Warhammer Inwazja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

Czy jeśli mam w grze więcej niż jedną kopię "zatrutej studni" to spaczana jednostka dostaje obrażenie za każdą kopię?

pozdr
B.
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: siemian »

tak, każda studnia uruchamia swoją akcję więc jednostka dostaje 3x1 obrażenie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

morciba pisze: Jeszcze jedno pytanie:
Jeśli jednostką ze zdolnością zwiad zaatakuję płonącą strefę to czy ta zdolność się aktywuje?
Tak.
Polecam rozszerzony, polski FAQ, robiony przez polskich fanów:
http://sendfile.pl/38085/WH_I_FAQ__1.2.pl.pdf
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: morciba »

BartP pisze:Tak.
Polecam rozszerzony, polski FAQ, robiony przez polskich fanów:
http://sendfile.pl/38085/WH_I_FAQ__1.2.pl.pdf
Dzięki za info.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

Czy poświęcenie jednej jednostki może aktywować kilka efektów uruchamianych przez poświęcenie jednostki? (z kart wsparcia lub jednostek?)

pozdr
B.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Senthe »

Nie, poświęcenie jednostki jest kosztem zagrania akcji. Co oznacza, że jedną jednostkę możesz poświęcić, by wykonać jedną akcję. Koszt płacony jest natychmiast po zagraniu akcji, niezależnie, czy zostanie ona ostatecznie rozpatrzona czy nie. Tak więc nie da się układać akcji wymagających poświęcenia jednostki w stos, wybierając dla nich tę samą jednostkę.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

"Pan Przemian" wymusza, że wierzchnie karty talii graczy są zawsze odkryte a właściciel "pana" może zagrywać tę odkrytą kartę (własną) jakby była na ręce.
Pytanie - czy to zagrywanie odkrytej karty działa tylko raz na turę czy mogę w ten sposób zagrać kilka kart w jednej turze (czyli zagrywam odkrytą z wierzchu talii, odkrywam następną i znów zagrywam i odkrywam następną itd. aż mi się skończą np. zasoby)???

pozdr
BeJu
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Senthe »

Zagrywasz, odkrywasz kolejną i ją też możesz zagrać, dowolną ilość razy.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: Warhammer Invasion

Post autor: beju »

Ok. Dzięki!
Nowy dzień - nowe pytanie :) Ale dzisiaj jeszcze nie grałem więc pewnie pytanie pojawi się później :)

pozdr
BeJu
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Fiszu »

a FAQ na forum Galakty nie jest bardziej aktualne niż polecane cięgle 1.2?

http://galakta.pl/pliki/Image/gry/Invas ... le_tlo.pdf
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Ink »

Mam takie pytanko co do kolejności wykonywania akcji w Capital Phase.

Jest runda przeciwnika, Capital Phase. Ja mam wyłożone na stole Jezzail Team (Action: Corrupt this unit to deal 1 damage to target unit in any battlefield).

Przeciwnik zagrywa do battlefielda jakąś szmacianą jednostkę 1/1, z zamiarem zagrania na nią za moment Gromril Armour (dodaje toughness).

Czy mogę pomiędzy zagraniem jednostki, a zagraniem Gromrila ustrzelić tę jednostkę Jezzailem? Czy też muszę czekać aż przeciwnik skończy swoją serię akcji i pozwoli mi coś zrobić?

Dodam, że żadne z tych działań (Jezzail, Gromril) nie jest responsem, więc zakładam, że zasady responsów (last in, first out) tu nie działają.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: siemian »

Na pewno możesz się wtrącić pomiędzy wkładanie jednostki a wkładanie dodatku, chociażby dlatego że możesz zrobić coś w odpowiedzi na wystawienie jednostki. Możesz też niezależnie po wystawieniu jednostki coś zrobić ale lepiej, żeby stało się to przed ukazaniem się kolejnej karty przeciwnika. Nie jestem pewny (trzeba spojrzeć do jakiegoś FAQa) czy przeciwnik może odpowiedzieć wystawieniem dodatku na twoją akcję szczurów. Na pewno ty możesz odpowiedzieć na zagranie dodatku swoimi szczurami i będzie to rozpatrywane nim dodatek zadziała (czyli zejdzie i jednostka i dodatek).
MójMistrzu
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: MójMistrzu »

witam, mam kilka pytań:

1.kontroluje Krasnoludzkiego Zwiadowce (w strefie misji) i parę innych krasnoludów. Przeciwnik zagrywa Trolle Rzygi. Czy zdolność zwiadowcy się aktywuje, pomimo tego że sam opuszcza grę?

