[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ok. wezmę metropolis, palce w pralce, pentago i jungle speed (to ostatnie na wypadek, gdyby dzieciaki ogrywały mnie we wszystko inne i musiałbym się jakoś dowartościować...).

p.s.
w jungle speed gramy oczywiście na zasadach poznańskich - w przypadku, gdy dwie osoby złapią totem jednocześnie, wygrywa ta, która wyrwie go przeciwnikowi.

p.p.s.
czy dzieci są ubezpieczone?

p.p.p.s.
pielęgniarka będzie?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Banan2 »

OK.
Dzieci są ubezpieczone, pielęgniarki raczej nie będzie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

To ja też chętnie się pojawię - oczywiście w ramach pomocy medycznej, nie żeby grać z jakimiś paskudnymi bachorami w te obrzydliwe planszówki
;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

Squirrel pisze:To ja też chętnie się pojawię - oczywiście w ramach pomocy medycznej, nie żeby grać z jakimiś paskudnymi bachorami w te obrzydliwe planszówki
;)
Wlasciwie w Warszawie tez by nam sie przydala pomoc medyczna. Zapraszamy ;).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Pomoc medyczna? Wam? Mózgożerom? A co Wy tam sobie wyrywacie w tej całej Warszawie? Znaczniki od Agricoli?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

rokter pisze:Pomoc medyczna? Wam? Mózgożerom? A co Wy tam sobie wyrywacie w tej całej Warszawie? Znaczniki od Agricoli?
Nie martw sie, Kasia by sie nie nudzila ;).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

rokter pisze:Pomoc medyczna? Wam? Mózgożerom? A co Wy tam sobie wyrywacie w tej całej Warszawie? Znaczniki od Agricoli?
Jak sobie człowiek podczas namysłu przeciwnika (lub, co gorsza, swojego) przyśnie to może się skończyć guzem nabitym o blat stołu. :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

A niektorym mozna kroplowke podlaczyc by sie nie odwodnili podczas krotkotrwalego namyslu ;)
Squirrel - wystaw swoje wizyty na allegro - kto wiecej wylicytuje tam sie zjawisz ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Don Simon pisze:Wlasciwie w Warszawie tez by nam się przydała pomoc medyczna. Zapraszamy ;).
Eh, oczywiście mam wziąć fartuszek i inne...hmmm...akcesoria
Czy to nadal forum o planszówkach? ;)
Awatar użytkownika
Shinyuu
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:19

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Shinyuu »

rokter pisze: p.s.
w jungle speed gramy oczywiście na zasadach poznańskich - w przypadku, gdy dwie osoby złapią totem jednocześnie, wygrywa ta, która wyrwie go przeciwnikowi.
To my w Szczecinie doskonale znaliśmy te zasady poznańskie, bo w dokładnie taki sam sposób rozwiązywaliśmy kwestię totemu... chociaż, nawet jak ktoś go wyrwał, wcale nie miał gwarancji, że jeszcze jest jego :>

Szkoda, że w te poniedziałki mam zajęcia do 19 :/ Chętnie bym z dzieciakami pograła, bo już to przerabiałam... w sumie to zawsze moja działalność z dziećmi się opiera na planszówkach. Z obserwacji mogę dodać, że wszystkie szaleją za Kragmorthą (po prostu przebój!) i fajnie wypada Sabotażysta. Ale i tak wszystkie zawsze chciały Super Farmera O_o
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Mam na zbyciu Strongholda zafoliowanego za 115 zł. jak ktoś chętny, to na PW poproszę.

shinyuu - nic straconego. spotkania w szkole będą się pewnie z czasem wydłużać, chętnych będzie przybywać i pewnie już w przyszłym roku dzieciaki będą grały do 24.00, robiąc konkurencje Alibii ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 168
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

A nikt nie podzieli się wrażeniami z ostatniego spotkania w Alibi? Znudziły się już ;) ?

