(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Tylko niestety któryś już raz walczyłem nie tylko z problemami wybrania gry, która wszystkim pasuje i znalezienia współgraczy, ale także z brakiem stołu do gry :( Ostatecznie, po 2 partiach Mr Jacka poszedłem do domu, bo nie było gdzie grać.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:Tylko niestety któryś już raz walczyłem nie tylko z problemami wybrania gry, która wszystkim pasuje i znalezienia współgraczy, ale także z brakiem stołu do gry :( Ostatecznie, po 2 partiach Mr Jacka poszedłem do domu, bo nie było gdzie grać.
Chwila robi się coraz popularniejsza. Trzeba zapytać Tytusa o możliwości postawienia stołów np. na nieużywanej w poniedziałki scenie, albo poszukać alternatywnej miejscówki.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Ja mam nadzieję w następnym tygodniu powtórzyć CTTA. Muszę zdecydowanie potrenować.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Dzięki za wczorajszą partię w Cywilizację: Poprzez Wieki, Marcie i Szadołowi. Także podziękowania dla GrzeLa za pomoc w zasadach.
Partia mocno szkoleniowa, toczyła się powoli i ostateczny wynik nie ma większego znaczenia.

Chętnie zasiądę znów, jednak raczej mało prawdopodobny jest najbliższy poniedziałek dla mnie :( (no ale zobaczymy, bo promyk nadziei jest)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: wlodzio007 »

Również dzięki;) Fakt, jakoś długo nam wyszło-ale następnym razem pójdzie lepiej i szybciej;) Ja się niestety nie deklaruję bo mnie w przyszły poniedziałek ni ma :/
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

W temacie RoRa:

Gra jest WIELKA. Pod każdym względem: rozmiaru, ilości elementów, przepisów, ciężkości, długości, wierności historycznej itd. W idealnym świecie dokładnie tak właśnie powinna wygląda każda prawdziwa gra historyczna tzn. być bogata, rozbudowana, stwarzać wrażenie niemal RPG - w tym przypadku _naprawdę_ można było wczuć się w rolę przywódców stronnictw w rzymskim senacie, do których dochodzą od czasu do czasu słuchy o nieszczęściach i wojnach spadających na Rzym, decydujących o zaciągu armii i flot, obsadzie poszczególnych rzymskich prowincji, nadawaniu poszczególnym senatorom przywilejów, organizowaniu igrzysk, przekupywaniu, mordowaniu, odsuwaniu innych senatorów od władzy. Klimat się wylewa i jest nieporównywalny z żadną inną grą którą znam (pewnie wielokrotnie dłuższe Empire in Arms może konkurować). RoR to jedyna gra nie-RPG, która jest jak RPG. Oczywiście pod warunkiem, że sami gracze wprowadzą nieco klimatu. U nas nie było z tym tak źle - był pragmatyczny i surowy senator Safarius, knujący i myślący głownie o swoim interesie senator staszkus, a-zobaczymy-sobie-jak-się-rządzi-tym-Rzymem' senator xeeleeus itd. Sporo było śmiechu przy fabrykowaniu, wysuwaniu i odpieraniu oskarżeń. Język urzędniczy ('wnoszę o', 'zamykam posiedzenie' itd.) było obecny, więc ogolnie było ok. I to mimo że sporo czasu poświęcilismy jeszcze na szlifowanie przepisów. Gdy ma się je opanowane, to klimat moze być rewelacyjny. Gracze skupią sie bardziej na jego budowie a mniej na zastanawianiu się nad meandrami mechaniki.

Ogólnie - ULTIMATE game w dziedzinie gier historycznych.

Gry jednak nie kupię (a i zagram mocno nieprędko) z zasadniczych powodów: a z kim i kiedy będę w to grał?? Solidnie, klimatycznie rozegrany RoR powinien zająć 2 dni od rana do wieczora. Podkreślam - solidnie rozegrany, bez żadnych shortcutów i przyspieszania. Bariera wejścia jest ogromna dla nowicjuszy (to nie np. Sukcesorzy gdzie 95% przepisów można wytłumaczyć w godzinę). Tutaj tłumaczenie szczegółowe przepisów zajęłoby ok. 3,5h. Zatem kazdy musi sie przygotować zawczasu z grubej instrukcji. Gdzie, kiedy i jak znaleźć na to czas i ludzi?
PAS.

Jest jeszcze jeden problem - gracze ktorym słabiej idzie mogą celowo uwalić grę (dlatego strasznie nie podoba mi się inna gra z tą cechą - Archipelago). OK - ktoś powie, że gracze ktorym nie idzie mają mało influence i ich głosy nie będą miały znaczenia. Sorry, ale w tej grze Rzym jest pod takim naciskiem nieszczęść że kazdy głos poztywny, na tak dla Rzymu, ma znaczenie. A jeśli gracze wegetujący, chcący uwalić grę, nie będą mogli jednak w danej sytuacji zupełnie tego zrobić (a liderzy temu przeciwdziałać), to też źle - gracze-warzywa będę wegetować i nudzić się przy stole przez ileś tam godzin.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Zgadzam się całkowicie z oceną Jaxa.