2.czy mogę zagrać Łaskę Morka jeśli jest tylko jedna jednostka w całej grze?

3. Czy Świątynia Sigmara działa także na efekty wymuszone (np. czy muszę dopłacać do zdolności Podłej Czarodziejki)?

4. Krwiopijec - żadne obrażenia nie mogą być anulowane. rozumiem że tyczy się to całej gry, a nie tylko obrażeń zadawanych przez Krwiopijce?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: RasTafari »

Ad.1. Nie, wszystkie schodzą w tym samym czasie więc się nie odpala akcja zwiadowcy

Ad.2. Możesz, tylko po co :wink:

Ad.3. Tak działa, tak musisz dopłacić zawsze gdy masz na karcie słowo "target" a przeciwnik ma Świątynie

Ad.4. Żadne żadne :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Fiszu »

Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Roballo »

Mam pytanie:

Broniąca się strefa to tylko ta w której zostali wyznaczeni obrońcy?
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Nie, broniąca się strefa to po prostu atakowana strefa - może nie mieć wyznaczonych obrońców.
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Roballo »

Dzięki.

jeszcze teraz jedno pytanko mi się przypomniało.

Co to znaczy że jednostka ma przeciwnika w walce?
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Kim jest przeciwnik?
Jeśli mówimy o atakującej jednostce, to w atakowanej (broniącej się) strefie przeciwnikiem jest każda broniąca jednostka.
Jeśli mówimy o broniącej jednostce, to przeciwnikiem w walce są wszystkie jednostki atakujące tę strefę.

W twoim przypadku broniąca się jednostka ma zawsze przeciwnika (chyba że jakoś zdolnościami atakujący zostaną zabici / wycofani z walki). A atakująca jednostka ma przeciwnika, jak tylko gracz broniący strefę wyznaczy jakąś liczbę broniących jednostek. Nie ma przeciwnika, jak niewyznaczeni zostaną obrońcy.
MójMistrzu
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: MójMistrzu »

kolejna porcja pytań:) :

1. karta taktyki krasnoludów Zażarty Opór - akcja: przesuń wszystkie obrażenia z jednej wybranej jednostki na inną wybraną jednostkę znajdującą się w odpowiadającej strefie dowolnego gracza

czy przesuwamy obrażenia tylko ze swojej jednostki na przeciwnika w odpowiadającej strefie, czy można przesunąć obrażenia z jednej jednostki przeciwnika na drugą, jeśli obie ma w jednej strefie?

2. karta chaosu Burza Ognia Tzeentcha - akcja: zadaj po 2 obrażenia 2 różnym wybranym jednostką

jeśli w grze jest tylko jedna jednostka to nie można zagrać tej karty?

3. jednostka ciemnych elfów lokhir okrutne serce - akcja: na początku twojej tury wybrana jednostka na dowolnym polu bitwy do końca tej tury otrzymuje -1 punkt wytrzymałości za każde rozwinięcie w tej strefie

o rozwinięcia w czyjej strefie chodzi? przeciwnika?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

MójMistrzu pisze:kolejna porcja pytań:) :

1. karta taktyki krasnoludów Zażarty Opór - akcja: przesuń wszystkie obrażenia z jednej wybranej jednostki na inną wybraną jednostkę znajdującą się w odpowiadającej strefie dowolnego gracza

czy przesuwamy obrażenia tylko ze swojej jednostki na przeciwnika w odpowiadającej strefie, czy można przesunąć obrażenia z jednej jednostki przeciwnika na drugą, jeśli obie ma w jednej strefie?
Na 100% pewien nie jestem, ale wydaje mi się, że można zrobić obie opisane przez Ciebie rzeczy.
2. karta chaosu Burza Ognia Tzeentcha - akcja: zadaj po 2 obrażenia 2 różnym wybranym jednostką

jeśli w grze jest tylko jedna jednostka to nie można zagrać tej karty?
Nie można.
3. jednostka ciemnych elfów lokhir okrutne serce - akcja: na początku twojej tury wybrana jednostka na dowolnym polu bitwy do końca tej tury otrzymuje -1 punkt wytrzymałości za każde rozwinięcie w tej strefie

o rozwinięcia w czyjej strefie chodzi? przeciwnika?
W strefie, gdzie jest Lokhir.
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Invasion

