(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

ja do chwili mogę dotrzeć o 18:30
Die Machera chętnie przyniosę i zagram.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

piotrsmu pisze:ja do chwili mogę dotrzeć o 18:30
Die Machera chętnie przyniosę i zagram.
zapisuje sie do Die Machera!!!
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

No to jest nasz już trzech do Die Machera. W związku z tym

UWAGA!!! UWAGA!!!
Poszukujemy jeszcze 2 graczy do Die Machera na najbliższy poniedziałek 4.03.2013 w Chwili, gramy od 18:30. Preferowani gracze znający zasady.

Obecny skład:
1. piotrsmu
2. l.a.d
3. sebastianbl1
4. wolne
5. wolne

Piotrze, czy możesz przygotować się do przypomnienia zasad? Grałem i mniej więcej pamiętam (postaram się jeszcze rzucić jutro okiem na podsumowanie zasad), ale są rzeczy, które należy wszystkim przypomnieć. Miło by było żebyśmy zaczęli grę (a nie przypominanie zasad o 19 najpóźniej!).
Greed, for lack of a better word, is good.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Jax czy zamierzasz się pojawić w najbliższy poniedziałek w Chwili?
Chciałbym oddać Tobie twoje fanty, a poza tym moglibyśmy wspólnie do czegoś przysiąść?
Typ gier które ja preferuje dobrze znasz.
Będę około 17.00
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

tak, mogę przypomnieć zasady.
miejmy nadzieje że skład się zbierze.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Safari pisze:Jax czy zamierzasz się pojawić w najbliższy poniedziałek w Chwili?
Chciałbym oddać Tobie twoje fanty, a poza tym moglibyśmy wspólnie do czegoś przysiąść?
Typ gier które ja preferuje dobrze znasz.
Będę około 17.00
Fanty jak najbardziej, ale pewnie od tej godziny będę zajęty przy R&B, zatem może zagramy 3-4 godziny później? ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: ragozd »

jax pisze:
Fanty jak najbardziej, ale pewnie od tej godziny będę zajęty przy R&B, zatem może zagramy 3-4 godziny później? ;)
To oznacza 20 lub później? Wtedy bym się pojawił gdyby się dla mnie miejsce znalazło :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

ragozd pisze:
jax pisze:
Fanty jak najbardziej, ale pewnie od tej godziny będę zajęty przy R&B, zatem może zagramy 3-4 godziny później? ;)
To oznacza 20 lub później? Wtedy bym się pojawił gdyby się dla mnie miejsce znalazło :)
Myślę, że spokojnie się znajdzie, ale planowanie teraz dokładnie co będzie grane o 20:00 i w jakim składzie to fantazja ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: e.Paku »

Witam,
wszyscy są już poumawiani na dziś?
Chętnie byśmy z żoną wpadli pograć, najchętniej w coś z dwojga: Tzolkin albo Pupile Podziemi. Znajdą się jacyś chętni? Obie gry mogę przynieść, w obu jesteśmy po kilku partiach, więc można powiedzieć że jesteśmy średnio zaawansowani :)
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Ja na nic się nie umawiałem. Chętnie poznam Tzolkin o ile wytłumaczysz zasady i zaczniemy około 17.00.
Ostatnimi czasy do Chwili wpadam rzadko, więc chciałbym efektywnie wykorzysać wieczór
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Mogę być o dowolnej - o 17 już na pewno.
Niektórych informuję, a innym przypominam, że zaraz po zeszłym poniedziałkowym wieczorze się zgłaszałem do partyjki Roads & Boats, więc jeśli miejsca będą... :wink:
Rezerwowo mogę siąść do Tzolkina (nie grałem jeszcze)
Całkiem rezerwowo do Die Machera (znam, choć przypomnienie reguł nie byłoby od rzeczy)
No i coś przyniosę na wszelki wypadek... poza Gingkopolis, któremu przygruchałem na Kostce grupkę fanów (oby rosła), może jeszcze lekko-średnie euro jakieś.
Pozdrawiam wszystkich
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Żeby rozwiać wątpliwości i przypomnieć wszystkim to co napisał Jacek o Roads&Boats
NA DZISIAJ MIEJSC NIE MA,GDYŻ GRAMY W DWIE OSOBY
Jeśli Jacek,chciałby coś zmienić proszę o sprostowanie
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Ja się piszę na Pupile, mogę przynieść.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: e.Paku »

@Safari
Dziś jakbyśmy dolecieli to dopiero po 18 niestety.

@schizofretka
Może wstępnie umówimy się za tydzień na Pupile? Może uda się przez ten czas może kogoś czwartego zwerbować?
Chętnie zagramy w doświadczonym gronie :)
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Jak nie uda mi się zacząć grać około 17.00 to poczekam na was do 18.00
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

chyba Die Macher nie wypali z powodu braku chętnych.
w takim razie chętnie dołącze do czegoś co startuje około 18:15-18:30
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajszy nadzwyczaj udany wieczór.

