Quarriors! (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

Balans jest bardzo zależny od dostępnych kości, jeżeli nie ma na stole mocno ofensywnych, to Defender faktycznie jest silny.
Polecam grać z nową zasadą Quarmageddon - jeżeli chcesz punktować, to kostka musi wrócić do puli (wilds). W tej sytuacji wszystkie drogie kostki przestają być przepakowane.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Quarriors!

Post autor: Tyrek »

Dodatkowo, wprowadzić zasadę (chyba też z quarmaggeddon), że w jednej turze można kupić maksymalnie dwie kostki - to też diametralnie zmienia sytuację i nie jest już takie oczywiste, czy jedynym dobrym wyborem jest zakup najdroższej kostki ;)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

Tyrek pisze:Dodatkowo, wprowadzić zasadę (chyba też z quarmaggeddon), że w jednej turze można kupić maksymalnie dwie kostki - to też diametralnie zmienia sytuację i nie jest już takie oczywiste, czy jedynym dobrym wyborem jest zakup najdroższej kostki ;)
To prawda, w ostatniej grze wygrałem samymi goblinami wspomaganymi jednym lordem of the quay (z dodatku) i zaklęciami :)
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Quarriors!

Post autor: embi04 »

/ups, nie zauwazylem ze juz ludziska poodpowiadali na pytanie "jawohl", sorry/

zagraj z zaawansowanymi zasadami :)
dla przypomnienia:
- mozesz kupic w swojej turze dwie kosci
- zeby dostac punkty za stwora ktory przezyl runde ('score') musisz go oddac ('cull')

ja osobiscie stosuje jeszcze jeden wariant (juz nieoficjalny)
- zamiast oddawac stwora, moge oddac dowolna inna kosc (n.p. Quiddity), ale wtedy nie dostaje punktow - pozwala to "budowac" swoja "talie" :)

pozdrawiam
a jesli sprawdzisz ten wariant to chetnie przeczytam jak ci sie spodobal :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quarriors!

Post autor: jawohl »

Dzięki wielkie!

Tak przeczuwałem coś z tym zakupem dwóch kostek. Często będzie ak, że lepiej kupić dwa gorsze stwory niż jednego lepszego! Fajnie, że można sobie tak dopasować dobrze zasady.

+ mówicie o quarmageddon, ale chyba w Polsce nie ma go jak dostać :( Jedynie rise of demons, które podobno jest mocno przeciętne.
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Quarriors!

Post autor: embi04 »

Quarmageddon wprowadzil nowe zasady oficjalne.
Nie ma najmniejszych przeciwskazan zeby ich uzywac w wersji podstawowej.
mozna je znalezc tu: http://wizkidsgames.com/quarriors/ (zakladka How To Play)
jest bardzo drogi i aktualnie srednio dostepny. Ja osobiscie sie powstrzymam na razie :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quarriors!

Post autor: jawohl »

Dzięki.

Wydaje mi sie, ze skorzystam z mozliwosci kupna 2 kości. Nie jestem w stanie narazie zrozumieć deck buildingu z cullingowaniem przydatnych kości, wiec opcję z score=cull odstawiam :)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Quarriors!

Post autor: BloodyBaron »

embi04 pisze:Quarmageddon wprowadzil nowe zasady oficjalne.
Nie ma najmniejszych przeciwskazan zeby ich uzywac w wersji podstawowej.
mozna je znalezc tu: http://wizkidsgames.com/quarriors/ (zakladka How To Play)
jest bardzo drogi i aktualnie srednio dostepny. Ja osobiscie sie powstrzymam na razie :)
Aczkolwiek warto kupić:
- nowe kostki są świetne - dochodzą głównie tańsze potworki idealnie nadające się do masakrowania wcześniej czasem zbyt mocnych typów jaki Defender of the Pale czy smoki, czy nawet demon z 1. dodatku.
- pudełko z wypraską na kostki bardzo skraca czas przygotowania kolejnych rozgrywek (mieszczą się spokojnie wszystkie kostki z podstawki i obu dodatków)

z perspektywy: 1. dodatek - dla często grających fanów, 2. dodatek - must have jesli lubi się podstawkę.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Quarriors!

