Jakie planszówki posiadasz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Post autor: Gambit »

Ja mam niedużo

Arkham Horror 5
Arkham Horror: Curse of the Dark Pharaoh 4 (jako dodatek of course)
Falling 4
Gwiezdny Kupiec 6 (wariant gry z dwoma planszami rozwala na atomy)
Ratuj swoje miasto 4
Awatar użytkownika
Crusader
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2005, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Crusader »

Osadnicy z Catanu: 5+
Drakon: 5+
Niagara (w tym: "dodatek" Diamentowy Joe): 5
Tikal: 5
Ticket To Ride Europe: 4+
Puerto Rico: 4+
Wiochmen Rejzer: 4+
Anno 1503: 4
San Marco: 4
Serenissima: 4
Zombiaki: 3-
Zostań Prezydentem: 3-

I jeszcze kilka, w które nie miałem okazji zagrać, więc nie przyznaję ocen:
Thorgal
Amazonas
Na Sygnale
Piraci - Córka Gubernatora (zamówiona)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Thorgal? A to nie byla czasem karcianka CCG?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Crusader
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2005, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Crusader »

avantar pisze:Thorgal? A to nie byla czasem karcianka CCG?
Zgadza się - karcianka.

Obrazek

Wrzuciłem ją, bo wydawało mi się, że w innych postach poza planszówkami pojawiały się również karcianki. Jeżeli się mylę, to sorry :)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Nie no spoko, po prostu zastanawialem sie czy nie wydali czasem tez planszowki. Jak przetestujesz tego Thorgala to miloby bylo jakbys podzielil sie ze mna na privie wrazeniami (kiedys widzialem karty, ale nie wiem czy to fajne, a na allegro idzie kupic po taniemu i zlozyc sobie jakies dwie talie do grania).

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

avantar pisze:Nie no spoko, po prostu zastanawialem sie czy nie wydali czasem tez planszowki. Jak przetestujesz tego Thorgala to miloby bylo jakbys podzielil sie ze mna na privie wrazeniami (kiedys widzialem karty, ale nie wiem czy to fajne, a na allegro idzie kupic po taniemu i zlozyc sobie jakies dwie talie do grania).

Pzdr
Mam to. Całkiem niezła mechanika - dzięki temu, że gra składa się z takich mini-misji, które trzeba wykonywać (czyli kładziesz kartę misji i dokładacie do niej bohaterów i przeszkadzajki) nie ma sytuacji, że ktoś się wysforuje bardzo do przodu. Trochę mało kart i mało różnorodności, ale zagrać można. Mogę to chyba nawet odsprzedać za jakieś niewielkie pieniądze, bo ze 2 talie zdaje się mam.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Dudman
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:19
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time

Post autor: Dudman »

Dodam tylko, ze Thorgal CCG ma rysunki wykonane przez G. Rosinskiego. Kto czytal komiks ten wie jak sa dobre :)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Dudman pisze:Dodam tylko, ze Thorgal CCG ma rysunki wykonane przez G. Rosinskiego. Kto czytal komiks ten wie jak sa dobre :)
Jak dobre? To najlepszy rysownik komiksowy w moim mniemaniu. Mam wszystkie 28 tomów. Ostatnio dokładali do nowych zeszytów to całe CCG.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A wg mnie rysunki sa zaledwie poprawne, a do tego sam deisgn kart dosc kiepski...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Torion
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2006, 12:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Torion »

Tak gwoli zaznaczenia, ilustracje nie zostały specjalnie przygotowane przez Rosińskiego do tej karcianki, ale twórcy tej gry przenieśli obrazki z komiksów na karty, tak tylko zaznaczam żeby czasem jakiś miłośnik twórczości Rosińskiego nie szukał tam prac których już wcześniej nie widział. ( poza tym to przeniesienie w większości wypadków nie było zbyt umiejętne, dlatego karty są najczęściej dość hmm burre)
Sama karcianka nie należy do szczególnie udanych, ale ostatnimi czasy jej cena tak spadła ( allegro, konwenty itd.) ze da się skompletować talie którymi już da się dość ciekawie pobawić, ale i tak raczej bym nikomu jej nie polecał.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Post autor: Ardel12 »

