Gra historyczna

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
lukasz.pietrzak
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:58

Gra historyczna

Post autor: lukasz.pietrzak »

Witam serdecznie,
Poszukuje osob zainteresowanych gra internetowa w realiach XVI-XVII wiecznej Europy. Wlasnie nad taka gra pracuje i jestem juz na takim etapie, ze potrzebowalbym osob do testowania, proponowania zmian itp. itd. Projekt powstaje w ramach hobby i jest zupelnie darmowy. Sam projekt ma osobny temat na forum historycy.org -> http://www.historycy.org/index.php?showtopic=58543 gdzie mozna sobie dokladnie poczytac o motywacji powstania gry a takze o zmieniajacych sie jej cechach. Z zalozenia gra bowiem ma w miare realistycznie odwzorowywac epoke. Tutaj pragne podziekowac wszystkim osobom ktore biora udzial w tamtej dyskusji.

Aby pograc w gre potrzebne jest konto, prosze wiec chetne osoby o kontakt, wtedy utworze im konto i przydziele haslo.
Do uruchomienia gry potrzebne sa 3 rzeczy:
1. internet explorer najlepiej 8.
2. zainstalowany .net framework 3.5.
3. zainstalowany w przegladarce certyfikat bezpieczenstwa.
Zalaczam go do posta. Trzeba rozpakowac zipa i potem pojsc w (mam angielskiego windowsa wiec podaje po angielsku):
internet options -> content -> certyficates -> trusted root certyfication authorities
kliknac import i klikac next. Jak zapyta o haslo to wpisac: projecthussar.
potem to samo zrobic dla zakladki trusted publishers.

Jesli wszystko zrobiliscie poprawnie to po wejsciu w link do gry powinien pokazac sie ekran logowania.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kontakt wszystkich chetnych do pogrania i potestowania.

Link do gry: http://www.projecthussar.net/gamebrowse ... owser.xbap
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra historyczna

Post autor: Hudson »

Mógłbyś opisać dowodzenie w Twojej grze? Jakie bitwy planujesz przedstawić?
bluesqad
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2008, 12:46

Re: Gra historyczna

Post autor: bluesqad »

Coś średnio działa.
Po zainstalowaniu certyfikatu przegladarka nie przechodzi ładnowania i wyrzuca błąd
lukasz.pietrzak
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:58

Re: Gra historyczna

Post autor: lukasz.pietrzak »

Gra dziala, byly jakies problemy z serwerem ale zostaly rozwiazane wczoraj. Dzisiaj gralem i bylo ok.
Jesli chodzi o szczegoly gry:

Generalnie gra jest gra turowa. 1 hex to ok 100-200 metrow. 1 tura to ok 10-15 minut. Oczywiscie nie sa to jakies wartosci scisle ale daja mniej wiecej wyobrazenie o grze.
Jesli chodzi o dowodzenie to na kazdej planszy gracz bedzie dysponowal pewna iloscia dowodcow (1-2, moze wiecej, zalezy od mapy) a takze poslancow. Rozkazy mozna wydawac tylko jednostkom w "zasiegu" dowodcy (3 heksy). "Zasieg" dowodzenia przedluzaja poslancy. Stosujac wiec swego rodzaju "lancuch" dowodzenia mozna ogarnac calkiem spore pole bitwy.
Jesli chodzi o bitwy jakie chce przedstawic to bedzie to raczej zalezalo od inwencji graczy. Zrobilem bowiem edytor w ktorym mozna w prosty sposob stworzyc dowolna mapke/scenariusz. Na razie nie jest dostepny online ale zamierzam go rowniez w ten sposob udostepnic. Wtedy kazdy bedzie mogl sobie zrobic dowolna bitwe/scenariusz.
Jesli chodzi o jednostki to rowniez bedzie mozna tworzyc tzw. zestawy jednostek. W chwili obecnej zrobilem jeden ale tak samo, edytor umozliwia proste tworzenie takich zestawow. Jak na razie dostepne sa jednostki Rzeczypospolitej i Szwecji.
Jak wiadomo w takich grach bardzo wazne jest ustalenie odpowiednich wspolczynnikow/parametrow jednostek, kosztow ruchu itp. dlatego wazny jest Wasz udzial i pomoc. Trzeba pograc jak najwiecej aby gre doszlifowac. Ja jestem otwarty na wszelkie propozycje, oczywiscie, robie gre dla siebie, ale nic nie zastapi wielu glow pelnych pomyslow :) Gra w zadnym stopniu nie jest ukonczona, jest raczej w ciaglym rozwoju. Chcialbym zainteresowac jakas grupe ludzi, ktora mialaby ochote poswiecyc swoj czas i pomoc mi w stworzeniu gry idealnej :)
bluesqad
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2008, 12:46