Ja, jak zwykle ostatnio, byłem krótko ale intensywnie.
Udało mi się poznać Small World, który mnie pozytywnie zaskoczył. Po recenzjach odniosłem wrażenie, że to takie przestawianie klocków, territory control i mnóstwo ras, z czego część jest popsuta.
A wrażenia z gry z cannehalem, woj_setlersem i koleżanką której imienia dziś nie pomnę (mam na końcu języka :)) bardzo pozytywne. Gra akuratna czasowo , ok 45 minut. W tym czasie na planszy wiele się dzieje, ciągły konflikt, fajny mechanizm wymierania ras. Przegrałem sromotnie, pomysł żeby wziąć ghule, których wszyscy omijali szerokim łukiem nie był najlepszy (ja tam lubię unded'ów).

Na osłodę została mi partia w moje ulubione El Grande. Mimo, iż tłumaczyłem zasady udało mi się wygrać, co zdarzyło mi się chyba pierwszy raz (ci którym tłumaczyłem El grande mogą to potwierdzić), może dlatego że wśród współgraczy była tylko 1 nowa osoba.
Fajnie - zwycięstwo było okazałe.

do zobaczenia

PS. Następnym razem przynoszę Periklesa po raz ostatni i jeżeli znowu nie uda się zagrać ... obrażę się na świat. :P
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Banan2 »

Shinyuu pisze: Szkoda, że w te poniedziałki mam zajęcia do 19 :/ Chętnie bym z dzieciakami pograła, bo już to przerabiałam... w sumie to zawsze moja działalność z dziećmi się opiera na planszówkach. Z obserwacji mogę dodać, że wszystkie szaleją za Kragmorthą (po prostu przebój!) i fajnie wypada Sabotażysta. Ale i tak wszystkie zawsze chciały Super Farmera O_o
Witam !
No to wielka szkoda, ale przecież zajęcia nie będą zawsze trwały do 19. Jak nie teraz to może innym razem.
Pokaz (prezentacja) Kragmothy przewidziana jest na 30.11. (Andrzejki). Planujemy również osobne zajęcia tylko z karciankami, ale to pewnie dopiero w przyszłym roku.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Kmet pisze:A nikt nie podzieli się wrażeniami z ostatniego spotkania w Alibi? Znudziły się już ;) ?

Ja, jak zwykle ostatnio, byłem krótko ale intensywnie.
Udało mi się poznać Small World, który mnie pozytywnie zaskoczył. Po recenzjach odniosłem wrażenie, że to takie przestawianie klocków, territory control i mnóstwo ras, z czego część jest popsuta.
A wrażenia z gry z cannehalem, woj_setlersem i koleżanką której imienia dziś nie pomnę (mam na końcu języka :)) bardzo pozytywne. Gra akuratna czasowo , ok 45 minut. W tym czasie na planszy wiele się dzieje, ciągły konflikt, fajny mechanizm wymierania ras. Przegrałem sromotnie, pomysł żeby wziąć ghule, których wszyscy omijali szerokim łukiem nie był najlepszy (ja tam lubię unded'ów).
No to ja trochę dodam od siebie. A propos Twojego sromotnego przegrania to granie ghoulami nie było takie złe. Same ghoule są całkiem niezłe, ale za długo nimi nie można grać (z racji ich umiejętności warto je ubić w miarę szybko nawet). Potem wziąłeś szkielety z berserkiem - świetna kombinacja jak masz szczęście w kościach, niestety tego szczęścia nie miałeś. :) Następnym razem będzie lepiej.

A ja poza Small World zagrałem jeszcze w Arcana. Podchodziłem do niej z dystansem, bo niby podobna do Dominion. Jednak minimalna interakcja w tej grze stawia tą grę na lepszej pozycji niż Dominion (z mojego punktu widzenia). Miechanizm zarządzania kartami jest podobny, reszta jest już inna. Ogólnie fajna gra. Wygrałem.

