wszystko co wydano w Polsce)5
Kingmaker 5
Blackbeard 4+
Advanced Third Reich 5
Empires of the Rising Sun 5+
Aces High 5
Kinights of the Air 3+
Excalibur 4-
Pax Britanica 4
Civilization i advaced Civilization (wersja Avalon hill nie to samo co produkca oparta na grze pana SM) 3
Wooden Ships & Iron Men 5
Magic Realm?
Circus Maximus 4-
Gettysburg 3+
East Front 4-
Yggdrasill 4-
Rok 1920 5+
GD,40 The Grossdeutschland in World War ?
Fear God &Dread Nought 5+
Advanced Squad Leader 5
Wampir 4
Magia i Miecz - Talisman ze wszystkimi dodatkami wydanymi w Polsce 4
Gwiezdny Kupiec 4+
Przekleństwo mumii 4-
Walka o Pierścień 3+
Bitwa na polach Pelenoru 4
Zdobywcy Nowych Światów( nie wiem czy poprawie podaje tytuł z pamieci) 3
Obcy 3
Grunwald 3+
Tannenberg 5+
Wiedeń 4
Kircholm 4-
Waterloo 5-
Bitwa Morska 4
Enemy in Sight 4-
Transolar 3
Stratego 4
Piotrków?
Arnhem?
Ardeny?
Bzura ?
Kreta 3
Perykles (pol)3
Hannibal (pol)3
Austerlitz 4
Sword and Shield 4
Ścieżki Chwały 6

i jescze trochę by sie znalazło...
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

No, to mi Strategos zaimponowałeś! :shock: Powiem szczerze, zazdrość mnie w kilku przypadkach zżera :lol:
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

wilczelyko pisze:No, to mi Strategos zaimponowałeś! :shock: Powiem szczerze, zazdrość mnie w kilku przypadkach zżera :lol:
:D Miło mi. Niestety mój problem polega na tym ,że mało osób chciało w moim otoczeniu grac w planszówki.Wielu gier ,które posiadam nie poznałem tak jak bym chciał stąd moja ocena gier może w wielu przypadkach być nie do końca trafna i trochę intucyjna.

Które z gier wymienionych najbardziej Ci się podobają?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

