[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MacDante pisze:
Wstępnie trafiłem na nasz dział i co... kolejne przerażenie, godzina 18:00 i 3 osoby... słownie trzy, a mianowicie Ja_n w towarzystwie Pauliny i bodajże z DaSilvą. Ale cóż grzecznie popatrzyliśmy jak grają, spojrzeliśmy przez okno na Młodych aikidowców rzucających się co chwila na maty i tak zaczęliśmy się zastanawiać czy na piwie nie byłoby Ciekawiej...
Uprzejmię donoszę i prostuję, że Jax, Qbot, Rafał i ja testowaliśmy Wings of War w sali 306 (razem ze strategami) i dopiero na Amun-Re przenieśliśmy się do sali 309. Tak że nie było tak tragicznie z frekwencją. A przy okazji ciesze się, że Twoja wizyta na obserwacji się nie skończyła, co zapowiadałeś wcześniej. :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MacDante pisze:2. Cóż jak to się mówi powiem jedno PANCHO to cheater ;p ale spoko jest mu z tym do twarzy:) Ja też zawsze jak przegrywam mówię że mnie głowa boli ;)
Przyganiał kocioł garnkowi. Ciekawe, kto to nam wmówił, że nie wziął dochodu ze sklepu w poprzedniej turze i musi to nadrobić? :) Tak, więc mi tu z cziterstwem nie wyjeżdzaj, bo przy takich cziterskich wymiataczach to ja jestem cienki Bolek :D
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Pancho pisze: Oczywiście nowym graczom się bardzo podobało, tylko narzekali na niemieckie napisy. Zresztą akurat oni zawsze na to narzekają ;)
Jeśli chodzi o samo Goa to gra jest naprawdę dobra.
A co do napisów to rzeczywiście z Orzechem na to zawsze narzekamy :D (Pancho juz nas poznał od tej strony bo nie stroni od niemieckich produkcji ;) ) Proste, nie znamy niemieckiego i ciężko złapać klimat gry jak się nie zna słów i napisy takie kolą w oczy. A akcje w stylu produkuję jeden brązowy klocuszek i 2 białe to już wogóle łamią klimat :P

Konkludując, niech tylko znajdę Goa w wersji angielskiej to napewno kupuję!

A co do samej Smolnej to bylem tam pierwszy raz. Jest tam cisza i spokuj wiec można w skupieniu pograć. Wyśmienite miesce na gry duże typu GoT, WK, AoM bo można połaczyć kilka stołów i na wszystko jest miejsce. Jak dla mnie jest tylko jeden duży minusik (dla wielu duży plusik ;) ale wszystkim nie dogodzi się nigdy) - nie można palić - ale to w końcu LO :P
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MataDor pisze:A akcje w stylu produkuję jeden brązowy klocuszek i 2 białe to już wogóle łamią klimat :P
Hehe, Alicja wam powiedziała co jest co. Który to gałka muszkatołowa, a które cynamon itd. :) Niestety ja też tego nie zapamiętuje :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

dasilwa pisze:
ja_n pisze:Następnie skoczyłem do sklepu po aprowizację a Paulina z DaSilvą zagrała we Fjorde. Zakończyło się remisem.
Gierka bardzo przyjemna i bardzo szybka ( jakieś 20min a niekiedy ma to swoje zalety). Chyba będę musiał ją nabyć, mojej dziewczynie na pewno sie spodoba.
Na pewno :D to bardzo miła wariacja na temat Carcassonne z pewnym kombinowaniem co by tu komu urwać :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Pancho pisze: Hehe, Alicja wam powiedziała co jest co. Który to gałka muszkatołowa, a które cynamon itd. :) Niestety ja też tego nie zapamiętuje :)
Ja też miałem problem z zapamiętaniem nazw przypraw (grałem w zeszłym tygodniu). Zacząłem nawet wprowadzać bardziej swojskie nazewnictwo np. te zielone kulki do dla mnie groszek a nie jakiśtam pieprz. :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

My tez nazywamy je groszkiem, ziemniakami, itp.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nataniel pisze:My tez nazywamy je groszkiem, ziemniakami, itp.
Heretycy! Gracie niezgodnie z instrukcją! :lol:
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

A z wrażeń... no cóż przyszedłem zobaczyłem i się przeraziłem. Trafiłem wstępnie do strategów pokój 306, z pewną nieśmiałością zacząłem przyglądać się rozgrywką w gdy nagle miły Pan (przepraszam ale nie Pamiętam ani xywki ani imienia rozumiecie SZOK) ;) Wziął nas za ręce i uprzejmie oprowadził po okolicy pokazując gdzie się zebrali planszówkowcy.


To byłem ja Jarząbek. Trener trzeciej kategorii :) . Za ręce nikog nie ciągałem. Choć teraz staje się to chyba modne :wink:.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

ja_n pisze:
Nataniel pisze:My tez nazywamy je groszkiem, ziemniakami, itp.
Heretycy! Gracie niezgodnie z instrukcją! :lol:
Piszesz jakbyś sam grał zgodnie z instrukcja. Spójrz na wątek Chłodnej. :P
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

A teraz mała zmian tematu...

