(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: klema »

TuReK pisze:A mnie Eclipse w dalszym ciągu nie powala, nie przewiduję żeby się to zmieniło. Za bardzo eurogrowa, sucha i nudnawa, mało klimatyczna, za to zbyt losowa kiedy tego nie trzeba
cezner pisze:Eclipse mało klimatyczny? Ale w jakim sensie? Gdzie tam nie ma klimatu? Nuda? No ale gdzie tam jest na nuda? Przecież jak na to co oferuje to błyskawiczna gra jest. Szybkie ruchy, szybkie decyzje. Trochę trzeba poturlać, ale też bez przesady. Nie ma czasu na nudę.
No i pogadał plastikowy z drewnianym :D
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

:lol:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3648
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Propo... Co się szykuje na środę? Ja bym chciał odświeżywszy sobie Automobile. Albo utrwaliwszy sobie Le Havre. Albo inne takie fajne :)

Z Pitonem znowu mamy ustawkę w Cold War !!! Tym razem już bez tłumaczenia, od razu na głęboką wodę! Więc myślę że od 15:30 do 17:30 się wyrobimy ;)
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

gafik pisze:Propo... Co się szykuje na środę? Ja bym chciał odświeżywszy sobie Automobile. Albo utrwaliwszy sobie Le Havre. Albo inne takie fajne :)
Mogę przyjść z Autami. Sam w sumie chętnie zagram.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

W środę chętnie zagrałbym w któryś ze swoich nie granych tytułów z Ystari...ale jak nie przeczytam instrukcji to wchodzę w Le Havre (mogę zabrać moją polską wersję), Brass! albo w cieniu cesarza bo to tez gra-cios :mrgreen:
oprócz tego wezmę Puerto (Gafik ;) ) i polskie Tłajlat Strag(h)ul.

na koniec dorzucam 3 grosze do dyskusji "drewno vs plastik" . Ekhem...Eclipse: BRZYDAL.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3648
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Le Havre najbardziej bym śmignął (sorry Wollny ;) ale może nie styknąć czasu na Autka :cry: ) Ale może jeszcze wszystko się zmienić :D
A chcę sobie pograć w Hawr, bo jak Lacerta wyda wraz z dodatkiem i po polsku to będę kupował...

Już jest polska wersja tej gry?! Bo właśnie widziałem ---> TUTAJ taką wersję i to niedrogo! Ale myślałem, ze to jakiś błąd :oops:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

polskiej wersji nie ma jeszcze... a po co polska wersja jak tam żadnych napisów nie ma ;) podstawowa fobia polskich graczy: napis po niemiecku! grę trzeba spalić :D
kupuj na forum bo ceny spadają, a spolszczenie kart jest w necie. ja sobie to druknąłem (po co?), wsadziłem w koszulki i mam od dwóch lat polską wersję :P
zamiast court mam sąd mmm... a poza tym australijskie wydanie jest przedniej marki ;) po ora et labora i błędnej zimnej wojnie mam obawy co do polskich wydań, choć Lacerta nigdy D. nie dała, ale jak powiadają filozofowie zawsze musi być ten pierwszy raz :P
Reasumując, po Zimnej Wojnie szlajamy się po porcie :D
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

To ja tez wchodzę w ten port.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3648
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Skoro port, no to Porto Riko, czyli Hawr na bogato! ;) Już zacieram rączki :mrgreen:

A co do kupowania, to spoko, poczekam i sobie obaczę jakie to wydanie będzie, ale myślę że ok... A polskie chcę, bo to zawsze innych ludziów można wciągnąć łatwiej. Ja tam wolę in inglisz, ale są ludzie, którzy jak mają na karcie napisane court lub ship, a nie sąd czy statek, to wołami się ich nie zaciągnie, mimo że nigdy nawet nie popatrzą na napisy tylko na obrazki... :? :roll: :lol:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Zatem szykuje się zacna rozgrywka :D zacieram rączki bo znowu Gafik będzie nas atakował swoimi drewnianymi kutrami :lol:

