Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 985
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 361 times
Been thanked: 773 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Apos »

Cześć,

podepnę się z moim pytaniem pod temat. Posiadam Na chwałę Rzymu oraz Race For The Galaxy (bez dodatków). Karcianki są OK, ale poszukuję czegoś z większą interakcją pomiędzy graczami. Swojego czasu grywałem w np. Age of Heroes w której bardzo interesującym rozwiązaniem była możliwość tworzenia armii, generałów i walka z innymi graczami w celu podboju lub grabieży. Z drugiej strony, przypadła mi również do gustu pokojowa interakcja w 7 cudów świata + podsumowanie epoki, gdzie trzeba zwracać uwagę na wiele czynników.

Czy przychodzą Wam do głowy karcianki (czas gry: do godziny czasu, jako przerywnik pomiędzy większymi tytułami) w których możemy popsuć coś innym graczom lub też z nimi handlować, a nie tylko rozbudowywać talię kart na stole/ręce?
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: mbork »

Innovation?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Andy »

Oczywiście, że Innowacje! Przed chwilą skończyłem partię, w której cudownie rozwaliłem przeciwniczce zasoby wpływów, seryjnie odpalając dogmat z karty Szczepionki. Co prawda przegrałem o włos, ale co narobiłem świństw, to moje! :mrgreen:

No i oczywiście należy dokupić dodatki do RftG, żeby móc od czasu do czasu ukraść albo zniszczyć planetę rywalowi.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: mbork »

Tak, słyszałem co nieco dobrego o grze "Innowacje", ale odstręcza mnie szata graficzna i dziwna terminologia. Wolę "Innovation". :P
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 985
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 361 times
Been thanked: 773 times
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Apos »

Dzięki za odpowiedzi.

Zakup przynajmniej pierwszego dodatku do RftG jest w planach - bardzo lubię Race'a i polecam - możliwość gry w 5 osób oraz większe możliwości będą b. dużą zaletą.

Zainteresowaliście mnie grą Innovation. Ta szata graficzna gry nie przemawia jednak do mnie. Na BGG znalazłem informacje o wersji IELLO - czy dobrze rozumiem, że jest to również szata graficzna w "polskich" Innowacjach? Muszę więcej poczytać o tej karciance ;).

Ostatnie pytanie: jak wypada 51 Stan: Nowa Era?
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: mbork »

Apos pisze:Ta szata graficzna gry
jest czytelna i elegancka. Ale wersja PL to (graficznie) IELLO (niestety).
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2012, 09:29
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: alvaro »

Hej!

Posiadam Innowacje i Na chwałę Rzymu.
Lepiej przypadły mi no gustu Innowacje.
I moje pytanie... czy jest sens kupowania Race for the galaxy?
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: mbork »

Tak.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Senthe »

Zawsze. ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Majek10 »

tak to dwie różne gry
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Andy »

Trzy różne gry.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Andy »

mbork pisze:Tak, słyszałem co nieco dobrego o grze "Innowacje", ale odstręcza mnie szata graficzna i dziwna terminologia. Wolę "Innovation". :P
Czy to znaczy, że wolisz tę "cudowną" szatę graficzną? :shock:

Obrazek
Żródło: BGG
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Andy »

Wstrząsające! :?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: Senthe »

Andy pisze:Wstrząsające! :?
+ 1 :shock:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: mbork »

Andy pisze:
mbork pisze:Tak, słyszałem co nieco dobrego o grze "Innowacje", ale odstręcza mnie szata graficzna i dziwna terminologia. Wolę "Innovation". :P
Czy to znaczy, że wolisz tę "cudowną" szatę graficzną? :shock:

Obrazek
Żródło: BGG
Oczywiście, co w tym dziwnego? Jest elegancka i czytelna... A w dodatku rewersy kart są po prostu wspaniałe!

Jak zobaczyłem wersję "europejską" na zdjęciach na bgg, i dowiedziałem się, że może być problem z dostępnością wersji US w Europie, czym prędzej zamówiłem ją z Amazona - i nie żałuję...
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: blazej »

dex_pl pisze:We wspomniane Na Chwałę Rzymu grałem - gra totalnie nudna, praktycznie zerowa interakcja negatywna (nie masz za dużych możliwości ingerowania w poczynania przeciwników), każdy rozwija się sam, bez patrzenia na poczynania przeciwników - nudy, nudy, nudy. Oczywiście, jest legionista, jest dostosowanie ruchów do tego, co robią inni - lecz raz wybudowanego budynku nie ruszysz, więc każdy może bezpiecznie planować dalsze ruchy. Do mnie taki sposób grania nie przemawia.
Akurat w GtR nie da się grać bez patrzenia na przeciwnika. Pomijając legionistów, wyciąganie materiałów ze składu czy klienteli za pomocą areny to każda zagrana nieumiejętnie karta może pomóc bardziej przeciwnikowi niż nam. Musimy wiedzieć co przeciwnik buduje, ile ma kart na ręku, co w składzie budowlanym, a co w klienteli.
dex_pl
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:35

Re: Race for the Galaxy vs Dominion vs Nowa Era

Post autor: dex_pl »

blazej pisze:
dex_pl pisze:We wspomniane Na Chwałę Rzymu grałem - gra totalnie nudna, praktycznie zerowa interakcja negatywna (nie masz za dużych możliwości ingerowania w poczynania przeciwników), każdy rozwija się sam, bez patrzenia na poczynania przeciwników - nudy, nudy, nudy. Oczywiście, jest legionista, jest dostosowanie ruchów do tego, co robią inni - lecz raz wybudowanego budynku nie ruszysz, więc każdy może bezpiecznie planować dalsze ruchy. Do mnie taki sposób grania nie przemawia.
Akurat w GtR nie da się grać bez patrzenia na przeciwnika. Pomijając legionistów, wyciąganie materiałów ze składu czy klienteli za pomocą areny to każda zagrana nieumiejętnie karta może pomóc bardziej przeciwnikowi niż nam. Musimy wiedzieć co przeciwnik buduje, ile ma kart na ręku, co w składzie budowlanym, a co w klienteli.
Wszystko to mieści się w moim stwierdzeniu "jest dostosowanie ruchów do tego, co robią inni" - lecz negatywnej interakcji (w stylu niszczenia już wybudowanych/rozpoczętych) budynków - praktycznie nie ma. Jak ktoś ma odpowiednie karty na ręku, to praktycznie nic nie możesz zrobić - nie ma planu C (plan B istnieje - być szybszym niż przeciwnik - o ile masz odpowiednie karty do tego).
ODPOWIEDZ