Steel Wolves

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Steel Wolves

Post autor: bogg »

Witajcie :D .
Rzućcie nieco opinii o grze Steel Wolves.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Steel Wolves

Post autor: Andy »

Jeśli się nie mylę, BGG wykazuje pięciu polskich posiadaczy gry, w tym jeden chce się jej pozbyć. Optymistycznie mnożąc tę liczbę przez dwa mamy dziesięciu Polaków, z tego może ze dwóch na tym forum. Znam jedną osobę, która ma Steel Wolves, ale chyba nie grała. I jedną, która chyba grała, bo recenzowała. ;) Nawet na forum gier wojennych, w wątku Steel Wolves ( http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=40&t=1140 ) większość postów pochodzi z czasów sprzed wydania gry i nie ma żadnych AAR-ów.

Cóż, nisza!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Steel Wolves

Post autor: bogg »

Dzięki Andy
Czytałem m.in. Twoje dyskusje o SV i SW na forach. Rzeczywiście - nisza :( , a ja w akcie desperacji już nawet przymierzałem się do "samoróbki". Chyba jednak sprawię sobie PQ17 zanim zniknie z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Steel Wolves

Post autor: Andy »

A próbowałeś Silent War? To gra znacznie prostsza od Steel Wolves, a z pewnością nie jest mniej emocjonująca. Jeśli wyda się zbyt płytka, to można dokupić dodatek IJN i mieć żetony wszystkich ważniejszych okrętów Cesarskiej Marynarki. Chyba, że Pacyfik Cię nie interesuje.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Steel Wolves

Post autor: bogg »

Silent War, :?: Tylko gdzie ją kupić :?: :lol:
A właśnie :!: Rzucę info na forum. Może się uda.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Steel Wolves

Post autor: Andy »

bogg pisze:Silent War, :?: Tylko gdzie ją kupić :?:
Szykuje się wznowienie, planowane na ten miesiąc, można preorderować u wydawcy: http://compassgames.com/show/product/silent_war

Oczywiście na rynku wtórnym wyjdzie taniej, ale trzeba bardzo uważać, czy egzemplarz nie jest "zajeżdżony". Ciągłe losowanie żetonów (zwłaszcza TDC) bardzo je niszczy.

Wracając do Steel Wolves. Są dwa fajne omówienia gry na BGG:
http://www.boardgamegeek.com/thread/624 ... dream-game Francuz, zachwycony grą, omawia ją w bardzo skondensowanej formie

http://www.boardgamegeek.com/thread/632 ... commend-it I dla równowagi bardzo dokładna analiza, raczej miażdżąca dla Steel Wolves.

Jest też sumaryczne omówienie rozegranej pełnej kampanii (w 9 miesięcy!): http://www.boardgamegeek.com/thread/763 ... mpaign-aar Ze statystykami i uwagami na temat tempa rozgrywki.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Steel Wolves

Post autor: bogg »

Dzieki za info. Trzeba poczekać na to wznowienie, aż pojawi się w polskich sklepach. Oby tylko w normalnej cenie, tzn. i tak wysokiej, ale nie z kosmosu. :?
Zużycie żetonów, to bolączka wielu gier, podobnie jak plansz wykonanych ze zbyt cienkiego papieru. To jest minus dla gier używanych. Nówka, to nówka, ten zapach przy pierwszym wypakowaniu, wyłuskiwanie żetonów itd. This is it - tu odzywa się moje 50% kolekcjonerskie ego. :lol:
A tak wogóle, to dla celów prywatnych opracowuję sobie grę dot. ataku na Pearl Harbor, ale droga przede mną daleka.
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Steel Wolves

Post autor: bogg »

A tak wogóle, to dzięki koledze za opracowanie polskojęzycznych materiałów do Bomber Command. Z tego wnioskuję, że gra jest warta zainteresowania :) :?:
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Steel Wolves

Post autor: Andy »

bogg pisze:Zużycie żetonów, to bolączka wielu gier
Owszem, ale w tej grze jest to szczególnie ważne. Żetony wędrujące po planszy zużywają się wolniej, a tu stale mieszamy je w kubkach i losujemy. Na moich żetonach TDC do Silent War widać już w zasadzie tylko cyfry.
A tak wogóle, to dzięki koledze za opracowanie polskojęzycznych materiałów do Bomber Command. Z tego wnioskuję, że gra jest warta zainteresowania
Będzie mi miło, jeśli materiały się przydzą. Tak, BC to świetna gra, ale niestety jak dotąd mogłem tylko rozegrać jedną partię szkoleniową w pojedynkę - a to jednak w 100% gra dwuosobowa. Mam nadzieję, że niebawem uda się zagrać "naprawdę".
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Steel Wolves

Post autor: bogg »

Nightfighter i Burning Blue też wyglądają nieźle. Tylko ten mój angielski :oops: Ratuję się od czasu do czasu rosyjskimi tłumaczeniami, tylko - jak często widzę - z dobrymi tłumaczeniami z angielskiego na ten język jest też różnie.
Awatar użytkownika
Vernix
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:29
Lokalizacja: Białystok/Czarna Biał.

Re: Steel Wolves

Post autor: Vernix »

Również i ja mam SW, ale jeszcze nie grałem. Zasady są dużo bardziej złożone niż we wspaniałej "Silent War", którą, podobnie jak Andy, bardzo polecam. Czekam z niecierpliwością na urlop, żeby móc rozegrać pierwszy patrol na Atlantyku!
ODPOWIEDZ