No i jeszcze Barbarossa i lepienie z modeliny. Wygrałem. Też fajna gra. ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Drogi Kmecie. Aż mam wyrzuty sumienia bo po ostatnim spotkaniu, na którym byłem - czyli chyba 3 tyg. temu, nie napisałem swojego standardowego, zgryźliwego komentarza co mi się nie podobało. A to dlatego, że:
- w doborowym towarzystwie zagrałem w League of six i byłem zachwycony grą,
- w doborowym towarzystwie zagrałem w Fincę i świetnie się przy niej bawiłem,
- w doborowym towarzystwie zagrałem w Taluvę i gra wydała mi się bardzo interesująca.
Nie było więc o czym pisać.

PS sprzedaję Batavię w osobnym wątku i graczom z Alibi jestem skłonny zaproponować odpowiedni rabat.
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Richtie »

Czy jutro Poznań się spotyka ?
Nikt nie da nam zbawienia.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Oczywiście, że Poznań się spotyka :D

Na Gramajdzie już napisałem, że będę miał Last Night On Earth. Jakby ktoś był chętny.
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Richtie »

A co jutro będzie grane ? :P

Pyknąłbym w Funkenschlag albo Ticket to Ride, tyle że sam nie mam więc ktoś musiałby przynieść :D

Ew. w Grę o Tron - mogę przynieść, ale niestety nie mam dodatków, które mogłyby się przydać. . .

No i oczywiście partyjkę w Puerto Rico, które także wezmę ze sobą :D

Szukam też chętnych na partyjkę w Here i Stand, tak za tydzień albo dwa w weekend :) Na razie mam trzech graczy więc wolę dmuchać na zimne :P No i jeszcze muszę przeczytać zasady :D (no i jeszcze poczta polska musi mi dostarczyć grę. . . ).
Nikt nie da nam zbawienia.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

będę koło 17.30

z "nowości" przyniose Nefertiti.
http://www.boardgamegeek.com/image/350990?size=large
(niech nikogo nie zmyli egipska otoczka - Nefertiti to gra licytacyjna o kupowaniu prezentów dla swojej dziewczyny z okazji rocznicy ślubu)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

rokter pisze:Nefertiti to gra licytacyjna o kupowaniu prezentów dla swojej dziewczyny z okazji rocznicy ślubu)
A czemuż to ktoś miałby z okazji rocznicy ślubu kupować prezent swojej dziewczynie? :shock:
Awatar użytkownika
PanPoeta
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2009, 13:14
Lokalizacja: Luboń k/Poznania
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: PanPoeta »

Z tego, co kojarzę, to dziewczyna po ślubie staje się żoną. Chyba, że kupujemy naszej dziewczynie prezent z okazji jej rocznicy ślubu lub, co jest jeszcze bardziej abstrakcyjne, naszej kochance z okazji naszej rocznicy ślubu.

Chyba lepiej będzie, jeżeli spróbuję uniknąć tej gry. : P
"Bądź wytrwały."
"Będąc wytrwałym, wzrastaj w siłę."
Dak'kon, za listem Jakuba (1:3-4).
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: melee »

idealny układ ;)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ja tej... widzę, że arkana ars amandi pozostają dla Was czarną magią normalnie...

jak mówisz o swojej kobicie "żona" automatycznie dodajesz jej 10 lat, a jak nazywasz ją "dziewczyną" odejmujesz jej dyszkę. I stosowanie właśnie takiej nomenklatury powinien zalecać każdy podręcznik survivalu opiewający przygotowania do rocznicy ślubu.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Eee tam zaraz unikać. Ja widziałem, że grających bardzo wciągnęła i sam bym spróbował.
A odnośnie "kupowania prezentów swojej dziewczynie z okazji rocznicy ślubu" to się czepiacie. To dziewczyna po ślubie nie jest już dziewczyną? ;) Poza tym to fajny tekst marketingowy, który działa na kobiety. ;)

"Idealny układ" i "ślubny podręcznik survivalu" - hehehe. :]
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Ach te poznańskie dyskusje... ;)

Haiku małżeńskie

Kupiłem prezent
Pięćdziesiąt lat już razem
Moja dziewczyno.
ODPOWIEDZ