San Marco: 6
- chyba najlepsza gra, w jaką grałem. Dzieje się w Wenecji, chodzi o uzyskiwanie wpływów w poszczególnych dzielnicach miasta i zbieranie za to punktów. Ruchy na planszy wykonuje się na podstawie kart różnego typu. W grze jest rozdający, który pobiera karty z talii, po czym dzieli je wg własnego uznania na porcje dowolnej wielkości - a pozostali gracze wybierają tę porcję, którą uznają za najlepszą dla nich. Ostatnia porcja zostaje dla rozdającego. Taki sposób rozdawania kart daje ogromne pole do popisu dla dobrego gracza...
Serenissima: 6
- świeży zakup, przywiozłem w ostatni weekend z Pragi (jak ktoś chce to podam namiary na sklep). Znakomita gra ekonomiczno-strategiczna. Arena działań to morze śródziemne w czasach Renesansu. Chodzi o zdobywanie portów, budowanie barek, handel i walke. Rozgrywka trwa 4-6 godzin i naprawdę gra się świetnie (choć grałem dopiero 2 razy).
Tikal: 5+
- zarządzasz ekipą archeologów w dżungli w Ameryce Południowej. Odkrywasz skarby, kolekcjonujesz amulety, eksplorujesz piramidy.... Stopniowo okrywasz kolejne obszary mapy. Czy zdążysz dotrzeć do nowo odkrytego stanowiska archeologicznego zanim przeciwnicy je całkiem splądrują?
Scotland Yard: 4
- klimaty a la Sherlock Holmes - jeden gracz jako bandzior ucieka po całym Londynie poruszając się metrem, autobusami i taxi. Reszta go ściga. Wszyscy mają ograniczoną liczbę biletów, a dodatkowo bandzior ujawnia się ścigającym tylko od czasu do czasu. Reszty muszą się domyśleć, patrząc jakie bilety bandzior zużywa :) Jakość rozgrywki mocno zależy od liczby graczy.
Tajemnice labiryntu: 5
- super wesoła zabawa, zwłaszcza w kilka osób. gra toczy się w labiryncie nękanym ciągłymi trzęsieniami ziemi - każdy gracz przed swoim ruchem zmienia konfigurację labiryntu przesuwając ruchome korytarze a potem błąka się po labiryncie, aby dotrzeć do przedmiotu, który wylosował na początku. Gdy znajdzie wszsystkie swoje przedmioty i uda mu się dotrzeć do swojej bazy, wygrywa.
Ramzes II: 3
- ostrożnie spacerujesz po korytarzach piramidy, najeżonych pułapkami. Niestety nie wiesz gdzie są te pułapki - kiedyś wiedziałeś ale nie bardzo pamiętasz już. Nie pamiętasz już też gdzie jest ten przedmiot, którego szukasz, choć kiedyś to wiedziałeś. W ogóle dużo trzeba pamiętać w tej grze. Nie dla mnie. Choć może sie podobać jeśli ktoś lubi gry gdzie trzeba wszystko pamiętać.
Kill dr Lucky: 4
- nie ma co opisywać, recenzja jest dostępna. Słabsza niż się spodziewałem, choć grałem tylko kilka razy (właśnie z tego powodu).
Bitwa na morzu wiatrów: 5
- to gra pakowana do takiego dużego worka plastikowego z rączką. Dla dwóch graczy. Plansza hexagonalna. Sterujesz flotą żaglowców o różnym uzbrojeniu. Twoje sukcesy zależą od kierunku wiatru (który się zmienia), siły ognia i szczęścia. Strategia z fajnym pirackim klimatem. Bardzo lubię tę grę, choć mam trudności ze znalezieniem partnera do gry (moja żona nie toleruje gier, które są wyłącznie militarne).
Ryzyko: 5
- ...czyli polska edycja Risk. Klasyk, wszyscy znają. Znowu - moja żona nie trawi takich gier, więc jestem niespełnionym fanem :)
Missisipi Queen: 5
- paaaaarostatkiem piękny rejs.... Wyścig parostatków po rwącej rzece Missisipi, której nieuregulowany nurt trudno przewidzieć (jest losowany w trakcie gry). Musisz uważać, żeby wystarczyło Ci węgla na rozpędzenie statku i żebyś zdążył wyhamować i zebrać po drodze pasażerów. Uważaj też, żeby się nie rozbić na mecie - rozpędzony parostatek nie jest łatwy do zatrzymania....
Chińczyk: 2
- :) to taki żarcik. Nuda.
Monopoly: 3
- wiadomo o co chodzi :)
Makler giełdowy: 4+
- handelek na giełdzie towarowej. Kupuj tanio surowce, sprzedawaj drogo produkty.... cenę reguluje podaż i popyt....
Scrabble: 4
- w sumie trochę nuda. Zaletą tej gry jest to, że nie kojarzy się ze zdziecinnieniem i łatwo namówić towarzystwo na grę :)
Jenga: 4
- patrz: scrabble
Focus: 6
- gra logiczna - przesuwa się wieże z różnokolorowych elementów. Wieża nalezy do tego, czyj element jest na topie. wskakując na wieżę przeciwnika, przejmuje się ją. Bardzo ciekawa rozgrywka, zwłaszcza w 4 osoby gdy trzeba zrozumieć zamysł partnera z zespołu
Mc Gregor: 2
- nędza. po przeczytaniu zasad myślałem, że może być fajna zabawa, ale coś nie gra w mechanice gry i w efekcie gra jest dosyć słaba.
Kalambury: 3
- kalambur, jaki jest, każdy widzi. Nie pamiętam dokładnie zasad, ale pamiętam, że strasznie głośna ta gra i łatwo generuje kłótnie.
Pylos: 6
- absolutnie genialna gra logiczna. Każdy gracz ma zestaw drewnianych kulek w swoim kolorze i układają je w piramidkę o kwadratowej podstawie. Jeśli ktoś ułoży rządek albo kwadrat, może zdjąć swoją kulkę z planszy. Ten kto ostatni dołoży kulkę na szczyt piramidy, wygrywa. Top5 wśród gier wg Mensy...
Quixo: 5
- gra logiczna, oparta trochę na idei kółko i krzyżyk, ale kółka i krzyżyki dostawia się tylko na brzegu planszy, przesuwając cały rząd, żeby zrobić miejsce. Top5 wśród gier wg Mensy...
Quarto: 6
- 16 elementów, każdy ma 4 atrybuty - są duże i małe, czarne i białe, z dziurką lub bez, walcowate lub graniaste :). zestaw linię 4 elementów o jednym wspólnym atrybucie, a wygrasz.
Szachy: 6
- :)
Hexy (samoróbka): 6
- połącz dwie swoje przeciwległe ściany na hexagonalnej planszy w kształcie rombu nieprzewaną linią swoich pionów, a wygrasz.
Connect4: 5-
- kółko i krzyżyk z tą różnicą, że kółko = żółty żeton a krzyżyk = czerwony żeton. No i plansza stoi pionowo a żetony wrzucamy od góry i spadaja na sam dół planszy. Zresztą wszyscy chyba znacie tę grę.