Post autor: awojdi »

BartP pisze:
MójMistrzu pisze:kolejna porcja pytań:) :

1. karta taktyki krasnoludów Zażarty Opór - akcja: przesuń wszystkie obrażenia z jednej wybranej jednostki na inną wybraną jednostkę znajdującą się w odpowiadającej strefie dowolnego gracza

czy przesuwamy obrażenia tylko ze swojej jednostki na przeciwnika w odpowiadającej strefie, czy można przesunąć obrażenia z jednej jednostki przeciwnika na drugą, jeśli obie ma w jednej strefie?
Na 100% pewien nie jestem, ale wydaje mi się, że można zrobić obie opisane przez Ciebie rzeczy.
Stoi, że "na inną wybraną jednostkę" - nie jednostki. Czyli tylko na jedną.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

^^ No tak, ale nikt nie sugerował, że można na więcej niż jedną.
MójMistrzu
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: MójMistrzu »

dzięki bardzo za szybką odpowiedź
nasunęły mi się kolejne pytania podczas gry:

1. Akolita Czarodziejów Złota - akcja: kiedy wybierasz tę jednostkę na atakującego, wybrana jednostka nie może się bronić przed tym atakiem

nie może bronić się przed czarodziejem czy wcale nie może bronić w tej turze?

2. Świątynia Sigmara - przeciwnicy nie mogą wybierać twoich jednostek za cel efektów kart, chyba że zapłacą o 1 żeton zasobów więcej za każdy efekt

efekty kart to akcje (wymuszone lub które trzeba aktywować) czy odnosi się to również do zagrywanych przez przeciwnika taktyk?

3. zdolność specjalna Zwiad (jeśli ta jednostka nie zostanie zniszczona w walce, odrzuć jedną losową kartę z ręki przeciwnika)

czy walka jest już wtedy, gdy atakuję jednostką w niebronioną strefę, czy musi dojść do "starcia" pomiędzy jednostkami?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

MójMistrzu pisze:dzięki bardzo za szybką odpowiedź
nasunęły mi się kolejne pytania podczas gry:

1. Akolita Czarodziejów Złota - akcja: kiedy wybierasz tę jednostkę na atakującego, wybrana jednostka nie może się bronić przed tym atakiem

nie może bronić się przed czarodziejem czy wcale nie może bronić w tej turze?
W tej grze nie ma czegoś takiego jak obrona przed konkretną jednostką. Tutaj gdy się atakuje, to broniące jednostki zawsze bronią atak jako całość, a nie konkretne jednostki. Zatem skoro "nie może bronić przed tym atakiem" oznacza mniej więcej, że nie może się bronić w tej turze; chyba że w tej samej turze jakoś dojdzie do drugiego ataku.
2. Świątynia Sigmara - przeciwnicy nie mogą wybierać twoich jednostek za cel efektów kart, chyba że zapłacą o 1 żeton zasobów więcej za każdy efekt

efekty kart to akcje (wymuszone lub które trzeba aktywować) czy odnosi się to również do zagrywanych przez przeciwnika taktyk?
Chodzi zarówno o Akcje, Wymuszony, Słowa Klucze jak i Taktyki, które mówią o "wybranej jednostce" (lub jednostkach). Czasami nie ma tego słowa "wybrana" (rzadziej) i wtedy jest ok.
3. zdolność specjalna Zwiad (jeśli ta jednostka nie zostanie zniszczona w walce, odrzuć jedną losową kartę z ręki przeciwnika)

czy walka jest już wtedy, gdy atakuję jednostką w niebronioną strefę, czy musi dojść do "starcia" pomiędzy jednostkami?
Niebroniona strefa też uruchamia Zwiad. Co więcej, zaatakowana spalona strefa też uruchamia Zwiad.
ODPOWIEDZ