(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Będę ok. 17.15 mam nadzieję,że Jax przyniesie jakieś fajne gry.Ja będe miał Tinners Traila dla Barta.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Please, please, mógłby ktoś przynieść Elfenland? :D Miałabym dodatkową motywację żeby się pojawić ;)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jingowawa »

Sir-lothar pisze:Witam,
objawia się ktoś jutro?
Pozdrawiam.
Ja bym chętnie wpadł, gdyby ktoś przyszedł wcześniej. Kończę robotę o 16 i w monsoonie mogę być w 10 minut. Znajdą się jacyś chętni? Mogę przynieść cokolwiek ze swojej kolekcji do zagrania.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Przyniosę Nefertiti i chętnie przetestuję z dodatkiem.
Na prośbę staszka wezmę Tempusa.
Będę celował tradycyjnie w 17:00.
Każdy gracz potrzebny - ostatnio było o jednego za mało do dwóch składów. A 2 składy to większa elastyczność - każdy znajdzie coś dla siebie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Też będę koło 17.00.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

dzięki Jacku-jak zdążę i będzie miejsce zagram w obie ;)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Jest szansa - choć tylko tyle - że będę (gdyby to kogoś interesowało). Jeśli tak, to dotrę przed 17. Pozdrawiam
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Jans »

jax pisze:Przyniosę Nefertiti i chętnie przetestuję z dodatkiem.
Na prośbę staszka wezmę Tempusa.
Będę celował tradycyjnie w 17:00.
Każdy gracz potrzebny - ostatnio było o jednego za mało do dwóch składów. A 2 składy to większa elastyczność - każdy znajdzie coś dla siebie.
A możesz wziąć Goę?
Będę 17.00
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Jans pisze:A możesz wziąć Goę?
Mogę, ale dziś już nie będę w domu żeby zabrać. Tak więc w inny poniedziałek.
[istotnie, ktoś pytał w pt. czy mogę wziąc Goę na pon, ale myślałem że to był staszek a skoro on juz zagrał... :) ]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Staszek faktycznie nie gra ostatnio więcej niż raz w daną grę.Poza tym na razie mam w Goa 100% zwycięstw więc po co mi psuć statystyki ;)
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Jans »

jax pisze:
Jans pisze:A możesz wziąć Goę?
Mogę, ale dziś już nie będę w domu żeby zabrać. Tak więc w inny poniedziałek.
[istotnie, ktoś pytał w pt. czy mogę wziąc Goę na pon, ale myślałem że to był staszek a skoro on juz zagrał... :) ]
to byłem ja, Jarząbek :)
a możesz wziąć w piątek? bo później 2 tygodnie mnie nie ma
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Jans pisze:a możesz wziąć w piątek? bo później 2 tygodnie mnie nie ma
ok, to biorę na piątek
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: samur »

Mysle, czy Was dzisiaj tez nie odwiedzic :) Tylko ja bym byl kolo 18:00. Wczesniej nie dam rady :/ Gracie w Monsoonie?
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Zapraszamy-tak gramy w Monsoonie.Z tego co pamiętam masz w swoich zbiorach Goa,jakbyś mógł to weź-z tego co wiem będzie conajmniej jeden chętny-Jans.
Hurra- napisałem 500 postów :)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: samur »

Ojj nie wezme niestety, bo nie mam jej aktualnie na miejscu. Nic nie wezme, bo wtedy pojawilbym sie jeszcze pozniej ;) To taki spontan, wiec nastepnym razem bedzie lepiej ;) To wpadne, moze na cos sie zalapie :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

samur pisze:Ojj nie wezme niestety, bo nie mam jej aktualnie na miejscu. Nic nie wezme, bo wtedy pojawilbym sie jeszcze pozniej ;) To taki spontan, wiec nastepnym razem bedzie lepiej ;) To wpadne, moze na cos sie zalapie :)
samur, to Ty żyjesz!? :)
wpadnij to przynajmniej pogadamy co słychać :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: samur »

jax pisze:
samur pisze:Ojj nie wezme niestety, bo nie mam jej aktualnie na miejscu. Nic nie wezme, bo wtedy pojawilbym sie jeszcze pozniej ;) To taki spontan, wiec nastepnym razem bedzie lepiej ;) To wpadne, moze na cos sie zalapie :)
samur, to Ty żyjesz!? :)
wpadnij to przynajmniej pogadamy co słychać :)
Pewnie, ze wpadne! :) Teraz powstane z martwych... ;)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Trochę marudzenia i szantażu i udało się zagrać w Peryklesa :wink: To chyba pierwszy raz w tym lokalu... Wyniki: Bart 58, (patrz: ale), Jans 56, Sir Lothar 51, ja ok. 30... (Mój wynik mówi za siebie - grałem fatalnie i miałem zresztą tego poczucie.)
Ale: Barta wynik ze znakiem zapytania dlatego, że w pośpiechu rozgrywaliśmy końcówkę i jedną 7-punktową bitwę powinienem prawie na pewno dostać ja, nie on. Czyli moralnym zwycięzcą Jans...