Planuję kupić Gwiezdnego Kupca. Czekam na dostawę Citadels, Get Out! oraz Magdar. Lista życzeń ma jeszcze sporo pozycji :) (np. Robo Rally, Ticket to Ride, Game of Thrones, Settlers of Catan)
Jacek
Ostatnio zmieniony 29 lip 2004, 17:44 przez ja_n, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

ja_n pisze:.. (mnostwo fajnych rzeczy) ...
O dzizas... ja_n.... Powiedz, że będziesz na Zahconie!!!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Zahcon? chętnie bym był, ale to jeszcze tyle czasu... Wiesz, planszówki mnie fascynują od lat, ale cały czas myślałem, że w PL jestem jednym z bardzo niewielu ludzi, którzy w ogóle mają pojęcie, że istnieją planszówki dla dorosłych :D. Dopiero wczoraj odkryłem te witryne i sklep wysyłkowy no i jeszcze jestem oszołomiony faktem, że istnieje jakieś środowisko graczy w Polsce. Wiec kwestie wyjazdu na Zahcon muszę jeszcze przemyśleć. Dodatkowa trudność wynika z tego, że moja żona nie jest aż tak zapalonym graczem (choć na grę nigdy nie trzeba jej długo namawiać). Zlot graczy to chyba dla niej będzie średnio ciekawe i mogę mieć trudności z namówieniem jej na te wycieczke. Jak mówię, do października jeszcze bardzo dużo czasu, ale wstępnie deklaruję, że wybrał bym się chętnie :)
Jacek
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

A Tikal i San Marco też kupione w Pradze? I najważniejsze pytanie czy bywasz może w Czechach regularnie (nie wiem może z powodu specyfiki pracy)? Wtedy z chęcią porozmawiałbym o możliwości zakupienia gier stamtąd również dla mnie (w końcu obaj jesteśmy z Wawy, więc kwestia dostarczenia pieniędzy i odebrania gry nie byłaby problemem). Oczywiście o ile miałbyś na coś takiego czas i ochotę.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Tikal i San Marco to gry kupione w Polsce, w supermarkecie. Był kiedyś taki wysyp gier Ravensburgera w polskich marketach. Tak samo kupiłem Tajemnice Labiryntu - te nawet reklamowali wtedy w TV. W Pradze nie bywam regularnie - poprzednio byłem 10 lat temu. Ale teraz tak nam się tam spodobało, że w październiku planujemy powtórkę (a może wcześniej, choć po drodze jeszcze 3 tygodnie wakacji więc wyjazd do Pragi będzie trudno gdzieś wcześniej upchnąć). Przywiezienie jakiejś ograniczonej liczby gier dla ludzi przy tej okazji jest dla mnie wyobrażalne, choć będę pewnie jechał pociągiem, z plecakami i namiotem :)
Pozdrawiam,
Jacek
Groan
Recenzent
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Ballymena/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Groan »

ja_n pisze:Serenissima: 6
- świeży zakup, przywiozłem w ostatni weekend z Pragi (jak ktoś chce to podam namiary na sklep). Znakomita gra ekonomiczno-strategiczna. Arena działań to morze śródziemne w czasach Renesansu. Chodzi o zdobywanie portów, budowanie barek, handel i walke. Rozgrywka trwa 4-6 godzin i naprawdę gra się świetnie (choć grałem dopiero 2 razy).
Przejrzalem materialy na necie, czytam instrukcje i jestem bardzo zaintrygowany ta gra. Chetnie poznam cene za jaka ja kupiles.
Bitwa na morzu wiatrów: 5
- to gra pakowana do takiego dużego worka plastikowego z rączką. Dla dwóch graczy. Plansza hexagonalna. Sterujesz flotą żaglowców o różnym uzbrojeniu. Twoje sukcesy zależą od kierunku wiatru (który się zmienia), siły ognia i szczęścia. Strategia z fajnym pirackim klimatem. Bardzo lubię tę grę, choć mam trudności ze znalezieniem partnera do gry (moja żona nie toleruje gier, które są wyłącznie militarne).
Takze posiadam, ale niestety brakuje mi wszystkich zetonow :( (dysponuje wylacznie plansza i instrukcja). Czy istnieje jakas szansa na skany zetonow, lub chociaz dokladna rozpiske - reszzte sam sobie zrobie.
Missisipi Queen: 5
- paaaaarostatkiem piękny rejs.... Wyścig parostatków po rwącej rzece Missisipi, której nieuregulowany nurt trudno przewidzieć (jest losowany w trakcie gry). Musisz uważać, żeby wystarczyło Ci węgla na rozpędzenie statku i żebyś zdążył wyhamować i zebrać po drodze pasażerów. Uważaj też, żeby się nie rozbić na mecie - rozpędzony parostatek nie jest łatwy do zatrzymania....
Moj swiezy nabytek, niestety nie mam jeszce zadnych doswiadczen z ta gra, a szkoda...
Groan
Ekf Fremen
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Powitanie / lista gier

Post autor: Nataniel »

Baron pisze:Moze ktos (Nathaniel) pokusi sie o zrobienie centralnego spisu graczy, aby latwiej mozna bylo znajdowac nowych przeciwnikow :)
O! To jest bardzo dobry pomysł. Będę o tym pamiętał robiąc nową odsłonę G-P.pl pod koniec sierpnia!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