Ja przywróce to o czym jest ten dział czyli o posiadanych planszówkach :wink: Mój zestaw to:
-Arkham Horror(5 za klimat)
-Gra o Tron(6za taktyke mechanike i frajde ze zgnaojenia przeciwnika czy wbicia noża w plecy)
-DOOM(-5za prostote i frajde płynącą z gry)
-Warrior Knight(4+ za nastawienie większe na ekonomie niż walke[przynajmniej u mnie])
-Osadnicy z Catanu(-6za idealną rozgrywke do piwa)
-Lord of the rings(4za współprace,która staje się zarazem minusem przy takim składzie w jakim gram żadnego porozumienia!!Po 4 partiach jeszcze nie prześliśmy do końca!!)
To już wszystkie planszówki które na dziś posiadam.Pozosało mi jeszcze tylko dodatek do GoT Nawanica mieczy,dodatek do osadników oraz DOOM i Arkham może się jeszcze skusze na polsą wersję warcrafta.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Hej

Post autor: Ezechiel »

1. Odkrywcy Nowych Światów - moja pierwsza planszówka, od razu solowa. Spędziłem przy niej kilka dobrych godzin i mam do niej sentyment. Ma jednak swoje ograniczenia i sszybko się zużywa. 3 /5

2. Step by Step - w zasadzie to należy do siostry, ale leży u mnie w pokoju. Jedyna planszówka, w którą grałem z rodziną. Solidny, niegłupi, rodzinny tytuł. 3,5 /5

3. Shadows over Camelot - gierka, od której rozpocząłem powrót na planszę. "Zarodek" mojej grupy grającej, ciągle używany do wciągania nowych osób do gry. Niskie repleayability rekompensuję sobie "klimatem" rozgrywki - muzyka, stylizacja, świece + motyw zdrajcy. 3,5 /5

4. Cytadela - najczęściej grana przeze mnie pozycja. "Zagrycha" po SoC, kupiona równolegle z SoC. Mocna rzecz, ciągle odkrywam w niej nowe smaczki. Aktualnie lider w kategorii "Gry podróżne" 4,5/5

5. Hazienda - przebój miesiąca. W rankingu popularności w grupie dogania Cytadelę, grywalnością ją wyprzedza. Moja ulubiona kategoria wagowa
"średnia niemiecka" + "ładne wykonanie" + "kolosalne replayability". 5/5

6. Warrior Knights - mocno jeszcze przez nas "nieograna" (dwie partie). Wypełniła lukę na odcinku "długie, strategiczne -wojenne", deklasując "Ścieżki Chwały. Solidne 4/5

7. Ścieżki Chwały - rebus. Ciągle czekają na zagranie, ale ustawicznie wypadają nam terminy. Ma jednak dobrą mechanikę i interesującą tematykę, więc na zachętę postawię 3,5 /5

8. Fjorde - eine kleine przerywnikiem. Żałuję, że Tata nie daje się namówić na partię. Jedna z moich ulubionych gier. Ponownie średnia waga + dobre wykonanie. Lider kategorii "Gra dla 2" 4,5 /5

9. NS Hex - spory zawód. Lubię RPG "Neuroshima", ale Hex nie przypadł mi do gustu. Losowość, schematyczność, choć nie sposób nie docenić nowatorstwa. Na miejscu "gra dla 2" zdeklasowana przez Fjorde, na 3/4 osoby wolę Haziendę - 3,5 /5

10 / 11 . Dungeoneer (Grobowiec + Krypta) - najbardziej znielubione przeze mnie gry. Losowość, schematyczność i słabe replayablity. Trzymam tylko dlatego, że na moich obozach harcerskich robi furorę. Mam jednak grupę, która lubi Magię i Miecz, więc trzymam je dla niej. 3/5

12. Princes of Florence - najcięższa gra w mojej kolekcji. Szkoda, że mam na nią mało chętnych. W dobry sposób łączy mechanikę i klimat, dodając wyśmienitą oprawę. Znajomi nie lubią jej za "bezlitosność" i "matematykę" . Ja daję jej 4,5/5, bo jestem urzeczony klimatem renesansu, znikomą losowość i koniecznością ścisłego strategicznego planowania.

