Jakie planszówki posiadasz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Przejrzalem materialy na necie, czytam instrukcje i jestem bardzo zaintrygowany ta gra. Chetnie poznam cene za jaka ja kupiles.
Serenissima - 1200 koron czeskich.
Takze posiadam, ale niestety brakuje mi wszystkich zetonow (dysponuje wylacznie plansza i instrukcja). Czy istnieje jakas szansa na skany zetonow, lub chociaz dokladna rozpiske - reszzte sam sobie zrobie.
Bitwa na morzu wiatrów - skany raczej nie - nie mam sprzętu. Ale mogę podesłać fotkę z przykładami żetonów i liczebnością. Jakoś w tym tygodniu postaram się to zrobić.
Moj swiezy nabytek, niestety nie mam jeszce zadnych doswiadczen z ta gra, a szkoda...
Missisipi Queen - moja (w sumie dosyć niska) ocena tej gry może wynikać z tego, że nie rozegrałem jeszcze dobrej gry z przeciwnikami, którzy stawiliby mi jakiś zacięty opór chociaż... więc nie grało się najlepiej. Ale być może ta gra jest lepsza niż myślę, tylko nie poznałem jej prawdziwego oblicza jeszcze....
Jacek
Groan
Recenzent
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Ballymena/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Groan »

ja_n pisze:
Bitwa na morzu wiatrów - skany raczej nie - nie mam sprzętu. Ale mogę podesłać fotkę z przykładami żetonów i liczebnością. Jakoś w tym tygodniu postaram się to zrobić.
Czekam z niecierpliwoscia...
Missisipi Queen - moja (w sumie dosyć niska) ocena tej gry może wynikać z tego, że nie rozegrałem jeszcze dobrej gry z przeciwnikami, którzy stawiliby mi jakiś zacięty opór chociaż... więc nie grało się najlepiej. Ale być może ta gra jest lepsza niż myślę, tylko nie poznałem jej prawdziwego oblicza jeszcze....
Jacek
Wlasnie jestem po dwoch partyjkach ze znajomymi. Gra ogolnie familijna, w ktora mozna zagrac z 10-cio latkami. Jednak jesli gra sie ze "starymi wyjadaczami" ci to juz maja niecne pomysly...spychamy, spychamy,lub: zuzyj wegiel, zuzyj wegiel... :twisted:
Sporo zamieszania robi okreslanie pierwszenstwa ruchu parostatkow, losujemy nowy fragment rzeki i nagle sie okazuje ze wcale nie jestesmy pierwssi, tylko drudzy i wlasnie parowiec przed nami zatrzymuje sie przy przystani, a my niestety musimy plynac gdzie indziej... :shock:
W zasadzie gra dla 5 osob, wtedy robi sie tlok na rzece i jest super :D
Groan
Ekf Fremen
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Hm, bede musial zebrac jakies ambitne towarzystwo wsród znajomych do tej zabawy.... bo jak do tej pory to gra się w sumie u mnie trochę marnuje :D
Jacek
sosna
Posty: 107
Rejestracja: 02 sie 2004, 14:21
Lokalizacja: Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: sosna »

Witam
To mój pierwszy post na tym forum.
W odpowiedzi na pytanie z tytułu tego topicu: jakie planszówki posiadasz?

hm? dobre pytanie - niestety sam nie wiem co aktualnie posiadam. moja kolekcja gier planszowych w szczytowym momencie osiągnęła ponad 200 tytułów. Obecnie sprzedałem znaczącą cześć kolekcji zostawiając sobie najlepsze moim zdaniem tytuły. od czasu do czasu wystawiam jeszcze rózne rzeczy na allegro.

Bardzo się cieszę że ludzie z Rebela zdecydowali się na stworzenie takiej strony i forum o grach planszowych.