Post autor: Fruczak Gołąbek »

http://wizkidsgames.com/the-lord-of-the ... ding-game/ Lord of The Rings Dice Building Game
[/url] nie mogę się doczekać :). Podobno sporo kostek ma być kompatybilna z Quarriors. Ciekawe co to będzie.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Quarriors!

Post autor: oopsiak »

BloodyBaron pisze: - pudełko z wypraską na kostki bardzo skraca czas przygotowania kolejnych rozgrywek (mieszczą się spokojnie wszystkie kostki z podstawki i obu dodatków)
W jaki sposób? ja na razie kostki białe i brązowe porozdzielałam do woreczków i trzymam w pudełku od RotD, chociaż chciałabym to jakoś wygodniej ogarnąć. Na to plastikowe wieczko?


Quarmageddon troszku mnie rozczarował. Ok, i potworki i czary są ok, ale brakuje mi jakiejś innowacyjności. Szczególnie za taką kasę :mrgreen:
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

białe (i ewentualnie szare) trzymam w dużej luźnej przegródce, reszta kostek spokojnie mieści się w rzędach.
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quarriors!

Post autor: jawohl »

Pudełka są tak zaplanowane, że mają pomieścić kości z podstawki, dwóch dodatków i małego dodatku, więc nie ma co kombinować "niby jak" bo się da. Mi się mieści wszystko wczarnej i przezroczystej wkladce
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Quarriors!

Post autor: miszcz »

Krawędzie wypraski ściąłem tak, że teraz głębiej osiada w pudełku. W większej przegródce zamiast kart czarów trzymam w woreczku kości białe, brązowe, szare i żółte. Karty czarów i pozostałe elementy leżą luźno na plastikowym przykryciu wypraski. Pudełko zamyka się prawidłowo. Dzięki temu, w jednym mieszczą mi się kości także z najnowszego dodatku "Quest of the Qladiator". A przygotowanie gry nadal przebiega bardzo sprawnie.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Quarriors!

Post autor: blacklunthor »

mam Quarmageddon i wszystkie kości i karty mi się zmieściły tylko woreczków nie mam jak ułożyć :/

Co do gry - gra bardzo fajna - zanim ją nabyłem trochę o niej poczytałem, ale ilość magicznych kolorowych kostek wyglądała tak słodko, że must have. Lubię Thunderstona i inne takie więc czemu by nie spróbować z taką grą.

Zasady są bardzo proste i przejrzyste - dziewczyna była na początku zdziwiona, że są tak proste.

Rozgrywki bardzo udane i sympatyczne, chociaż parę razy zdałem sobie sprawę, że już nie wygram bo miałem tak nawalone kośćmi w moim worku. Dwie partię wygrała dziewczyna przy pomocy jednego smoka, nie mogłem nic zrobić. Parę partii było takich jak graliśmy do 20p, że każde z nas miało np. 18p, 19p pomimo, że np. ja prowadziłem i potem nagły skok przeciwnika bo dobre rzuty były.

Gra jest lekka i przyjemna, w tym szaleństwie turlania jest trochę strategi :) jedną partię wygrałem na goblinach. Także gra wywarła na nas pozytywne wrażenie, czasami mam wrażenie tego iż pomimo dużej przewagi zaraz mogę ją stracić i warto starać się do samego końca. Czasami wyjdzie jakieś kombo podczas punktowania i wtedy jest wow :)

chciałem się z wami podzielić moimi wrażeniami - lubię Quarriors :)


przy okazji mam pytanie co znaczy tekst:

Quake Dragon has no additional ability - jak mam to rozumieć? smok pomimo swojego głownego ability to jak wypadnie z * i ** to nie ma żadnego dodatkowego ability?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Quarriors!

Post autor: Sztefan »

blacklunthor pisze:przy okazji mam pytanie co znaczy tekst:

Quake Dragon has no additional ability - jak mam to rozumieć? smok pomimo swojego głownego ability to jak wypadnie z * i ** to nie ma żadnego dodatkowego ability?
Dokładnie, nie ma dodatkowej umiejętności.
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Quarriors!