13. Carcasonne Myśliwi i zbieracze - lider kategorii "do ogrania". Na razie jestem po jednej partii na dwie osoby i mam ochotę na więcej. Czuję, że w kategorii "Frajda jak wino, przychodzi z czasem" ma szansę na pojedynek z Haziendą o drugie miejsce po PoF. Na razie po jednej partii 4/5
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1055
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Post autor: uyco »

Witam!

mam wszystkie gry encore bez Transsolar i Roku 1920. ocenię tylko wybrane:

Gwizdny Kupiec - 6/6 absolutna rewelacja. W karierze zamęczyłem już przynajmniej trzy egzemplarze. Teraz mam nowiutki, jeszcze nie rozpakowany, który czeka na działkowe granie we wrześniu

Odkrywcy - 4,5/6 solidna gierka (moja pierwsza, nabyta jeszcze w latach 80.), do której można wracać mniej więcej raz na dwa lata (jak zapominam treść paragrafów)

Labirynt Śmierci - 4/6 (nabyta w wiejskim kiosku ruchu) pamiętam parę rewelacyjnych partii.

Puerto Rico 5,5/6 - gra o niespotykanej grywalności i interakcji między graczami - praktycznie nie do znudzenia

RRTycoon 5/6 - grałem dopiero raz w trzy osoby. Całkiem fajna partia, myślę,że gra ma spory potencjał. Pięknie wydana, ale droga...

Civilization The Boardgame: reguły oficjalne 3,5/6; home rules 6/6 - mamy swoje reguły, których trzon powstał w oparciu o nasze pomysły i część z BGG. Arcyciekawa gra, zwłaszcza po modyfikacji systemu walki, zmianie zasad handlu, nabywania technologii, po zmniejszeniu losowości, po dodaniu dróg i kolei... palce lizać. Sporym uniedogodnieniem jest czas rozgrywki - średnio ponad 6 godzin przy trzech/czterech graczach - najlepsza gra na wyjazdy działkowe - 2-3 dniowe.

Attack + Attack Expansion - najnowszy nabytek, jeszcze nie grany. Jestem po lekturze zasad i kart, zapowiada się rewelacyjne. No i nie aż taka droga - razem ok. 200 PLN.

Piraci: córka gubernatora - stałem się jej szczęśliwym posiadaczem po ostatniej audycji w TOK FM. Jeszcze nie rozpakowana - wczoraj dotarła.

Ze staroci (oprócz Encore):

MIM z dodatkami - trudno w tej chwili oceniać, ale kiedyś było 6/6

Bruce LEE - he he he
Komandosi
Bulwa
Detektyw
Wampir - kiedyś 5/6
Robin Hood - raczej słaba z tego co pamiętam
Troll Football - po niewielkiej modyfikacji zasad niezła zabawa 3,5/6

pozdr

[/b]
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Wiochmen Rejser 4 Fajna gierka, można pograć z niewtajemniczonymi

Na Sygnale 4+ Lepsza wersja WR

Wyprawa 3- totalnie losowa, i średnio ciekawa

Cytadela 4+ fajna gra od galakty, jest strategia, generalnie daje radę

Zombiaki 4+ Hit portalu, można pograć

Neuroshima Hex 6 najlepsza gra w jaką w życiu grałem

Gody 3 Nieudana gra, najgorsza gra portalu

Spadamy 5+ HIT, MJUT!!!!!!!

Saloon 4 Nawalankowa gra portalu :)

Jungle Speed 4+ Gorszy odpowiednik Spadamy

legenda czas bohaterów 4 da się grać, ale bez szału

Troja - nie grałem:(
jaskinia Trolla - nie grałem:(
Dungeoneer - nie grałem :(
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

JS gorszy odpowiednik spadamy? Jak w ogole mozna te dwie gry nazywac "odpowiednikami"?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Sam zamysł rozgrywki wydaje mi się dosyć podobny. Obydwie w czasie rzeczywistym itd. Spadamy wydaje mi się po prostu ciekawsze.
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

No to w między czasie się dopiszę. Aż dziw, że jeszcze tego nie zrobiłem, ale mam ostatnimi czasy problemy z internetem i komputerem.

