(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Gosha
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2009, 21:30

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Gosha »

Jest 5 zł składki co miesiąc. Herbatkę załatwiasz sobie we własnym zakresie (kubki są). Jeszcze nikt przed nikim się nie zamknął ;)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

Jeszcze :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
matyui
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2009, 03:47

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: matyui »

spoko. dziś rozegrałem instruktażową partie na 4 osoby i już wiem że dziewczyny nie biore... bo jeśli ktoś w gre dyplomatyczną nie chce stosować dyplomacji to się nie dziwię że jej nie odpowiada heh. Możemy jakoś po świętach w styczniu się na jakąś partie umówić narazie 4 miejsca wolne może uda się kolege namówić dlatego narazie 4. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Hatar »

Mam urlop i w najblizszy wtorek planuje byc na 15 :) Chcialby ktos zagrac w Wigingow ( ktorych sobie wlasnie kupilem) lub rice wars ( ktorych sobie kupie) albo w jakas dobra strategie ?
Awatar użytkownika
salgol
Posty: 26
Rejestracja: 21 sty 2009, 09:20

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salgol »

Bede od 15tej a wikingowie bardzo chetnie...
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

A jest czynny strych?

Jeśli tak to kto chętny na middle earth quest?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Hatar »

Strych ma byc czynny.

Wie ktos z was moze cos na temat: " środy - klub/pub Kombinator, os. Szkolne 25, od 19:30 do ostatniego klienta." Byl ktos? Jak to tam wyglada?
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

Hatar pisze:Wie ktos z was moze cos na temat: " środy - klub/pub Kombinator, os. Szkolne 25, od 19:30 do ostatniego klienta." Byl ktos? Jak to tam wyglada?
Bywam (bo to ja to organizuje : )) ).
A wygląda tak, że gramy w to co przyniosę. Zazwyczaj są to jakieś gry imprezowe, albo lżejsze planszówki. Z frekwencją różnie. Czasami jest i 10 osób, a czasami 2-3.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to możemy porozmawiać jak będziesz odbierał swoje zamówienie w sklepie : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Patsy
Posty: 58
Rejestracja: 29 paź 2009, 13:38
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Patsy »

Jeśli tak to kto chętny na middle earth quest?
Mógłbym się na to skusić :D
matyui
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2009, 03:47

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: matyui »

W piatek 8 stycznia jesli strych jest otwarty i znajdą się chętni to moge przynieść senji tak jak mowiłem 4 miejsca byłyby wolne może piąte. moge na 15 przyjść wytłumaczyć zasady, jak cos to na http://www.vimeo.com/1524534 jest bardzo dobra recenzja po ang.

rezerwacja
wolne
wolne
wolne
wolne
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

Totek von Tothamon uśmiecham się do ciebie ładnie i pytam czy przyniesiesz cywilizacje we wtorek na strych? :D

Patsy pisze:
Jeśli tak to kto chętny na middle earth quest?
Mógłbym się na to skusić :D
Jeśli Totek nie przyniesie Cywilizacji to będe miał na wszelki MEQ ,i Claustrophobie
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

Mnie jednak dzisiaj nie ma :(
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

Dzej pisze:Totek von Tothamon uśmiecham się do ciebie ładnie i pytam czy przyniesiesz cywilizacje we wtorek na strych? :D
Mogę przynieść Cywilizację ale dopiero w piątek 8 stycznia :)
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Kasandra
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kasandra »

Witam,

A jaki jest przedział wiekowy graczy, bo mam wrażenie, że bardzo młody...pytam tylko dlatego, żeby się rozeznać czy 26-latka nie będzie się czuć jak sympatyczna ciocia, która pomyliła pokolenia ;)


Pozdrawiam
K.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

Kasandra pisze:A jaki jest przedział wiekowy graczy, bo mam wrażenie, że bardzo młody...
Jest duża szansa, że jak przyjdziesz to znacząco obniżysz średnią wieku grających :P
Planszówki odmładzają? :D
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Kasandra
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kasandra »

Tothamon pisze:
Kasandra pisze:A jaki jest przedział wiekowy graczy, bo mam wrażenie, że bardzo młody...
Jest duża szansa, że jak przyjdziesz to znacząco obniżysz średnią wieku grających :P
Planszówki odmładzają? :D
Super, to zazdroszcze Wam pracy, że możecie już o 15.00 być na miejscu:)
W takim razie poczułam sie zachęcona i wpadnę w ten piątek, tylko najprawdopodobniej przed 17. Szkoda, bo chętnie posłuchalabym zasad senji bądź cywilizacji - nie znam zasad obu tych gier.
A ktoś planuje przynieść coś innego?

Pozdrawiam
K.