Post autor: embi04 »

Ano,
dzieki temu jeden zestaw kosci smoka dziala roznie w zaleznosci od wylosowanej karty w "wilds" (dziczy?)
i wszystkie inne kosci/karty dzialaja na podobnej zasadzie
w jednej grze * cos daje, w drugiej co innego a w jeszcze innej nic :)
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Quarriors!

Post autor: blacklunthor »

kiedy będzie Quarriors! Quartifacts ?:)

dodatek będzie Czerwie 2013 (chyba ) jakby kogoś to interesowało

będą Questy, nowe spele i więcej kostek do turlania :)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Quarriors!

Post autor: gregvip »

Witam.
Z uwagi na to, że kocham kostki zakupiłem tą grę już w nowym wydaniu Quarriors! Set-up Box czyli nie puszka tylko karton i wypraska na kości. Na razie rozegrałem 1 partię solo na 2 ręce (czyli sam ze sobą i nawet udało mi się wygrać :wink: ) i wygląda na to, że nie jest to bezmyślna turlanka tylko gra wymagająca jednak lekkiego główkowania. Niestety radość z gry psuje jej żenująca jakość wykonania. Przy grze za ponad 2 stówy jakość wykonania kostek jest fatalna. Ok połowa ze 130 kostek jest albo nie domalowana albo farba nadlana utrudnia czytelność oznaczeń a do tego 3 kostki to już całkiem masakra 2 mają mocne wgłębienia na jednej ze ścianek wielką dziurę która zmienia sześcian w coś innego a trzecia ma rozwarstwienie które może w każdej chwili odprysnąć wyszczerbiając kostkę. Napisałem do Rebela dołączyłem zdjęcia i czekam. Ale wydaje mi się to grubą przesadą ze strony Wizkids wyceniać tak wysoko tak kiepsko wykonaną grę. Chodzi oczywiście o fizyczne jej wykonanie a nie o mechanikę.
blacklunthor pisze:mam Quarmageddon i wszystkie kości i karty mi się zmieściły tylko woreczków nie mam jak ułożyć :/
Gdzieś czytałem nie pamiętam czy to była instrukcja czy gdzie indziej, żeby woreczki trzymać pod wypraską.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quarriors!

Post autor: jawohl »

^
przykro słyszeć, ja mam Podstawkę i dwa dodatki, i kości, do których mógłbym sięprzyczepić mogę śmiało policzyć na palcach jednej ręki.

Co do samej gry, jak wiecie rozwija się bardzo szybko

Quarriors!

Quarriors! Rise of the Demons

Quarriors! Quarmageddon

Quarriors! Quest of the Qladiator

i w planach

Quarriors! Quartifacts

Zakochałem się od pierwszego wejrzenia jak większość w ślicznych kosteczkach, a z racji tego, że jestem wielkim fanem mechaniki deck-building'owej, kupiłem Quarriors bez wahania. W trakcie rozgrywek zauważyłem jednak, że granie z losową Dziczą/Wilds jest totalnie bez sensu. Karty nie są zbalansowane i gra często kończyła się tak, że gracze skupiali się tylko na kupowaniu 2-3 kart i ograniczali do tej samej taktyki. Gra stawała się po prostu nudna i do bólu przewidywalna.

Z rumieńcami patrzyłem również na Quest of the Qladiator, ale po zapoznaniu się dokładnie z kartami uznałem, że dodatek jest koszmarny i karty również nie wpłyną na grę pozytywnie. Dlatego ze wszystkich kart i kostek ,które posiadam, wybrałem kilka startowych ustawień Dziczy/Wilds, które wymagają od graczy większego myślenia i zapewniają zróżnicowanie. Karty są na tym samym poziomie, warto więc kupować każdą z nich w różnej sytuacji. Również czary są zbalansowane i pozwalają na ciekawszą grę.

Każdemu z Was polecam takie eksperymenty. Zastanawiałem się również nad wrzuceniem swojej idei na bgg wraz z deckami, które stworzyłem.

