(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Tak, mozna dowolnie regulowac czas gry. Przed rozgrywka wybiera sie ustawy, ktore gracze beda przeglosowywac, a liczba wybranych ustaw to liczba tur.
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

Czesc,

Czy będzie jakaś gra startować w granicach 19-20, i będzie możliwość do dołączenia. Dawno mnie nie było w Chwili i chciałbym wiedzieć czy jest sens wpadać tak późno.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Kuba wykruszyl sie z Zygmunta, wiec mamy jedno miejsce. W razie czego zagramy we trojke. Ja bede juz od 16-16.20. Poza glownym daniem czyli Zygmuntem wezme na deser Notre Dame, Dominant Species Card Game, Caylus Magna Carta, Artus.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Skoro pojawiło się miejsce w Sigismundus Augustus to chętnie się przyłączę. Będę około 17.00
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Zapisany :)
Do zobaczenia
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: xeelee »

zabrał ktoś mojego seta ? bo zapomniałem
Imię: Łukasz mam
sprzedam
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

xeelee pisze:zabrał ktoś mojego seta ? bo zapomniałem
Mam Twojego Seta.
Oraz 2 znaczniki z, jak mniemam, Miceliusowego Amateurs to Arms.
Oczywiście do odbioru.

--

Wczorajszy dzień był świetny, nie tylko dlatego, że rozegralismy pełne 5 rund w Sukcesorów (+pełne tłumaczenie), to jeszcze miałem śmiechu co niemiara (z poczynań i komentarzy pewnego gracza :lol: ) A na dokładkę będąc w pewnym momencie na krawędzi porażki (Sebastianowi brakowało 1VP od zwycięstwa), udało się wygrać automatem :) Szersza relacja gdy bedę miał chwilę czasu.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Zaskoczyła mnie wczorajsza frekwencja, przyszliśmy po godzinie 17 i został nam ostatni stolik z najgorszym oświetleniem.
Tak wiec po ciemku rozłożyliśmy Sigimsundus Augustus i rozpoczęliśmy zmagania o losy Rzeczypospolitej w składzie: Safari, Schizofretka, Bart i Ja.
To była moja najdłuższa partia w Zygmunta, rozegrałem kilka gier i różnica w czasie między najkrótszą, a najdłuższą była ponad dwukrotna. Potworny downtime był jedynym minusem wczorajszej potyczki. Gra w mojej ocenie daje radę, zwłaszcza w składzie co najmniej czteroosobowym. Gratulacje dla Schizofretki, który wykazując się największą podłością, pazernością i przebiegłością, zdobył niemal dwukrotnie więcej punktów od czwartego Barta i rozgromił nas okrutnie.
Na deser, powiedzmy, szybka Libertalia. Gra bardzo miła i po pierwszej partii mam ochotę na więcej.
Dzięki za miły wieczór.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

jax pisze: --

Wczorajszy dzień był świetny, nie tylko dlatego, że rozegralismy pełne 5 rund w Sukcesorów (+pełne tłumaczenie), to jeszcze miałem śmiechu co niemiara (z poczynań i komentarzy pewnego gracza :lol: ) A na dokładkę będąc w pewnym momencie na krawędzi porażki (Sebastianowi brakowało 1VP od zwycięstwa), udało się wygrać automatem :) Szersza relacja gdy bedę miał chwilę czasu.
Nie wiem doprawdy Jacku, o którym z graczy mówisz ;)
Grze wbrew pozorom dam jeszcze kiedyś szansę,ale z kilku powodów jednak spada z listy zakupów
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

Mała uwaga do wczorajszego Roads&Boats.
Przejrzałem instrukcję - nie można z budową cudu wyjść poza pole oznaczające koniec gry. W momencie położenia cegły na to pole gra się kończy i nikt już nie nic może wybudować. Czyli kilka punktów mniej dla Xeelee. Nie wiem czy to by coś zmieniło w kolejności - nie pamiętam dokładnej punktacji.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Cin pisze:Mała uwaga do wczorajszego Roads&Boats.
Przejrzałem instrukcję - nie można z budową cudu wyjść poza pole oznaczające koniec gry.
A to cenna informacja. Aż muszę zajrzeć do instrukcji, ale jak ma być to pewnie jest. W każdym razie warto wiedzieć.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

O Jacku, biorąc pod uwagę tę zasadę, to przegrałś sromotnie :)
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: xeelee »

miałem 120 + 27 bez tego ostatniego rzędu
Cin wybudowałbyś w nim 2 i GrzeL 2 wiec mielibyście po 5 (ja byłbym ostatni i nic bym nie budował :( )
nie pamiętam ile Ty miałeś
Imię: Łukasz mam
sprzedam
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:O Jacku, biorąc pod uwagę tę zasadę, to przegrałś sromotnie :)
faktycznie 10pkt mniej to sromotnie :mrgreen: jak kto uważa :)

zajrzałem właśnie do instrukcji i twierdzę że nie jest to jasne - jest tylko klauzula 'as soon as'
jak zadeklaruję 'buduję 5 cegieł za x towarów' i przekroczę w trakcie próg końca gry, to na dwoje babka wróżyła...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

Jest jeszcze dalej:
The size of the wonder depends on the number of players; bricks can be built until a brick covers the symbol indicating the number of players.

