Lekka gra dla kobiety

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Lekka gra dla kobiety

Post autor: szmajchel »

Poszukuję gry przy której będę mógł spędzić miło czas ze swoją dziewczyną i może przy okazji przekonać ją do planszówek. Scharakteryzuje ją w skrócie: uwielbia scrabble, lubi grać w karty, od czasu do czasu gramy w go bądź bierki. Nienawidzi matematyki i liczenia. Jedyne planszówki jakie zna to takie z dzieciństwa (chińczyk itp.), które wspomina miło, ale są aktualnie zbyt infantylne, proste i nudne. Gra najlepiej na 2+ graczy (ale głównie będzie grana w 2 osoby), rozgrywka 20-30 minut, banalne zasady. Smakowicie mi wygląda Hej to moja ryba, ale nie wiem czy się sprawdzi. Co byście polecali? Preferowałbym chyba jakąś grę logiczną, coś podobnego to scrabble. O taką "czystą" planszówkę się boję, że sie nie sprawdzi. Z drugiej strony, dobra planszówka się na bank nie zmarnuje :D
Ostatnio zmieniony 08 sty 2011, 19:41 przez szmajchel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Arkadiusz »

Carcassonne :)
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: srokaplotkara »

O tak, Carcassonne :)
Miałam Hej! To moja ryba, ale szybko się pozbyłam. Za lekka, za prosta, ale za to fajna dla dzieci.
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: meham »

Stone Age powinno być OK, ewentualnie polecę jeszcze Hansę


Meham
Awatar użytkownika
ezri
Posty: 45
Rejestracja: 31 gru 2010, 06:11
Lokalizacja: Kraków Płaza

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: ezri »

A może Keltis?
Prostszej gry nie znam a w sumie całkiem w porządku :wink:
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: nikozja_dg »

hej ja mogę powiedzieć z kobiecego punktu widzenia :) Hej to moja ryba od roku chętnie jest rozgrywana, nie tylko w składzie 2osobowym, ale i większym. z dziećmi, rodzicami, ciotkami, znajomymi - trafiony wybór.
W dwie osoby też chętnie gramy w blokusa, w atona, w ubongo. Dlugi okres czasu graliśmy w Carcasonne, myślę, że dziewczynom bardzo się ta gra podoba. Od kilku lat mamy też Abalone i nie nudzi się. Są też Fasolki 2osobowe AlCabohne. Keltis też bardzo fajne :) ale myślę, że często grany może się znudzić. mamy też inne tytuły, ale ze względu na elementy matematyki nie będę podawać:) Polecam też grę Totem.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Veridiana »

To ja sie wypowiem z jeszcze większego doświadczenia, bo to ja przekonywałam, kobiet sztuk trzy, wszystkie zapalone fanki Scrabble'a. to, co złapało najbardziej:
- Carcassonne
- Blokus
- Guillottine
- Dominion
- Keltis
- Polowanie na Robale
- Caylus Magna Carta
- Korsar
- Cash'n'Guns
Na dwie osoby dwie ostatnie raczej słabo chodzą.
Mortimeris
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Mortimeris »

Przetestowane na kobiecie która nie lubi liczyć: "Blue moon city" trudno dostępna, ale warto.
O dziwo Osadnicy wypadają w testach pomyślnie, ale niestety na 2 osoby tylko po modyfikacji zasad...
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Vinter »

Veridiana pisze: - Carcassonne
- Blokus
Przy takich osobach bardzo dobrze się sprawdzają. Tylko moja na przykład nie lubi kiedy jej podbieram jakieś miasto w Carcassonne, czy uniemożliwiam jakieś zagranie podkładając brzydki klocek i się obraża xD

Myślę, że Warhammer: Inwazja też by pasował, chociaż to karcianka. Za to krótka, dynamiczna, przyjemna. Tam już na szczęście nie ma zmiłuj i często chce się od razu rewanżować. Czyli więcej grania :D
kjk
Posty: 69
Rejestracja: 10 maja 2008, 17:02

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: kjk »

Jaipur - dwuosobowy, prosty i niezwykle urokliwy.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: FortArt »

Marrakech, proste zasady, piękna wizualnie, z matematyki niezbędna tylko umiejętność liczenia, dodawanie już niepotrzebne :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Szaqis
Posty: 30
Rejestracja: 13 wrz 2010, 00:14

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Szaqis »

Moja lepsza połowa "złapała" się na Carcassonne. Przez cały tydzień tylko w to chciała grać :P

Oprócz tego Cytadela jej się bardzo podoba, na 2 osoby chodzi nieźle, choć bardziej lubię rozgrywki 4+.

