Kooperacja dla 2-4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: khaox »

Z angielskim wydaniem nie ma problemu - dostępny. Instrukcja polska widzę, że jest "w standardzie", jeżeli macie problem z angielskim to tłumaczenie tych kilku kart wydarzeń i ról też da się znalezc. Więc jeżeli nie macie strasznej awersji do niepolskich wydań to możecie śmiało kupować angielskie. Nawet dodatek po angielsku da się znalezc u nas w kraju ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: mat_eyo »

Z językiem angielskim problemów nie będzie natomiast nie lubię kupować wersji nielokalizowanych. Nie wiem jak to nazwać, może ze względów ideowych - uważam, że żyjąc w dużym państwie w centrum Europy powinniśmy dostawać produkty dostosowane na nasz rynek, jeśli producentowi/wydawcy nie chce się tego robić to mi się nie chce kupować książki, planszówki lub gry wideo w języku angielskim. Tak, wiem, że to dziecinne ale takie mam przyzwyczajenia i raczej ich nie zmienię.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: Skorzeny »

Dlatego poczekaj na GS. Dodruk już we wrześniu, narzeczona zrozumie patriotę, który "takie ma przyzwyczajenia i ich nie zmieni" ;) Miałem niedawno ten sam dylemat dotyczący mojej pierwszej kooperacji, ale po przestudiowaniu opinii, recenzji, o tych grach czekam teraz niecierpliwie na pojawienie się GS (Pandemica pewnie też w końcu kupię, ale w późniejszym terminie).
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: Hiu »

Chcialem polecic Lord of the rings: Nazgul - ale widzac preferencje jezykowe - moze byc problem. Nie orientowalem sie czy bedzie spolszczenie.
W przypadku Wladcy pierscieni: Karcianki LCG jednak - nie powinno byc problemu. Jest podstawka i dodatki po Polsku - z tym ze to nie planszowka.
Do tego jeszcze Znak starszych bogow (Elder sign) - szybsze niz to o co pytasz,. Proste turlanie kostkami jezeli lubisz (mily przerywnik lub nawet kilka w czasie jednej partii innej gry) - ale jezeli grales w Arhkam horror - to tu masz cos z tego samego uniwersum.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: Furia »

mat_eyo pisze:Ok pod wpływem narzeczonej (ach, te kobiety) zdecydowałem się jednak na Pandemica i... jest problem :/
Czy ktoś wie, gdzie można go kupić? Albo czy jest planowany jakiś dodruk, kolejna edycja? Bo nawet z zakupem używanej (czego w zasadzie nie lubię) jest duży kłopot. Jeśli ktoś ma namiary na sklep/osobę sprzedającą grę w dobrym stanie lub posiada jakieś informacje o wznowieniu masowej sprzedaży to będę bardzo wdzięczny za info.
http://allegro.pl/pandemic-gra-planszow ... 50586.html
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: mat_eyo »

Hahaha a myślisz, że czyja oferta od poniedziałku wisi jako najwyższa? ;)
Jeśli jej nie wygram to się poważnie zirytuję więc do wszystkich zainteresowanych - proszę NIE licytować :P
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: Tolis »

Ruszyla kampania reklamowa Robinsona: http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... on-crusoe/ wiec mozna poznac wiecej szczegolow.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: mat_eyo »

Ok udało mi się wylicytować Pandemic'a choć chyba przepłaciłem :/ mam jednak nadzieję, że gra okaże się warta tych pieniędzy i mnie nie zawiedzie. Jak już ją dostanę podzielę się wrażeniami z rozgrywki.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: Skorzeny »

212,50 zł ...nieźle.

:shock:
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: przemoo99 »

Chyba zacznę sprowadzać na alledrogo pandemica ode mnie z Anglii... Jest na półce, za 30 funciakow, przy wysyłaniu jakichś 5 sztuk zapłacę niedużo, a że będzie nową, nieuzywana kopią gry w folii to może być ciekawie ;-)

A poważnie jakby ktoś chciał angielską wersję podstawki to mogę załatwić i wysłać. :-)



wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: mat_eyo »

Tylko podstawki czy dodatek również?
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: przemoo99 »

Wiem, że mają podstawkę. Dodatek był jeszcze w piątek, teraz nie mają ale pewnie będzie :-)
Zainteresowany?


wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: mat_eyo »

Orientacyjnie pytam, na razie raczej chcę ograć podstawkę jak już ją dostanę, jeśli gra się spodoba to na pewno będę chciał kupić dodatek, zwłaszcza że z tego co czytałem to warto.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Odp: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: mat_eyo »

przemoo99 pisze:Wiem, że mają podstawkę. Dodatek był jeszcze w piątek, teraz nie mają ale pewnie będzie :-)
Zainteresowany?
Czysto teoretycznie ile by to kosztowało? Koszt gry i wysyłki?
Co do samego Pandemica dziś do mnie dotarł - jestem po dwóch dwuosobowych partiach z moją narzeczoną - łatwy i normalny poziom trudności, dwie wygrane (postacie losowane, najpierw medyk + badacz, później dyspozytor i medyk). W obu partiach wygrana z trzema turami zapasu. W obu duże emocje, spocone dłonie przy wyciąganiu karty infekcji, która mogła nas rozłożyć. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i nie mogę się doczekać aż sprawdzę jak gra "chodzi" przy 3-4 graczach.
Jeśli ktokolwiek będzie miał okazję kupić Pandemica i będzie się nad tym zastanawiał gorąco polecam!
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Re: Odp: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: przemoo99 »

mat_eyo pisze:
przemoo99 pisze:Wiem, że mają podstawkę. Dodatek był jeszcze w piątek, teraz nie mają ale pewnie będzie :-)
Zainteresowany?
Czysto teoretycznie ile by to kosztowało? Koszt gry i wysyłki?
Co do samego Pandemica dziś do mnie dotarł - jestem po dwóch dwuosobowych partiach z moją narzeczoną - łatwy i normalny poziom trudności, dwie wygrane (postacie losowane, najpierw medyk + badacz, później dyspozytor i medyk). W obu partiach wygrana z trzema turami zapasu. W obu duże emocje, spocone dłonie przy wyciąganiu karty infekcji, która mogła nas rozłożyć. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i nie mogę się doczekać aż sprawdzę jak gra "chodzi" przy 3-4 graczach.
Jeśli ktokolwiek będzie miał okazję kupić Pandemica i będzie się nad tym zastanawiał gorąco polecam!
Cena dodatku (nie mają w tej chwili) to 24 funty. Jeśli uda nam się zgrać terminy to może ktoś z moich znajomych będzie leciał do Polski to weźmie, wtedy koszty wysyłki pocztą. Jak nie to tutaj trza doliczyć jakieś 5 funtów (orientacyjnie, dokładnie mogę się dowiedzieć).


wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: mat_eyo »

Czyli koszt dodatku z wysyłką to by było jakieś 150 zł? Nie jakoś specjalnie dużo. Jak już ogram podstawkę i nie znajdę nigdzie w kraju to będę się do Ciebie odzywał :)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Kooperacja dla 2-4 osób

Post autor: przemoo99 »

Ok. Jak coś to pw. Tylko weź pod uwagę kurs funta ;-)

wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
ODPOWIEDZ