Grałem chyba we wszystkie bardziej znane gry na swiecie. preferuje jednak gry w które da się zagrać do końca w ciągu 12 godzin. Stąd niespecjalnie lubię takie tasiemce jak Empire in Arms czy Trzecia rzesza. Moje TOP 5 to:

1. Shogun - Milton Bradley (best of the best)
2. Napoleon in Europe - Eagle games
3. Machiavelli - AH
4. Kingmaker - AH
5. Axis&Allies (wszystkie jego niezliczone warianty)

Wspólnie z przyjaciółmi stworzylismy grupę graczy w Warszawie która spoyka sie i gra co tydziedź. Grupa jest skupiona wokół grupy dyskusyjnej planszwawa na yahooo.
Aktualnie startujemy z klubem gier w Warszawie. będziemy spotykać się w soboty w Stołecznym Klubie Garnizonowym w Warszawie.

Pozdrawiam wszystkich maniaków planszówek z całej Polski a w szczególności znajomych maniaków z mojego roddzinnego miasta - Kielc.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

sosna pisze: Wspólnie z przyjaciółmi stworzylismy grupę graczy w Warszawie która spoyka sie i gra co tydziedź. Grupa jest skupiona wokół grupy dyskusyjnej planszwawa na yahooo.
To są bardzo ciekawe informacje :)

Ok. Znalazłem adres - http://games.groups.yahoo.com/group/plansz_wawa/. Zapisałem się. Nie ma żadnych listów, w ogóle grupa dyskusyjna działa już? :)
sosna pisze: Aktualnie startujemy z klubem gier w Warszawie. będziemy spotykać się w soboty w Stołecznym Klubie Garnizonowym w Warszawie.
No to jeszcze ciekawsza informacja. Stołeczny Klub Garnizonowy to Grunwald, prawda? To jak zacznie działać klub dajcie znać kiedy, o której konkretnie będą spotkania itp. Jak tylko znajdę czas z chęcia bym się na takie spotkanie wybrał.
sosna
Posty: 107
Rejestracja: 02 sie 2004, 14:21
Lokalizacja: Warszawa/Kielce
Kontakt:

Post autor: sosna »

grupa działa cały czas. aby otrzymywac maile musisz się do nie zapisać inaczej nic nie bedziesz widział.

w klubie na razie grywamy tylko w bitewniaki. planszówki pojawią się wkrótce. dam znac tutaj na forum.
Awatar użytkownika
donovan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2004, 09:12
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: donovan »

Ja oceniać nie bede, bo raczkuje, ale mam juz : (nie komentujcie ilosci, bo zaczalem sie bardziej itneresowac na Teleporcie)

Robin Hood
Zombiaki
W Imieniu Ziemi
Ardeny
Celtyckie Miecze
Diabelski Krąg

Powiem tylko, że oprócz Zombiaków bardzo mi jak na razie podoba się RH i CM :)
Awatar użytkownika
mc_gort
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2004, 00:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mc_gort »

No chyba też muszę sie dopisać do tej listy. Nie wpisuję ocen bo za dużo myślenia przy ich wydawaniu. Niestety nie we wszystkie planszówki miałem okazje zagrać. Jakoś mało ludzi do grania. Gry są w dosyć przypadkowej kolejności.

Spis gier

Gwiezdny Kupiec
Scrabble
Szachy
Bitwa na polach pelennoru
Wojna polarna
Ratuj swoje miasto
Między niebem a ziemią
Pustynna burza
Odkrywcy nowych światów
Bogowie wikingów
Labirynt śmierci
Wojny napoleońskie I
Rok 3000
Wojna kosmiczna
W cieniu saturna
Królewska gra z Ur (Wiedza i życie)
Dolores (Razem)
Bitwa pod Austerlitz
Magia i miecz (pierwsze wydanie)
Go-Bang
Go
Waterloo
Piotrków 1939
Troll football
Przekleństwo mumii
Top – Gun
Battletech
Aerotech
Robin Hood
Celtyckie miecze
W imieniu ziemi
B35 (Magia i miecz) (Bitwy drugiej wojny św)
B35 I (wydanie pudełkowe)
Fokus
Cosmic Businnes
Arnchem
Bitwa pod Grunwaldem
TransSolar
Bitwa na morzu wiatrów
Cash flow
Bzura 1939
Ardeny 1944
Wiedeń 1683
Tanenberg 1914
Kreta 1941
Wojna o pierścień
Rok 4000 (Sfera)
Wampir
Kryptonim "Lew Morski"
Pozdrawiam
Andrzej Wolski - mc_gort
tlen: mc_gort; gg: 9492165
--------------
powered by Firefox and SpellBound
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

mc_gort pisze:Cash flow
Mozesz napisac cos wiecej o tej grze? Moze w ogole masz ochote strzelic jakas ciekawa recenzje? Gra jest mocno reklamowana w pewnych kregach (glownie okolo CNEB-owych) i ciekawi mnie czy nadaje sie do czegos jako gra planszowa. A moze jedziesz na Zahcon i moglbys ja ze soba zabrac?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
mc_gort
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2004, 00:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mc_gort »