Kolejność - jak pamiętam ;):
- Wojna o Pierścień - nie oceniam; nie mam partnera do gry
- Labirynt - -3, sprzedam
- Warcraft - 5+
- Osadniki ;) - 6
- Ardeny 1944 - nie oceniam; nie chce mi się kleić żetonów, mogę sprzedać
- Zombiaki - 4
- Wiochmen - -5
- Cytadela - 5
- Neuroshima - 5+
- Abalone - 5
- Prezydent :D - od pana Michała; nie oceniam, nie potrafię ich(uff) do tego namówić;

Chyba wszystko... Ehh, jeszcze kilka miesięcy temu miałem tylko War'a, Labirynt i Wiochmena :).

Mam chrapkę na Fallinga i GoT'a. A jeszcze recenzje sobie poczytałem w Nowej Fantastyce, to w ogóle ;).

Planszówki to planszówki. Poza tym mam jeszcze stos podręczników do RPG, parę garści figurek do Lotr'a, jakieś 800 magic'owych kart.
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

Ahoj :)
Pisze po raz pierwszy, ale forum czytam od paru msc. Jestem 1111 uzytkownikiem :P hehe.

moje poczatki:
Magia i Miecz (+3 dodatki)
Bogowie wikingow
Odkrywcy nowych swiatow
Magiczny miecz
Wampir
Ardeny
a teraz:
saint or sinner - lepiej nie grac ze swoja dziewczyna :D gwarancja popsutego humoru
scrable oraz scrable karty- krzyzowki to moje drugie maniactwo
cytadela - poszla w odstawke, znajomi wola grac w...
bohnanza - obecnie gra nr jeden.
osadnicy z catanu - czekam na dodatek
ticket to ride eu - jedyna gra w ktora nie moge grac po %
lotr konfrontacja - nie mam z kim grac, czeka na przegranie
dungeoner grob. krol. nieum. - jeszcze nie przegrana
carcassonne, car. karcz i klasz. - od paru dni, czekaja na przegranie
wiochmen rejser - yhm, raz na jakis...
zaginione miasta - jedyna gra w ktora gralem z mama :)
jungle speed i jenga - dobre gry do %

to nie tylko planszowki, ale jak wypisywalem to poszlo wszsystko z polki.
pozdrawiam
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

- Game of Throne - 5/6 jeśli jest pięc osób i wszyscy mają z 5h na grę
+ Clash of Kings - też 5/6 jesli jest 6 graczy, i fajne dodatki
+ Storm of Swords - to samo 5/6 - jak dla mnie super bo znaleźć 4ch
graczy jest znacznie łatwiej
- Puerto Rico 6/6 - jak dla mnie ciagle nie do znudzenia, a już ponad 50
parti za mną
+ Expansion for Puerto - 1/6 niezbalansowane budynki, nie grywalny
- Pirate's Cove - 5/6 duża losowość, ale to najlepsza moja tak
zwana "imprezowa" pozycja
- Cleopatra and the Society of the Architects - nie grane jeszcze.....
- Memoir'44 - 5/6 najlepsza moja pozycja na 2ch graczy
+ wszystkie 3 dodatki + nowa mapa 5/6 - poprostu wiecej
wszystkiego, jak dla mnie super
- Warrior Knight's - 4/6 w sumie bardzo ciekawe, ale chyba trzeba by
troche pozmieniać przepisy
- Drakon - 3/6 - juz w ogóle nie grywany
- Risk - 2/6 - trwa kolosalnie długo i w międzyczasie niektórzy gracze
odpadają i nie maja co robić
- Fury of the Dracula 4/6 - super klimat i mechanika! choć nie lubie gier
typu cooperative
- Carcassone - 2/6 w sumie nudne
+ Karczmy i Katedry+Kupcy i budowniczowie+Król i Zwiadowca 3/6
znacznie uatrakcyjniają rozgrywkę
- Settlers of Catan - kiedyś 4/6, teraz 3/6, za dużo losowości, w ogóle juz
nie grywane
- El Grande Decenial Edition - 5/6 wszystkim się podoba, narazie mało
grane jeszcze
- Princes of Florence - niestety jeszcze nie grane.... ale w ciemno mogę
mu dać 5/6
- Tigris & Euphrat - też jeszcze niestety nie grane choć mam je z 5
miesięcy.... :oops:
- Survivle - 5/6, masa losowości, ale też masa funu i super
odzwzierciedlenie sytuacji na planszy
- Ra - 2/6 zero klimatu egipskiego i nudy, zwykła licytacja
- Caylus - 4/6 - w sumie wyśmienita pozycja, ale nie znam innej gry tak
mózgożernej, absorbuje w 100%, trochę za dużo jak dla mnie
- Power Grid - 4/6 - dobra mechanika, ale klimat elektrowni jest nie dla
mnie.... pozatym to ciagłe liczenie połaczeń na planszy... słabo

