2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

cześć, mam 14 lat ostatnio wzięła mie chęć na gry planszowe choć jestem bardzo ruchliwym dzieckiem ciągle ćwiczę i jestem nerwowy strasznie ale to przez chorobie jakąś tam , np w warcaby jestem dobry bo jeszcze w tym roku nie przegrałem z nikim, ale wole takie gry jak eurobiznes co zresztą mój brat też , tak więc zastanawiam się nad kupnem np gier bitewnych np władca pierścieni czy monopoly (city albo jakieś lepsze), ile osób będzie w to grać 2-7 , 1-6 h grania .
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 21:34 przez Lukaszenka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Odi »

Witaj 8)

A mógłbyś podzielić tekst na zdania, i każde zdanie zapisać w osobnej linijce?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: SeeM »

Jakoś cię nie widzę 6 godzin przy jednej grze, ale jedziemy. :) Nie wiem czy czytałeś poradnik. Jest wszystko napisane. Oprócz bitewniaków, bo generalnie są od nich inne fora.

Warhammer z Szachami ma tyle wspólnego, że są różne figurki i każda sieje śmierć na inny sposób. Nie wiem skąd jesteś, bo w wielu miastach można kupić figurki i na miejscu jest nauka malowania. W Wawie bym ci polecił jeden sklepik. Partia potrafi trwać ładnych kilka godzin i trzeba się ściśle, bezdyskusyjnie, do co cala (nawet dosłownie) trzymać reguł, bo nawet minimalnie źle ułożona linijka może przesądzić o przegranej. Wszelkich maści gry bitewne są nieomal z założenia i wyłącznie dla 2 osób.

Jak ci się podobają bitewniaki, ale nie masz ochoty na wielogodzinne malowanie i wertowanie setek stron instrukcji, to masz Bitwy Westeros (podstawka jest nawet po polsku), Memoir'44, Tide of Iron i Dust tactics. Niestety bez angielskiego się nie obędzie, bo gry bitewne po prostu mają trochę zasad i czasem trochę kart z tekstem. Takie planszówko-bitewniaki mają też niższy od klasycznego Warahamera, czy Dzikich Pól, czy Infinity, stosunek czasu włożonego na przygotowanie rozgrywki do samej gry. W bitewniaku zanim policzysz sobie armię, wybierzesz czary, dowódcę, katapultę, ilość łuczników i jeszcze do tego sensowną strategię przeciwko konkretnym przeciwnikom, to tydzień ci minie i nawet nie zauważysz. W planszówce wybierasz scenariusz z instrukcji, rozstawiasz ludziki tak jak jest napisane i grasz. Na Memoir, czy Bitwach Westeros na pewno nie stracisz aż tak dużo czasu.
+ (BGG)
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

no ale możemy pograć np o 12:00 do 14 potem przerwa i wieczorem i jeszcze jutro dokończyć nawet no to ogólnie 1-7 h grania ale nie 12 h , żeby był zacięty pojedynek moge i grać tylko 1 h ważne żeby był zacięty pojedynek i zróżnicowanie itp , będe jechał w wtorek do świdnicy na badania jakieś tam tarczycy bo może przez to jestem taki nerwowy itp , i odrazu bym podiechał do jakiegoś sklepu z bitewniakami i grami planszowymi i wybrał to co by mi pasowało , ale bitewniaki strasznie drogie zestaw startowy władca pierścieni kopalnie morii z 200zł a warhamera z 300zł :( do tego trzeba dokupywać nowe armie, robić makiete co wiąże sie z pieniędzmi gdzieś chyba z 150zł albo więcej , no ale nie wykluczam bitewniaków może uda się tanio załatwić .
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Vincent »

Poszukaj czegoś tańszego, bardziej "planszowego". Może jakaś gra wojenna, może taktyczna, Claustrophobia, Earth Reborn, czy coś tego typu. Co prawda też trzeba się liczyć z kosztem koło 200zł (może mniej) ale nie trzeba dokupywać figurek, robić makiet. Tutaj zaoszczędza się i czas i pieniądze (chociaż osoba kreatywna zrobi super makietę za 50zł ;) )
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

makietę myślę że mógłbym zrobić czasami nawet mam ochote a kiedyś to bardzo mi się podobały bitewniaki miałem wtedy z 8-9lat miałem kupować raczej ale sie z mamą pokłuciłem w wrocławiu i potem mi przeszło, to lepsza będzie planszówka ? no że przyjemniejsza i bardziej trenuje umysł tak?
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Vincent »

Niekoniecznie, tak samo strategii może wymagać typowy bitewniak jak i planszówka. Do planszówki generalnie łatwiej zachęcić nowe osoby, do bitewniaka nie ma jak, by ktoś ot tak raz z nami zagrał.

