Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: dustptb »

Ode mnie również duży plus dla Rebela - w K2 trafiły się dwa te same gładkie namioty w jednym z kolorów (zamiast jeden gładki a jeden karbowany). Odpowiedź na maila po kilku minutach, a po niecałej godzinie przesyłka już była do mnie wysłana! Chyba nigdy nie dostałem jednego drewnianego malutkiego elementu tak solidnie zapakowanego :)
Awatar użytkownika
Visar
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:23
Lokalizacja: Nowa Osuchowa
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Visar »

Ja również muszę pozytywnie zaopiniować wydawnictwo Rebel. Kupiłem w sobotę w sklepie w centrum handlowym Eclipse i okazało się, że brakuje niebieskiego myśliwca. Po rozmowie ze sprzedawcą napisałem do Rebela o problemie i następnego dnia myśliwiec wyleciał poleconym. Dzisiaj wylądował. Po otwarciu bąbelkowej koperty, rozdarciu tekturowej wkładki, odwinięciu folii bąbelkowej, rodzarciu dodatkowej folii, ujrzałem w woreczku strunowym myśliwca w stanie nienaruszonym.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: szutek »

berni pisze:Jeśli chodzi o uzupełnianie braków w grach, to Lacerta jest pod tym względem wspaniała.
Nie robią żadnego problemu, po prostu dosyłają brakujące elementy!
Mi od nowości brakuje jednego budynku w Puerto Rico,co dosyć znacząco wpływa na rozgrywkę. Niestety od 2 tygodni brak odpowiedzi na maila, także osobiście to daleki jestem od chwalenia Lacerty.

Z kolei OGROMNY PLUS dla AEG. W kupionym przeze mnie Nightfallu: Martial Law kilka egzemplarzy kart było bardzo ciemno wydrukowanych. Na maila odpisali od razu, poprosili o zdjęcia po czym....wysłali mi kolejny egzemplarz Nightfall: Martial Law w folii :o :o :o . A ja chciałem wymienić tylko kilka kart :P
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: szutek »

Wysłałem jednego. Skoro tak mówisz to wyślę kolejnego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Lacerta - podziękowanie

Post autor: Harun »

Kupiłem polską wersję Goa, brakowało w niej jednego żetonu przypraw.

Zwróciłem się bezpośrednio do wydawcy z pytaniem, czy otrzymam brakujący żeton. Żeton jest już u mnie.

Dziękuję lacercie za profesjonalne podejście do mnie jako klienta :D
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta - podziękowanie

Post autor: blazej »

I bez problemu wymienili? Trochę mnie to zdziwiło, bo jak mi brakowało w Ora et Labora żetonu relikwii to dostałem odpowiedź, że to niemożliwe z technologicznego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - podziękowanie

Post autor: zephyr »

Przy relikwii musiałaby wypaść z wypraski pomiędzy produkcją a wrzuceniem jej do pudełka... i to jeszcze tylko jeden konkretny żeton... W teorii może się zdarzyć, ale brzmi bardzo dziwnie. Bardziej spodziewałbym się uszkodzonego arkusza wypraski niż jednego brakującego żetonu. Pomyłka w odliczeniu jakiejś ilości drewnianych elementów wydaje się dużo bardziej prawdopodobna, może dlatego.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - podziękowanie

Post autor: bart8111 »

No ale Harun pisał właśnie, że mu żeton dosłali (jak rozumiem z wypraski).
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - podziękowanie

Post autor: vaski »

Mi Lacerta przysyła znacznik zboża już około pół roku i jeszcze nie dotarł ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta - podziękowanie

Post autor: mig »

vaski pisze:Mi Lacerta przysyła znacznik zboża już około pół roku i jeszcze nie dotarł ;)
bo żniwa dopiero w sierpniu się skończyły. bądź cierpliwy ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Veridiana »

Dwukrotnie kontaktowałam się z Ravensburgerem w sprawie uzupełnienia zagubionych elementów gry. Nawet nie odpisali, oprócz automatycznie genereowanego maila, ze sie skontaktuja...
Ravensburger sucks?
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: szon »

Jak to robicie, że Lacerta uzupełnia Wam braki? 20 września pisałem im maila, że kupiłem Agricolę z brakującym jednym elementem (niebieskiego ogrodzenia) i do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Na ten adres piszecie? kontakt@lacerta.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Harun »

A może zadzwoń?
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: szon »