Gra jest bardzo ciekawa choć mnie interesuje raczej jej edukacyjny aspekt. Spróbuję wysmażyć jakąś recenzję i poślę ci na priva, będzie to moje pierwsze takie pismidło więc wszelkie do niego uwagi szczególnie te krytyczne mile widziane. Jeśli znajdę trochę czasu to chętnie się pojawię na Zachonie. Mam nadzieję że bliższe informacje o nim pojawią się w sieci. Ale może być ciężko bo robota nie pouszcza :(
Pozdrawiam
Andrzej Wolski - mc_gort
tlen: mc_gort; gg: 9492165
--------------
powered by Firefox and SpellBound
Awatar użytkownika
Gepard
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2004, 20:17
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Post autor: Gepard »

A oto moje skarby:

Settlers of Catan + dodatek na 5-6 osób >6<
Carcassone >6<
El Grande >4,5< (mam też wszystkie wydane dodatki, ale nigdy nie było mi dane ich wypróbować z powodu irracjonalnego wstrętu moich kolegów do tej gry popartego bezgraniczną miłością do Settlersów :evil: )
Das Verrueckte Labyrinth >3< (raczej dla dzieci)
Monopoly >3< (nie przepadam)
Reversi >4<
Abalone Mini >4< (prawdopodobnie zasługuje na wyższą ocenę, ale nie mam z kim grać)
Machina >?< (nigdy nie zagrałem - zgadnijcie dlaczego...)
N.Y. Chase >5<

Jak widzicie jestem człowiekiem cierpiącym na brak towarzystwa do grania. A od października siedzę we Wrocławiu... [iskierka nadzieji]
Jaszczur
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2004, 12:50
Lokalizacja: Legnica/Wrocław

Post autor: Jaszczur »

Teraz będą moje gierki (może ktoś chce coś kupić?):)

1.Magia i miecz (dodatki "Podziemie" i "W kosmicznej otchłani") tylko gdzieś mi się główna instrukcja zapodziała:) Nie grałem w to chyba z 6 lat:) ale pamiętam że mi się podobała ocena 4+
2. Eurobiznes wolę "fortunę" 3+
3. Fortuna lepsza od Eurobiznesu 4+
4.Scrabble super gierka nigdy nie miałem czasu się tym zająć poważniej trochę (np nauczyć się wszystkich dwu i trzy literowych słów:)), i wolę grać szybkim tempem głównie blitze (o ile już gram:)) ocena 5+
5. Szachy (mam tak z 10 kompletów:) super gra:) lubię głównie blitze i partie klasyczne Ocena 6 ( bo nie można dać wyższej)
6. Warcaby 64 - polowe są dośc nudne ale można na nich zarobić ocena 3, 100-polowe są ciekawsze ocena 4
7. Troll Futbol oprócz mocnej nazwy i śmiesznej instrukcji gra jest tragiczna 2

I to wszystko co mam, oprócz tego lubię grać w Siedlera z kolegami w klasyczną wersję bez dodatków:)) i mam mocny wstręt do El Grande:) (żart oczywiście mam tylko lekki wstręt:)) No i czasem pogrywam w reversi na necie.
PIWA! PIWA! PIWA dajcie!
Awatar użytkownika
Gepard
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2004, 20:17
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Post autor: Gepard »

Cześć Jasiu :wink:
Nie wiedziałem, że masz MiM!
Wstręt do El Grande mocny czy nie, ale na pewno bez sensu. Zobacz na BoardGameGeek - EG wg ocen graczy wyżej niż Settlersi!
DamianDaszkiewicz
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2005, 18:11

Post autor: DamianDaszkiewicz »