O Quartifacts jeszcze nie slyszalem i wlasnie zabieram się za lekturę:)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Quarriors!

Post autor: gregvip »

A moglbys podac tutaje swoje zestawy startowe?
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quarriors!

Post autor: jawohl »

Postaram się wrzucić na dniach!
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Quarriors!

Post autor: dustptb »

Ponieważ moi współgracze preferują język polski w grach, przygotowałem polskie wersje kart z podstawki i pomyślałem, że się podzielę: https://dl.dropbox.com/u/36219308/Quarriors%20karty.pdf (uwaga - duży rozmiar, 134 MB). Przygotowane do druku na A4, wystarczy wyciąć i włożyć w koszulki.
Treści kart na podstawie tłumaczenia vaski'ego z bgg (http://boardgamegeek.com/filepage/80047 ... zyk-polski) z drobnymi poprawkami, a nazwy kart własne (starałem się utrzymać klimat gry).

Wszelkie uwagi i podpowiedzi mile widziane.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Quarriors!

Post autor: pan_satyros »

Czy gra przetrwała u kogoś próbę czasu? :) Grywacie w nią nadal?

Do posiadaczy dodatków - dość powszechna jest opinia, że pierwszy dodatek wraz z dodawaniem kolejnych rozmywa się i przestaje być użyteczny (z racji braku wsparcia dla kolejnych przeklętych potworów). Czy w takim razie dziś, gdy dostępne są 2 inne rozszerzenie jest sens w ogóle interesować się RotD?
Quarmageddon wydaje się doskonałym rozszerzeniem podstawowego zestawu i tu, jeśli podstawka się spodoba jestem pewien zakupu. Chciałbym jednak dopytać o Quarriors! Quest of the Qladiator - w necie znalazłem zaledwie reckę Dice Tower. Patrząc na instrukcję, dochodzi tylko jedna zasada "blokowanych" kości.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Quarriors!

Post autor: Olgierdd »

Miałem podstawkę, demony i quarmageddon. Sprzedałem zestaw, ponieważ gra bardzo rzadko trafiała u mnie na stół (jestem zwolennikiem "recyklingu" gier). Myślę, że problemem był język angielski, głupia nomenklatura i zbyt wielu różnych działań, które bardzo trudno zapamiętać pomiędzy grami, ponieważ każda kostka ma co najmniej 3 warianty. Nadal uważam, że to dobra i zabawna gra, ale sam ze sobą nie pogram.

Rise of the Deamons był ciekawy gdy nie było innych dodatków, teraz zupełnie nie polecam. Sama mechanika corrupted wydaje się bardzo dobra, bo teoretycznie zwiększa interakcję, ale tych kart jest zbyt mało i zbyt rzadko trafiają na stół, by się nimi przejmować.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Quarriors!

Post autor: pan_satyros »

Olgierdd pisze:Miałem podstawkę, demony i quarmageddon. Sprzedałem zestaw, ponieważ gra bardzo rzadko trafiała u mnie na stół (jestem zwolennikiem "recyklingu" gier). Myślę, że problemem był język angielski, głupia nomenklatura i zbyt wielu różnych działań, które bardzo trudno zapamiętać pomiędzy grami, ponieważ każda kostka ma co najmniej 3 warianty. Nadal uważam, że to dobra i zabawna gra, ale sam ze sobą nie pogram.

Rise of the Deamons był ciekawy gdy nie było innych dodatków, teraz zupełnie nie polecam. Sama mechanika corrupted wydaje się bardzo dobra, bo teoretycznie zwiększa interakcję, ale tych kart jest zbyt mało i zbyt rzadko trafiają na stół, by się nimi przejmować.
Czyli tak jak myślałem, dopóki wydawca nie zdecyduje się wydoić graczy na "Corruption Pack" (zestaw nowych stworów w wersji corrupted) nie ma sensu kupować tego dodatku, bo więcej oferują chyba te większe.

Co do angielskiego - ten nam nie straszny. Co do nomenklatury i wielości zasad - muszę się temu przyjrzeć.
ODPOWIEDZ