(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

morciba pisze:Jak jutro w Śródziemiu? Mogę być między 16-17. Jeśli ktoś może przyjść o takiej porze niech da znać.
Jednak mogę być nawet koło 16ej. Morciba bedziesz już koło 16ej?
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Stax pisze: Jednak mogę być nawet koło 16ej. Morciba bedziesz już koło 16ej?
Super. Będę koło 16, może parę minut później. Mam Blue Moona i El Grande.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

pojawie sie jakos przed 18ta. W plecaku mam tylko carcassone do oddania (za maly plecak :( ), ale z tego co wiem bedzie do grania
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Post autor: tencogoniema »

a klub STRYCH na rzeźniczej :?: kiedyś pogrywałem tam w WearZone'a i Chronopie stoły są i kierowniczka też życzliwym okiem patrzy :wink:
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1347
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Post autor: nahar »

Strych - życzliwym to do czasu. Primo 5 pln za miesiąc. Secundo, ja na przykład wybieram się tam tylko po swoje rzeczy, bo jak kierowniczka ma much w nosie to się z nią cięzko dogadać.

Strych jest dobry do wargaminigu - stoły makiety itp. Ale do planszowek to nie bardzo (chyba że dla dzieciaków). Starsi lubią usiąść w spokoju w knajpie/ domu.

Pozdrawiam.

ps

Kilka postów wcześniej "reklamowałem" Strych. Ale ostatnio już przestał mi się podobać (to taki update).
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

tencogoniema pisze:a klub STRYCH na rzeźniczej :?: kiedyś pogrywałem tam w WearZone'a i Chronopie stoły są i kierowniczka też życzliwym okiem patrzy :wink:
"Albo Tak" jest tymczasowym miejscem grania. Rozważaliśmy dwie opcje - Strych i Dom Kultury na krowoderskiej. Zdecydowaliśmy się na krowoderską. Sprawa się finalizuje i mam nadzieję, że już niedługo w środy będziemy mogli tam grywać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

morciba pisze:Rozważaliśmy dwie opcje - Strych i Dom Kultury na krowoderskiej. Zdecydowaliśmy się na krowoderską. Sprawa się finalizuje i mam nadzieję, że już niedługo w środy będziemy mogli tam grywać.
Jutro mam nadzieje dograc wszystkie szczegoly i od srody bedzie mozna grac w YMCA. Mam tylko nadzieje, ze nie bede niezbednie potrzebny do pobierania klucza. Za tydzien jade do Warszawy na kilka tygodni.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Hmm, to może zawitasz na Smolną lub do Alibi?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Geko pisze:Hmm, to może zawitasz na Smolną lub do Alibi?
Z pewnoscia : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Uwaga

Dzięki pomocy Roberta (Rathiego) udało nam się załatwić salę w YMCA na krowoderskiej. Od przyszłego tygodnia spotkania środowe będą się tam odbywać. Mamy zarezerwowaną salę od 18 do 22. Trochę krótko, ale możliwe, że będzie lepiej. Póki co plan jest taki - kto może wcześniej przychodzi do "Albo Tak" a o godz. 17.50 ruszamy na krowoderską.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 05 lis 2006, 15:24 przez morciba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

morciba pisze:Uwaga

Od przyszłego tygodnia spotkania wtorkowe będą się tam odbywać.

Pozdrawiam
Znaczy sie środowe? :)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Stax pisze:
morciba pisze:Uwaga

Od przyszłego tygodnia spotkania wtorkowe będą się tam odbywać.

Pozdrawiam
Znaczy sie środowe? :)

heh - zgadza się, już poprawiłem ;)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Kto się wybiera jutro do Śródziemia? Mogę być już koło 16.30, ale o 20 muszę wyjść.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Jeśli nic sie nie zmieni to mogę pojawic sie też o 16.30
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Pojawię się ok. 17 razem z dwiema pięknymi paniami - La Citta i Mall of Horror :)
Awatar użytkownika
kober
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2006, 22:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kober »

morciba pisze:Od przyszłego tygodnia spotkania środowe będą się tam odbywać.
czyli w najblizsza srode, 8 listopada, spotkanie odbedzie sie w "albo tak"?

pozdrawiam,
kober
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

kober pisze:
morciba pisze:Od przyszłego tygodnia spotkania środowe będą się tam odbywać.
czyli w najblizsza srode, 8 listopada, spotkanie odbedzie sie w "albo tak"?

pozdrawiam,
kober

Od 8 listopada spotkania środowe odbywają się w YMCA na krowoderskiej 8 (patrz pierwszy post w tym wątku) od godziny 18.
Jednak kilka osób zazwyczaj ma czas wcześniej i dla chętnych spotykamy się około 16.30 w "Albo Tak" a o 18 przenosimy się do YMCA.

