Kahuna

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Kahuna

Post autor: janekbossko »

Witam

gral w to ktos? a najlepiej jakby mial polska lun ang instrukcje? z obrazkami?
jak wrazenia? :)

Pozdrawiam
kjk
Posty: 69
Rejestracja: 10 maja 2008, 17:02

Re: Kahuna

Post autor: kjk »

Mocno abstrakcyjna i mocno logiczna.
Mnie nie zachwyciła. Zagrałem kilka razy, ale jakoś "nie chwyciło" i ostatecznie nie kupiłem.
Tłumaczenie angielskie instrukcji jest na BGG.
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kahuna

Post autor: KarbonX »

Moim zdaniem całkiem fajna gra.
Zdobywasz punkty za posiadanie kontroli nad wyspami, ale tak na prawdę powinno się skupiać na kontroli ważnych mostów.
Jeżeli gracze chcą jak najszybciej przejąć jak najwięcej wysp, to gra może wydawać się losowa i mniej ciekawa.

Chyba łatwo można by ją sprawdzić przed zakupem - narysować/wydrukować planszę (12 wysepek) i zagrać talią kart. Tokeny wziąć z innej gry.
Tak najłatwiej ocenić, czy gra się spodoba.
tantar
Posty: 55
Rejestracja: 06 paź 2006, 18:42
Lokalizacja: Czersk

Re: Kahuna

Post autor: tantar »

Możesz wypróbować grę na yucata.de. Tam też znajdziesz angielską instrukcję. Zasada gry jest bardzo prosta zagrywasz kartę i kładziesz most z wyspy na karcie. Jeśli masz wiecej niż połowę mostów wychodzących z wyspy to wygrywasz ją tzn usuwasz wszystkie mosty przeciwnika dochodzące do tej wyspy.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Kahuna

Post autor: janekbossko »

gre juz mam ale zasady musze przyswoić :) dla mnie ta instrukcja jest troche dziwnie napisana...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Kahuna

Post autor: Veridiana »

Pograłam na Board Game Arenie i kolejna mała gierka, która ma coś w sobie.
Choć nie wyobrażam sobie, jak to chodzi na żywo z tym ciągłym sprawdzaniem, kto ma gdzie przewagę i kto ją za jednym zamachem gdzie utracił. Online to przynajmniej wszystko komputer załatwia :D
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Kahuna

Post autor: folko »

Grałem kilka razy (kilka late temu). Mała, przyjemna gierka, ale... nic poza tym. Myślałem o zakupie, w końcu zrezygnowałem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1433 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kahuna

Post autor: garg »

A mnie ujęła jedna rzecz - w jednym momencie sytuacja na planszy może się zmienić tak diametralnie, że chyba w żadnej innej grze tego nie ma. I człowiek wytrzeszcza oczy, jak mógł do tego dopuścić :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Kahuna

Post autor: Veridiana »

No rewelacyjna jest ta gra :D tylko uważam, że dobierane jawnie karty powinny byc cały czas widoczne, bo ktoś może je zapamiętać, a ktoś inny nie. a to akurat bardzo cenna informacja, czym dysponuje przeciwnik.

Generalnie przerzuciłam się teraz na Board Arenie z Dragonhearta na Kahune :wink:
ODPOWIEDZ