CZy w piątek 26.05.2006 będzei spotkanie normalnie, mimo wzizyty POPE BENEDICTUS XIV ??
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na szalony pomysł anulowania spotkania z tego powodu :? . Chyba, że się nie da tam dojść...

Ja się piszę na granie - wezmę Caylusa.

Czy ktoś ma ochotę zagrać w "War of the ring"?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

To jak oragnizatorzy, czy coś można się dowiedzieć na ten temat, trzeba sobie jakoś zorganizować dzień wolny od pracy :)
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Wybaczcie panowie, ale szef klubiku wraca dopiero w środę. Napewno wtedy będę już wiedział od niego co z piątkiem (lub czwartkiem). Czekajcie cierpliwie.

Pozdrawiam
Krzyś
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Jakieś plany na Warrior Knights? Ktoś przynosi? Bo wtedy nie biorę swoich nowych nabytków :)
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

czekamy czekamy.....

Ja najchętniej nie ukrywam bym zagrał w Arkham Horror, Warrior Knights, lub sfinalizował wstępną propozycję na Age Of Mythology.

Oczywiście każdą z tych gier mogę przynieść :) pytanie tylko na co się może my umówić i czy będzie lokum :roll: .
Także nie pogardziłbym GOA lub każdą nową grą w którą nie grałem a chciałbym liznąć odrobinę przyjemności :)

Może ma ktoś WoW Boardgame , albo Powergrida albo Ticket To Ride, a może .... widzicie jakie niezaspokojone są moje żądze grania ;p
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MacDante pisze:Ja najchętniej nie ukrywam bym zagrał w Arkham Horror, Warrior Knights, lub sfinalizował wstępną propozycję na Age Of Mythology.
Warrior Knights to najlepszy wybór. Trzeba sprawdzić co jest warta.

Jeszcze nie wiem co wezmę, ale jeżeli będzie planowana partia w Warrior Knights to nie dużo. Może to być na przykład Goa. Spotkanie i tak pewnie gdzieś będzie. Jeżeli nie na Smolnej to spotkamy się w Paradoxie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Ja na Warrior Knights z pewnoscia bym sie pisal.
A i AoM bym zakosztowal (kupic wlasnie zamierzam).

Cos tez przyniose (m.in. Modern Art - mam nadzieje ze przekonam sie do tej gry, bo jak rzadko ktora, ta gra mocno nie przekonuje po samym przeczytaniu przepisow; Wings of War tez ponowie, bo ta gra nabiera rumiencow przy 4 graczach a jeszcze wiekszych przy misjach ciekawszych niz sama walka (np. fotografowanie) - gralem ostatnio ten scenariusz, to juz jest miodzio).
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

jax pisze:a jeszcze wiekszych przy misjach ciekawszych niz sama walka (np. fotografowanie) - gralem ostatnio ten scenariusz, to juz jest miodzio).
Dobra, dobra. Załapałem. Tym razem nie zapomnę aparatu :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

A to smieszne, bo akurat nie do tego robilem aluzje :lol: :lol:

Po prostu gralem wczoraj w WoW i austriacki Ufag mial za zadanie sfotografowac miasteczko i wrocic a dwa alianckie samoloty siedzialy mu na karku.

Ale chyba sumienie cie gryzie skoro pomyslales ze to o tobie :lol:
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

To ja deklarowałem że przyniosę WK.
Niestety sytuacja jest taka że mogę nie mieć czasu. Postaram się jutro określić czy dam radę w ten weekend.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MataDor pisze:To ja deklarowałem że przyniosę WK.
Widzisz MacDante, Matadora pewnie nie będzie. A z nim się umawiałeś na Age of Mythology :) Tak, więc możesz ze spokojem przynieść WK :)
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Pancho pisze:
MacDante pisze:... Spotkanie i tak pewnie gdzieś będzie. Jeżeli nie na Smolnej to spotkamy się w Paradoxie.
Wiesz Paradox jest fajną klimatyczną knajpką ale jak dla mnei ma jedną wadę ;/
Nie znoszę dymu papierosowego, a anjbardziej jak wracam do domu i z moich ubań wydobywa się mordercza jego woń;/

Takzę na Paradox sie nie pisze ;/
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Luz. Też tego nie lubię.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

A Paradox to na pewno bedzie otwarty? Bo w czwartek i piatek obowiązuje prohibicja, więc nie wiem czy będzie im sie opłacało otwierać!?

Mój kumpel też chce przynieść WK więc na pewno nie zabraknie egzemplarzy do grania.Ale może sam się zaanonsuję to wtedy bedzie pewne ze przyjdzie. Ja oprócz Wk chętnie bym w końcu zagrał w Goa.
ODPOWIEDZ