Pozdrawiam
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

przyjde do YMCA rzedu 18, w plecaku mam niewiele... Bohnanze, Cytadele i samorobke Hey, that's my fish
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Bede kolo 17, wiec pewnie najpierw do pubu. O ile uda mi sie zaparkowac na Krowoderskiej : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Rathi pisze:Bede kolo 17, wiec pewnie najpierw do pubu. O ile uda mi sie zaparkowac na Krowoderskiej : )
Mam nadzieję, że wiesz, o strefie parkingowej i że panowie w koszulkach przestają pobierać myto dopiero po godzinie 18.00. :)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Będę o 16.30. Staszek mówił, że też bedzie o 16.30.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Zgadza sie, bede o 16.30

Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
kober
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2006, 22:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kober »

dzis sie mocno spoznilem, i choc w wiekszosci tylko kibicowalem rozgrywce, to przynajmniej poznalem towarzystwo :)

spodobalo mi sie - obiecuje w przyszla srode zjawic sie w ymca puntkualnie o 18 :)

pozdrawiam serdecznie,
Kober
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Kommar pisze:Mam nadzieję, że wiesz, o strefie parkingowej i że panowie w koszulkach przestają pobierać myto dopiero po godzinie 18.00. :)
Nie wiedzialem.
Znaczy, jak parkowalem tam w sobote, to nie zauwazylem, ze jest strefa.
Wczoraj zauwazylem. Ale na szczescie nie pojawili sie tam i nie zalapalem sie na mandat.
I tu zaczyna sie problem. Gdzie w takim razie parkowac?
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Kolejne krakowskie spotkania za nami. Tym razem zagrałem w 4 nowe gry i jak zwykle kilka partii w Banga, w tym jedna dosyć ciężka ;)

Queen Necklase - niezła gierka, raczej jako przerywnik. Gra polega na sprzedawaniu kamieni szlachetnych, trzeba uważnie obserwować działania innych graczy, można sobie skutecznie przeszkadzać. Tylko cena trochę odstrasza. Myślę, że jeszcze do niej wrócimy.
Mall of Horror - hit wtorkowego spotkania. Gra o zombich zjadająch graczy w supermarkecie. Mnóstwo dobrej zabawy, gwarantowane napięcie, szczególnie pod koniec rozgrywki (zjedzą mnie czy nie zjedzą? ;) Najlepsze są głosowania między graczami, kogo mają zjeść zombi. Sporo dogadywania się w czasie gry, cytuję "zagłosuj na mnie, a stawiam Ci piwko" ;p Bardzo dobre wrażenie zrobiła na nas ta gra.
Gang of four - prosta na pozór karcianka, oparta na kombinacjach pokerowych. Jak nam pokazał Stax, gra ma całkiem spory potencjał jeśli chodzi o taktykę. Mnie się podobała.
Antike - Gra strategiczna w klimatach antycznych. Trzeba będzie powtórzyć rozgrywkę bo wczoraj każdy się dopiero zapoznawał z zasadami, chociaż trzeba przyznać, że nie są one zbyt skomplikowane. Jedyne co sprawiało większe trudności to rozstrzyganie bitew. Gra na pewno ciekawa. Interesującym rozwiązaniem jest "patelnia", na której oznacza się czynność jaką będziemy wykonywać w swojej turze. Wygrać można przez zebranie odpowiedniej ilości kart, które otrzymujemy za różne rzeczy - zajmowanie miast lub mórz, budowanie i burzenie świątyń oraz zdobywanie technologii. Wbrew pozorom taktyka podboju nie jest najlepszym pomysłem.

Poza grami parę słów o nowym lokalu. Krótko mówiąc, to jest to!!! Sredniej wielkości sala (max 4-5 stoły). Dobre oświetlenie, spokój i niedaleko od centrum. Jedyny minus to czas (do 4h), ale może będzie lepiej.
------------------

Napiszcie coś więcej o wczorajszej końcówce rozgrywki. Wiem, że wygrał Stax, ale ciekaw jestem jak to się stało (statki?) i co robili inni w tym czasie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