RAJ pisze:Cashflow - 6
Naprawdę takie dobre? Drogie jak cholera :-( No ale slyszalem duzo pozytywnych opinii. Interesuje mnie to czy ona naprawde tak dziala edukacyjnie, czy jest tylko dobrą zabawą?
Nawet najlepsze materiały edukacyjne są nic nie warte, gdy się nie wykorzystuje w praktyce zdobytej wiedzy. Ja powiem tyle, że gra jest warta swojej ceny.
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: komar france »

- Drakon: +3 (pierwsza gra, gdy pojawiły się kolejne poszła w odstawkę)
- T2R: +4 (lekkie, łatwe i przyjemne, często na 2 os., dobre po ciężkim dniu w pracy)
- Cytadela: +4 (bardzo fajna rozgrywka i w 2 i 4 osoby)
- Władca Pierścieni: Konfrontacja: 4 (jak dla mnie, na razie [patrz ostatnia pozycja] najlepsza gra 2 os., niestety mojej ładniejszej połowie nie podchodzi)
- SoC: -4 (początkowo rządziła, ale jako że zawsze gramy w tym samym 4 os. składzie, bardzo szybko zbladła)
- Osadnicy z Catanu: 3 (pierwsza gra super, potem zabiła mnie losowość, ale innym się podoba)
- Osadnicy z Catanu - karcianka: 4 (nowy nabytek, mam nadzieję że ocena pójdzie jeszcze w górę)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Mysle, ze Catan Card Game pojdzie w gore po dokupieniu dodatku :) Juz sobie na niego ostrze zeby jak zobaczylem jakie tam karty sa :D

Co ciekawe niektore karty z podstawki dzialaja na karty, ktorych w podstawce nie ma (np. na Cannon).

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

avantar pisze:Mysle, ze Catan Card Game pojdzie w gore po dokupieniu dodatku :) Juz sobie na niego ostrze zeby jak zobaczylem jakie tam karty sa :D

Co ciekawe niektore karty z podstawki dzialaja na karty, ktorych w podstawce nie ma (np. na Cannon).

Pzdr
Moze bys napisal cos wiecje o karciance w porownaniu do planszowego odpowiednika? Moze to byc dobra alternatywa dla rzezbienia zasad, by sie dalo grac w 2 osoby w normalna wersje, stad wszelkie informacje beda cenne...

Pozdrawiam

Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
runnersan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2006, 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: runnersan »

Ja posiadam kilka gier Dragona oraz
Ścieżki chwały - 5
Twilight Struggle - 6
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kmiernik »

Carcassonne H&G - 5
Ścieżki Chwały - 4+
Sukcesorzy Aleksadra Wielkiego - 4
Xochintlan - 4+
Machina - 4

Oraz nieco starszych tytułów:
Wojny Napoleońskie - 3
Bzura 1939 - 4+
Wiedeń 1683 - 4
Tannenberg 1914 - 4
Arnhem - 3-
Hannibal Ante Portas - 3-
Kock 1939 - 3-
Pomorze 1939 - 4
Bitwa Pod Austerlitz - 4
Ostatnia Wojna Cesarzy - 5
Rok 1920 - 4+

Srebna Flota - 4+
Ratuj Swoje Miasto - 4
Odkrywcy Nowych Światów - 4+
Celtyckie Miecze - 4+
Kryptonim Lew Morski - 4
Szaleńczy Wyścig - 4-
Robin Hood - 3+
W imieniu Ziemi - 3
Bitwa na morzu wiatrów - 5
Magia i Miecz - 4
Manewry Morskie - 5
Tranzyt - 5-
Makler Giełdowy - 3+

Klasyk wszechczasów w kilku egzemplarzach:
Backgammon - 6
oraz inne tradycyjne gry i ich wariacje (szachy, warcaby, domino, kości, karty) w większości przerobione przy pomocy "Skarbnicy Gier" i innych książek panów Pijanowskich.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Don Simon pisze:
avantar pisze:Mysle, ze Catan Card Game pojdzie w gore po dokupieniu dodatku :) Juz sobie na niego ostrze zeby jak zobaczylem jakie tam karty sa :D

Co ciekawe niektore karty z podstawki dzialaja na karty, ktorych w podstawce nie ma (np. na Cannon).