A co do tych polskich wersji...może to się sprawdzi z niedzielnymi graczami, bo zazwyczaj oni marudzą bardzo, że jest napis w obcym języku (niemiecki->spal to) albo nie chcą skumać, że obrazek zastępuje tekst. Jeśli chcesz Le Havre zapodać na deser po niedzielnym obiedzie to uwierz - nijak nie przejdzie :D
po prostu są gry dla gejmerów i każuali, na co nie wpływa wersja/niezależność językowa.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

cezner pisze:Eclipse mało klimatyczny? Ale w jakim sensie? Gdzie tam nie ma klimatu?
Nuda? No ale gdzie tam jest na nuda? Przecież jak na to co oferuje to błyskawiczna gra jest. Szybkie ruchy, szybkie decyzje. Trochę trzeba poturlać, ale też bez przesady. Nie ma czasu na nudę.
kurcze to ja już nie wiem, czy jestem drewniany, czy plastikowy ;). mi się Eclipse bardzo podoba. zgrabna mechanika, ale z klimatem. losowość na sensownym poziomie. jasne, że zdarzą się partie, kiedy nie wyjdzie nam nic, wylosujemy paskudne kafle, przegramy pierwszą walkę z obcymi itd., ale to sytuacje skrajne. zresztą to taka gra, w którą nie muszę wygrywać, żeby się dobrze bawić.
z chęcią zagram w środę :)
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Rewer »

Zastanawiam się w co ja zagram i co przynieść. Do wyboru mam Dune, GoT'a, SoS'a, Osadników z Catanu.
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Nie twierdzę że Eclipse jest beznadziejna, jest dość dobra, ale nie daje mi tych bodźców :mrgreen: co TI3.
Ma bardzo wyoptymalizowaną mechanikę, ale wiecie że to dla mnie nie jest kluczowe kryterium :mrgreen:

W Kosmobiznesie jest za duża optymalizacja gry w kierunku płynności i szybkości kosztem epickosci, klimatu i "realizmu", np:
brak polityki,
za duża część gry to przesuwanie drewienek tam i z powrotem (czyli euro),
w heksach obchodzi cie tylko jakie kolory kostek mozna ustawic,
bitwy na koniec tury: po ruchu zaczynajacym bitwe sobie robisz upgrade, dosylasz wiecej statkow.

Za to losowość większa niż w TI3: losowe techy i heksy, bitwy bardzo losowe (zalezy jeszcze jakie projekty się spotkają, dużo jest takich kombinacji gdzie od jednego rzutu zalezy caly wynik bitwy), VP za bitwy bardzo losowe.

Przeszkadzaja mi tez paskudne statki.

Klimatyczne są niektóre techy (np orbitale, monolity, artifact key, nawet nie szkodzi ze efekty w grze sa eurowate), projektowanie statkow, starozytni i odkrycia.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

W środę mnie nie będzie prawie na pewno.

W piątek w ogóle gramy, w sobotę jest biblioteka czy święta?
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

W sobotę święta. Piątek też pewnie będzie jednak świąteczny.
Awatar użytkownika
zwierzu
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2009, 23:48

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zwierzu »

Hej Staszek dał właśnie znać, że jutro nie może otworzyć sali bo go nie ma na polibudzie. Więc jak się nie znajdzie jakiś bohatyr to lipa.:(
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

zwierzu pisze:Hej Staszek dał właśnie znać, że jutro nie może otworzyć sali bo go nie ma na polibudzie. Więc jak się nie znajdzie jakiś bohatyr to lipa.:(
Spoko ja już wiem co i jak i otworzę :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Tycjan pisze:Spoko ja już wiem co i jak i otworzę :)
wielkie dzięki :) Tycjan save the day :D
zwierzu pisze:Hej Staszek dał właśnie znać, że jutro nie może otworzyć sali bo go nie ma na polibudzie. Więc jak się nie znajdzie jakiś bohatyr to lipa.:(
normalnie żeś zakamuflował info ;) maj men Yo! i dozoO zatem
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

ja jednak nie przylezę - sorry. Robota wzywa.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Bartuś pisze:kurcze to ja już nie wiem, czy jestem drewniany, czy plastikowy ;)
ty to jesteś CYLON!!! :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

Ktoś w ogóle przeżył te święta?

na coś coś jutro się szykować?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Jutro odpadamy - dentysta ;) i nie jest to spowodowane wypiekami teściowych :D
Aleee w piątek jestem zwarty i gotowy na coś mocnego :P
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: nikozja_dg »

Czy ktoś chciałby dołączyć się do zamówienia na tej stronie? http://www.buecher.de/
Wysyłka do PL 6,95

http://www.buecher.de/rubrik/spielwaren ... iele/2002/
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Niestety, dziś mnie nie ma. Mam nadzieję, że w piątek się pojawię.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Przypominam, że w sobotę granie w Bibliotece więc nie siedzicie za długo w piątek ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