W odpowiednim gronie także Sabotażysta jest ciekawy...
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: szmajchel »

A jaki dodatek do Carcassonne polecacie kupić jako pierwszy?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: FortArt »

Szaqis pisze:W odpowiednim gronie także Sabotażysta jest ciekawy...
Jest bardzo ciekawy, ale to gra dla 3-10 osób. Techniczne nie ma problemu dla 2 osób, ale chyba mogłoby być nudno. Jeśli ja nie jestem sabotażystą to rywal na 50% jest. Tak czy siak lepiej go szybko zablokować i samemu drążyć po złoto. A skoro dwie osoby nawzajem się poblokują to sukces sabotażysty (jeśli jest w grze) byłby raczej łatwo osiągalny. To moja opinia, nie wiem nie próbowałem w dwójkę, Ty próbowałeś?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Harmadon
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Harmadon »

Basilica - zasady nieskomplikowane, duża przyjemność z rozgrywki. Sam często pogrywam wraz z dziewczyną 8)
Zbajki
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2010, 21:49
Lokalizacja: Oborniki wlkp / Poznań

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Zbajki »

FortArt pisze:
Szaqis pisze:W odpowiednim gronie także Sabotażysta jest ciekawy...
Jest bardzo ciekawy, ale to gra dla 3-10 osób. Techniczne nie ma problemu dla 2 osób, ale chyba mogłoby być nudno. Jeśli ja nie jestem sabotażystą to rywal na 50% jest. Tak czy siak lepiej go szybko zablokować i samemu drążyć po złoto. A skoro dwie osoby nawzajem się poblokują to sukces sabotażysty (jeśli jest w grze) byłby raczej łatwo osiągalny. To moja opinia, nie wiem nie próbowałem w dwójkę, Ty próbowałeś?
według nie nawet przy 4 osobach "sabotażysta" nie ma co przy tym siadać, od 5 w góre
Zbajki
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2010, 21:49
Lokalizacja: Oborniki wlkp / Poznań

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Zbajki »

FortArt pisze:
Szaqis pisze:W odpowiednim gronie także Sabotażysta jest ciekawy...
Jest bardzo ciekawy, ale to gra dla 3-10 osób. Techniczne nie ma problemu dla 2 osób, ale chyba mogłoby być nudno. Jeśli ja nie jestem sabotażystą to rywal na 50% jest. Tak czy siak lepiej go szybko zablokować i samemu drążyć po złoto. A skoro dwie osoby nawzajem się poblokują to sukces sabotażysty (jeśli jest w grze) byłby raczej łatwo osiągalny. To moja opinia, nie wiem nie próbowałem w dwójkę, Ty próbowałeś?
według nie nawet przy 4 osobach nie ma co siadać przy "sabotażyście" , od 5 w góre
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Senthe »

szmajchel pisze:A jaki dodatek do Carcassonne polecacie kupić jako pierwszy?
"Karczmy i katedry" albo "Kupcy i budowniczowie", ewentualnie "Księżniczka i smok" (ale nie polecam).
Najlepiej po prostu zacząć grać na samej podstawce, dodatki dodają trochę zasad, które z początku mogą przytłoczyć ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Lekka gra dla kobiety

Post autor: Targowo.Istore »

Warhammer: Inwazja To dosyć odważna propozycja,z doświadczenia wiem że te klimaty wybierają raczej panowie niż kobiety. Poza tym tutaj jest podobnie jak w przypadku Starcrafta: taki klimat i specyfikę gry trzeba lubić.Ale fakt,ze jest prosta i dynamiczna. Podobnie jak Stone Age i ten tytuł mogę zaproponować.
ODPOWIEDZ