Zabawne, jak niewiele jednak dzieliło mnie od dobrego wyniku. Czułem się fatalnie (też fizycznie) podczas gry, ale chyba przeceniłem znaczenie drobiazgów. Kluczowa była jedna tylko ma decyzja. - W pierwszej rundzie w ost. swym ruchu mogłem sobie zaklepać Teby - wybrałem zamiast tego Persów, nie spojrzawszy, że rozkład bitew zupełni im nie sprzyja (i faktycznie, nie ugrałem ani jedenj bitwy). Ten ruch kosztował mnie 11-15 punktów. Jakby doliczyć jeszcze te bitwy, w których miałem ewidentego pecha (z ost. rundy), no i tę niesłusznie (pewnie) przyznaną Bartowi, to by było łącznie o jakieś 20-23 punkty więcej...

Ogólnie nie czuję się na siłach ocenić całą partię, nie miałem sił na myślenie nad nią 8) Mam mgliste wrażenie, że to była partia ogólnego podkładania się i dużo podkładania świń (często nie wiadomo, kto na tym zyskiwał). Perykles to jednak Perykles, nie mogę więc powiedzieć, że mi się nie podobało :) Dziękuję wszystkim - i wyrazy współczucia dla Jansa Spóźnionego :roll:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

A drugi stoliczek (Keleno, staszek, zephyr i ja) grał sobie w Nefertiti z dodatkiem, który spowodował, że gra się pogłębiła i wydłużyła. Nie jest już tak lekka jak sama podstawka (nowi pomocnicy i nowy rynek wprowadzają tyle nowych mozliwości, że ciężko juz jest ocenić na pierwszy rzut oka co jest najbardziej opłacalne). Mi to absolutnie nie przeszkadza.
3 osobom na szczęście się podobało :) Zwycięstwo zephyra (nisko punktowane prezenty ale cała chmara), finiszowałem drugi (jednak przez zbyt długi odcinki czasu miałem mało kasy), dalej staszek i Keleno.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

No dobrze,to ja jestem tym czwartym któremu się nie podobało. Myślę,że głównie przez nieczytelność dodatku i długi czas grania-może to spowodowało,że gra mnie zmęczyła jeśli tak mogę powiedzieć.Po głębszej analizie podniosę jej ocenę z 6.75 do 7 na bgg no niech wam będzie. ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: yosz »

Nie podobało Ci się i dajesz 7? :roll:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

yosz pisze:Nie podobało Ci się i dajesz 7? :roll:
Staszek, trzymaj się, nie daj się! Nie ulegaj presji gamera. Trzymam za ciebie kciuki! :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Mało jest gier,które mi się naprawdę nie podobają.Ogólnie lubię grać po prostu,ale zawsze marudzę. ;)
Np.w Carcassone-moja ocena 3-bym już więcej nie zagrał,ale w Nefretete-bez dodatku myślę,że zagram więc od biedy 7 można przypiąć. :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

strasznie się zdziwiłem swoim wynikiem, wiedziałem że dobrze mi idzie na rynkach ale nie wykorzystałem sensownie pomocników (a Jax nakosił 70 pkt na sprzedanych szybko prezentach O_o, musiał zużyć parę pieczęci i trochę kasy na podmiany ale 70 pkt...), prawie wszystkie prezenty zeszły za minimalną stawkę (jeden rodzaj został na obniżonych o jeden, reszta za minimum)

wyciągnęły mnie prezenty z dodatku bo mocno podwyższają wartość nawet słabych rzeczy
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
foxxiak
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:37
Lokalizacja: Pruszków, Łódź

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: foxxiak »

Hej wszystkim, jeżeli w najbliższy poniedziałek popołudniu organizowane jest jakieś spotkanie z grami planszowymi, i akurat brakowałoby jednego do kompletu - jestem chętny :) najbardziej interesują mnie gry historyczne (choruje na Fires Of Midway) ale w zasadzie na początek mogę dosiąść się do czegokolwiek, ewentualnie przynieść coś z mojej skromnej kolekcji
ODPOWIEDZ