Gra miesiąca - październik

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Gra miesiąca - październik

Post autor: Veridiana »

Kolejny miesiąc, w którym w planszówki grałam głównie na komputerze. Tym razem jednk odkryłam Cywilizację online, więc przynajmniej zachowałam kryterium gry towarzyskiej :)

Tak więc podium Gry Miesiąca prezentuje się następująco:
1) Cywilizacja (online)
2) Race for the Galaxy (komputerowo, nadal gęsto często, choć nie aż tak jak w zeszłym miesiącu)
3) Macao (rodzynek w standardowej formie, gra na którą ZAWSZE miałam ochotę)

Nadrobienie miesiąca: Caylus (nie spodziewałam się, że grafiki nie będą mi przeszkadzać)
Nowość miesiąca: Magnum Sal (lepsze niż myślałam, zarówno w treści jak i w formie)
Powrót miesiąca: Galaxy Trucker (po przerwie gra znowu mnie bawiła)
Niedoczekanie miesiąca: Agricola (nastawiam się, że pożyczę i rozgryzę i ciągle nic)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: jax »

Zdecydowanie Phantom Leader :) (extra solówka)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: yosz »

Ponieważ nowości Essenowe na razie zagrane po jednym razie to grą miesiąca u mnie zostaje:

ex equo: 51 Stan i Mr Jack Pocket
zaskoczenie miesiąca: Bisikle - dlaczego pitchcar nie mógł być tak wykonany? Plus z-ball jest mega fajny :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: melee »

Niewiele nowych gier (a tylko te liczę), wygrywa Troyes
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: siemian »

Październik został zdobyty przez Warhammera: Inwazję. Ponad 30 gier i występ na turnieju robi swoje.
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: cezaras »

dwa pierwsze miejsca:
Agricola - dopiero się zabrałem(dzięki videocastowi z planszolandii), troszkę na półce przeleżała, ale teraz gramy i gramy i coraz więcej i chętniej.
Notre Dame - zawsze wiedziałem, że to genialna gra i potwierdzają to kolejni gracze, którym ją pokazuje. Niemniej jednek prawdziwa radość to granie z ludźmi, którzy już dobrze znają tytuł. Dorzuciliśmy postaci ze Skrzyni Skarbów alei i jest jeszcze ciekawiej, pojawiły się kolejne strategie. Miodzik...
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: BloodyBaron »

U mnie październik jest planszówkowym miesiącem roku, z 18 rozgrywkami w 11 gier.

Nowością miesiąca zostałby Chaos in the Old World, w którego zupełnie nie umiem jeszcze grać, a dwie rozegrane partie były lekko irytujące przez Khorne'a, przeciw któremu po prostu trzeba nauczyć się grać, ale klimat gry i jej niewątpliwy potencjał dał się odczuć. Ale nie zostanie ;)
Tytuł trafia do Adventurers, których losowość cieszy i raduje, których partia trwa tylko 25 min (w dwie osoby), a różnorodnych decyzji - co warte podkreślenia - i oczywiście emocji przy rzutach kostkami jest sporo. To nie jest oczywiście żaden mózgożer: to lekka, świetnie wydana i z pomysłem zrobiona bardzo grywalna pozycja. Obawiam się, że z czasem może się znudzić, ale grę pożyczyliśmy, a po dwóch partiach wrażenia są świetne. Przy większej liczbie osób emocje na pewno są jeszcze większe.

Rozgrywką miesiąca, rzutem na taśmę, zostaje wczorajsza trzyosobowa partia w Railroad Tycoon na mapie Europy. Zaangażowanie i walka o punkty do samego końca - znowu zaczynam myśleć o zakupie mapy Anglii i Walii... ech...

Rozczarowanie miesiąca podobne jak we wrześniu: znów nie udało się zagrać w Starcrafta w towarzystwie. Ale jest nadzieja, że w kolejny weekend wreszcie się uda ;)

Wreszcze grą miesiąca zostaje Carcassonne: The Castle - mój ulubiony Knizia, rewelacyjna gra na pół godzinki po ciężkim dniu w pracy, ulubiona gra mojej żony. W tym miesiącu 4 partie, każda inna, każda zażarta, ilość możliwości i strategii dzięki prostemu zabiegowi z murem (ograniczenie terenu rozbudowy + tor punktów z bonusami) imponująca. Ciągle odkrywamy w tej grze świeżość pomimo prawie 40 rozegranych partii.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: watman »

U mnie fajny miesiac, kilka poznanych gier, kilka mocnych powrotow :)

Najwiecej partii: Cytadela - w 6 osob gra jest naprawde swietna, sytuacja zmienia sie jak w kalejdoskopie, a wymiana biskupa na opata powoduje, ze nie ma juz slabych postaci :)
Nowosc miesiaca: Robo Rally - programowanie i kuuuupa smiechu to jest to!
Rozczarowanie miesiaca: Yucatan - rewelacyjny klimat; niezgorsze wykonanie; swietny, dynamiczny poczatek... po czym bezsensowna ganianina po planszy w momencie, gdy 'koncza' sie neutralne wioski...
Gra miesiaca: ponownie niczego nie podejrzewajace krowki-AtoMUUUUUówki - za jeszcze wiecej smiechu niz w RR, za jeszcze szybsza zmiane sytuacji na stole niz w Cytadeli i za siermiezne wykonanie, ktore idealnie do tej gry pasuje :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Keleno »

Grą października zostaje bezsprzecznie 51 stan :)
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Terk »

Gra miesiąca: Chaos in the Old World odkąd gra trafiła do mojej kolekcji jest uznawana za najlepszą w jaką kiedykolwiek grałem ja i moi współgracze.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: staszek »

Dosyś słaby miesiąc jeśli chodzi o granie niestety.
Grą miesiąca zostaje bezsprzecznie Indonesia-ciężko dostępna,trudna i wymagająca gra,dająca jednak sporo satysfakcji.
Powrotem miesiąca jest El Grande-klasyk mnad klasykami-wciąż w chyba w 5 moich ulubionych gier.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: zath »

Grami miesiąca zostają Magnum Sal i 51. Stan.
Powrót miesiąca: Neuroshima Hex.

