[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

do zobaczenia w ten czwartek, mam nadzieje ze tym razem zagramy w E&T ...

p.s. juz nigdy wiecej nie bede pił ;) (takie przemyslenia po sylwku()
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Uwaga. Dziś na teren Barda wniosę alkohol. Dużo alkoholu. I spluwy. Dużo splów. Innymi słowy - przyniosę Bootleggers ;-)

http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... meid=12477

do zobaczenia, szumowiny :-)

ps.
Lothar pisze: p.s. juz nigdy wiecej nie bede pił ;)
sorry Lothar... :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

kurcze, nie uda mi sie dzisiaj przyjsc, czym sie zatrulem ;/
a mialem taka ochote w cos zagrac i przy okazji poznac znajomkow Longinusa

pech
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

demnogonis pisze:kurcze, nie uda mi sie dzisiaj przyjsc, czym sie zatrulem ;/
a mialem taka ochote w cos zagrac i przy okazji poznac znajomkow Longinusa

pech
spoko, znajomi i tak nie przyszli, trzeba się bedzie inaczej umawaiać

gry w świecie Blue Moon może i mają przyjemną oprawę graficzną ale nie wiedzieć czemu zmęczyły moją mózgownicę. Dzięki za grę :)

lictytowanie nieruchomości bardzo przypadło mi do gustu.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

No i dowiedzialem sie ze istnieje cos takiego.
W najblizszym czasie sie pojawie.
Mam tylko dwa pytania:
Jaki jest wiek graczy?
Czy srodowisko jest bardzo hermetyczne? - tzn przyjde, zobacze kupe ludzi grajacych w gry, pokrece sie tu i owdzie, popatrze, ale jakos nikt nie bedzie sie kwapil zeby zaprosic mnie do gry i pojde do chaty :) - czy moze raczej wszyscy powitaja nowego gracza z otwartymi ramionami? :D
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

- srednia wieku to chyba 24 lata (ja mam 30).

- jest kulturalnie... no, chyba, że gramy w krasnoludki (jak przyjdziesz, to zobaczysz),

- nie jest hermetycznie - prawie na kazdym spotkaniu pojawiaja sie nowe twarze

- na pewno znajdzie sie dla Ciebe miejsce przy planszy (czasem trzeba chwilke poczekać, jesli przychodzisz o pozniejszej godzinie i wszyscy zaangazowni są akurat w trwające rozgrywki... najlpeszy sposob to przyjsc pomiędzy 18.00 a 18.30 - wtedy na 100% załapiesz się na rozpoczęcie jakiejś gry i nie bedziesz musial czekac)

- oczywiscie, że powitamy Cię, z otwartymi ramionami, ale ja osobiście przytulać Cię nie będę (mam żonę i dziecko)

- do zobaczenia ;-)
Ostatnio zmieniony 09 sty 2007, 15:27 przez rokter, łącznie zmieniany 1 raz.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Galuchas
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2006, 16:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Galuchas »

Możesz być pewny że wszyscy przyjmą Ciebie z otwartymi ramionami he, he... :twisted: Nawet więcej, otoczą Cię krasnale, owce, handlarze alkoholu i różnej maści stworaki mniej lub bardzie sympatyczne he, he... Czekamy, mniam. :lol:
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

rokter pisze:- srednia wieku to chyba 24 lata (ja mam 30).
No proszę, to razem zawyżamy średnią. A swoją drogą myślę, ze jest jednak znacznie wyższa.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Harun pisze: A swoją drogą myślę, ze jest jednak znacznie wyższa.
W takim razie planszówki muszą nieźle konserwować, bo dotąd miałem wrażenie, że na naszych spotkaniach przeważają studenci... a utwierdzilem sie w tym przekonaniu podczas spotkan okoloswiatecznych, kiedy liczba graczy drastycznie spadła (co tłumaczyłem sobie rozjechaniem sie studenckiego towarzystwa do domów).

Ale jesli masz rację Harun i rzeczywiście większość z nas to 30-latkowie to może oznaczac przełom w badaniach nad długowiecznością, a co za tym idzie zdecydowanie większe zainteresowanie Pań naszymi cotygodniowymi spotkaniami ("Kochanieńka, co ty robisz, że tak młodo wyglądasz?!" "- Eee, nic wielkiego moja droga, co tydzień posuwam owieczki i raz po raz daję się tryknąć...")
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

hermetyczne raczej na pewno nie (! - hehe) ale myślę, że zawsze trzeba się liczyć z sytuacją, że wchodzisz na salę, a tam kilkanaście osób pogrążonych w rozgrywkach nie raczy obdarzyć nowoprzybyłego odpowiednim zainteresowaniem. Krótko mówiąc, trzeba "być asertywnym", truizm truizmem ale to szczera prawda ;)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

No to zaryzykuje i sie pojawie najblizszy wolny czwartek (hmmm - czyli jakies 3 tygodnie).
Do zobaczenia!
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

he mysle ze faktycznie srednia musi byc wyzsza bo ja sie uwazam za "mlodszego" wiekiem gracza (ale na pewno nie doswiadczeniem) a jestem powyzej sredniej (mam 25)

Tu longinus ma racje, jak niektorzy wciagna sie w gre to tornado w poznaniu, trzesienie ziemi i powodz w poznaniu nie jest w stanie ich oderwac od ratowania swiata/lapaniu wampira/walki o wladze/zalotów jedynego barana w stadzie, a jak podniasa glowe i powiedza "hej" ty tylko w bezwarunkowym tiku :twisted:

Co bedzie grane w ten czwartek ? chyba zaospodaruje troche czasu
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

dziś mnie nie będzie. życzę miłego grania ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Niestety najprawdopodobniej dzisiaj nie uda mi się przyjść na spotkanie i piszę, żeby podzielić się moim ogromnym bólem z grupowiczami :cry:
dziś mnie nie będzie. życzę miłego grania
To już drugi raz, kiedy po tym jak piszesz, że Ciebie nie będzie okazuje się, że ja też nie mogę przyjść. Ciekawe, czy robisz to specjalnie ;), czy też może sam podświadomie przywołuję "zbiegi okoliczności", które nie pozwalają mi dotrzeć do Barda, kiedy nie będzie tam torby z Ikei :)?

Szkoda, że nie zobaczę się z Demnogonisem :(. Może zjawisz się też innym razem (mam nadzieję, że za tydzień już mi się uda).
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

Hehehe, i jak nazlosc po przeczytaniu tego posta dowiedzialem sie ze od ok 15:30 bede zajety i prawdopodobnie tez sie na dzisiaj nie wyrobie.

Czy te Edrache pomyslales co robi Rokter zeby ktos inny nie mogl isc i tego spróbowales? Jesli tak to wyszlo :twisted:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Ale co tak cicho? Bylo spotkanie, czy też epidemia absencji dopadła wszystkich na raz?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

rokter pisze:Ale co tak cicho? Bylo spotkanie, czy też epidemia absencji dopadła wszystkich na raz?
Dla mnie spotkanie zaczęło się o 21:30 (jak zawsze), a skończyło po 22:00 i zagrałem dwa razy w Jungle Speed we dwie osoby na cztery ręce (juppi! ;) ), no ale później się przenieśliśmy gdzie indziej i zagraliśmy w jedną z najlepszych gier ostatniego okresu dla mnie - Meuterer'a. Karcianka rozbrajająca swoją kompleksowością i rozwalająca pod tym względem nie jedną planszówkę.
Umieściłem minirecenzję na podforum karcianek:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 9430#39430

pozdrawiam, m.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

hehe i widze ze tym postem wywolales niezla dyskusje nie tylko na temat ocen itp :D
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

demnogonis pisze:hehe i widze ze tym postem wywolales niezla dyskusje nie tylko na temat ocen itp :D
Prawdopodobnie sami będziecie mogli ocenić Meuterera w ten czwartek. Powinien się pojawić człowiek, który go posiada, ja będę jak zwykle o 21:30.

m.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

A ja powiem tak. Jeśli po Botleggers (wóda, panienki i ciemne interesy) myśleliście, że już możecie się nazywać twardzielami, to w najbliższy czwartek zmienicie zdanie.

Za dwa dni wyłożymy na stół kasę , chwycimy w łapy broń i dopiero wtedy okaże się kto ma jaja ze stali, a kto gnata z... gąbki.
Nie wierzycie? To zajrzyjcie tutaj:

http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... meid=19237

Tak, tak. W czwartek na stól wjedzie Cash'n guns, poleje się krew, a kilku z nas padnie pod stół. Ze śmiechu ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

WOOOW :P Ca$h'n Gun$

Będę na pewno!! Od jakiegoś czasu staram się wykombinować 6 spluw i zrobić samoróbkę, ale widzę, że nie będzie trzeba :D

Cojones!!!

EDIT: :cry: :cry: :cry: Okazało się, że nie będę mógł jednak przyjść w czwartek. No chyba, że jakiś cud się stanie (w co baaardzo wątpię). Trzeba było nie zapeszać :cry:
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

uff ,dawno nic nie pisalem ; d

W ten czwartek niestety w zadna planszowke niestety raczej nie pogram poniewaz od teraz w kazdy czwartek symultanicznie do Spotkan z planszowkami bede organizowal turniej WoW'a karcianego wiec niestety musialem zrezygnowac z planszowek ;(

no chyba ze jakos pozno w nocy jeszcze popykam w cos ;p

do zobaczenia we czwartek !
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Jak to? Czwartkowe planszówki bez Gospodarza?
Lepiej od razu powiedz Lothar, że na widok spluw i krwi wymiękasz, a nie wycieraj się jakąś marną karcianką. Nie masz odwagi sięgnąć po gnata? Nie masz?! Nie masz?! A może masz, tylko jeszcze o tym nie wiesz... Obstawiam to drugie, więc w czwartek czekam na Ciebie przy stoliku. No chyba, że jesteś cykor. Jesteś? ;-)

p.s.
Edrache - lepiej módl się o cud, bo albo Ty przyjdziesz w czwartek do nas, albo my znajdziemy Ciebie. Wykopiemy Cię choćby spod ziemi. A potem dostaniesz kulkę i zakopiemy Cię z powrotem.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

cholercia , rozgryzl mnie jak Rokter jak landrynke przez lichy papierek...

a tak powaznie to Twoje teksty Rokter sa naprawde rozbrajajace ;p
a do tego nawiasem mowiac to własciwie Ty jestes gospodarzem ja tylko pomagam ;p
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Witam!
Myślę, że dzisiaj uda mi się wyrwać od obowiązków naukowych i pojawię wieczorem choć pewnie dopiero ok. 20-tej.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wezmę ze sobą: Goa i Traders of Genoa
Zablokowany