Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

Grube zetony? Ja wykorzystalem ...... podkładki pod piwo :) niestety nie mialem dobrego nozyka i dlatego wyszy troszke krzywo ale mysle ze nastepnym razem jak kupie lepszy skalpelek bedzie lepiej. :)[/quote]
obserwator
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2006, 20:52

Post autor: obserwator »

max_star pisze:Grube zetony? Ja wykorzystalem ...... podkładki pod piwo :) niestety nie mialem dobrego nozyka i dlatego wyszy troszke krzywo ale mysle ze nastepnym razem jak kupie lepszy skalpelek bedzie lepiej. :)
A może wybijaki otworów np. http://www.techno-hurt.pl/58_04.htm lub krajowe http://hurtszewski.com/product_info.php ... ts_id=1099
Być może doskonale sprawdzą się nie tylko na skórze ale również tekturze i folii-płytkach PCV? Nawet po oklejeni zadrukowaną folią samoprzylepną! :idea:

:D :D :D :P
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

Wybijaki do otworów? Myslalem o tym ale nie znalazlem niczego we wszystkich hipermarketach kolo mnie. Dzieki za linka :)
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

oto moja samoróbka Hive'a. jako wzór hexa użyte zostały zapasowe elementy z NeuroshimyHex.
Obrazek Obrazek Obrazek


Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

No właśnie ...

Post autor: aZiss »

Szukam wszędzie ...

Gdzie Wy kupujecie:
  • Papier samoprzylepny najlepiej offsetowy
    Talie czystych kart plastikowych
Chciałem próbnie wydrukować na laserze demo WoW (mało drukowania a do testów się nadaje), ale każdy wydruk mi się rozmazuje.
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Talie czystych kart plastikowych raczej nie kupisz choć nigdy nie wiadomo. Jeśli na talie nakleisz papier samoprzylepny z obrazkiem to nie widac przeciez co jest pod spodem.
Papier samoprzylepny również offsetowy jest na allegro.
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Być może kogoś to zainteresuje.
Na allegro wyprzedaje się hurtownia - można kupić 4400 różnych guzików za 28 zł (http://www.allegro.pl/item144879892_guz ... towni.html).

Moim zdaniem okazja nabycia dużej ilości potencjalnych znaczników za dość niską cenę - mam nadzieję, że to nie jakiś przekręt.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Odmłodze temat :). 3 godziny roboty[byłyby 2 gdyby nie słabej jakości sklejka i mordęga z nią]. Wysokość Hexa 6mm,szerokośc od rogu do przeciwnego rogu ok 2,5cm, od boku do boku ok 2,1cm. Ogólnie projekt do poprawy- lepsze byloby zwykle drewno, nie sklejka- nie miałbym po bokach "kleju", ktory podczas wypalania opadl i zabarwił mi część spodów]. Lepsze tez bylyby troche większe[bo robilem wczesniej proby ale malo sklejki mi potem zostało]. Do tego kolor "ciemny" lepszy bylby jako inwersja jasnego, niz tak jak zrobilem, tak czy owak jak na pierwsza samorobke jest calkiem ok :D.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Blue, to wyglada nie jak samorobka ale jak elitarna kolekcjonerska.

A co do inwersji jasnego... mozesz czyms wybiorczo rozjasnic, podstawową robotę masz perfekcyjnie wykonana
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

O kurcze, jak to zrobiłeś? :shock:
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Blue recznie to robiles? widze ze do tych ciemniejszych uzywales tych z ramka ale nie moge dojsc jak to zrobiles ;d bardzo ladnie to wyglada :)
Awatar użytkownika
TKIZZ
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:08

Post autor: TKIZZ »

Blue:
Czy te ciemne sa wypalane?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Mam laser Co2 sluzacy do grawerowania i ciecia roznych materialow[m.in mozna robic pieczatki,nadruki na metalach]. Ogólnie calosc jest tym wypalana. Obrazki to cliparty z corela[mam orginal, dla podejzliwych :P]. Cala praca w corelu zajela mi w sumie jakies 15-20 minut, jakbym wpadl na ta inwersje to trwalaby z 5 minut mniej ;). Potem proby wypalania i dobierania parametrow itp. ok 30-40 minut. Samo wypalenie tych pionów zajmuje 30 minut, ale ze maiel do bani material to sie meczylem tyle czasu :/. Ogolnie jakby ktos byl zainteresowany takimi uslugami to sluze[nie jako pirat gier,ale wykonam co tam chcecie- zamowienie na szesciokatne zetony to zamowienie jak kazde inne, jak chcecie tworzyc swoje gry czy cos].
Ostatnio zmieniony 03 sty 2007, 20:04 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

dobrze wiedziec Blue ;)
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

wypalanie

Post autor: charlie brown »

Wypalanie wygląda fajnie. Tylko jeśli chodzi o Hive to przyjemniej się gra, gdy owady mają różne kolory, tak jak w oryginale (np. pająk jest czerwony, królowa - żółta, itp.)

Gdyby nie reguła pozwalająca żukowi wchodzić na piony, to zrobiłbym Hive 3D. Wyobraźcie sobie heksy, a na nich stojące robale, jak żywe. Chyba wtedy żadna kobieta by nie zagrała :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

charlie brown nic nie stoi na przeszkodzie zebys sobie pomalowal ;), nie widze problemu :]. Ps w 3d tez mozna to na tym zrobic, co prawda w pewnym uproszczeniu[albo sklejać],ale zawsze :). Tyle ze ja nie mam tyle samozaparcia i czasu ;).
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

ja szukalem jakichs gotowych hexow...
nakretek itd. ale nic godnego nie znalazlem...

chyba z moich poszukiwan to to: http://www.artfan.pl/product_info.php?products_id=3226
jest godne uwagi... gdyby bylo 2x grubsze i bez otworow..
jest dostepne w roznych kolorach i bardzo tanie..

