[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Mayasty »

Jednak nie wpadnę. Piłkę nożną, to robią mi dzieci z głowy :D
@Evenfall: Plazma informował mnie dzisiaj przez telefon że zamierza zjawić się po odbiór Factory Managera. Bądź gotów i czujny jak ważka !!! I niie daj się tak łatwo :)
Nayan
Posty: 134
Rejestracja: 21 maja 2008, 20:38
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Nayan »

Pisałbym sie na niedzielnego twiligtha prawdopodobnie jak coś to proszę o informacje na pw
Nayan
"Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny."
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Evenfall »

Jak tam Mikołaj, rewanż w Runewars albo w Twilight Imperium ?
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

Evenfall pisze:Jak tam Mikołaj, rewanż w Runewars albo w Twilight Imperium ?
Jak najbardziej. Wezmę dziś Runewars.
Dodo
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:18
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Dodo »

Zmieniłem sobie nick (z dodoxpl) :)

ktoś proponował mi sprzedaż dodatku do Gry o Tron, niech się odezwie.
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

Dodo pisze:ktoś proponował mi sprzedaż dodatku do Gry o Tron, niech się odezwie.
To ja :) Mam oba dodatki. Odezwij się na priva.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

panowie i panie :-)

jest propozycja do zmiany lokalu. Janusz Nowak z Cybergame.pl zaproponował nam ten oto lokal: Rapsodia.
jeśli zmienimy lokal będziemy mogli od niego pożyczać gry za darmo i podobno będziemy mogli siedzieć do kiedy chcemy.

co wy na to? :-)
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

kolderek pisze: jest propozycja do zmiany lokalu. Janusz Nowak z Cybergame.pl zaproponował nam ten oto lokal: Rapsodia.
jeśli zmienimy lokal będziemy mogli od niego pożyczać gry za darmo i podobno będziemy mogli siedzieć do kiedy chcemy.
Ciekawa propozycja, choć mi się w avanti podoba. Przed ewentualną zmianą 'na dobre' radziłbym przez jakiś czas prowadzić działania równoległe. Czas pokaże, gdzie będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Federant
Posty: 53
Rejestracja: 17 wrz 2009, 22:51

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Federant »

Z tego co się orientuję to raptem jakieś 5-10 minut z buta od Avanti jest więc dalekiej podróży nie będzie.
A jak z datą? W razie ewentualnej zmiany miejsca dzień i godzina zostaną te same?
Najlepiej byłoby omówić to w piątek bo nie każdy systematycznie na forum zagląda.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

tak dzień ten sam - tylko nie wiem jak z tymi godzinami, bo niby Janusz powiedział, że możemy grać do kiedy chcemy (tą restaurację prowadzi jego teść), a z drugiej strony lokal czynny do 21 bodajże a jak dzwoniłem to do 18:3o! muszę jeszcze pogadać z Januszem :-)
Awatar użytkownika
Federant
Posty: 53
Rejestracja: 17 wrz 2009, 22:51

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Federant »

Planują zakup arkham horror, więc może jest ktoś kto mógłby go na jutro przynieść żebym mógł zobaczyć jak się sprawdza w praniu?
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

Federant pisze:Planują zakup arkham horror, więc może jest ktoś kto mógłby go na jutro przynieść żebym mógł zobaczyć jak się sprawdza w praniu?
Ja mam AH, ale dziś mnie niestety nie będzie. Ogólnie gra jest świetna, najlepiej sprawdza się w wersji solo.
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Mayasty »

AH ma Michał (to ten wysoki brodaty w okularach co zazwyczaj przyjeżdża z synem Kubą :-)). Spróbuję go namówić, żeby to przywiózł, jeśli w ogóle dzisiaj będzie się wybierał. Jest tylko jedno ale ... :-) Dla mnie jest to najgorsza gra w jaką grałem :-) No i bądź tu mądry :-)

P.S. Ja się dzisiaj wybieram.
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Musze przyznać że ostatnio znowu coraz więcej sie nas robi. W piątek było ponad 20 osób (wliczając towarzystwo grające w Talisman). Nie ma to jak "świeża krew".
Ja osobiście znowu, po dłuższej przerwie, zagrałem w "show busnes" Mayastyego. przyznam że gra mocno się zmieniła, ale moim zdaniem na plus. Podoba mi się kwestia koncentracji na budowie zespołu i to, że jest kilka możliwości dążenia do zwycięstwa. Do tego mechanika też się uprościła, w porównaniu z wersjami które znałem.
No a potem na zakończenie zagrałem sobie w "Mall of horror" - bardzo sympatyczna i rozrywkowa gra.
na stołach widziałem Chaos on the Old World, Cywilizacje, wspomniany Talisman, Stronghold, Mr. Jack. Może było coś jeszcze ale umknęło mojej uwadze.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: AvantaR »