Możesz też się rozejrzeć za innymi, strategicznymi planszówkami, gdzie nie kierujesz figurkami żołnierzy, a masz mapę całej Europy itp. Zresztą nie tylko wojenne i tego typu gry muszą Ci się spodobać. Kryteria gry podałeś dość ogólne 1-6h oraz 2-7 osób. Zdecydowana większość gier spełnia te warunki.

Możesz napisać coś więcej co by Cię zainteresowało, co by się w tej grze robiło, jaki klimat itp, może wtedy bardziej pomożemy.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: B »

Descent nawet pasuje, 2-5 osób no i początkującym niektóre scenariusze mogą spokojnie 6-7h zająć :) No i masz elementy 'bitewniakowe' czyli figurki, taktyka, koordynacja działań, kostki z dziwnymi symbolami itd. Do tego elementy znane z gier komputerowych, takie jak random loot, town portale czy farmowanie golda! ;)
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 14:48 przez Lukaszenka, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

o dzięki :) sory pomyliło się a tarczyca była robiona u mnie w miescie a badanie muzgu kłodzo lub swidnica ma być :D musiałem napisać bo nie lubie kłamać , ostatnio mam złe dni dla tego nie odpisywałem nawet nie wiem czy kupie coś ale może więc tak : chciałbym taką gre która bardzo dobrze ćwiczy umysł a do tego jest bardzo fajna , gra się w nią 1-7 czy 2-7 osób, ewentualnie może do 6 osób, może to być bitewniak albo gra planszowa, zależy mi też żeby były rózne karty np jakieś mocy czy coś w tym stylu i elementy ekonomi no że złoto leci drewno jak w grach na kompa , żeby to nie były jedynie coś w stylu szachów że tylko przesówasz figórki i rzuczas kościami to musi być coś więcej, fajnie by chyba była jeśli by było dużo wojska itp choć walka bohaterami samymi czy z mała iloscia wojska może być nawet ok , czas gry nie wiadomy może to być 1h albo nawet 6h, co mi możecie polecić? jeśli chodzi o tworzenie makiet to chyba by nie było problemu choć nie wiem . a i co ważne żeby losowość w grze była znikoma raczej chodzi o to żeby los był znikomy albo wcale a liczyły sie umięjętności gracza umysł itp , i gra nie może być denna np nie lubię zbytnio scrabli te literówki wiecie co to pewnie, popularne bardzo to jest .
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Odi »

Wybacz, nie wiem czy Twój styl pisania związany jest z chorobą, o której piszesz, ale czy aby na pewno nie dasz rady uczynic swoich wypowiedzi nieco łatwiejszymi do odczytywania?
Wiesz: przecinki, kropki, myślniki, akapity...

Polecam Ci grę Cyclades oraz Runewars, ewentualnie Rune Age
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

dobra napiszę jeszcze raz :wink: : szukam idealnej dla mnie ( i nie tylko dla mnie lecz dla rodziny np babci , mamy, taty , brata 24 lata , kolegów itp)gry planszowej zależy mi na tych rzeczach:
dobry trening umysłu a przy tym świetna zabawa w ogóle nie nudna gra

-świetne walki i elementy ekonomi ( surowce np złoto drewno, jakies punkty itp)

- może być rozbudowywanie zamku czy tam miasta albo państwa no np jakieś budowanie murów obronnych , wież strażniczych itp. fajnie jakby statki też było w tej grze i może jakieś potwory ale to nie konieczne.