Nie wymieniam starych pozycj Encora, Sfery, Dragona bo mam ich multum.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

Ja dopiero od jakiś 2 miesięcy przypomniałem sobie, że istnieje coś tak wspaniałego jak gry planszowe :) Narazie posiadam:
1. Cytadela - (5+) jak dla mnie mega hicior, mogę grać bez końca, znajomi też bardzo lubią
2. Carcassonne H&G - (3) - jakoś mi nie podchodzi, czasem zagram ale za spokojne dla mnie
3. Attika - (4+) - super gierka, trzeba pomyśleć a jednocześnie luźno i szybko się gra i to również w 2 osoby
4. Tikal - (4+) - również bardzo fajna, sporo możliwości
5. El Grande - zagrałem dopiero raz i to tylko w 2 osoby (chyba gra sporo traci przy grze we dwójkę) ale już widzę, że w kilka osób będzie ok. Mimo to mam wątpliwości czy zasługuje aż na tę 5 pozycję na BGG... No nic zobaczymy, najpierw muszę jeszcze pograć w kilka osób
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

No to ja świeżo wyposażyłem się w Spadamy! Zdecydowanie udany zakup.

6 dla Spadamy!
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

To moja kolekcja z BGG:

http://www.boardgamegeek.com/viewcollec ... letter=ALL

Wpisałem tam gry, w które jeszcze gram - mam jeszcze pewnie z drugie tyle na strychu i rozrzucone po regałach. Kiedyś szacowałem ile mam łącznie gier towarzyskich i wyszło na ok. 200. =)

Aha - kolejne są w drodze: m.in. Game of Thrones z dodatkami, Samurai, Ra i Amun-Re.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Lim-Dul pisze:Kiedyś szacowałem ile mam łącznie gier towarzyskich i wyszło na ok. 200. =)
Rozumiem, że każdy dodatek do Runebounda i Blue Moona liczyłeś oddzielnie?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Kiedy liczyłem gry nie miałem jeszcze Runebounda (mam go dopiero od roku) i Blue Moona (mam dopiero od ok. miesiąca). =)

Przyznaję jednak, że liczyłem gry typu szachy, chińczyk, warcaby i różne takie - niby każdy je ma, ale dlaczego ich nie liczyć - gry jak wszystkie inne. =)

Ogólnie są to jakieś takie gierki, które nabyłem mieszkając w Niemczech. Niemcy mają fioła na punkcie gier towarzyskich i właściwie co tydzień wychodzi u nich coś nowego... A że wtedy byłem młokosem, który nie miał na co wydawać tygodniówki, to kupowałem planszówki/gry towarzyskie. ^^

Jeżeli chodzi o oceny, to możecie zakładać, że wszystko, czemu dałem 8 i więcej punktów na skali BGG, serdecznie polecam. 7 wynikają z tego, że często jakaś całkiem niezła gra po prostu mi nie podejdzie... Brak niższych ocen na liście mogę wytłumaczyć tym, że nie chciało mi się poświęcać czasu na ocenianie gier, które mi się nie podobają. ;-)

P.S. Matador ma widzę podobny gust do mojego (pod wieloma względami) - a określenie "mózgożerny" to właśnie to, co stosuje zawsze opisując Caylusa - nie wiedziałem, że ktoś wpadnie na to samo. ^^ Tyle że mi się to akurat podoba (w odpowiedniej grupie ma się rozumieć).
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Fajna sprawa, ja niestety jak byłem młokosem to jedyne dostępne gry jakie pamiętam to gry wydawnictw Sfery, Encore i Dragona. Ale już niedługo mam nadzieję podgonimy Niemcy w kwestii grania w planszówki. Jak na razie wszystko idzie w dobrą stronę :)
ODPOWIEDZ