Rozczarowania nie ma, chociaż po 20. Wieku spodziewałem się czegoś więcej.

W końcu udało się odbić od planszówkowej posuchy w jakiej trwałem przez ostatnich kilka miesięcy ;) I oby tak zostało w listopadzie.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: yosz »

zath pisze:Magnum Sal
<oscar mode="on">Chciałbym serdecznie podziękować Agnieszce, mamie, tacie, siostrze, wujkowi, sąsiadowi z naprzeciwka, pani w sklepie która sprzedaje mi zawsze sól. Kocham Was!!</oscar>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Tommy »

Im więcej gram tym bardziej mi się podoba. Im więcej kart wychodzi tym więcej radości daje deck building.

Na tą chwilę za absolutnie najlepsze wieczory growe miesiąca + za rewelacyjny "duży" dodatek:

Warhammer: Invasion
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: kuki »

W tym miesiącu wybór był wyjątkowo prosty - Warhammer Invasion.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: DDP »

Ok 60 partii w tym miechu wiec bdb wynik w koncu. Gra miesiaca zostaje po 2 partiach: Antics! za innowacyjnosc (i cene:p). Comeback of the month a nawet of the year: Cywilizacja (4 godzinna partia 2 osobowa:)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: tchazzar »

Warhammer Invasion, ponad 20 szpili tylko w to.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: nikozja_dg »

Słaby miesiąc - na stole zagościł Na Grunwald, Keltis, Osadnicy z Catanu, Polowanie na robale, Chicago Poker. Gra miesiąca - Keltis i Na Grunwald.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: to tylko ja »

Zwycięzca może być tylko jeden. WH:I :P
Teraz tylko czekać na CC BP :P
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: sheva »

Absolutnie rekordowy miesiąc w moim wykonaniu bo aż 69 partii, oby tylko ten trend sie utrzymał :D
Nowość miesiąca: 51 stan, a zaraz za nim k2 które dopiero testuje :)
Rozczarowanie miesiąca i złota malina trafia do: Roll Through the Ages: The Bronze Age
Powrót miesiąca: Portobello Market coraz bardziej lubię tą grę!
Klasyk miesiąca: Brass świetna gra i chce więcej :)

No a tytuł gry miesiąca według użytkownika Sheva wędruje do: [wreble] 51 stan [/werble] jestem pod dużym wrażeniem tej gry i ciągle mam ochotę w nią grać!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Filip z Lublina »

Październik to miesiąc Lubelskich Manewrów Strategów więc i tytuły w końcu nieco poważniejsze;) Absolutnie genialną i fascynującą grą jest Here I Stand. Długa, ciężka i satysfakcjonująca partia zdecydowała o tytule miesiąca. Dla HIS'a moje 10/10. Podobnie jak dla kolejnej rewelacyjnej gry - Marii. Jedna z niewielu gier w ogóle, w które mógłbym zagrać więcej niż raz z rzędu. Ona to dostaje drugie wyróżnienie października. Bardzo dobrze na przyszłość zapowiada się The Resistance, ale na tytuł gry miesiąca będzie musiało jeszcze poczekać, za mało grałem. Zawodem miesiąca okazuje się Imperial 2030. W założeniu gra jest świetna, ale sama partia już mnie tak nie porywa. Chyba po prostu nie przepadam za grami Gerdtsa:/ O ile Imperial to nie jest zła gra(po prostu moje oczekiwania były zawyżone), to zupełnie nie rozumiem zachwytów nad Saint Petersburgiem. Gra nudna i bez polotu.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Ink »

W związku z tym, że w październiku prawie nie grałem, tytuł bez zaciętej walki trafia do Imperiala 2030 po dwóch partiach, jednej satysfakcjonującej, a drugiej eksperymentalnej.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: herman »

Sporo nowości, masa grania (Essen)...gra miesiąca to Horse Fever
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: kwiatosz »

Filip Apostoł pisze:Zawodem miesiąca okazuje się Imperial 2030. W założeniu gra jest świetna, ale sama partia już mnie tak nie porywa. Chyba po prostu nie przepadam za grami Gerdtsa:/
O proszę, a ile było gadania żeby to kupić, mówienia, że jestem przeciwny kupieniu tego bo jestem głupi, a gra będzie świetna :) Tak, tę opinię czytałem z satysfakcją :P

U mnie grą miesiąca zostaje Giuilottine - sama gra jest bardzo fajna, ale wygrała raczej brakiem konkurencji :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
gath
Posty: 208
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: gath »

Pod względem ilości partii to mój rekordowy miesiąc w karierze.
Zwycięzca jest tylko jeden - 51 stan - 37 rozgrywek, dzień bez 51 jest dniem straconym :)
Rozczarowanie miesiąca - Space Hulk - Anioł Śmierci - zagrałem w sumie 2 razy i podziękuję.
ODPOWIEDZ