Re: Gra historyczna

Post autor: bluesqad »

Dalej niestety nic. Certyfikat zainstalowany, przegladarka IE 8, i przy wejściu na strone danych do pobrania jest 0.

Chciałem sprawdzić, no ale niestety nie dam rady.
lukasz.pietrzak
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:58

Re: Gra historyczna

Post autor: lukasz.pietrzak »

Hm, to dziwne. A moglbys mi przeslac printscreena?
Wchodzilem przed chwila i wszystko sie laduje bez problemu.
Gre testowalem rowniez na firefoxsie i tez dziala ok.
Hippie
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2009, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra historyczna

Post autor: Hippie »

Myślę iż problem może leżeć w tym iż na ten link nie trzeba kliknąć, a skopiować go i wkleić w pole na adres w IE (tak przynajmniej zauważyłem) :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra historyczna

Post autor: yosz »

mi dochodzi do ekranu logowania, a potem nic. Nie myślałem może żeby zamiast w wpfie zrobić grę w silverligh'ie? Zmian w kodzie nie powinno być tak dużo, a tak uruchomienie gry będzie o niebo prostsze.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
lukasz.pietrzak
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:58

Re: Gra historyczna

Post autor: lukasz.pietrzak »

Jesli dochodzi Ci do ekranu logowania to w porzadku, bez konta sie nie zalogujesz :)
Odnosnie technologii to wpf wybralem po czesci dlatego ze nie jest okrojony tak jak silverlight i mozna wiecej z niego wycisnac a po czesci dlatego ze uzywam tego w pracy i lacze w ten sposob przyjemne z pozytecznym. Ewentualne problemy na jakie sie natkne przy tworzeniu gry przydadza mi sie w robocie :)
Hippie
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2009, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra historyczna

Post autor: Hippie »

Kiedy przed chwilą chciałem wejść (a dostałem konto) okazało się że wyskakuje jakiś błąd. Co ciekawe udało mi się wejść rano (i nawet zagrać chwilę samemu) oraz potem ok 16. Podczas tej próbnej rozgrywki doszłem do kilku spostrzeżeń:
-Szwecka jazda jest bezużyteczna. Nie zadaje obrażeń ani Lisowczykom (za to ci drudzy zadają szwedom), ani Husarii. Jedynie mogą ranić posłańców...
-Czy się różni tryb salwy od trybu strzelca?
-Jak działa pułapka?
-Dlaczego cześć nazw jest po Polsku, cześć po angielsku? Lepiej by wyglądało jakby wszystko było w jednym języku.
-Gdy wszedłem ok. 16 okazało się że gra którą założyłem rano wciaż jest wpisie, jednak nie można do niej dołączyć ani nic w tym stylu...
-Nie można wybrać strony którą chcemy dowodzić (z tego też powodu nie wiem jak się gra Polakami bo nie mogłem sam tego sprawdzić)
Ogólnie jednak doceniam nakład pracy i z chęcią bym zagrał jakąś partyjkę z żywym przeciwnikiem, aby zobaczyć jak sama gra działa w praniu :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