Najpierw na warsztat trafia Roads and Boats. Grałem już w 3 osoby i solo, staszek chce poznać tryb 2-osobowy, więc nie mam nic przeciwko. Staszek jako nowicjusz na początku totalnie błądzi, zajmuje się wszystkim tylko nie postawieniem najpotrzebniejszych budynków, jakieś osły pędzi, gęsi, kopalnię stawia, żywioł i chaos ;) Ja gram bardziej metodycznie, ale co tam staszek złapał złota (3 sztuki) to jego. Tradycyjnie odgradzam się murami i staszek ku swemu przerażeniu stwierdza że nie ma dostępu do tartaku i kamieniołomu a ma tylko 2 deski i 0 kamienia. Jest ugotowany. Ale zamiast wbić ostatni gwódź do trumny wampira i odgrodzić hex startowy staszka od świata, zaczynam bezsensowny wyścig z czasem - staszek, nie mając wyjścia, buduje na potęgę cud na swym heksie startowym a ja w tym czasie buduję drogę w odległe góry. Podobno tam złoto ma być. I faktycznie kopalnie zbudowałem i wyeksploatowałem do cna. Złoto było i się skończyło. Mam ze staszkiem tyle samo, ale przyłożył się bardziej do budowy cudu, tak jak piesi egipscy niewolnicy przyłożyli się do budowy piramid. Niestety moja kulturalna cywilizacja dysponująca już, w przeciwieństwie do staszka, wozami konnymi, drogami a nawet, o zgrozo, fortyfikacjami obronnymi nie dała rady. Piramidy wygrały z bazyliką św. Piotra.

Na drugie danie Opera. Uwielbiam, choć początkowo nie byłem pewny czy mam w ogóle siłę. Dołączył Sebastian i po wprowadzeniu go w tajniki świata opery i operetki zaczynamy. Robię błędy, Sebastian gra świetnie, nie jest dobrze. Potem jest dla odmiany słabo, wszyscy klniemy przy stole jak szewcy, wszystkiego dramatycznie brakuje. Sebastian wciąż robi pewne ruchy, staszek tradycyjnie knuje a ja wciąż słabo widzę swoje szanse na sukces. Jednak ostatnia epoka - romantyzmu - przynosi powiew zmian. Buduję piękne opery w Paryżu i Mediolanie, zdradziecko zwabiam do nich ekspertów, którzy wystawiane tam dzieła wychwalają pod niebiosa i mogę się cieszyć końcowym sukcesem ;)

Sebastainowi się spodobało tak, że aż pożyczył :)

--

Za tydzień będę po 19:00 więc nie biorę nic dużego (przy okazji, obecna kolejka do R&B: xelee, GrzeL, Micelius, l.a.d; przewiduję partie 3-osobowe a nie 4-osobowe, ze względu na długość). Za dwa - zobaczymy.

Jeszcze 2 słowa na temat R&B: bardzo agresywna, skomplikowana (rozgrywka a nie zasady), sporo różnych ścieżek prowadzących do celu a przy tym dość płynna i przyjemna w rozgrywce - ale tę płynność to tak od 2-iej partii wzwyż można odczuwać, gdy wie się mniej więcej co chce się zrobić i co zrobić trzeba a nie błądzi się na ślepo w morzu możliwości. Znużenie kilkugodzinną rozgrywką gigantycznie mniejsze niż w serii 18xx - tam to jest dopiero rzeźba, downtime'y, prawdziwe zmęczenie i odczucie pracy a nie rozrywki. A R&B to czysty fun :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

No,no.
Fajny opis. :)
Dzięki Jacku za obie gry.Dzięki Sebastian,że mnie nie dogoniłeś :)
Opera jak zwykle dobra,ciekawe czy uda mi się kiedyś zagrać w 4 osoby(podobno najlepiej)
Co do R&B-dla mnie chyba jednak za trudna.Ciekawsza od Antiquity,wydaje mi się że trudniejsza i zdecydowanie bardziej interakcyjna, jednak w moim rankingu dużych gier Splotera za Indonezją i Greedem.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze: Co do R&B-dla mnie chyba jednak za trudna.Ciekawsza od Antiquity,wydaje mi się że trudniejsza i zdecydowanie bardziej interakcyjna, jednak w moim rankingu dużych gier Splotera za Indonezją i Greedem.
Greeda ci w kolekcji brakuje :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Chyba niezbyt uważnie patrzyłeś :)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Co tak cicho ? Ktoś w coś gra jutro ?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Pewnie będę jednak.
Mam kilka życzeń jeśli chodzi o tytuły,których nie mam:Railways of the World, Fresco lub Homesteaders.Bardzo chętnie też Bora,Bora lub Serrenissima.
Ze swojej strony mogę przynieść coś cięzszego jak będą chętni-może Greeda lub jakieś 18xx
Terra również jak zwykle chętnie,jeśli Ataman się pojawi(ale tylko jako jedna z 2 gier a nie ponad trzygodzinne zmagania).
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

Ja na Greeda czy 18AL byłbym chętny.
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Mnie jutro nie będzie.

Za to za tydzień (18.03) chciałbym odpalić Die Machera. Więc proponuję żebyśmy już zaczęli zbierać skład, może nam się uda :wink: . Czy Piotrze jeśli skład by się zabrał, przyniósłbyś egzemplarz?

Lista do Die Machera na 18 marca:
1. l.a.d
2. piotrsmu (?)
3. staszek
4. wolne
5. wolne

Listę będę aktualizował na bierząco. Liczy się kolejność zgłoszeń :D
Ostatnio zmieniony 11 mar 2013, 09:15 przez l.a.d, łącznie zmieniany 1 raz.
Greed, for lack of a better word, is good.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

staszek pisze:Pewnie będę jednak.
Mam kilka życzeń jeśli chodzi o tytuły,których nie mam:Railways of the World, Fresco lub Homesteaders.Bardzo chętnie też Bora,Bora lub Serrenissima.
Ze swojej strony mogę przynieść coś cięzszego jak będą chętni-może Greeda lub jakieś 18xx
Terra również jak zwykle chętnie,jeśli Ataman się pojawi(ale tylko jako jedna z 2 gier a nie ponad trzygodzinne zmagania).
Staszek ja na Greeda sie pisze i na 18xx sie pisze. O ktorej?
ODPOWIEDZ