Cieszy, ze tylu nowych ludzi :)

Mam nadzieje, ze uda mi sie dotrzec w piatek :)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Federant
Posty: 53
Rejestracja: 17 wrz 2009, 22:51

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Federant »

no ale bądź tu mądry i spamiętaj imiona wszystkich :D
Dodo
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:18
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Dodo »

ktoś ostatnio strasznie zachwalał starcrafta. Może ma ktoś z was i mógłby dzisiaj przynieść?
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Ze starcraftem sprawa nie łatwa. W towarzystwie są dwie sztuki (obie z dodatiem). Niestety ich właściciele, jako ojcowie od niespełna dwóch miesięcy, są mocno ograniczeni czasowo. Z moich informacji wynika że przez najbliższe dwa - trzy tygodnie żaden się nie zjawi, a potem niewiadomo.

A co do spotkania, to bardzo sympatycznie było. Tym razem zamiast jakiejś dłuuuugiej gry to raczej lżejsze pozycje:
Wikingowie - dwie partie zagrane i przyznam, że gra mi się podoba. Nieskomplikowana, szybka, ale wymaga myślenia. Polecam.
Potem wyrównana bitwa z Nayanem w ... - nie mam pojęcia jaki to ma tytuła, ale starliśmy się antycznymi armiami. Mechanika bardzo zbliżona do batellora, choć trochę więcej rodzajów jednostek.

No i na wstępie szybki monopol - karcianka. Co byśmy zrobili bez Kolderka i jego karcianek, czekając nim się towarzystwo zejdzie, to nie mam pojęcia.
Nayan
Posty: 134
Rejestracja: 21 maja 2008, 20:38
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Nayan »

Bitwa się toczyła w Comand&Colors: Ancients i według mnie skończyła się remisem ze wskazaniem na Cartagine :)
Z tego co obserwowałem na innych stołach to bardzo zainteresowała mnie gra Railroad Tycoon na planszy. Zajmuje miejsce w najbliższej rozgrywce, która będzie odbywała się w mojej obecności :D Oczywiście jestem także w trakcie kopania tunelu czasoprzestrzennego do następnej rozgrywki w Starcrafta
Nayan
"Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny."
Nayan
Posty: 134
Rejestracja: 21 maja 2008, 20:38
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Nayan »

Taka cisza że nie można wytrzymać :) nikt nie pisze co było w piątek. Danie główne to bitwa pod Cannami gdzie Hanibal toczył walkę z rzymskimi legionami później smallword czyli wielkie przemieszanie ras (szkielety rządzą) a na koniec wisienka czyli neurosima Hex z 2 dodatkami spotkał sie smart, Las Vegas i gangi. Na innych stołach był Tide of Iron i niemcy witali amerykanów na "omacha beach" oraz "enforcer" ?? ale tego tytułu nie jestem pewien. W sumie fajnie nastepnym razem muszę wziąść też Race for the Galaxy. Tyle że nastepny raz to najwcześniej za 2 tygodnie.
Nayan
"Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny."
Dodo
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:18
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Dodo »

To pogramy bo ja też wpadnę dopiero za 2 tygodnie :o
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Może w ten piatek coś dłuższego? Android, albo Horror w Arkham - ktoś się chwalił ze ma?
Albo jakaś strategia: Runwars?

Oczywiście to zalezy kto bedzie, bo ja żadnego z tych tytułów nie mam. Z okolic strategi to dysponuje tylko Imperialem.
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

Jar pisze:Może w ten piatek coś dłuższego? Android, albo Horror w Arkham - ktoś się chwalił ze ma?
Albo jakaś strategia: Runwars?
Chętnie wpadnę z Androidem, chyba, że znów mi coś wypadnie. Dam jeszcze znać w piątek.
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

ok wezmę polską instrukcję żeby nikogo nie zanudzać tłumaczeniem kart.
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

Jar pisze:ok wezmę polską instrukcję żeby nikogo nie zanudzać tłumaczeniem kart.
Powinienem dotrzeć po piątej, ale nie pamiętam zasad - mam nadzieję, że przeczytałeś tą instrukcję :)
ODPOWIEDZ