Moja Gra Roku 2009 (edycja druga)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1054
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Moja Gra Roku 2009 (edycja druga)

Post autor: uyco »

2009 był raczej słabym planszówkowo rokiem w moim wykonaniu. Niemniej jednak trochę pograłem:

1. TtA - zdecydowany faworyt, kupiłem pod koniec 2008 roku, oczarował mnie i wpadłem bez reszty - genialna gra - absolutna 10 na BGG

2. Dominion - długo broniłem się przed kupnem, ale jak wyszedł po polsku nie starczyło mi sił. Zabrałem go na wyjazd planszówkowy, gdzie mieliśmy grać głównie w kobyły, na które nie ma ani czasu ani miejsca w domu, jednak to Dominion zdominował wyjazd.

3. Age of Empires III - w dalszym ciągu solidny punkt programu, bardzo często ląduje na stole. Doskonale nadaje się do wciągania nowych do hobby. W sumie coś jest w tej grze...

Rozczarowaniem minionego roku był fakt, że ani razu nie udało mi się zagrać w Battlestar Galactica (pomimo obejrzanego serialu). Mam nadzieję, że najbliższy, marcowy wyjazd zdecydowanie nadrobi zaległości w tym obszarze...
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Gra Roku 2009 (edycja druga)

Post autor: morciba »

Niezmiennie od trzech (a może czterech) lat moją grą roku jest Sankt Petersburg, tym razem z dodatkiem. Jest to gra, która ląduje na moim stole zdecydowanie najczęściej i wciąż daje mnóstwo satysfakcji. Na pozostałych pozycjach znalazły się: Tichu, RftG i Dominion.
ODPOWIEDZ