Brakujące ogrodzenie zaoferował uzupełnić Adam z planszostrefa.pl (nie kupowałem u nich). Z czego się cieszę, dziękuję i nie zostaje mi nic innego jak polecić ich sklep :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Veridiana »

Czy ktoś kiedykolwiek uzyskał jakąś pomoc od Ravensburgera?
Borric
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2011, 10:44

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Borric »

To ja opiszę sytuację z Egmontem.
Kupiłem ich kolejny produkt poprzez sklep interenetowy, tym razem Piraci Karaibska flota. Po raz pierwszy w ich grach pojawił mi się brak, a raczej niedokładnie wykonana podstawka do postaci. Pojechałem z tym elementem i dostałem wymianę od ręki.
To się nazywa super podejście do klienta.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

I znowu Rebel.
Kupiłem w Rebelu "Pulili podziemi". Podczas wypychania żetonów z wyprasek okazało się, że niektóre są słabo nacięte i ostatecznie dwa z nich się naddarły. Sprawa zgłoszona Rebelowi i dobre żetony po 2 dniach, czyli dziś wyciągnąłem ze skrzynki pocztowej.
Dzięki :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Monk »

Ja dziś odkryłem braki w moim Caylusie (kilka drewien) i jestem w trakcie reklamowania sprawy. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Wczesniej w tym sklepie w ktorym kupowalem nie robili problemow przy tego typu dytuacji, mam nadzieje ze i tym razem bedzie git. Najsmieszniejsze, ze gre kupilem juz kilka dobrych miesiecy temu, ale dopiero dzis ja rozlozylem po raz pierwszy mialem okazje w nia zagrac. Sama gra bardzo dobra, laduje spokojnie w moim top 3:)
Areinu
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2012, 10:53

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Areinu »

Ja niedawno kupiłem nowego Talismana w sklepie. Wszystko super, aż do samego końca kiedy rozłożyłem planszę. Na zagięciu planszy jest brzydka krecha od niedbałego zagięcia(lub spowodowana czymś innym, ale wygląda w ten sposób). Jak już zacznie się grać to nie zwraca się na tą krechę uwagi, a sama plansza jest w pełni funkcjonalna. Ten defekt jest w sumie niewielki, ale strasznie mnie irytuje za każdym razem kiedy rozkładam planszę. Myślicie, że mam szansę na wymianę? Dodam, że kupiłem grę już parę tygodni temu, jakoś się z tym pogodziłem, ale teraz ten temat sprawił, że znowu się nad tym zastanowiłem.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rzaba »

Dzieciaki rozpakowywaly Mondo jak byłem w pracy, po paru dniach zauważyłem ze brakuje jednego zetonu Scoring modifier - napisałem do Z-man games, pytając gdzie w Europie mogę to dostać (przezornie podalem tez swój adres). Po paru dniach dostaje maila, ze właśnie wysłali z Kanady, po tygodniu list był u mnie!!! To się nazywa customer service!!!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: schizofretka »

Jakby ktoś nie zauważył, FFG wprowadziło specjalny formularz dotyczący braków: parts.fantasyflightgames.com . Niestety przy wejściu na stronę od razu uderza nas po oczach informacja, że nie wymieniają elementów uszkodzonych lub zgubionych po zakupie :(
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Pierzasty »

schizofretka pisze:Niestety przy wejściu na stronę od razu uderza nas po oczach informacja, że nie wymieniają elementów uszkodzonych lub zgubionych po zakupie :(
U mnie kostki do Descenta zaczęły się rozłazić po pierwszej grze. Jak nie wymienią (bo to nie jest "normalne zużycie", nie spadały na posadzkę ani nic takiego), to koniec zakupów u FFG.
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: me-to »

W moim egzemplarzu Descenta są dwa czerwone smoki, zamiast jednego czerwonego i jednego kremowego. Lepszym rozwiązaniem będzie pisanie do Galakty czy bezpośrednio do FFG?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Pierzasty »

me-to pisze:W moim egzemplarzu Descenta są dwa czerwone smoki, zamiast jednego czerwonego i jednego kremowego. Lepszym rozwiązaniem będzie pisanie do Galakty czy bezpośrednio do FFG?
Do FFG.

VVV: O? Nie wiedziałem, że Galakta w ogóle wymienia. Dobrze wiedzieć.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2012, 02:55 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 100rk »

FFG wymienia figurki w około 4-5 tygodni, Galakta w 2-3 dni.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
ODPOWIEDZ