-elementy karciankowe

-znikoma lub zerowa losowość ma się liczyć umięjętności gracza umysł itp a nie los

-ilość graczy jakoś 2-7 ewnetualnie 2-6, samemu też czasami moge zagrać chyba ale jeszcze nie grałem tak

- czas gry różnie 1h do nawet 7godzin

- i w ogóle żeby się bardzo fajnie grało wręcz idealnie

może to być bitewniak czy planszówka obojętne zależy mi na fajnej grze pieniądze się na razie tu nie liczą choć kiepsko u nas z kasą ale mam odłożone z 550zł :) ale na gre aż tyle to raczej nie wydam. o co mi ty podawałeś to tylko do 5 czy 4 graczy za mało bo jak bym chciał zagrać w więcej osób to nie ma jak.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Odi »

Dzięki za 'uczytelnienie' Twojego postu :)
Lukaszenka pisze:szukam idealnej dla mnie [...] dobry trening umysłu a przy tym świetna zabawa w ogóle nie nudna gra
[...] i w ogóle żeby się bardzo fajnie grało wręcz idealnie
Wiesz, ja też takiej gry szukam.
Fajna i 'w ogóle nie nudna' żeby była.

Niestety, 'życie jest sztuką kompromisów' :wink:

Trudno znaleźć taką grę, żeby grało się 'fajnie i w ogóle nie nudno' i samemu, i w dwie osoby, i w siedem, i żeby były i potwory, i wojsko, i ekonomia, i na dodatek - żeby nie było losowości... 8)
Nie możesz oczekiwac, że jedna gra spełni Twoje wszystkie oczekiwania. A wierz mi, 7 osób (zwłaszcza jeśli ma to być mama, tata, babcia itp) będzie Ci trudno zebrać do gry planszowej o walkach i potworach, trwającej 6 godzin.
Gra w przedziale 2-5 osób w zupełności wystarczy.

Czytając o Twoich wymaganiach mam wrażenie, że spośród wszystkich znanych mi gier lepiej sprawdzi się w Twoim towarzystwie właśnie Cyclades .

Możesz też zobaczyć Age of Empires III (ale tam nie ma walki i potworów), Struggle of Empires (ale tam nie ma potworów i gra jest skomplikowana, i wątpię żeby Twoja Babcia dała radę zagrac w to z przyjemnością i 'w ogóle bez nudy'), Conquest of Empire.
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

a w cyclades da rade zagrać w 6 osób? czy nawet 7 ? bo zależy mi na tym, niby do cyclades ma wyjść jakiś dodatek to może się zwiększy limit graczy?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Odi »

Jesli Tata będzie grał razem z Mamą w jednej drużynie, to da radę :wink:

W 6 osób można grać w Conquest of the Empire, Age of Empires III
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Soulless »

bez losowości z czystym sumieniem na 3-6 osób to mogę polecić
Imperial 2030
jest i walka, jest ekonomia, nie ma wydobywania surowców

poza tym może się sprawdzić
Starcraft
ale tu już pewna losowość istnieje

a skoro Starcraft, to po co iść na półśrodki, lepiej zagrać w
Twilight Imperium
chyba najlepsza planszówka z kategorii XXXX
(eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate)
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

o dzięki :) to zastanowie sie nad tymi grami wymiennymi w tym temacie, mamie sie by spodobało chyba descent ale ona chyba odpada to co innego i na 5 osób , choc pewnie by mi sie spodobała, ta twilight też fajna i to cycadels też , szkoda że nie ma instrukcij polskiej do dodatków do twilight wtedy można grać w tą gre 2-8 osób! albo może więcej jak sie kupi wszystkie dodatki , a co sądzicie o bitewniakach? czy np w warhammer lub lotr są surowce , elementy ekonomi, karty itp? albo w jakiś innych bitewniakach.
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

a co powiecie o bitewniakach?
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: ronczi »

http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... inity.html

sorry ale nie mogłem się powstrzymać :)

gra idealna
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

świetna ! tylko że to był taki żarcik z tą grą na 2009 prima aprilis
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: gafik »

Ja zamówiłem!
Lukaszenka
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 21:16
Lokalizacja: ząbkowice śląskie

Re: 2-6 czy 7 osób 1-6h grania

Post autor: Lukaszenka »

ale ci pewnie nie doszło :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
ODPOWIEDZ