Bang! (Emiliano Sciarra)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Przy okazji ponownej lektury instrukcji znalazłem kilka rzeczy, które źle grałem i wszystkim źle tłumaczyłem. Ponieważ dla wielu graczy byłem źródłem wiedzy o tym jak grać w Bang'a, kajam się niniejszym i prostuję:

Na początku gry Szeryf jak wiadomo dostaje więcej "żyć" niż wynika to z jego karty postaci - o jedno "życie" więcej. Jednak NIE dostaje jednej karty więcej na początku z tego tytułu. Kart dostaje tyle, ile ma naboi na swojej karcie.

Piwo można zagrać wyłącznie na siebie - nie można go stawiać koledze. Piwa w ogóle nie można grać gdy zostało już tylko dwóch graczy w grze.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9466
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

ja_n napisał:
Przy okazji ponownej lektury instrukcji
Czeskiej czy angielskiej?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

MichalStajszczak pisze:ja_n napisał:
Przy okazji ponownej lektury instrukcji
Czeskiej czy angielskiej?
Hehe... w zasadzie to chyba słowackiej. Ale przetłumaczonej na polski.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

ja_n pisze:Piwo można zagrać wyłącznie na siebie - nie można go stawiać koledze.
WOW!
To mocno zmienia gre.
Nie wiem jeszcze czy na lepsze czy na gorsze.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

jax pisze:
ja_n pisze:Piwo można zagrać wyłącznie na siebie - nie można go stawiać koledze.
WOW!
To mocno zmienia gre.
Nie wiem jeszcze czy na lepsze czy na gorsze.
Wydaje mi się tak na sucho bez grania, że na lepsze. Tzn. szeryf będzie miał trudniej, a do tego w końcówce gra będzie się toczyła szybciej. No, ale zobacyzmy...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

ja_n pisze: Hehe... w zasadzie to chyba słowackiej. Ale przetłumaczonej na polski.
czy mozna znalezc gdzies w internecie przetlumaczona instrukcje o ktorej pisziesz?. mam gre od ponad tygodnia, ale nie zagralem poniewaz nie podejme sie tlumaczenia znajmomym zasad do ktorych nie mam pewnosci. wprowadze tylko zamet ;)
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

dies pisze:czy mozna znalezc gdzies w internecie przetlumaczona instrukcje o ktorej pisziesz?. mam gre od ponad tygodnia, ale nie zagralem poniewaz nie podejme sie tlumaczenia znajmomym zasad do ktorych nie mam pewnosci. wprowadze tylko zamet ;)
Nie można. To instrukcja, którą dostałem z Albi w celu weryfikacji tłumaczenia. Od razu się zastrzegam - nie udostępnię jej, bo nie mam na to zgody wydawcy.
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

ja_n pisze: To instrukcja, którą dostałem z Albi w celu weryfikacji tłumaczenia.
Czyli będzie polskie wydanie! :D

Pozdrawiam,
Szczęśliwy Adam
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

no szkoda... pierwszy raz dostalem produkt z rebela bez polskiej instrukcji...
trzeba bedzie sobie jakos poradzic bez niej
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Adam Waśkiewicz pisze:
ja_n pisze: To instrukcja, którą dostałem z Albi w celu weryfikacji tłumaczenia.
Czyli będzie polskie wydanie! :D
Znaczy sie czeskie :wink:
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Że będzie polskie wydanie, to wiadomo od dość dawna. Nieznany jest tylko termin. To będzie w pełni polskie wydanie - wszystko przetłumacznone, nie tylko instrukcja.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

ja_n pisze:Że będzie polskie wydanie, to wiadomo od dość dawna. Nieznany jest tylko termin. To będzie w pełni polskie wydanie - wszystko przetłumacznone, nie tylko instrukcja.
Czuje sie zaskoczony. Szacunek 8)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

ja_n pisze:Że będzie polskie wydanie, to wiadomo od dość dawna. Nieznany jest tylko termin. To będzie w pełni polskie wydanie - wszystko przetłumacznone, nie tylko instrukcja.
Fajnie. Wiadomo, że będzie, tylko nie wiadomo kiedy. Fajną politykę informacyjną mają w Albi...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9466
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

ja_n napisał:
Że będzie polskie wydanie, to wiadomo od dość dawna. Nieznany jest tylko termin.
Miała być w grudniu, ale przedwczoraj dostałem informację, że jednak w styczniu. Ponieważ Albi ma poślizgi przy każdym kolejnym produkcie, to podejrzewam, że Bang pojawi się dopiero w marcu
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

ja_n pisze:...
Na początku gry Szeryf jak wiadomo dostaje więcej "żyć" niż wynika to z jego karty postaci - o jedno "życie" więcej. Jednak NIE dostaje jednej karty więcej na początku z tego tytułu. Kart dostaje tyle, ile ma naboi na swojej karcie.

Piwo można zagrać wyłącznie na siebie - nie można go stawiać koledze. Piwa w ogóle nie można grać gdy zostało już tylko dwóch graczy w grze.
A ja jeszcze w sprawie zasad.