Pzdr
Moze bys napisal cos wiecje o karciance w porownaniu do planszowego odpowiednika? Moze to byc dobra alternatywa dla rzezbienia zasad, by sie dalo grac w 2 osoby w normalna wersje, stad wszelkie informacje beda cenne...

Pozdrawiam

Szymon
Od pewnego czasu zabieram sie do napisania recenzji, moze niedlugo mi sie uda. Powiem tylko, ze karcianka ma bardzo Catanowy klimat :D
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: komar france »

Proponuję dyskusję o Catan Card Game kontynuować w dziale karcianek
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

dobra napisze co mam i jak oceniam
osadnicy z catan (ocena zależy od zaawansowania graczy - dla poczatkujacych 5, dla bardziej zaawansowanych 4)
elfenland (to rowniez gra dzieki ktorej mozna zarazac planszowkami osoby jeszcze nie majace stycznosci z tym hobby, ale tez daje wiele radochy osobom ktore wczesniej grały ocena = 5 )
caylus nie trzeba opisywac ocena = 5-
puerto rico tej gry rowniez nie trzeba opisywac, moja ocena jest troche zroznicowana. Po pierwszym zachwycie i uwielbieniu, obecnie nie mam ochoty nawet jej rozpakowac. Chyba po prostu jest to gra, która jest zbyt wymagająca - za bardzo nie wybacza błędów ocena = 3+
TI-3 bardzo dobra gra strategiczna, z wielkim potencjałem, ogromną ilością wątków pobocznych - gra epicka. Jednak czas jaki trzeba poświecic na nią jest przeogromny. ocena = 4
nexus ops to taka strategia porownywalna z dobrym prostym RTS komputerowym, daje wiele emocji w krótkim czasie. ocena = 4+
power grid gra ekonomiczna, bardzo interakcyjna, przy czym nie powodująca strasznych konflików miedzy graczami. Proste zasady. Gra zupełnie prawie doskonała :D ocena = 5
el grande tez dosc znana niemiecka gra, nie kazdemu podchodzi ze względu na ciągłą walkę o terytorium i częste zmiany ocena = 4+

w planach: hazienda i tempus
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Moje zasoby nie są ogromne ale wypisac warto bo oceny przy grach może komuś się przydadzą:
Memoir 44 - 3
Shadows over Camelot - 5
Go - 5-
Abalone - 5
Zaginione miasta - 4
Zombiaki - 3-
Troja - 4-
Wyprawa - 4 ( poczatkującym może się podobac bardziej )
Shadows over Camelot - 5
Cytadela - 5

w planach:
Osadnicy, War of the ring..........
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006, 13:47 przez TOMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czarek1988
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2006, 02:24
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: czarek1988 »

Z planszówek obecnie posiadam :

Warcraft the Board game(5)
Magiczny Miecz (3-trochę się przejadło już ;/)
Szczury Pustyni (4+)
Budapeszt 1945 (3+)
Kreta 1940 (4)
Wiedeń 1683 (3)
Bzura 1939 (słabiutkie dosyć;/)

W najbliższym czasie kolekcja powinna się powiększyć o kilka tytułów.
Yako
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2006, 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yako »

Zombiaki - 5 (dobra jak nie ma co robić)
LOTR Konfrontacja - 5 jak wyżej... szybka rozgrywka to wielki plus
Osadnicy z Catanu - 6 lub 4 w zależnosci od zaawansowania graczy
Abalone - 6 gra idealna!
Scrabble - 3 długa, i nudna - choć bez wątpienia edukacyjna
Saloon - 2. A wszystko przez "przefajnioną" instrukcję :/ nie jażę jej!
NS HEX - 5+ lub nawet sześć. Wielki plus ma za to, że równie dobrze "chodzi" przy 2, 3 jak i przy 4 graczach.
Mam jeszcze Dungeoneera, ale nie ocenię, bo jescze nie grałem - nie bylo okazji... Choć ma już minus za nienajlepszą instrukcję...
Gody - Jak dla mnie wymiatały na początku, choć oczywiście się dość sztybko nudzą - 4
ODPOWIEDZ