Ps. Dość długo nie grałam, więc wypadłam trochę z obiegu, ale mam kikla gier, więc mogę coś zabrać ze sobą:)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: morciba »

Kasandra pisze:Witam,
A jaki jest przedział wiekowy graczy, bo mam wrażenie, że bardzo młody...
Czy to wrażenie wynika z poziomu postów? :) Ciekawe czy tak jesteśmy odbierani przez większość ludzi z zewnątrz, którzy trafiają na to forum?
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

Kasandra pisze:Szkoda, bo chętnie posłuchalabym zasad senji bądź cywilizacji - nie znam zasad obu tych gier.
To miło gdy ktoś wcześniej poczyta instrukcję przed grą, ale nie jest to regułą. Zazwyczaj każdy przynosi co może/chce i jako właściciel gry - zaprasza do gry i jednocześnie objaśnia wszystkim zasady. Więc nie ma się co obawiać, że "jak nie znasz zasad to nie zagrasz". Zazwyczaj przychodzimy by "poznać coś nowego" czego we własnej, skromnej kolekcji jeszcze nie mamy.

P.S.
A na godzinę 15:00 to przychodzi głównie Robin :P Po pierwsze dlatego, że ma najszybszy samochód w Krakowie. Po drugie dlatego, że jego praca polega na wczesnym zwalnianiu się z pracy i przyjeżdżaniu do Strychu na "planszówkogranie". A jeśli już musi siedzieć w pracy to spędza czas glównie na czytaniu instrukcji do Twilight Imperium. Niestety nic mu to nie pomaga, bo dalej "muli"... ;)
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Kasandra
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kasandra »

morciba pisze:Czy to wrażenie wynika z poziomu postów? Ciekawe czy tak jesteśmy odbierani przez większość ludzi z zewnątrz, którzy trafiają na to forum?
Hmm, myślę że nie chodzi o poziom postów, tylko o moje wyobrażenie nt. grywających poza własnym domem. Często spotykałam młodzież grającą np. Galerii Kazimierz czy w innych miejscach. Natomist nie zaobserwowałam nigdy nikogo starszego.
Tothamon pisze: To miło gdy ktoś wcześniej poczyta instrukcję przed grą, ale nie jest to regułą.


Postaram się:)
Tothamon pisze:Zazwyczaj każdy przynosi co może/chce i jako właściciel gry - zaprasza do gry i jednocześnie objaśnia wszystkim zasady. Zazwyczaj przychodzimy by "poznać coś nowego" czego we własnej, skromnej kolekcji jeszcze nie mamy.


Oto co posiadam w dorobku, ale uprzedam, że dawno nie grałam, więc niktóre zasady pozapominałam:/

1. Bang Bang + dodatek
2. Blefuj
3. Caylus
4. Drakon
5. Dungeoneer
6. Fasolki
7. Inwigilacja
8. Prawo Dżungli
9. Wiochmen 2
Tothamon pisze:P.S.
A na godzinę 15:00 to przychodzi głównie Robin :P Po pierwsze dlatego, że ma najszybszy samochód w Krakowie. Po drugie dlatego, że jego praca polega na wczesnym zwalnianiu się z pracy i przyjeżdżaniu do Strychu na "planszówkogranie". A jeśli już musi siedzieć w pracy to spędza czas glównie na czytaniu instrukcji do Twilight Imperium. Niestety nic mu to nie pomaga, bo dalej "muli"... ;)
No to musi mieć ciekawą pracę ;)
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yoshi »

Co do poziomu to chłopaki musimy popracować (więcej emotek, jąkania się, dużych liter i ślinieniu nie wspomnę).

Praca Robina jest jak doskonała żona - nikt jej nie zna i nie widział, a każdy by takową chciał.

Widzę, że przedstawiona lista gier to głównie rzeczy tak do godzinki, w coś dłuższego też grywasz?
Awatar użytkownika
Kasandra
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kasandra »

Wydaje mi się, że Dungeoneer i Caylus gra się trochę dłużej :)
Poza tym, nie ukrywam, że jestem graczem amatorem...tylko, że bardzo to lubię ;)
Nie ma dla mnie żadnych przeszkód, żeby grać w dłuższe gry ... o ile łopatologicznie wytłumaczycie mi zasady;))))
Yoshi pisze: Praca Robina jest jak doskonała żona - nikt jej nie zna i nie widział, a każdy by takową chciał.
A gdzie jest sam ROBIN? ;)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

Robin z Ruczaju znając życie będzie dzisiaj standardowo od 15 :D

Jak by mi się udało przez przypadek przyjść to będe po 17 i zabiore:

Chine ( w końcu bym chciał zagrać)
Filary ziemi ( z chęcia na 4 osoby)

Jak będzie Yoshi to uśmiecham się o Genue albo Red Dragon Inn.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Hatar »

Dzej: od ok 18 planujemy grac w genue ( na razie jest nas 3) wiec mozesz sie dolaczyc.
Mam dla ciebie gre.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dzej »

To bardzo cie proszę przekaż Robinowi/Yoshiemu jakby mnie nie było :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

Kasandra pisze:A gdzie jest sam ROBIN? ;)
Pewnie jak zwykle o tej porze grasuje w "Sherwoodzkim" lesie grabiąc bogatych i porywając samotne Lady Marion'y ;)
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
ODPOWIEDZ