Ja_nie - skoro 1:1 już piwo nie działa to jakie ma "działanie" ??
Po prostu karta która nie ma żadnego znaczenia? podobnie jak sądze z Saloon'em (mulit-piwko)?

Jeśli tak to wprowadziłbym home-rules:

1. w przypadku 1:1 piwo ma działanie kary Bang! (czyli rzut kuflem :D :twisted: :D)
2. Saloon powinien działać - w końcu stawiamy też przeciwnikowi... a ten nie podejrzewający niczego dureń łyka...
... i dostaje kulką między łopatki... albo łopatką... w każdym razie może zaraz stracić podarowany punkcik życia :twisted:


Ale daj znać proszę jak to jest / byc powinno (albo od razu wprowadzić w wersję PL moje propozycje - oddaję prawa autorskie :wink:)
POzdro
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Browarion pisze:A ja jeszcze w sprawie zasad.

Ja_nie - skoro 1:1 już piwo nie działa to jakie ma "działanie" ??
Po prostu karta która nie ma żadnego znaczenia? podobnie jak sądze z Saloon'em (mulit-piwko)?
Piwa nie można użyć w sytuacji 1:1 i tyle. Trzeba kartę odrzucić jeśli blokuje rękę lub zostawić licząc że przeciwnik ją wylosuje gdy zagra Panikę albo Cat Balou. Saloon działa normalnie. Rzut kuflem :) niezłe ale wpływ na rozgrywkę będzie miało minimalny. Co do wprowadzania tych zasad do oficjalnej instrukcji to raczej nie do mnie :). Wątpię żeby Albi miało licencję na wprowadzanie zmian do instrukcji wydawanych gier.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Geko pisze:
ja_n pisze:Że będzie polskie wydanie, to wiadomo od dość dawna. Nieznany jest tylko termin. To będzie w pełni polskie wydanie - wszystko przetłumacznone, nie tylko instrukcja.
Fajnie. Wiadomo, że będzie, tylko nie wiadomo kiedy. Fajną politykę informacyjną mają w Albi...
Ja chyba sobie jednak nie zafunduje polskiej wersji, choc poczatkowo mialem taki zamiar. Nie wiadomo ile bede czekal na polskie dodatki (o ile w ogole wyjda). Choc dla osoby nie planujacej zakupu dodatkow, polskie wydanie to dobry wybor.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Na wszelki wypadek, jakby ktoś jeszcze nie wiedział - w Hobbicie jest Bang! po angielsku po 43 zł (do niedawna jeszcze po 37 zł), wraz z możliwością zakupienia dodatków.

http://www.hobbit.net.pl/advanced_searc ... b6e853a6b5

Ja_n - dzięki za plik pomocy na boardgamegeek.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

A na rebelu jest czesko-słowacka, też za 43 zł.
Podejrzewam że 37 kosztowała niemiecka.

m.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

no wlasnie: czesko-słowacka... dlatego nie kupowałem :-)

Kupiłem w hobbicie za 37 zł - i była to wersja angielska (a właściwie angielsko-włoska, bo napisy na kartach są w tych dwóch językach, które nota bene dużo lepiej pasują do strzelaniny niż czeski czy słowacki ;-) )

a cena 37 zł związana była z promocją gier wydawnictwa (albo dystrybutora, nie pamiętam) dostarczającego m.in. Bang!
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Rebel jak zwykle zareagowal szybko...
Awatar użytkownika
Catelyn
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2006, 14:05

Post autor: Catelyn »

Tak, w Hobbicie jest Bang! w wersji angielsko-włoskiej wraz z dodatkami:
A Fistful of Cards i Expansion Dodge City.

Cena promocyjna: 37 zł była na podstawkę i dodatki - z okazji wprowadzenia na polski rynek - gier wydawnictwa da Vinci Games, którego jesteśmy dystrybutorami na Polskę.
Podobnie jak teraz trwa promocja na gry innego wydawnictwa: Tilsit Editions i przedsprzedaż najnowszej gry Ystari Games: Yspahan.
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

Mam maly problem z karta duel. przeciwnik moze przyjac pojedynek przez rzucenie karty bang, ale nie musi tego robic nawet jak ja posiada. Wszystkie instrukcje opisuja co sie dzieje gdy dojdzie do pojedynku. A co w przypadku tchorzostswa gracza ? czy traci punkt zycia czy nie?
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Oczywiście traci punkt jeśli nie rzuci Bang'a. Gracze rzucają Bangi na przemian (zaczyna wyzwany). Kto pierwszy nie rzuci ten traci punkt. Ta zasada dotyczy także pierwszego Banga rzucanego w odpowiedzi na Duello.
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

dzieki za szybka odpowiedz. bardzo latwo zepsuc partie bang jakas zasada ktorej sie do konca nie rozumie i zle interpretuje. mam nadzieje ze po bledzie z wiezieniem i pojedynkiem nie bede juz miec problemow ;)
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
ODPOWIEDZ