Na BGG jest też inna wersja instrukcji, która mówi to jasno:
http://boardgamegeek.com/filepage/49217 ... es-ms-word
oraz taki wątek:
http://boardgamegeek.com/thread/127170/ ... -condition
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Jacku,jak się doda 10 do tych wcześniej zdobytych, to już sromota prawie :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Jacku,jak się doda 10 do tych wcześniej zdobytych, to już sromota prawie :)
27pkt. w grze gdzie wyniki są ponad 100, 200 i 300 to nic
a jak nazwiesz gdy ktoś ma nieskończenie więcej razy punktów niż inny? (np. ktoś ma 26 a inny 0) to chyba będzie jakieś wyjście poza skalę
hm..chyba ostatnio się z tym spotkałem
czyżby w Sukcesorach? :mrgreen:
jak mozna nazwać gdy ktoś zniknie z mapy w R&B? 'sromotna porażka'? ano tak, zapomniałem, tam nie można zniknąć w 100% z mapy
tak jak w ostatnich Sukcesorach ktoś zniknął :mrgreen:

@Cin - czuję się w miarę przekonany :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: xeelee »

jax pisze: jak mozna nazwać gdy ktoś zniknie z mapy w R&B? 'sromotna porażka'? ano tak, zapomniałem, tam nie można zniknąć w 100% z mapy
można kogoś ogrodzić w rezerwacie bez desek i dostępu do home
Imię: Łukasz mam
sprzedam
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Tu się trochę nie zgodzę-zniknąłem z mapy z różnych powodów, o których już wcześniej mówiłem,ale mimo to miałem szansę na zwycięstwo w inny sposób.Mógłbyś mieć 25 VP a ja 0 i mimo tego bym wygrał na LP
Poza tym nie możesz brać tak wszystkiego na serio :mrgreen:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Tu się trochę nie zgodzę-zniknąłem z mapy z różnych powodów,
Ale tu nie mówimy o powodach tylko o terminologii. Byciu poza skalą 'sromotnej porażki'. W ogóle jakiejkolwiek skali :mrgreen:
staszek pisze:.Mógłbyś mieć 25 VP a ja 0 i mimo tego bym wygrał na LP
Nie mówimy tu również 'co by było gdyby'. Bo gdybym w R&B ogrodził Ci startowy hex (całkowicie realne), to byś też wyleciał poza jakąkolwiek skalę :mrgreen: 'Sromotnej' porażki czy nie.
staszek pisze:Poza tym nie możesz brać tak wszystkiego na serio :mrgreen:
Myślę że Mr Greeny w moich wypowiedziach świadczą że nie biorę wszystkiego na serio a każdego błędu czy zwycięstwa śmiertelnie poważnie czego już o wszystkich bym nie powiedział wnisokując z poniedziałkowo-piątkowych pograniowych rozmów :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: garg »

jax pisze:
staszek pisze:Tu się trochę nie zgodzę-zniknąłem z mapy z różnych powodów,
Ale tu nie mówimy o powodach tylko o terminologii. Byciu poza skalą 'sromotnej porażki'. W ogóle jakiejkolwiek skali :mrgreen:
staszek pisze:.Mógłbyś mieć 25 VP a ja 0 i mimo tego bym wygrał na LP
Nie mówimy tu również 'co by było gdyby'. Bo gdybym w R&B ogrodził Ci startowy hex (całkowicie realne), to byś też wyleciał poza jakąkolwiek skalę :mrgreen: 'Sromotnej' porażki czy nie.
staszek pisze:Poza tym nie możesz brać tak wszystkiego na serio :mrgreen:
Myślę że Mr Greeny w moich wypowiedziach świadczą że nie biorę wszystkiego na serio a każdego błędu czy zwycięstwa śmiertelnie poważnie czego już o wszystkich bym nie powiedział wnisokując z poniedziałkowo-piątkowych pograniowych rozmów :mrgreen:
Umilacie mi wieczór - dzięki :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
tomaz866
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:30

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tomaz866 »

Witam, mam pytanie do której zazwyczaj trwają gry ???
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

11-12
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Króciutko podsumuję dwa ostatnie tygodnie - zagrałem w Iliadę (karcianka podobna do Condottiere, oparta na szacowaniu ryzyka i blefie, ok. 40 min., wszystkim się podobało - a choć zniekształciliśmy kilka podstawowych reguł, paradoksalnie udało się nie zmienić charakteru rozgrywki), Operę (ciekawe, emocjonujące euro - jednak udział losu jest na tyle znaczący, a sama gra na tyle schematyczna, iż w przyszłości w pozycję tę chętnie wprawdzie zagram, ale żadzą nabycia nie płonę), oraz Amateurs to Arms. - Ta gra dała mi mnóstwo radości, i to mimo, iż partii nie udało się dokończyć, a takie sytuacje denerwują mnie wielce. - Reguły w sumie nietrudne, ale każda decyzja znacząca. Przeciwnicy mają inne atuty i słabości, a także niejedną możliwą strategię i mnogość taktyk. Ciągłe ważenie ryzyka i dopasowanie planów do niepewnej sytuacji. Dramatyczne przemarsze, rozpaczliwe bitwy przeplatane okresami złowrogiego knucia... Naprawdę, dawno się tak dobrze nie bawiłem. Kiedy przerywaliśmy, Raleen był na dobrej drodze do zwycięstwa, choć nieco go kąsałem i jeszcze bym kąsał :wink: Rozgranie partii w 3h podane na pudełku wydaje mi się mało prawdopodobne, ale na pewno guzdraliśmy się znacznie; wystarczy wspomnieć, że od przybycia współgracza do rozpoczęcia partii minęło 1,5 h. Po żetony niezawodnie się zgłoszę, dziekuję za troskę! :)

Dzięki za fajne wieczory :)
Wszystkim graczom oraz miłym ludziom z Chwili radosnych, dobrych Świąt! :D
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jakby ktoś się pytał, to jutro Chwila jest otwarta.
Ze staszkiem będziemy grać w Hannibala RvC, więc ew. towarzystwa growego nie zapewnimy, ale jakby ktoś wahał się czy wpadać, to niech wie, że będzie miał raźniej ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