Gra jest świetna o ile
- wszyscy znają dobrze zasady (jest sporo subtelnych niuasnów)
- gracze identyfikują się Rzymem, gdyż tam mieszkają i jak Rzym upadnie to jest to równoznaczne z eliminacją ich samych i ich rodzin co przekłada się na nadrzędny cel uratowanie Rzymu nawet jeśli wygra inne stronnictwo
- nie powinna rozpoczynać gry osoba która jak nie wygrywa lub nie ma szans na zwycięstwo to będzie starała się swoją postawą doprowadzić do upadku Rzymu wyznając zasadę skoro ja nie wygram to nikt nie wygra. Szansa na obronę Rzymu bez współpracy jest nikła
- grający wczuwają się w klimat epoki, co przekłada się na kupę śmiechu (przemowy i oskarżenia), ale też doprowadza do szewskiej pasji, gdy ktoś zostanie niespodziewanie uśmiercony/zdradzony/przekupiony/zesłany na prowincję i misterny układ utrzymania władzy rozsypuje się w mgnieniu oka.

Dane mi było wiele lat temu grać według przytoczonych powyżej kryteriów i mówię wam REWELACJA.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Safari pisze: Gra jest świetna o ile
(...)
- gracze identyfikują się Rzymem, gdyż tam mieszkają i jak Rzym upadnie to jest to równoznaczne z eliminacją ich samych i ich rodzin co przekłada się na nadrzędny cel uratowanie Rzymu nawet jeśli wygra inne stronnictwo
- nie powinna rozpoczynać gry osoba która jak nie wygrywa lub nie ma szans na zwycięstwo to będzie starała się swoją postawą doprowadzić do upadku Rzymu wyznając zasadę skoro ja nie wygram to nikt nie wygra. Szansa na obronę Rzymu bez współpracy jest nikła
(...)
Lol.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

czy ktos chcialby sprobowac jutro nominowanych do kennerspiele palacow carrary? moge byc z nimi wczesnie. o ktorej w ogole startuje granie w chwili?
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: makoleon »

Po ostatniej partii Agricoli chętnie zagram jeszcze raz, ktoś ma ochotę? Chętnie zagram też w Ora et Labora.
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balush »

Szukamy czwartego zawodnika do Cyklad na dzisiaj. Tłumaczenie zasad przewidziane. Start: godzina 18.00.

edit: zmiana godziny z 17.30 na 18.00
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, 11:36 przez balush, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Czy ktoś się pojawia z czymś ciekawym ok 16? Wtedy mogę przyjść i szukam gry na 2h - o 18 zaczynam umówionego TSa. Z chęcią w coś zagram, jeśli jacyś chętni się pojawią :wink:
Greed, for lack of a better word, is good.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Jest dziś coś co zaczyna się ok 18.30 i ma jeszcze wolne miejsce ?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ja jestem mocno niepewny kiedy przyjdę. Jeśli w dość niefortunnej do znalezienia składu porze (~18:00), to pewnie poczekam na Ciebie, shadow.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

jax pisze:Ja jestem mocno niepewny kiedy przyjdę. Jeśli w dość niefortunnej do znalezienia składu porze (~18:00), to pewnie poczekam na Ciebie, shadow.
A w co będziesz zagrywał ?
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: JediPrzemo »

balush pisze:Szukamy czwartego zawodnika do Cyklad na dzisiaj. Tłumaczenie zasad przewidziane. Start: godzina 17.30.
Gra na 2 czy 3 metropolie?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Będę ok. 17
Zagram chętnie w te pałace Jingo,ale jeszcze chętniej w Trajana Kuba :)
Myślę,że można pogodzić obie pozycję
Na deser proponuję Terre M. w 4 lub 5 osób
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

staszek pisze:Będę ok. 17
Zagram chętnie w te pałace Jingo,ale jeszcze chętniej w Trajana Kuba :)
Myślę,że można pogodzić obie pozycję
Na deser proponuję Terre M. w 4 lub 5 osób
Stachu, ja jestem umówiony z Adamem, Cinem i Leo na Terrę o 18:00 w 4 osoby z tłumaczeniem zasad. Jeśli bardzo Ci zależy mogę udostępnić swoje miejsce, nie chcę grać w 5 osób. Potem na pewno mamy odpalać Magnum Sal z Murią z Cinem, l.a.d.'em i Adamem. Trajana mam ze sobą, więc mogę Ci dać go, byś zagrał z kimś chętnym.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Ok.Rozumiem,że nasze wstępne ustalenia( chyba nie tylko z Tobą nawet) nie były specjalnie wiążące.
Trajana daruje sobie w takim razie tym razem, Terre też.
Jak będziesz miał chętnych Jingo na Pałace to się dosiądę.
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balush »

@JediPrzemo: Ostatnio graliśmy na 2. Do ustalenia.
Łukasz
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: JediPrzemo »

Ja bym zagrał, ale na 3. Podczas gry na 2 gra zawsze kończyła się tym, że w ostatnim rzucie, ktoś decydował się na Atenę i wygrywał jednym ruchem
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balush »

Reszta graczy nie ma nic przeciwko grze na 3 metropolie. Startujemy o 18. Ja będę trochę wcześniej, żeby jakieś miejsce ogarnąć.
Łukasz
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: JediPrzemo »

Zatem do zobaczenia ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jednak ostatecznie popołudnie mi się nieco zluzowało i będę parę minut po 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

mnie z kolei niestety docisnęła robota i jednak dziś nie dam rady wpaść;( Na pałace zapraszam w piątek na pw.
ODPOWIEDZ