Blue - szczena mi opadla na Twoją wersję...
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Moonman - cena powyzej 1PLN za 2 sztuki hexów? to chyba tylko jak chcesz wykonać taką wersję kolekcjonerską 5x lepszą od oryginału heh
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Dusso pisze:Moonman - cena powyzej 1PLN za 2 sztuki hexów? to chyba tylko jak chcesz wykonać taką wersję kolekcjonerską 5x lepszą od oryginału heh
za hexy zaplacilbys 12,10PLN - do tego druk kartki samoprzylepnej lub np. folii
czyli masz hive za ~15pln, a nie kosmiczne 80pln
ale jak wczesniej wspominalem, te hexy IMHO sa za male.
Awatar użytkownika
TKIZZ
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:08

Post autor: TKIZZ »

Chcialbym zrobic plansze do gry o wymiarach okolo 1m X 1m. Ma byc to centralno-wschodnia Europa z Polska na srodku. Mozecie mi doradzic w jakiej rozdzielczosci powinienem zrobic ta mape zeby po wydrukowaniu nie bylo pikselozy?
Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

TKIZZ pisze:Chcialbym zrobic plansze do gry o wymiarach okolo 1m X 1m. Ma byc to centralno-wschodnia Europa z Polska na srodku. Mozecie mi doradzic w jakiej rozdzielczosci powinienem zrobic ta mape zeby po wydrukowaniu nie bylo pikselozy?
Z gory dziekuje i pozdrawiam!
zależy z czego i na czym będzie drukowane...
ale ogólnie 300dpi to złoty środek.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

A jak tam koszty?

Post autor: konev »

Mam na swoim koncie własnoręcznie zrobione (z małą pomocą drukarki) wersje Osadników i Puerto Rico, Bohannza. Zrobiłem też Carcassonne z dodatkami.

Jak sobie zacząłem liczyć ile mnie kosztowało zrobienie każdej z tych gier:
- papier dobrej jakości, toner do drukarki, kleje, taśmy itd., nie licząc nawet mojego czasu...
Czasami po prostu nie opłaca się zrobić samoróbki na dobrym poziomie, ponieważ gra jest niewiele droższa lub nawet tańsza w oryginale.
Wykluczam tu oczywiście tak niedopuszczalne praktyki jak drukowanie w pracy za pieniądze szefa ;) itd.

Można oczywiście zrobić wszystkie samoróbki z pomocą ryzy papieru i ołówka i też będzie się dało grać.

Podsumowując... aktualnie robię samoróbki gier, które są naprawdę drogie, drogich gier które chce sobie przetestować przed zakupem oryginału lub samoróbki, które będą lepsze od oryginału :). W tym ostatnim przypadku dopuszczalne jest oczywiście wydanie dużej liczby pieniędzy :)...[/i]
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Obrazek



Hive ver. 2 :)[jest cale ale nie chcialo mi sie ukladac, najwazniejsze widac][sorki za marnej jakosci zdjecie..ciemno w pokoju mialem a nie chcialo mi sie powtarzac z lepszym naswietleniem i odpowiedniejsza przeslona]. Inwersja to jednak nie bylo to o co mi chodzi, zostawilme jak bylo,ale wiem ze jednak to tło powinno byc delikatniejsze. Tył - zrobilem zeby szybciej wybierac zetony danych kolorów. Jak widac na kazdym jest napis RÓJ i pusty albo pełny hex. Jednak nie wyszlo mi to za dobrze bo chcialem zeby ludzie widzieli to krzywo tak jak ja to zrobilem i jak widac to na zdjeciu, ale intuicyjniej stawia sie to na plaskim boku i widzi prosty napis niz krzywy. Ogolnie jeszcze do poprawki[i znowu mordega z marną sklejką :/].

Rozmiar uległ powiekszeniu i czas samej pracy maszyny wynosil powyzej 1 godziny[stanowczo za dlugo...duzy koszt,ale jednorazowo to nie problem, jakbym chcial wiecej robic to musialbym pliki corela dopracowac zmniejszyc dpi i moze by doszlo do pol godziny]. Żetony maja obecnie szerokość 3 cm od boku do przeciwlego boku, a 3,6 cm od wierzchołka do przeciwnego.


Chciałem wyrzucic te kwadraty obramowujace postacie, jenak okazalo sie ze bydowa clipartów jest nie taka jak myslalem... i za duzo by bylo zabawy z tym :/.

Jeszcze kombinuje jak wybiórczo pomalowac drewno...wiem ze pierwsze by trzeba bylo lakierem pomalowac[zeby drewno nie piło], potem farbe nalozyc,ale jak to wyjdzie to jeszcze nie wiem.

Tył tez do dopracowania- lepiej by bylo jakbym zrobil rastrem tego pustego hexa[bylby poprostu grubszy i nie odroznial sie od reszty]. Czas zie zwiekszy ale efekt bedzie lepszy.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Sztuka robienia samoróbek

Post autor: konev »

Swoją drogą, czy ktoś trafił na stronę blogu Mike Doyle`a?
Facet jest artystą i robi też na własny użytek (i chyba nie tylko) przeróbki popularnych gier planszowych. Robi całkowicie nową szatę graficzną itd.

Niektóre rzeczy naprawdę wymiatają.
Każdy "samoróbkowiec" powinien tutaj wejść - po prawej stronie można sobie na przerobione gry zernkąć:
http://mdoyle2.blogspot.com/
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Część jego grafik jest też na BGG. Trzeba przyznać, że koleś robi fajne rzeczy. Zwłaszcza pudełka do gier robią super wrażenie (Caylus kosi).
ODPOWIEDZ